Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

.Bakımlarını da Ankara'da yaptırırım heralde Eskişehir'deki ustalardan memnun değilim.

dostum ankara oto-teste gittiğimde Eskişehirden gelen biriyle karşılaştım, ailelerinde 3 nissan varmış,8 yıldır buraya geliriz en ufak arızaya dedi.
    değerlendir istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanduzgun

arkadaşlar dün bizim hanıma arabayı kullanmayı öğretirke rampalarda üst üste stop etti ve zorladı arabayı.
    sonra ben geçtiğimde direksiyona arabanın gaz yemediğini gördüm,
    misal 2nci vitesle giderken 3e takıyorum, devir saati 5-6lara çıkıyor ama hız sabit, artmıyor,
    arkadaşımı aradım debriyajı sıyırmışsın galiba, zorlama, soğut servise götür dediler.
    sabah işe gelirken ise araba normal haline dönmüştü,

durduk yere nasl düzeldi anlamadım, ne önerirsiniz yine de götüreceğim ustaya bugün fırsat bulursam .

bu arada arabanın sağ alt muhafazası yoktu, (daha önce davlumbaz yazmıstım yanlıslıkla burada)
    çıkmasını da bulamadık 143 TLye orjinal aldık mecburen.

baskı balatada tehlike çanları çalıyor gibi hocam.baskı balataya baktırmalısın bir an önce...

• quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Arkadaşlar egzos ucu taktırmayi düşünüyorum. Fazla büyük abartı birşey değilde sadece görsellik için kibar birşey düşünüyorum. Hiç taktıran varmı. Birde egzos yere doğruya ona nasıl takılacak

ben aracı ilk aldığımda gidip hemen taktırmıştım.25 TL vermiştim.bizim almeraların egsoz çıkışında fark ettiysen bir ovallik var tam oraya uygun kibar bir egsoz ucu takarak güzel bir şıklık elde edersin, tavsiye ederim.egsozun yere doğru olması sıkıntı yaratmıyor egsozcu gereken işlemi yapar 10 dk da halleder.sen git modellere bak sadece, gerisi tefarruat :)

fikir vermesi amacıyla benim aracın fotosunu yükledim, umarım yardımcı olur.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pehlivanbeyi -- 18 Nisan 2011; 12:49:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Arkadaşlar egzos ucu taktırmayi düşünüyorum. Fazla büyük abartı birşey değilde sadece görsellik için kibar birşey düşünüyorum. Hiç taktıran varmı. Birde egzos yere doğruya ona nasıl takılacak

egzozcular takar merak etme,sende para olduktan sonra.bari çift çıkışlı olanlardan taktır.görsellik ve estetik olarak havası başka oluyor.

Walla bende egsoz krom ucunu aldım ama hala taktıramadım.Egzos aşağı doğru eğik olduğu için kestirip tampona değmeyecek şekilde kaynak yaptırcam inş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse
    Direksiyon keçe sızıntısı kronik tek sorunu :(

Benimkinde yok. Park halindeyken direksiyonu çevirip bırakmıyorsunuz değil mi?

benimkindede direksiyon keçe sızıntısı yok.Park halindeyken direksiyonu çevirmenin ne zararı var ki?

Walla benim bi suçum yok. Ben aldığım da arabayı o sorunu vardı :( Park halinde zaten direksiyonla uğraşmam yeterince kaslıyım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan70

selamunaleyküm, insanalrın en hayırlısı insnalara faydalı olandır...sizler gerçekten herkese faydalı olan güzel insanalrsınız...

2004 65000 de almerama bir lastik almam gerekiyor...lastikçinin birisi 195-60-16 veya 205-60-16 takarsak süspansiyonu yumuşar daha iyi olur dedi..

ne dersiniz...hangi marka,hangi ebat lastik almamı tavsiye edersiniz...2 yıl önce continental kış lastiği almıştım 205-55-16.arabayı baya kasıyor...

bu bilgiler ışğında ne tür lastik öneririsiniz..
    selametle kalın inş..

205-60-16 çok büyük oranda sürtme yapar hocam.205-55-16 tam tamına sığıyor zaten.yanağı büyütmen süspansiyonu yumuşatır fakat yol tutuşunu azaltır bunu da unutmamak gerek.bence 60 yanak almera için fazla ve gereksiz bir oran.50 yanakta kullandım onu da tavsiye etmiyorum ülkemiz yollarında en uygunu bence 205-55-16 ölçülerinde lastik taktırmandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bakalov

arkadaşlar bu arabalarda anti patinaj sistemi varmı?

anti patinaj sistemi dediğimiz ASR almeralarda yoktur.
  • @Bakalov teyp için bir kaset adaptör aldım. kullanmadığım bir mp3 player vardı, şimdilik idare ediyorum.

arabamda tüp yok, 2 ay sonra muayenesi geçene kadar da taktırmayı düşünmüyorum.

benzin tüketimini öğrenmek için depoyu fulledim, 15 güne kadar boşaltırım depoyu sizlerle de paylaşırım.

aracımı alırken gözümden kaçan 2 hata buldum.

1. şöför koltuğunun yan tarafında bulunan koltuğu aşağı yukarı oynatan dişli kırılmış, vazife görmüyor. artık nasıl abandılarsa...

2. silecek ilk seviyeye alındığında bazen tutukluk yapıyor çalışmıyor, seviye çubuğunu sıkınca çalışıyor.

bunlar hayati sıkıntılar değil ama hızla çözüp hatasız bir aracım olsun istiyorum.

son olarak, 50 tl civarına arabayı çakma ziebart tadında iç dış temizletebileceğim bir yer var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

arkadaşlar dün bizim hanıma arabayı kullanmayı öğretirke rampalarda üst üste stop etti ve zorladı arabayı.
    sonra ben geçtiğimde direksiyona arabanın gaz yemediğini gördüm,
    misal 2nci vitesle giderken 3e takıyorum, devir saati 5-6lara çıkıyor ama hız sabit, artmıyor,
    arkadaşımı aradım debriyajı sıyırmışsın galiba, zorlama, soğut servise götür dediler.
    sabah işe gelirken ise araba normal haline dönmüştü,

durduk yere nasl düzeldi anlamadım, ne önerirsiniz yine de götüreceğim ustaya bugün fırsat bulursam .

bu arada arabanın sağ alt muhafazası yoktu, (daha önce davlumbaz yazmıstım yanlıslıkla burada)
    çıkmasını da bulamadık 143 TLye orjinal aldık mecburen.

baskı balatada tehlike çanları çalıyor gibi hocam.baskı balataya baktırmalısın bir an önce...

arkadaşım az önce götürdü bizim ustaya, balatalara sıkıntı yok demişler, demekki ısınan balata şişti, ve soğuyunca düzeldi. dikkat etmek lazım bundan sonra. ayrıca hava filtresi de çok pismiş, onu da değiştirdiler, yakıt tasarrufuna yardımcı olur umarım. zaten yarın lpg montajı yaptırıyorum.

arkadaşlar camlara film yaptırsak mı, Hb'de nasıl duruyor sizce.
    foto ekleyebilirmi yaptıranlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insancapekinsanca -- 18 Nisan 2011; 14:16:02 >

• perakende dostum aracın iç yıkaması şakaya gelmez 50 tl ye sağlam bi yerde yıkatman biraz zor ha işin basitine kaçayım dersen ok fakat koltukların ve iç döşemenin tam kurumaması büyük sorunlara sebep olur.başta elektronik aksam olmak üzere koltuk süngerlerinin kokması(ki bu kokuyu geçirmek neredeyse olanaksız) çürümesi vs...bence biraz daha araştırma yapıp emin olduktan sonra bu işi yapmanı öneririm.saygılar
  • Bu da benim arabam arkadaşlar..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • quote:

mükemmel olur,bence tek eksiği estetik olarak.

amerikan çizilmez film:120 tl
    cezası:140 tl
    muayeneye yollama:120 tl
    söktürme:20 tl
    çekici parası:120 tl
    park parası:50 tl
    sağa sola koşturmaca:5000 kalori
    sinir krizi geçirme:6000 kalori
    kalp krizi,tansiyon,kan şekeri düşmesi vs vs:10000 kalori

başıma geldi tecrübemi aktardım.ama perde tavsiye ederim.fakat bu seferde yan plastikler delinmek zorunda kalıyor.farklı bir yolunu bulursan burada paylaşırsan sevinirim.bu ülkede trafik kanununda uygulamaları bir türlü anlamış değilim.film birçok açıdan daha sağlıklı ama gel gör güzelim yurdumda neler oluyor işte.

• quote:

Bu da benim arabam arkadaşlar..

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

çok hoş.tampon koruma eksik.
  • quote:

Park sensörü var.Tampon koruma takılamıyor die biliyorum.. Doğrumu biliyorum acaba :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expert_mcse -- 18 Nisan 2011; 16:45:44 >
  • quote:

quote:

Park sensörü var.Tampon koruma takılamıyor die biliyorum.. Doğrumu biliyorum acaba :)

ben de merak ettim
  • quote:

quote:

mükemmel olur,bence tek eksiği estetik olarak.

amerikan çizilmez film:120 tl
    cezası:140 tl
    muayeneye yollama:120 tl
    söktürme:20 tl
    çekici parası:120 tl
    park parası:50 tl
    sağa sola koşturmaca:5000 kalori
    sinir krizi geçirme:6000 kalori
    kalp krizi,tansiyon,kan şekeri düşmesi vs vs:10000 kalori

başıma geldi tecrübemi aktardım.ama perde tavsiye ederim.fakat bu seferde yan plastikler delinmek zorunda kalıyor.farklı bir yolunu bulursan burada paylaşırsan sevinirim.bu ülkede trafik kanununda uygulamaları bir türlü anlamış değilim.film birçok açıdan daha sağlıklı ama gel gör güzelim yurdumda neler oluyor işte.

:)
    çöy öncelikle foruma katkından dolayı gerçekten teşekkür ederim, merakın sayesinde çok şey öğreniyoruz.

sadece arka camlara film çektirmeyi istiyorum aslında ama cezası varmış, trafikte de neredeyse filmsiz araç yok (ankara)
    lazerle cam karartma diye bir olay var ama nasıl durur bilmiyorum, ayrıca pahalı olduğunu duydum
    perdeyi ise tercih etmem amaç görsellik bende güneşten korunma değil sadece

• quote:

)
    çöy öncelikle foruma katkından dolayı gerçekten teşekkür ederim, merakın sayesinde çok şey öğreniyoruz.

sadece arka camlara film çektirmeyi istiyorum aslında ama cezası varmış, trafikte de neredeyse filmsiz araç yok (ankara)
    lazerle cam karartma diye bir olay var ama nasıl durur bilmiyorum, ayrıca pahalı olduğunu duydum

Camlar filmlidir arkadaşlar.. :)

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• quote:

quote:

takılabilir sakıncası yok.sensör varsa fazlalık olabilir ancak görsellik olarak katkı sağlar senin gümüşe.
  • quote:

ben trafiğe kontrole gittim.üç polis kontrol etti.arkalar önemli değil;yanlar ve önler filmli olmaz dediler.abi bakın tenim kapkara oldu güneşten filmlerime engel olmayın dedimsede kanunda kanun dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 19 Nisan 2011; 7:59:43 >
  • Orijinalden alıntı: expert_mcse

sadece arka camlara film çektirmeyi istiyorum aslında ama cezası varmış,

Camlar filmlidir arkadaşlar.. :)

amaç görsellik mi,o halde:marşpiyellerin üstüne ve camların alt kesimine krom çevre bandı ve çıtalar nede uyarmış.kapı kollarıyla birebir uyum sağlar.birde ışıklı spoiler,çift çıkışlı egzoz ucu,6 yıldızlı kırmızı şeritli çelik jant,cam rüzgarlığı,fiber yan marşpiyeller,ön kaput kaplama kısmına bir karakartal,havalı uzatmalı bodykit tampon,far kenarlarına led ışıkları,arka ve ön disk balatalarına kırmızı boya...görselliğe bak sen o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 18 Nisan 2011; 21:27:22 >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.