Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zyozkan

arkadaşlar merhaba,
    geçen gün yiğenim arabanın ön koltuğunu hızla öne arkaya ayarlayınca airbag lambası yandı.Bende kurcalarken noldu yahu buna gibilerinden kalıncana olan kablo elimde kaldı...talihsizliğin ve bilinçsizliğin eseri..neyse dün servise gittim,sonuçta arabamı 2.el almıştım ve airbag lerimin sağlamlığını sadece satan kişinin sözüne güvenerek biliyordum.Servistede airbag lerimin sağlam olduğunu yapılan kontrol ile teyit edilmiş oldu fakat uyarı kodunu airbag beyninden bir türlü silemediler nedense.Dediler ki beyini değiştirelim fiyatı 950tl civarıymış.İscilik vs deli para tutacak...

Başınıza hiç böyle bir şey geldimi?Airbag beynini değiştirmeden tamir edebilir miyiz?Hiç olmazsa uyarıyı sildirebilir miyiz?Dediklerine göre her airbag in kendine ait beyni varmış,hepsi bir beyne bağlı değilmiş.geri kalan 3 airbag çalışır durumdaymış.sadece uyarıyı veren sol koltuk airbag i imiş.Bu beyinler nerede duruyor?koltuğun içindemi yoksa motor kısmında bir yerdemi?Valla koltuk döşememi yırttırmaya hiç niyetim yok,gerekirse iptal ettireyim,uyarı ışığınıda sondureyim diyorum.ne dersiniz?

Formun 6. sayfasının yukarılarında aynen bu yazışmalar var, oradan da bakabilirsiniz.
    kendi soru vecevaplarımdan alıntı:

2004 nissan almera arabamın airbag lambası yanıp sönmeye başladı, neden olmuştur acaba, bilen var mı?
    Akşam 1. viteste (30 saniye önce kalkış yapmıştım, yani yavaşım) sokak arası hafif rampa fakat keskin virajlı yerden inerken tam sol direksiyon çevirmiş
    halde iken frene de basınca abs çalıştı 1 saniye gibi (yani sesi ve ayak ile hissedilen etkisi tipik abs çalışması). Ondan sonra mı önce mi oldu, etkisi
    olmuş mudur bilmiyorum. demiştim...

Koltuk altında airbag bağlantı kabloloarı var.Onları bir kontrol ettir arkadaşım. Çıkmış olabilirler...
    Saygılar... dedi birisi...

Yolcu koltuğunun altında iki adet soket var baktım çıkmamış haldeydi, ben çıkartıp tekrar taktım, başka bir yerde de kendimce kopuk göremedim.
    Işık sönmedi. Bir nissan servisini aradım, o şekilde lamba sönmez, bilgisayara bağlayıp söndürmek lazım dediler. Koltukları hızla ileri geri aldıysanız
    o sebeple yanmış olabilir dediler.
    Bu şekilde binsem birşey olur mu dedim, birşey olmaz dediler. Artık memlekete dönünce baktıracağız herhalde (küçük bir şehirdeyim servis yok).
    İlginiz için teşekkürler. diye yazmıştım en son...

• quote:

Orijinalden alıntı: nidus3

quote:

arkadaşlar merhaba,
    geçen gün yiğenim arabanın ön koltuğunu hızla öne arkaya ayarlayınca airbag lambası yandı.Bende kurcalarken noldu yahu buna gibilerinden kalıncana olan kablo elimde kaldı...talihsizliğin ve bilinçsizliğin eseri..neyse dün servise gittim,sonuçta arabamı 2.el almıştım ve airbag lerimin sağlamlığını sadece satan kişinin sözüne güvenerek biliyordum.Servistede airbag lerimin sağlam olduğunu yapılan kontrol ile teyit edilmiş oldu fakat uyarı kodunu airbag beyninden bir türlü silemediler nedense.Dediler ki beyini değiştirelim fiyatı 950tl civarıymış.İscilik vs deli para tutacak...

Başınıza hiç böyle bir şey geldimi?Airbag beynini değiştirmeden tamir edebilir miyiz?Hiç olmazsa uyarıyı sildirebilir miyiz?Dediklerine göre her airbag in kendine ait beyni varmış,hepsi bir beyne bağlı değilmiş.geri kalan 3 airbag çalışır durumdaymış.sadece uyarıyı veren sol koltuk airbag i imiş.Bu beyinler nerede duruyor?koltuğun içindemi yoksa motor kısmında bir yerdemi?Valla koltuk döşememi yırttırmaya hiç niyetim yok,gerekirse iptal ettireyim,uyarı ışığınıda sondureyim diyorum.ne dersiniz?

Formun 6. sayfasının yukarılarında aynen bu yazışmalar var, oradan da bakabilirsiniz.
    kendi soru vecevaplarımdan alıntı:

2004 nissan almera arabamın airbag lambası yanıp sönmeye başladı, neden olmuştur acaba, bilen var mı?
    Akşam 1. viteste (30 saniye önce kalkış yapmıştım, yani yavaşım) sokak arası hafif rampa fakat keskin virajlı yerden inerken tam sol direksiyon çevirmiş
    halde iken frene de basınca abs çalıştı 1 saniye gibi (yani sesi ve ayak ile hissedilen etkisi tipik abs çalışması). Ondan sonra mı önce mi oldu, etkisi
    olmuş mudur bilmiyorum. demiştim...

Koltuk altında airbag bağlantı kabloloarı var.Onları bir kontrol ettir arkadaşım. Çıkmış olabilirler...
    Saygılar... dedi birisi...

Yolcu koltuğunun altında iki adet soket var baktım çıkmamış haldeydi, ben çıkartıp tekrar taktım, başka bir yerde de kendimce kopuk göremedim.
    Işık sönmedi. Bir nissan servisini aradım, o şekilde lamba sönmez, bilgisayara bağlayıp söndürmek lazım dediler. Koltukları hızla ileri geri aldıysanız
    o sebeple yanmış olabilir dediler.
    Bu şekilde binsem birşey olur mu dedim, birşey olmaz dediler. Artık memlekete dönünce baktıracağız herhalde (küçük bir şehirdeyim servis yok).
    İlginiz için teşekkürler. diye yazmıştım en son...

:))) zyozkan gayet güzel sormuşsun sorunu yeniden :) o birisi dediğin biri gene bişeler yazarak paylaşssın seninle...sorun büyük ihtimal KOLTUK ALTINDAKİ AİRBAG KABLOLARININ OKSİTLENMESİnden oluşuyor sanırım...zamanla oksitlenme oluyor kablolarda götürürsün servise kablolardaki sorunu bikaç saat içersinde hallederler...bilgisayara bağlayarakta lambayı söndürürler...yok sadece lambayı söndürtürüm kablolara karıştırmam dersen lamba söner ileride tekrar yanar gene söndürürsün gene yanar sonunda bıkar yaptırırsın :)) çok fazla tutan para tutan bir sorun değil.7-8 ay önce 70TL GİBİ bir paraya yaptırmıştım ben....

• quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

Evet bende artık antenimi değiştirdim gözüme çok batıyordu rahatladım artık. Tabanını ayrı taktım sonra ona uyumlu bir üst anten aldım toplam 30 Tl'ye maloldu.

Onur ve Vipmail'e teşekkürler.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

hayırlı olsun güzel olmuş valla. bende orjinal olanı söküp bundan mı yapsam acep ? orjinalı çok uzun yav indiana jones un kamşısı gibi hahaha.

• bu arada airbag nereden kapanır hala kimseden cevap gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatpo -- 22 Temmuz 2010; 14:43:09 >
  • Sorularının cvplarına gelince :

1) Orj. baskı balatanın servis dışında bulunmadığı doğru değil..Almeralarda "LUK" marka baskı balata kullanılıyor...Bu marka baskı balata setini internette ve piyasada rahatlıkla bulabilirsin...

2) Baskı balata markalarına gelince 3 marka mevcut...LUK-AİSİN-VALEO

LUK : Orijinal baskı balatası..servis dışında bulabilirsin..fiyatı internette ortalama 350 TL civarı.Tavsiyem İstanbul ile bağlantın varsa İstanbul Aksaray 'da 250 TL'YE bulabilirsin...ki ben buldum geçen hafta...telefonunuda verebilirim ilgili yerin.

AİSİN : LUK kadar kaliteli bir ürün...Toyotalarda AİSİN marka baskı balata kullanılıyor...Almeralara uyanını bulmak biraz zor piyasada...gene adres İstanbul Aksaray...Ben Aksaray da buldum Fiyatı 250 TL civarı...

VALEO : birçok otomobil parçası üreten bir firma...hatta toyota 2005 serilerinde VALEO marka baskı balata kullanmış diye biliyorum...birçok aracın orijinalinde bu markaya ait parçalar kullanılmakta...Diğerlerine göre fiyat olarak daha uygun...İnternette ortalama 150-200 TL istiyorlar...Gene tavsiyem Aksaray...geçen hafta uzun araştırmalarım sonucunda 110 TL'YE aldım Aksaraydan...Kısmetse yarın memlekete dönünce montajınıda yaptırcam...Montaja da ortalama 100-1500 civarı bişe vercem sanırım...

Çok arada kaldım orj. baskı balatasını alsam mı diye "LUK" marka olanı yani...250 TL "LUK" 110 TL "VALEO"
    LUK'u alayım kafam ağrımasın dedim tam alacakken Hatay nissan servisindeki formeni aradım fikrini almak için...Hangisi dediğimde VALEO al arada çok önemli bir fark yok dedi...rahatlıkla alabileceğimi boş yere 140 TL vermemin gereksiz olduğunu belirtti...Neyse kapadım teli ama ikna olamadım bu sefer de 10 yıl Nissan'da formenlik yapmış bu araçların inciğini cıncığını bilen şimdi kendi özel servisini açmış abimizi aradım.aynı cevabı o da verdi.."VALEO" almamın yeterli olcağını belirti..ısrarla LUK alabilceğimi belirttim her ikisine de ama her ikiside VALEO dedi :))) neticede gittim VALEO yu aldım...

buarada servise bulaşma bu konuda..bizim buradaki yetkili servis 750 TL fiyat istedi baskı balatayı değişmek için ve verdiği fiyatta bilmem kaç indirim mevcut.normalde daha pahalıya bitiriyolar bu işi...Servisin yaptığı LUK marka baskı balatayı montajlamak..İlla LUK yapcam diosan 250 baskı balata+150 montaj diyelim toplam : 400 TL ye temiz biter...
    Hatta LUK a bile gerek yokmuş...VALEO BASKI BALATA : 110 MONTAJ : 150 diyelim toplam 260 en fazla bitecek hali...

Buarada Yazof VALEO marka baskı balata alırsan eğer karşılaşacağın bir durumdan söz etmekte fayda görüyoum...VALEO ların iki tip kutusu mevcut piyasada birisi mavi kutu dieri de yeşil kutu..Ustalarla görüştüğümde belirtilen yeşil kutu almam idi..mavi kutuların çin malı olabileceğini belirttiler ısrarla yeşil kutu olanlardan al dediler...hatta 100 tl ye mavi kutu bulmama rağmen 110 TL ye gittim yeşil kutu olanlardan aldım...kutunun içerisindeki parçalarda bir fark var mı dersen..o kadar inceledim ama ben bir fark göremedim herşeyiyle yazısıyla falan tam aynısı...Yeşil kutuyu aldığım elinde mavi kutu olmayan satıcı yani hiç bi çıkarı olmayan satıcı bu konuda şunu belirtti.İster mavi ister yeşil kutuda olsun aralarında hiçbir fark olmadığını,her ikisininde kore de üretildiğini fakat korede üretilip paketlenenlerin mavi kutu olarak piyasa sürüldüğünü,korede üretilip fransaya merkeze gönderilip orada paketlenenlerinde yeşil kutu ile piyasa sürüldüğünü içeriğin aynı olduğunu sadece kutulanma yerlerinin farklı olmasından dolayı renk değişikliği olduğunu belirtti.Satıcının açıklaması bana mantıklı gelmedi değil dediğim gibi o kadar inceledim hiçbir farkı yok.ama ustalar kızmasın die :)) gittim gene yeşil kutuyu aldım o ayrı :))))
    Büyük ihtimal VALEO yu tercih edersen böle bi karmaşa yaşayabilirsin..aklında bulundur bunu da arkadaşım...
    Almeralarda dışarıdan gelen sese gelince bikaç gündür aracımı kullanan arkadaşım dışarıdan rüzgar sesi çok geliyor şeklinde yorumda bulundu...acaba bir yerlerde açıklık falan mı var şeklinde yorum yaptı... :)) demem o ki sanırım almeralarda dışarıdan gelen seslerin araba içinde fazla duyulması ortak bi kanı gibi..diğer arkadaşların fikri nedir acaba onlarda paylaşırsa güzel olur...
    SAYGILAR...

BİLDİĞİM HERŞEYİ PAYLAŞTIM UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR...
    SAYGILAR...

----------------------------------------------------------------------

onurphl ye çok teşekkürler. güzel paylaşım. eline koluna sağlık. araban dert görmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatpo -- 22 Temmuz 2010; 14:47:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

bu arada airbag nereden kapanır hala kimseden cevap gelmedi

Mrb Fatpo,
    Almeralarda airbag kapatılmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

bu arada airbag nereden kapanır hala kimseden cevap gelmedi

Mrb Fatpo,
    Almeralarda airbag kapatılmıyor...

hadi ya tüh. ben şehir dışına hiç çıkmam. aracı haftada bir ya da iki haftada bir 10 km çarşıya gidip gelmek için kullanırım. yani hız olayı olmuyor bende. allah korusun ufak bir çarpışmada airbag ler patlamasın diye kapatmak istiyordum aslında. neyse hayırlısı olsun. cevap için çok teşekkürler.
  • onurphl ye çok teşekkürler. güzel paylaşım. eline koluna sağlık. araban dert görmesin.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
    Meslek bilgi paylaşmak olunca,burada da icra etmemek olmaz :)) teşekkür ederim FATPO...
  • ben teşekkür ederim onurphl ve tüm emektarlar.
  • Cevabın için teşekkür ederim Onurphl,
    Servis uyarıyı bir türlü iptal edemedi,ışığı söndüremedi.Kabloların ve beynin değişmesi gerektiğini söyledi.Hatta sol koltuk airbag inin değişmesini de tavsiye etti.Yapılmışken hepsi değişsin diye...sadece sol koltuk airbag i 1140tl.Bende Eskişehirde airbag ci aramaya başladım.Neyseki geri kalan 3 airbag için bir sorun teşkil etmiyor bu durum.Yoksa moralim bayağı bozulurdu.Zannedersem bulacağım airbag tamircisi beyindeki kodu silebilir,olmadı servisten daha uygun fiyata beyini değiştirir...Bende isterdim airbag lerin kapanmasını,şehiriçi kazaların genellikle düşük hızlarda olduğunu düşünüyonum.

Ayrıca geçen haftada sol kısa far merceğini değiştirdim,zor oldu ama oldu.simdi sol sağ farkı kalmadı her iki farımda çok güzel aydınlatıyor.sol sis farımın içi kararmıştı,onuda söküp içini temizledim ve boyadım.oda orjinal hali gibi olmasada artık kararmış şekilde durmuyor hiç olmazsa...Şu aksesuarcılarda satılan beyaz ampüller için ne düşünüyorsunuz?Klasik ampüllerden daha iyi aydınlatıyor mu?Fikriniz nedir?

Herkeze kazasız günler..

• arkadaşlar bu araç nasıl yardımcı olur musunuz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-almera-2001-nissan-almera-1-5-luxury/detay/

en son 12500 dedi. tabi ustaya göstericem ama yinede fikirlerinizi alayım bu fiyata tavsiye eder misinz? km biraz fazla gibi ama sorun olur mu?
  • Bu fiyata daha iyi bir araç bulabileceğinizi sanmıyorum. Bir bilene gösterip, "sağlam" raporunu aldıktan sonra alınabilir. 170000km düzgün kullanılmış bir nissan motoru için bir şey değildir.
  • quote:

Cevabın için teşekkür ederim Onurphl,
    Servis uyarıyı bir türlü iptal edemedi,ışığı söndüremedi.Kabloların ve beynin değişmesi gerektiğini söyledi.Hatta sol koltuk airbag inin değişmesini de tavsiye etti.Yapılmışken hepsi değişsin diye...sadece sol koltuk airbag i 1140tl.Bende Eskişehirde airbag ci aramaya başladım.Neyseki geri kalan 3 airbag için bir sorun teşkil etmiyor bu durum.Yoksa moralim bayağı bozulurdu.Zannedersem bulacağım airbag tamircisi beyindeki kodu silebilir,olmadı servisten daha uygun fiyata beyini değiştirir...Bende isterdim airbag lerin kapanmasını,şehiriçi kazaların genellikle düşük hızlarda olduğunu düşünüyonum.

Ayrıca geçen haftada sol kısa far merceğini değiştirdim,zor oldu ama oldu.simdi sol sağ farkı kalmadı her iki farımda çok güzel aydınlatıyor.sol sis farımın içi kararmıştı,onuda söküp içini temizledim ve boyadım.oda orjinal hali gibi olmasada artık kararmış şekilde durmuyor hiç olmazsa...Şu aksesuarcılarda satılan beyaz ampüller için ne düşünüyorsunuz?Klasik ampüllerden daha iyi aydınlatıyor mu?Fikriniz nedir?

Herkeze kazasız günler..

keşke bu işlerden anlasaydım. ama beyaz ışık (mavimsi ya da ne diyorlar bilmiyorum ama buz beyazı ..) bayağı hoş durur zannedersem. bide bu ışıklar yasal mıdır? bilmiyorum. yardımcı olmak isterdim. inşallah sorunlarını en kısa zamanda en güzel şekilde çözümlersin. sanada kazasız günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

arkadaşlar bu araç nasıl yardımcı olur musunuz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-almera-2001-nissan-almera-1-5-luxury/detay/

en son 12500 dedi. tabi ustaya göstericem ama yinede fikirlerinizi alayım bu fiyata tavsiye eder misinz? km biraz fazla gibi ama sorun olur mu?

fiyatlardan pek haberim yok piyasa nasıl bilmiyorum ama araba gerek içerden gerekse dışarıdan (resimlerden göründüğü kadar tabi) hoş duruyor. arkadaşımın da dediği gibi km si eğer düzgün kullanıldıysa nissan motor için birşey değil. yani gazlı araba ama düzenli olarak benzine geçirdiyse. ya da tüpü kaç km de taktırmış? o da önemli tabi. ama yinede tanıdık güvenilir bir anlayana göstermen kullandırtman gerekir diye düşünüyorum. bir de sen bilirsin ama tekna ları düşünsen daha güzel olmaz mı? kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Aux-in uygulamasına başladım.

Ekleme: Çalışmamı bitirdim. Sistem çok güzel çalışıyor. Katkılarından dolayı X_DeNoN_X'e teşekkür ederim.

Montajdan bir fotoğraf:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Yardımım olduysa ne mutlu bana.Güle güle kullanın,başarılı bir çalışma olmuş.
  • Herkese selam,
    kısmet olursa ben de yakında aranıza katılacağım.
    Sizlerden fikir almaya ihtiyacım var.
    2 tane araç var, 2 de 2007 model 1.5 Tekna HB. Bunlardan biri 56000 km de ve lpg li fiyatı 22000 TL diğer de 30000 km. 22750 TL. Takasa gireceğim galeriden. Benim araç yaklaşık olarak 10-11 bin ediyor, üste ne teklif edeyim. Ayrıca servis ile de görüştüm aracın kontrol için 80 TL istedi, computeste gitmek yerine göre daha iyi bence.

Yardımlarınızı bekliyorum.
    Herkese güzel bir gün dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukkoc

Herkese selam,
    kısmet olursa ben de yakında aranıza katılacağım.
    Sizlerden fikir almaya ihtiyacım var.
    2 tane araç var, 2 de 2007 model 1.5 Tekna HB. Bunlardan biri 56000 km de ve lpg li fiyatı 22000 TL diğer de 30000 km. 22750 TL. Takasa gireceğim galeriden. Benim araç yaklaşık olarak 10-11 bin ediyor, üste ne teklif edeyim. Ayrıca servis ile de görüştüm aracın kontrol için 80 TL istedi, computeste gitmek yerine göre daha iyi bence.

Yardımlarınızı bekliyorum.
    Herkese güzel bir gün dilerim.

öncelikle şimdiden aramıza hoşgeldin. karar vermek gerçekten zor. bence seçim yaparken senin kriterlerin çok önemli. benim fikrime gelince de oldum bittim tüplü arabaları sevememişimdir. ilk aracım tüplüydü, kullanırken sanki motorun değilde benim ciğerlerim kuruyordu almera ların hb lerindense sedan olanları daha hoş duruyor (benim arabada zaten sedan). ama dediğim gibi senin kriterlerin ve zevklerin önemli. tanıdığın güvenilir bir ustan varsa servise hiç gerek yok. bir sürü ıvır zıvır çıkarırlar karşına ama bu arada arabanın herşeyini öğrenmiş olursun tabi o da var. benim arkadaşım araba alırken götürüyor bir motor ve kaborta ustasına sürdürüyor. araba iyi derse alıyor (fiyatı ve görüntüsü de hoşuna gittiyse tabi.) geçen de amcamın oğlu eski kasa 2.0 motor vectra beğendi galeriden. fiyatta anlaştı aldı. sonra kaloriferlerde sıkıntı olduğunu farketti radyatör delikmiş. çıkma radyatör aradı bulamadı sonra kendi indirdi radyatörü aşağı bişeler yaptı halletti. ben olsam yapamam valla. allah yardımcın olsun. inşallah doğru kararı verirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: X_DeNoN_X

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Aux-in uygulamasına başladım.

Ekleme: Çalışmamı bitirdim. Sistem çok güzel çalışıyor. Katkılarından dolayı X_DeNoN_X'e teşekkür ederim.

Montajdan bir fotoğraf:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Yardımım olduysa ne mutlu bana.Güle güle kullanın,başarılı bir çalışma olmuş.

valla helal olsun size. doğuştan ustasınız ne diyim valla.

• Valla 2.el araba almak Sırat köprüsündan geçmek kadar zor.Birde çevrendeki herkez arabadan anladığını zannedip kafa kurcalayınca aldığınada pişman oluyorsun,almadıysanda almak istediğin arabadan soğuyorsun.
    önemli olan aracın içine sinmesi,aracının neyi var neyi yok bildikten sonra daha rahat edersin.kimi araç sahipleri far ayarı, klima gazı vs gibi şeylere bile dikkat etmiyor.Ama ufak şeyler bunlar.Araba diri ise,ağır hasarlı kaza yapmamışsa,motorunda bişisi yoksa,bakımları zamanında yapılmışsa,yürürü güzelse,şaselerinde oynama yoksa geri kalan bir çok şey göz ardı edilebilir.Ben aracımı aldığımda sol farım iyi aydınlatmıyordu,plaka lambalarım yanmıyordu,antenim çatlaktı.ama bunlar 2004 model 79binde ki bir araç için BENCE çok önemli şeyler değildi.En fazla 80-100tl ye hepsini hallettim.Hemde kendim,işten arta kalan vakitlerde..

Sadece ustaya yada servise gösterme.80 tl den kaçarken daha büyük masrafa yakalanmamak için al götür sok servise ve teste.hatta kaskodan geçmişini araştır,eski sahibine ulaşmaya çalış.
    Sonuç olarak,ufak ayrıntılara takılmadan,önemli olanların sağlam olduğunu,hasarsız olduğunu bildikten sonra o arabayı zevkle kullanacağına eminim.Hem eksiklikleri tamamlarken yaşanacak huzur ve mutlulukta hoş bir duygu bence.

en kısa zamanda Almera efsanesiyle tanışman dileğiyle..

• Arkadaşlar Almera'nın sinyal flaşörü nerede?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.