Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samsun

Arkadaşlar hafta sonu 800 km.lik bir seyahatim oldu.Debimetreyide test etmiş oldum.Çoğunlula otobanı kullandım.Araç istediğim performası veriyor. 160-200 km arası hız ile bir sorun yok.Yalnız 110-120 km.yi geçince yakıt % 20-30 artış gösteriyor.krş yakıyor.110 km altında lpg ile km.de 200-210 krş yakarken 110 km üzerine çıkınca 250-300krş yakıyor. İbre 220 km göstersede 200 km.yi geçemedim.220 km.yi görmemesi normalmidir.

KARDEŞİM BENDE HAFTASONU OTOBANDA DENEDİM BENİMKİDE 200 DE KALDI BELKİ BİRAZ DAHA ZORLASAM GEÇERDİ AMA LPG DE FAZLA ZORLAMAK İSTEMEDİM. AMA ALMERA YÜKSEK HIZDA BAYAA İYİ ONU TEST ETMİŞ OLDUM. YOL BOYU FAÇA BİR FİESTA İLE KAPIŞTIM. TAM KAPIŞIYORDUK Kİ ARKADAN İNFİNTY NİN JİPİ GELDİ SADECE MARKASINI HAYAL MEYAL GÖRDÜMMMMM HANIM BU ARABA NE BÖYLE DEDİ. BENDE BİZİMKİNİN DAYI OĞLU DEDİMMMMM

• quote:

Orijinalden alıntı: ismayil007

quote:

Arkadaşlar hafta sonu 800 km.lik bir seyahatim oldu.Debimetreyide test etmiş oldum.Çoğunlula otobanı kullandım.Araç istediğim performası veriyor. 160-200 km arası hız ile bir sorun yok.Yalnız 110-120 km.yi geçince yakıt % 20-30 artış gösteriyor.krş yakıyor.110 km altında lpg ile km.de 200-210 krş yakarken 110 km üzerine çıkınca 250-300krş yakıyor. İbre 220 km göstersede 200 km.yi geçemedim.220 km.yi görmemesi normalmidir.

KARDEŞİM BENDE HAFTASONU OTOBANDA DENEDİM BENİMKİDE 200 DE KALDI BELKİ BİRAZ DAHA ZORLASAM GEÇERDİ AMA LPG DE FAZLA ZORLAMAK İSTEMEDİM. AMA ALMERA YÜKSEK HIZDA BAYAA İYİ ONU TEST ETMİŞ OLDUM. YOL BOYU FAÇA BİR FİESTA İLE KAPIŞTIM. TAM KAPIŞIYORDUK Kİ ARKADAN İNFİNTY NİN JİPİ GELDİ SADECE MARKASINI HAYAL MEYAL GÖRDÜMMMMM HANIM BU ARABA NE BÖYLE DEDİ. BENDE BİZİMKİNİN DAYI OĞLU DEDİMMMMM

almeranın dayısının büyük oğlu 2 ay once servise gittiğimde vardı tüp taktırmışlar abi hayrola dedik neden tüp taktırdın yeğen kilometrede 90 kuruş yakıyodu şimdi 50 ye düştü dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: bakalov

quote:

Orijinalden alıntı: ismayil007

quote:

almeranın dayısının büyük oğlu 2 ay once servise gittiğimde vardı tüp taktırmışlar abi hayrola dedik neden tüp taktırdın yeğen kilometrede 90 kuruş yakıyodu şimdi 50 ye düştü dedi

kardeşim arkasında 3.5 yazıyordu eğer 3500 motor ise iki tane lpg takmak lazım herhalde

• bugün golf ile 250 km'lik bir yolculuk yaptım.gerçekten çok seri ve atak.ara hızlanmalarda çok çabuk tepki veriyor.önümde 5-6 saniyeden fazla araç göremedim.hepsini arkadan beni kısa süreli takip edebildiklerini gördüm.sadece peugeot 206 ile bir modifiyeli miyafori ile bayağı kapıştık yanyana.jet gibi uçuyor sanki golf. ancak almera kadar oturaklı ve güvenli olmadığı hissine kapıldım. özellikle fren sistemi almeradan daha donanımlı olmasına ragmen ani frenlerde bir sallantı titreme hissediyordum.her an devrilecek uçacak bir yerlere vuracak kırk parçaya bölüneceğiz hissine kapıldım.en iyi araba en iyi hakimiyet sağladığın arabadır.en iyi hakimiyetide almerada sağlıyorum. kim ne derse desin kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin.tecrübeye itibar ediniz.almeranızın kıymetini bilin.bu fiyata bundan daha güvenli bir araç bulamazsınız.bulsanızda ancak 1962 CHEVROLET İmpala'dır.

• valla çöy kardeş arabayı alalı 2,5-3 ay oldu bakım yapalı 2 ay oldu bu arada 1hafta önce debraj balatası değiştirdik sanayi ile içli dışlı olduk bakım eksikliği yok bildiğim kadarıyla neyse allah büyük nedenini bulursam yazarım tabii değilse bu sayfalarda işimiz ne değilmi?
    bir de şunu sormak istiyorum arkadaşlara kim hangi marka lpg kit taktırdık?memnun muyuz? şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor hangi petrol istasyonundan canavarları besliyoruz?
    çok mu oldu bilmiyorum ? ben ilk bilgileri vereyim kit=kme. memnunmuyum =eh işte. (zavoli taktırsam daha iyi olurdu gibi geliyor hani derler ya bir soru sorulduğunda ilk akla gelen cevap doğrudur benim de ilk aklıma zavoli geldi ama ikna ettiler diyelim gitsim) şehir içi=240 kr şehirler arası=170 petrol ist=BP yada SHELL
    şehir içi sakin kullanmama rağmen sanki çok gibi ne dersiniz?.
  • 07_infazci kardeşhttp://www.vtunnel.com/ sitesini açıp http:// ile başlayan kısma nissan-almera.tr.gg yazarsan site direk açılır.bazen almanya ile iletişim kopukluğu yaşanıyor.bu konuda anlayış gösterilmesini rica ediyorum.ayrıcawww.almeranissan.com sitesini satın aldım.bilgileri buraya taşıyacağım.ancak web sayfasını oluşturamadım.bugünlerdede yoğunum,pek zamanım olmuyor.bu sitede nasıl tasarım oluşturulacağı hakkında bilgisi olan var mı.bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.anlayan varsa siteyi hediye edebilirim bedava şifre kullanıcı adıyla beraber almera dostluğu adına.

• quote:

Orijinalden alıntı: muallim70

valla çöy kardeş arabayı alalı 2,5-3 ay oldu bakım yapalı 2 ay oldu bu arada 1hafta önce debraj balatası değiştirdik sanayi ile içli dışlı olduk bakım eksikliği yok bildiğim kadarıyla neyse allah büyük nedenini bulursam yazarım tabii değilse bu sayfalarda işimiz ne değilmi?
    bir de şunu sormak istiyorum arkadaşlara kim hangi marka lpg kit taktırdık?memnun muyuz? şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor hangi petrol istasyonundan canavarları besliyoruz?
    çok mu oldu bilmiyorum ? ben ilk bilgileri vereyim kit=kme. memnunmuyum =eh işte. (zavoli taktırsam daha iyi olurdu gibi geliyor hani derler ya bir soru sorulduğunda ilk akla gelen cevap doğrudur benim de ilk aklıma zavoli geldi ama ikna ettiler diyelim gitsim) şehir içi=240 kr şehirler arası=170 petrol ist=BP yada SHELL

bendeki zavolli.memnunum.ancak her yakıta tepkisi farklı oluyor.aynı sürüş tarzıyla gidilen mesafedede fark ediyor.total den aldığım lpg de ilk 30 km de motor arıza ışığı yanıyor,fakir karışım veriyor.ancak 1 litre ile şehiriçi 10 km gidiyorum.milangaz,ipragaz,po aldığım lpg ile 1 litrede 9.5 km gidiyorum.milangaz ve ipragazda motor arıza ışığı kesinlikle yanmıyor ancak po aldığım lpg ile eğer motoru çok zor şartlarda zorlayarak kullanmışsam motor arıza ışığı yanıyor.bu arada her motor arıza ışığı yandığında paniğe gerek yok.lpg kitinin midesi farklı olabiliyor.bazısı hazmederken bazısı hazmetmeyebiliyor aynı lpg gazını.akşam ve sabahları aldığım aynı lpg öğle sıcağında aldığım aynı lpg farklı km yol alıyor ve öğle sıcağında aldığım total 30 km'de fakir karışım verirken sabah-akşam saatlerinde aldığım total lpg 80 km'de motor arıza ışığını yakıyor.
    kısacası lpg kiti olanlar mutlaka taktırdıkları yerden hangi istasyonlardan almaları gerektiğini danışmalılar.her kitin tepkisi farklı olabiliyor.almera elektronik ve çevreci motor özelliğine sahip olduğu için lpg kullanımı bir kat daha önem kazanıyor.uno sayesinde mekanik usta,astra sayesinde elektrik ustası,eski golf sayesinde arıza kodları ustası,almera zavolli kiti sayesinde lpg ustası oldum.
    bu arada lpg şehiriçi lpg litrede 8-10 km gayet normal. fazlası ya da eksiğinde arıza olduğu kesin.hesabınızı litre olarak yaparsanız doğru sonuca ulaşırsınız.her yerde fiyat farklılığı var çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: muallim70

- Atiker
    - Gayet memnunum (öncelikle ucuz ayrıca Türk malı ayrıca farklı istasyonlardan aldığım zamanlarda bile bir kez olsun arıza ışığı yakmadı ayrıca performansta hiçbir düşüş yaşamadım.memnun olmamam için bi sebep göremiyorum.)
    - Şehiriçi 9-10 lt. kullanım tarzıma göre farklılık olabiliyor zaman zaman
    - Opet

yakıt tüketimini litre olarak belirtirsen daha iyi anlaşılır az mı çok mu yaktığı.ama görünen şu ki yakıt tüketimin uygun verilerde gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

ayrıcawww.almeranissan.com sitesini satın aldım.bilgileri buraya taşıyacağım.ancak web sayfasını oluşturamadım.bugünlerdede yoğunum,pek zamanım olmuyor.bu sitede nasıl tasarım oluşturulacağı hakkında bilgisi olan var mı.bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.anlayan varsa siteyi hediye edebilirim bedava şifre kullanıcı adıyla beraber almera dostluğu adına.

web tasarım hakkında bilgin ne düzeyde bilmiyorum ÇÖY. ben hobi olarak amatör bi şekilde ilgileniyorum.görev yaptığım iki okulun web sitesini kendim hazırladım.zamanım oldukça yardımcı olmaya çalışırım.

• Aracın bakımını yaptırdım sonunda :) Polen,hava ve yağ filtresi ile yağ değişimi yapıldı.yağ da castrol magnatec 10-40 kullandım.filtreler orijinal nissan zaten.yağa bi de bor power katkısı ekledim.ardından lpg ayarlarına baktırmak için atikere uğradım.yazılım güncellemesi yapıldı ve ardından ayar yapılırken sistem "enjektör meme uçları küçük" uyarısı verdi.mevcut meme uçları 1.8 mm idi usta bunları 2mm ile değişti.ve ardından kalibrasyon ayarı sistem hata vermeden gerçekleşti.ustanın dediğine göre meme uçlarının 2mm olması ile yakıt düşecek ve performans daha da artacak.bakalım önümüzde ki günlerde anlayacağım nasıl bir etkisi olduğunu..bor power için de çok şey söyleniyor onun da bi faydası var mı yok mu zamanla anlayacağız gene.
  • Arkadaşlar merhaba, 2005 Almera Teknam var kontağı çevirdiğimde hava yastığı işareti yanıyor daha sonra sönüyor.Bu normal mi? Sizdede oluyor mu?. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forbidden_man

Arkadaşlar merhaba, 2005 Almera Teknam var kontağı çevirdiğimde hava yastığı işareti yanıyor daha sonra sönüyor.Bu normal mi? Sizdede oluyor mu?. Teşekkürler.

evet normal,yanlış hatırlamıyorsam 6 sn yanar sonra söner.bir sıkıntı yok için rahat olsun :) fakat airbag ışığı sönmeden aracı çalıştırmak ya da hareket ettirmek tavsiye edilmiyor bu da aklında olsun...
  • quote:

Arkadaşlar merhaba, 2005 Almera Teknam var kontağı çevirdiğimde hava yastığı işareti yanıyor daha sonra sönüyor.Bu normal mi? Sizdede oluyor mu?. Teşekkürler.

kontağı açtıktan 7 saniye sonra sönmesi normal arıza belirtisi değildir.hemen sönüyorsa airbag sigortasını çıkar o şekilde dene bakalım ışık yanıyor mu ustalar yanlışlıkla ABS,Motor arıza ışığı,yağ lambası,şarj lambasına bağlamış olmasınlar.bazı haramzadeler ucuz yollu bu işi böle hallediyor.daha önce almera alan bir astsubay kardeşimizin ABS lambasını başka lambaya bağlamışlar,farketmiş ve i30 la değiştirmişti aldığı galeriden.airbag sigortası nerede dersenwww.nissan-almera.tr.gg sitesinde mevcut sigorta kutusu tanıtımı.oradan inceleyebilirsin.
    sayın onurphl lpg ile 10 km gitmen normal ve zavolli,lavato,brc gibi üst markalar daha hassas yakıta karşı.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

evet normal,yanlış hatırlamıyorsam 6 sn yanar sonra söner.bir sıkıntı yok için rahat olsun :) fakat airbag ışığı sönmeden aracı çalıştırmak ya da hareket ettirmek tavsiye edilmiyor bu da aklında olsun...

aracı çalıştırmak için airbag sönmesini beklemeye gerek yok.çünkü sürekli 7 saniye airbag ışığının sönmesini beklemek ateşleme sistemi ve bobinlerin zarar görmesine,kontak lehimlerinin erimesine dolayısıyla anahtar yuvasında boşluk oluşumuna sebeb oluyor.zamanlada ateşleme tekleme titreme vs sorunlara yol açıyor.ancak sürekli alışkanlık haline getirip ABS ışığı sönmeden çalıştırmak fren merkezinde büyük arızalara sebeb oluyor.fakat airbag sönmeden hareket etmek tavsiye edilmiyor.neticede o an kaza olurda hava yastığı açılmaz diye.neticede kullanma kılavuzunda soğuk motor çalıştıktan 30 saniye sonra hareket etmek en doğrusu yağlama sistemi ve abs'nin tam devreye girmesi için yazıyor.güzel bir konuya temas ettiğin için paylaşma gereği duydum yanılıyor olabilirim almerada.çünkü almera konusunda sen benden daha tecrübelisin.daha önce kullandığım eşdeğer araçlarda hep bu acemiliğin sıkıntısını çok çektim.deneme yanılma para ödeme metoduyla öğrendim sonunda.

• quote:

quote:

quote:

aracı çalıştırmak için airbag sönmesini beklemeye gerek yok.çünkü sürekli 7 saniye airbag ışığının sönmesini beklemek ateşleme sistemi ve bobinlerin zarar görmesine,kontak lehimlerinin erimesine dolayısıyla anahtar yuvasında boşluk oluşumuna sebeb oluyor.zamanlada ateşleme tekleme titreme vs sorunlara yol açıyor.ancak sürekli alışkanlık haline getirip ABS ışığı sönmeden çalıştırmak fren merkezinde büyük arızalara sebeb oluyor.fakat airbag sönmeden hareket etmek tavsiye edilmiyor.neticede o an kaza olurda hava yastığı açılmaz diye.neticede kullanma kılavuzunda soğuk motor çalıştıktan 30 saniye sonra hareket etmek en doğrusu yağlama sistemi ve abs'nin tam devreye girmesi için yazıyor.güzel bir konuya temas ettiğin için paylaşma gereği duydum yanılıyor olabilirim almerada.çünkü almera konusunda sen benden daha tecrübelisin.daha önce kullandığım eşdeğer araçlarda hep bu acemiliğin sıkıntısını çok çektim.deneme yanılma para ödeme metoduyla öğrendim sonunda.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

• 2005 Almera Tekna

Arkadaşlar birde yakıt konusunda sorun olucak.Aracım şehir içi-dışı aynı yaktı,gerçi aracı otobanda devirli yüksek hızda kullandım. 2.300 den gaz aldım yaklaşık 225 kuruş yaktı şehir dışında ,şehir içide böyle yakıyor sayılır. Sizce çokmu yakıyor? Teşekkürler.
  • quote:

2005 Almera Tekna

Arkadaşlar birde yakıt konusunda sorun olucak.Aracım şehir içi-dışı aynı yaktı,gerçi aracı otobanda devirli yüksek hızda kullandım. 2.300 den gaz aldım yaklaşık 225 kuruş yaktı şehir dışında ,şehir içide böyle yakıyor sayılır. Sizce çokmu yakıyor? Teşekkürler.

şehiriçi yakıtın iyi ortalama veriler bence,fakat şehirdışında daha düşürebilirsin yakıtını.ama bunu yüksek devirde kullanıp hız yaparak elde etmen mümkün değil.en düşük yakıt tüketimi 5. vites 90 km hız ile elde ediliyor.kullanım tarzı yakıt tüketimini en çok etkileyen faktör bunu unutmayalım...
  • quote:

sayın onurphl lpg ile 10 km gitmen normal ve zavolli,lavato,brc gibi üst markalar daha hassas yakıta karşı.

üst markalar derken gerçekten merak ediyorum bu üst marka neye göre belirleniyor.hani sadece fiyatlarının yüksek olması mı belirliyor bunu yoksa başka kıstaslar mı var atikerin sahip olamadığı? atikerin tek bir eksiği var fiyatının uygun olması.990 TL yerine 1990 TL fiyat biçseler eminim ki Atiker üst marka olurdu.naçizane fikrim...
  • quote:

quote:

2005 Almera Tekna

şehiriçi yakıtın iyi ortalama veriler bence,fakat şehirdışında daha düşürebilirsin yakıtını.ama bunu yüksek devirde kullanıp hız yaparak elde etmen mümkün değil.en düşük yakıt tüketimi 5. vites 90 km hız ile elde ediliyor.kullanım tarzı yakıt tüketimini en çok etkileyen faktör bunu unutmayalım...

Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim.

• merhaba sanırım daha önce yazmıştım bizim okulda 2000 model almerası atiker takılı olan arkadaş var inanmazsınız 3 defa beyin değiştirdi
    müdür yardımcısının 2006 opel vectrası atiker takılı o da iki defa beyin değiştirdi şuda var 206 pejosu olan arkadaşta çok memnun bunu da belirteyim onun için ben şahsen tercih etmedim atikeri yoksa hemşerimizin malını kullanırdık niye olmasın işini adamakıllı yapsın türk malını tercih edelim ama malın sürekli problem çıkarması hep soru işareti oluşturur 990 tl de olsa 1600 tl de olsa neticede insanların cebinden para çıkıyor benim kanaatim insanlar artık türk alman fransız diye bakmıyor bütün mesele duygusal saygılar
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.