Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: zeyapo

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar size merak ettigim bir soruyu paylasmak istiyorum.almera tekna 1.5 hb 2008 modelinin 2004-05-06-07 yillarindaki modellerine gore ne avantaji var ne dezavantaji.var paylasabilirseniz sevinirim.

2004-05-06 ile 2007-2008 arasındaki tek fark ön çamurluklardaki yan sinyal lambaları sarı ve beyaz olup olmamasıdır. 04-06 arası sarı kaplamalı sinyal lambalı oluyor 2007-2008 ise beyaz kaplamalı oluyor. bana göre sarı kaplamalı daha canlı duruyor. bunun dışında başka hiç bir fark yok. ancak eğer alacaksan düşük km'li benzinli 2007 - 2008 model alıp kendin lpg taktırmanı tavsiye ederim çünkü model yılı yüksek ve daha yeni sayılır 04-05-06 modellere göre. lpg ye gelince benzinli alman daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. satmak istediğin zaman 2007 - 2008 düşük km daha kolay çıkabilir elinden. Şöyle düşünelim 2005 model 6 veya 7 yıllıktır . 2007 - 2008 model ise 3 - 4 - 5 yıllıktır bu demektir ki tüm parçalar daha taze ve yeni demektir yaşına göre. mantıksal olarak 2007 - 2008 modellerin ortalama genel olarak ufak tefek kaza veya hasar olasılığı daha düşüktür. bir çok neden daha var işin içinde. tabi fiyat farkıda oynayacaktır arada, buna göre düşünülmeli.

tesekkurler kardesim ins. kış olup parayi biriktirebilirsem mersinden bir tane alacaz bakalim.sence istedigim modele mersinde en fazla ne kadar para vermeliyim ?

km aralılığı kaç km lerde olacak ? ve araçta ufak tefek boya kusur olsun mu yoksa tamamen boyasız kusursuz mu olacak alacagınız araba ?

mumkunse 2006-07 modeli, 60.000 km gecmemis 2-3 parca boya olabilir ve tupsuz tekna 1.5 hb dusunuyorum sence ne kadar mal olur.birde ilk arabam olacaak pek anlamiyorum kusura bakma bu arabaya otomatij şanzıman takılir mi? takilirsa bir sorunla karsilasir miyim?

19.500 - 21.000 tl arası gibi civarlarda bulabilirsin 2007 tavsiye ederim. Otomatik şanzuman takamazsın komple motor ile birlikte değişmesi lazım öyle birşey görmedim ben şuana kadar :D

tuh otomatik yapamamak uzdu beni tesekkuler bilgilerin icin :)

• merhaba arkadaşlar şu ilandaki almeraya bakar mısınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-86000-km-de-temiz-bakimli-almera-57563523/detay/

temiz araç gibi. ankarada olduğum için tam emin olmadan gitmek istemiyorum. fiyatı nasıldır, ne kadar pazarlık edilebilir?
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yeni almış bir LPG li 2001 Model 130.000 km de Nissan Almera 1,5 Luxury kullanıcısı olarak aranıza katıldım. Aracı 24 Ağustos Çarşamba günü 14.170 TL ye aldım ve aracım o günden beri tamircide :(( Ne mi oldu anlatayim sizlere...
    Aracı 24 Ağustos günü İstanbul dan aldım ve Adana ya doğru yola çıktım. Aracı kullanmak çok keyifli yol tutuşuda gayet güzel. Bir yandan da yakıt tüketimini ölçüyorum klima açık 9-9,5 lt civarında lpg yaktığını tespit ettim. Bana biraz yüksek geldi bu değer neyse, Araç Bolu 'yu geçtikten sonra 5. viteste 110 km yi geçince tahminimce şanzımandan ötme sesi duymaya başladım. 110 un altına düştüğümde ses kesiliyordu. Neyse bir petrole yanaştım ve motoru kendimce kontrol ettim yağ seviyelerini falan. Aldığım kişiyi aradım böyle bir ses oluşuyor bir bilgisinin olup olmadığını sordum. Aldığım kişide bu sesin normal olduğunu bu ses ile ilgili ustaya baktırdığını ve önemli bir şey olmadığını belirtti. Neyse ben yoluma devam ettim. Motordan gelen bu ses ile ben Aksaray a kadar geldim ve mola verdim. Buarada sesde biraz artmıştı. Moladan çıktığımda aracımı mola yerinden çıkarmak istediğimde aracın geri vitese geçmediğini gözlemledim. Belki 5 dk. uğraştım vitese ancak geçirebildim. Neyse yola çıktım gelen sesin yükseldiğini ve tüm viteslerde sesin geldiğini duydum. Ve vitesler zor geçmeye başladı. Bunun üzerine tamircimi aradım ve bana yol üzerinde bir tamirciye uğrayıp şanzıman yağını kontrol ettirmemi söyledi. Bende bir tamirci buldum. Aracın altına baktığımızda aracın altının olduğu gibi yağ olduğunu gördük. Bir yerlerden yağ kaçırmış araç. Neyse şanzımanın yağsız kalmış olabileceğini düşünerek şanzımanın yağını boşaltalım dedik ve yaklaşık 2,5 lt yağ boşaldı. Bunu gördüğümüzde şanzımanın yağsız kalmış olma ihtimali olamaz diye düşündük ve tamirci şanzımana 3-3,5 lt kadar yeni yağ koyup kapattı. Ve ben yola devam ettim. 5-10 Km kadar gittiğimde şanzımandaki ses dahada yükseldi ve çıtırtı sesleri gelmeye başladı. Tamircimi aradığımda aracı hemen durdurmamı ve çektirmemiz gerektiğini söyledi. Bende otobandaydım ve aracı hemen kenara çekip çekici çağırdım. Saat gece 02:00 dan 04:00 a kadar otobanın ortasında çekiciyi bekledim ve aracı Adana ya 350 TL ye çektirdim. Ertesi gün tamircim şanzımanı indirdiğinde şanzıman dişlilerinin darmadağın olduğunu ve şanzımanın komple yenilenmesi gerektiğini söyledi. Ve yapılan tahmin şanzıman ana milinin bilyasının arızalanıp milin balansını bozduğu ve bu durumunda şanzıman dişlilerini yemiş olabileceği. Ve sonuç olarak çıkma şanzıman arandı ve bir yerden 1500 TL ye komple şanzımanın dişli takımı alındı ve şuan yapılıyor. Ayrıca daha ne kadar işçilik ücreti vereceğimi de bilemiyorum....
    Uzan zamandır takip ettiğim ve almayı düşündüğüm Nissan Almera isteğim böylece yaşamayı hayal bile edemeyeceğim şeyleri yaşattı bana :((
    Nissan kullanıcıları olarak size sormak istediğim bu araçların kronik sıkıntıları nelerdir. Bu km de bir aracın şanzımanında problem olma ihtimali nedir.
    Ve şuan şanzıman sökülüp toplandığı için çok huzursuzum, şanzıman işlem gördüğü için acaba bu durum bana tekrar benzer sıkıntıyı yaşatırmı bilemiyorum, belkide üzülerek aracı hemen elden çıkarma yoluna gideceğim :((((

• quote:

Orijinalden alıntı: toycev

Merhaba arkadaşlar,
    Yeni almış bir LPG li 2001 Model 130.000 km de Nissan Almera 1,5 Luxury kullanıcısı olarak aranıza katıldım. Aracı 24 Ağustos Çarşamba günü 14.170 TL ye aldım ve aracım o günden beri tamircide :(( Ne mi oldu anlatayim sizlere...
    Aracı 24 Ağustos günü İstanbul dan aldım ve Adana ya doğru yola çıktım. Aracı kullanmak çok keyifli yol tutuşuda gayet güzel. Bir yandan da yakıt tüketimini ölçüyorum klima açık 9-9,5 lt civarında lpg yaktığını tespit ettim. Bana biraz yüksek geldi bu değer neyse, Araç Bolu 'yu geçtikten sonra 5. viteste 110 km yi geçince tahminimce şanzımandan ötme sesi duymaya başladım. 110 un altına düştüğümde ses kesiliyordu. Neyse bir petrole yanaştım ve motoru kendimce kontrol ettim yağ seviyelerini falan. Aldığım kişiyi aradım böyle bir ses oluşuyor bir bilgisinin olup olmadığını sordum. Aldığım kişide bu sesin normal olduğunu bu ses ile ilgili ustaya baktırdığını ve önemli bir şey olmadığını belirtti. Neyse ben yoluma devam ettim. Motordan gelen bu ses ile ben Aksaray a kadar geldim ve mola verdim. Buarada sesde biraz artmıştı. Moladan çıktığımda aracımı mola yerinden çıkarmak istediğimde aracın geri vitese geçmediğini gözlemledim. Belki 5 dk. uğraştım vitese ancak geçirebildim. Neyse yola çıktım gelen sesin yükseldiğini ve tüm viteslerde sesin geldiğini duydum. Ve vitesler zor geçmeye başladı. Bunun üzerine tamircimi aradım ve bana yol üzerinde bir tamirciye uğrayıp şanzıman yağını kontrol ettirmemi söyledi. Bende bir tamirci buldum. Aracın altına baktığımızda aracın altının olduğu gibi yağ olduğunu gördük. Bir yerlerden yağ kaçırmış araç. Neyse şanzımanın yağsız kalmış olabileceğini düşünerek şanzımanın yağını boşaltalım dedik ve yaklaşık 2,5 lt yağ boşaldı. Bunu gördüğümüzde şanzımanın yağsız kalmış olma ihtimali olamaz diye düşündük ve tamirci şanzımana 3-3,5 lt kadar yeni yağ koyup kapattı. Ve ben yola devam ettim. 5-10 Km kadar gittiğimde şanzımandaki ses dahada yükseldi ve çıtırtı sesleri gelmeye başladı. Tamircimi aradığımda aracı hemen durdurmamı ve çektirmemiz gerektiğini söyledi. Bende otobandaydım ve aracı hemen kenara çekip çekici çağırdım. Saat gece 02:00 dan 04:00 a kadar otobanın ortasında çekiciyi bekledim ve aracı Adana ya 350 TL ye çektirdim. Ertesi gün tamircim şanzımanı indirdiğinde şanzıman dişlilerinin darmadağın olduğunu ve şanzımanın komple yenilenmesi gerektiğini söyledi. Ve yapılan tahmin şanzıman ana milinin bilyasının arızalanıp milin balansını bozduğu ve bu durumunda şanzıman dişlilerini yemiş olabileceği. Ve sonuç olarak çıkma şanzıman arandı ve bir yerden 1500 TL ye komple şanzımanın dişli takımı alındı ve şuan yapılıyor. Ayrıca daha ne kadar işçilik ücreti vereceğimi de bilemiyorum....
    Uzan zamandır takip ettiğim ve almayı düşündüğüm Nissan Almera isteğim böylece yaşamayı hayal bile edemeyeceğim şeyleri yaşattı bana :((
    Nissan kullanıcıları olarak size sormak istediğim bu araçların kronik sıkıntıları nelerdir. Bu km de bir aracın şanzımanında problem olma ihtimali nedir.
    Ve şuan şanzıman sökülüp toplandığı için çok huzursuzum, şanzıman işlem gördüğü için acaba bu durum bana tekrar benzer sıkıntıyı yaşatırmı bilemiyorum, belkide üzülerek aracı hemen elden çıkarma yoluna gideceğim :((((

Uzan zamandır takip ettiğim ve almayı düşündüğüm Nissan Almera isteğim böylece yaşamayı hayal bile edemeyeceğim şeyleri yaşattı bana :((demişsin ama,
    sen aracı alırken geri geri bile gitmeden almışsın anlaşılan. ayrıca alıp sürüş testi yapmamışsın, bir tamirciye göstermemişsin,bu ne araştırmaymış be dostum. ayrıca uzun yola çıkacakmışsın alır almaz bakımlarını bile yaptırmamışsın. hatanın en büyüğünü başta yapmışsın olan olmuş artık. olmuşla ölmüşün çaresi yok. 2 saat otobanda beklemek tam bir çin işkencesi zaten:((((

2001 luxury almeralar çok sağlam. kullanan kişide eminim sağlamlığını abartmış ve yagsız susuz bakımsız vurmuş dağa taşa ve şoförlüğüde bunda öğrenmiş. şanzumanı,diferansiyeli dağıtmış haliyle. belkide sürücü kursu aracıdır. allahtan şaft yok şaftı kaymamış. yoksa ne masraflar çıkardı sana.
    almeralarda kronik sorun yok ancak bazılarımızın yaşadığı bazılarımızın hiç yaşamadığı havadebimetresi, kontak anahtarı yuvasının sallanması ve aracın çalışmaması, anten kırılması, sağ havalandırma mazgalındaki iç perdelerin kopması gibi sorunlar yaşayabiliyoruz...motor ve yürüyen aksamda hiçbir kronik sorun bulamadık o kadar zorlamamıza tecrübelerimizi paylaşmamıza rağmen.
    ustan gerçek ustaysa yani kasap değilse aracı üzülerek elden çıkarmayı düşünmeyeceksin; gülerek uzun yıllar kullanacaksın eminim. korkmana gerek yok. almeranın motor şanzuman aksamı çıkmayada çakmayada çabuk adapte olur. çıkmada olsa japon çıkması nede olsa.umarım başka sorunları yoktur. olacağınıda sanmıyorum zaten paylaşırdın bizlerle.
    bu arada hem hayırlı olsun hem geçmiş olsun diyorum. kazasız belasız uzun yıllar güzel günlerde kullanmak nasip olsun.

forum aracılığıyla herkesin kadir gecesi mübarek olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat_h_fb

merhaba arkadaşlar şu ilandaki almeraya bakar mısınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-86000-km-de-temiz-bakimli-almera-57563523/detay/

temiz araç gibi. ankarada olduğum için tam emin olmadan gitmek istemiyorum. fiyatı nasıldır, ne kadar pazarlık edilebilir?

Oldukça ucuz ve makul bi fiyat.

Ancak Nissan armasının alt kısmı yamulmuş darbeli. Ön kaput ile sağ, Ön kaput ile sol çamurluğun birleştiği kesimlerde camlardan farlara kadar uzanan uzun cizgileri arasındaki boşluklar eşit görünmüyor. Sol farla sağ farın alt kısmındaki boşluklarda farklılık var. Önden darbeli ve toplanmış sanki. Arka sağ sol çizgilerinde bir uyumsuzluk var gibi. Zaten sağ taraftan darbeli. Arka sağ stop kısmının olduğu yerde boya kabarması var gibi emin olmamakla beraber. Sol iç kapı kartonu ve emniyet kemeri bölümü bir işlem için açılmış. Artık kazadan dolayı mı airbagdan dolayı mı otomatik cam için mi bilemem. Vites kolu derisinide pürüzlü gördüm. Sahibi çok mu vites değiştirdi çok mu yol aldı acaba. Km si ile oynanmış olabilir mi diyeceğim ama gördüğüm sağlam yerde var mesela sağ havalandırma mazgalı . Rengide çok hoşmuş ama.

Ekspertize sok iyi incelet bence. Ha bu arada ön cam orijinal Nissan camı gibi gelmedi bana. Ama tam emin değilim.

• almera 2006 1.5 hb ni yoksa fiesta 2006 1.4 70 beygirmi tercih edilmeli sizce? kriterlerim araci uzun yol kullanacagim yakiti az olsun fazla servise ugramak istemiyorum aile arabasi olacak sizce hangisi iyi
  • quote:

almera 2006 1.5 hb ni yoksa fiesta 2006 1.4 70 beygirmi tercih edilmeli sizce? kriterlerim araci uzun yol kullanacagim yakiti az olsun fazla servise ugramak istemiyorum aile arabasi olacak sizce hangisi iyi

B segmentinde dizel bir araçla C segmentinde benzinli bir araç arasında mı kaldın. uzun yolda kullanacaksan dizel avantajdır ama servise fazla ugramak istemiyor ve aile arabası istiyorsan almera daha üstündür. herşeyden öte araç alırken ilk başta yakıttan ziyade can güvenliği önemli bence. hiç kaza yapmazsın bir gün berduşun biri gelir almeraya yapamadığını fiestaya kırk takla attırır.kazaların nasıl yaşandığını ben iyi bilirim. uno sx le 40 metre havada uçtuğum 40 metre karada asfalttan ateş çıkarak sürüklendiğim yerde aynı hareketi almerayla yapıyorum hiçbirşey olmamış gibi(biraz ayran gibi çalkalanıyorum,arka kayıyor ama çabuk toparlanıyor olacak o kadar) yoluma devam ediyorum.

• quote:

bence uzak dur kardeş çünkü bu araç önden darbeli görünüyor. ön tampon - kaput boyanmış çamurluklarda boyanmış olabilir. bunu anlayan bilen bilir ve resimlerden anlaşılıyor. ayrıca aracın motor kaputu 2004-2008 arası almera motor kaputu değil. 2000-2002 arası makyajsız kasa motor kaputu kullanılmış ön nissan amblemine dikkatli bakarsanız eski hali var yeni güncel nissan amblemi yok. ayrıca sol sis lambasına bakılırsa bu araç denize girmişe benziyor :D dikkatli bakılırsa ön sağ sol far ile ve tamponun kaput ile aralarındaki mesafe farkı oldukca fazla gorunuyor dengesizlik var. eğer gercekten temiz olsaydı 2006 tekna olup bu km de temiz almera 18 olmaz 19 - 20 aşağı yazılmazdı fiyat.

• arkadaşlar herkezin kadir gecesi mübarek olsun allah bu geceden faydalanmayı nasip etsin ibadetlerimizi kabul eylesin inşaallah
  • amin
  • quote:

quote:

bence uzak dur kardeş çünkü bu araç önden darbeli görünüyor. ön tampon - kaput boyanmış çamurluklarda boyanmış olabilir. bunu anlayan bilen bilir ve resimlerden anlaşılıyor. ayrıca aracın motor kaputu 2004-2008 arası almera motor kaputu değil. 2000-2002 arası makyajsız kasa motor kaputu kullanılmış ön nissan amblemine dikkatli bakarsanız eski hali var yeni güncel nissan amblemi yok. ayrıca sol sis lambasına bakılırsa bu araç denize girmişe benziyor :D dikkatli bakılırsa ön sağ sol far ile ve tamponun kaput ile aralarındaki mesafe farkı oldukca fazla gorunuyor dengesizlik var. eğer gercekten temiz olsaydı 2006 tekna olup bu km de temiz almera 18 olmaz 19 - 20 aşağı yazılmazdı fiyat.

arkadaşım arkadaşlarında dedikleri gibi araçta yan sinyaller 2006 yılının sonunda ve 2007 model araçlarda kullanıldı beyaz olarak önceki yıllardaki yan sinyaller sarıdır.
    ayrıcada ön logo için de önceki seriler Yani N!15 kasalar (2000-2003 yılı olan kasalar)
    kendi düşüncem araç önden darbe almış ve toplanmış çünkü ön tarafın boyalı olduğu çok yüksek
    saygıalrımla

• arkadaşlar bu arada motor yağımı değiştircem...
    aklıma gelen yağ 20/40 yada 20/50 düşünüyorum malum Antalyadayım hava sıcak o sebeple önerilerini ne olur?
    saygılarımla
    araç 2006 tekna hb lpg li
  • Orjinal yağ 10-40.Ben 2 yağ değişimi oldu 5-40 Mobil kullanıyorum.Çok memnun kaldım.5000 km sonra yağım değişecek yine aynı yağ+Bor Power koyacağım.
  • ben castrol edge 5-40 kullanıyorm ve gayet iyi ve uzun ömürlü oluyor motor açısından biraz daha sağlıklı ancak 10-40 veya 20-40 a göre biraz daha fiyat farkı var arada ve 20-40 - 20-50 demişsin dizel motorlarda ve minibus kamyonet gbi araçlar 20-50 kullanıyor :D 10-40 dan yukarıya çıkma sentetik ve performans yağları kullan daha saydam ince ve uzun ömürlü oluyor ;) aracın 100.000 km nin altındaysa 5-40 kullan eger 100.000 ustundeyse 10-40 ile devam etmeni tavsiye ederim. Marka olarak Castrol veya Mobil 1 kullan ve ben antlyalı sayılırım ancak adana dayım suanda dolayısıyla aynı sıcak havayı bende yaşıyorm ve tavsiyelerimi gözden geçir. bor power veya motor silk gibi bor maden kaydırıcı ve temizleyici katkı maddeleri zaten 100.000 km a kadar özelliğini koruyor her yağ değişiminde bor koymaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

quote:

quote:

arkadaşım arkadaşlarında dedikleri gibi araçta yan sinyaller 2006 yılının sonunda ve 2007 model araçlarda kullanıldı beyaz olarak önceki yıllardaki yan sinyaller sarıdır.
    ayrıcada ön logo için de önceki seriler Yani N!15 kasalar (2000-2003 yılı olan kasalar)
    kendi düşüncem araç önden darbe almış ve toplanmış çünkü ön tarafın boyalı olduğu çok yüksek
    saygıalrımla

teşekkür ederim. iyi ki denizliye kadar gitmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

almera 2006 1.5 hb ni yoksa fiesta 2006 1.4 70 beygirmi tercih edilmeli sizce? kriterlerim araci uzun yol kullanacagim yakiti az olsun fazla servise ugramak istemiyorum aile arabasi olacak sizce hangisi iyi

B segmentinde dizel bir araçla C segmentinde benzinli bir araç arasında mı kaldın. uzun yolda kullanacaksan dizel avantajdır ama servise fazla ugramak istemiyor ve aile arabası istiyorsan almera daha üstündür. herşeyden öte araç alırken ilk başta yakıttan ziyade can güvenliği önemli bence. hiç kaza yapmazsın bir gün berduşun biri gelir almeraya yapamadığını fiestaya kırk takla attırır.kazaların nasıl yaşandığını ben iyi bilirim. uno sx le 40 metre havada uçtuğum 40 metre karada asfalttan ateş çıkarak sürüklendiğim yerde aynı hareketi almerayla yapıyorum hiçbirşey olmamış gibi(biraz ayran gibi çalkalanıyorum,arka kayıyor ama çabuk toparlanıyor olacak o kadar) yoluma devam ediyorum.

kardesim kusura bakma pek anlamadigim icin sordum ve almerada daha ustunde durmam dahada kesinlesti.tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: metinnitem1

Orjinal yağ 10-40.Ben 2 yağ değişimi oldu 5-40 Mobil kullanıyorum.Çok memnun kaldım.5000 km sonra yağım değişecek yine aynı yağ+Bor Power koyacağım.

50.000 km'ye kadar sık sık bor katmanın faydası olmaz. ayrıca 5/40 ince yağ 5000 km'den çok daha uzun ömürlüdür.
  • ARKADAŞLAR 5 / 40 YADA 10/40 ORTLAMA MALİYET NE TUTAR PEKİ?
    YAĞ FİYATLARINDAN HABERİM YOKDA..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

ARKADAŞLAR 5 / 40 YADA 10/40 ORTLAMA MALİYET NE TUTAR PEKİ?
    YAĞ FİYATLARINDAN HABERİM YOKDA..

10w-40 castrol edge yağ genel olarak 70-80 tl arasında oynuyor. 5w-40 ise 80-90 civarında bulursun. bazı yerler 100 tl ye de satıyor ama uygun bulabılırsın 70 tl ye kadar. pek fark yok zaten. ancak sadece motor yağını değiştirmekle kalma motor yağ filtresinide değiştirmende fayda var. eğer 5w-40 motor yağı kullanıyosan 15.000 km boyunca kullanabılırsın bu yağı değiştirmeden. 10w-40 10.000 - 12.000 km ye kadar kullanabılırsın. ve eğer bu iki yağlardan birini kullanıyorsan yağ filtresini 2 yağ değişiminde 1 kez değiştirmen lazım. her motor yağı değişiminde yağ filtresini değiştirmene gerek yok ancak 2. defada mutlaka değiştirmen gerekecek. ;) daha uzun süreli yağ gitsin diosan bor power- motor silk gibi kaydırıcılar kullanabilirsin katkısı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: metinnitem1

Orjinal yağ 10-40.Ben 2 yağ değişimi oldu 5-40 Mobil kullanıyorum.Çok memnun kaldım.5000 km sonra yağım değişecek yine aynı yağ+Bor Power koyacağım.

50.000 km'ye kadar sık sık bor katmanın faydası olmaz. ayrıca 5/40 ince yağ 5000 km'den çok daha uzun ömürlüdür.

arkadaş zaten kullanıyorum memnun kaldım demiş, sanırım kullanmış 5.000 km felan ve şuanda 5.000 km daha var demek istemiş yanlış anlamadıysam. eğer sürekli bakım ve düzenli değişim oluyorsa motor yağını 5-40 kullanıyorsak 15.000 km a kadar kullanabiliriz. servis zaten 10w-40 yağ kullanıyor 15.000 km de bir değişiyor.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.