Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayhankiraz

iyi akşamlar arkadaşlar acaba 2004 ten sonraki teknalarda kaput içinde ses yalıtım keçesi varmı ben baktım benimkinde yeri var ama kendisi yok. acaba sizin de kaput altında keçe varmı?

2006 tekna bende yok.sanayide taktırabilirsiniz.
  • bu gün nissan almera kardeşliğimiz sona ermiştir almeramı servise sattım ,
    sıfır i20 aldım daha önce almayı planlanlamış ve sonradan vazgecmiştim yarın plaka ve diğer işlemleri mütakip teslim alacağım
    dürüst satıcı bulmak zor evet ikinci el araba alıyorsunuz masraf tabiki olacak ,sonucta zamanı gelmiş parcaların değişimi olacak ama bu şekilde calışmayan aksamı calışıyor gibi gösteren insanlar ne desem boş ,neyse kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış bizde mal sahibi olduk
    kardeşlerim kendinize iyi bakın artık ben i20 kardeşliğine geciyorum
  • Öncelikle hepinize saygılar sunuyorum.
    Kısmet olursa çok yakın bir zamanda yaklaşık 10 gün içinde bende aranıza katılmayı düşünüyorum.
    Siyah ve Sedan olması konusunda ailem ısrarcı oldu.Clio Hb aracım var ve sizin yorumlarınız haricinde bu araçla ilgili elle tutulur bir fikrim yok.Araç almaya gittiğimde dikkat etmem gereken hususlarda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2006-model-nissan-almera-1-5-tekna-ilk-sahibinden-emsalsiz-46483605/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-gunes-otomotiv-den-2006-full-orjinal-hatasiz-46609930/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2006-md-nissan-almera-1-5-tekna-sedan-ilk-sahibinden-emsalsiz-46056726/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-fatih-otomotiv-2007-almera-1-5-tekna-brc-marka-lpg-orjinal-46801466/detay/ Bu Hb olanı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_kucukaksoy

bu gün nissan almera kardeşliğimiz sona ermiştir almeramı servise sattım ,
    sıfır i20 aldım daha önce almayı planlanlamış ve sonradan vazgecmiştim yarın plaka ve diğer işlemleri mütakip teslim alacağım
    dürüst satıcı bulmak zor evet ikinci el araba alıyorsunuz masraf tabiki olacak ,sonucta zamanı gelmiş parcaların değişimi olacak ama bu şekilde calışmayan aksamı calışıyor gibi gösteren insanlar ne desem boş ,neyse kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış bizde mal sahibi olduk
    kardeşlerim kendinize iyi bakın artık ben i20 kardeşliğine geciyorum

hayırlı olsun dostum...
  • Yol bilgisayarındaki yakıt artışından bahsetmiştim ya dostlar önce 9.3 lerde falan seyrediyordu şimdi ise 11-12 civarında.
    Servise gidip göstermeye değer mi acaba ?
    Sorun varsa neyden kaynaklanıyor olabilir ?
  • m_kucukaksoy dostum hayırlı olsun, arabandan yana yüzün gülsün.

arkadaşlar arabamın sağ alt muhafazası yok, sanırm zamanında düşmüş veya bişeyler olmuş,
    işçilik dahil 150 lira dediler, parça 140 lira.
    bunu çıkma bulabilir miyim ankarada?
    bunlar genelde hurda araçların ilk giden malzemeleriymiş bulmak zor olur dedi usta
    ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insancapekinsanca -- 12 Nisan 2011; 15:29:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Yol bilgisayarındaki yakıt artışından bahsetmiştim ya dostlar önce 9.3 lerde falan seyrediyordu şimdi ise 11-12 civarında.
    Servise gidip göstermeye değer mi acaba ?
    Sorun varsa neyden kaynaklanıyor olabilir ?

yol bilgisayarındaki yakıt değerlerine aldanma.11-12 de yazabilir;14-15 de yazabilir.araç soğukta ilk ısınana kadar 100 km'de yaktığı değer çok yüksektir.bunuda gösterebilir.günceller güncellemez.bu durum yakıt,sensörler,iklim,vites,devir vs herşey etkiliyor anlayacağın.yol bilgisayarındaki yakıt değerlerine pek bakma sen.cebinden çıkan paraya bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarimpower

Öncelikle hepinize saygılar sunuyorum.
    Kısmet olursa çok yakın bir zamanda yaklaşık 10 gün içinde bende aranıza katılmayı düşünüyorum.
    Siyah ve Sedan olması konusunda ailem ısrarcı oldu.Clio Hb aracım var ve sizin yorumlarınız haricinde bu araçla ilgili elle tutulur bir fikrim yok.Araç almaya gittiğimde dikkat etmem gereken hususlarda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

cep telefonundan kaza raporunu sorgulat.sonra servise götür.mekanik-kaporta-elektrik elektronik ekspertize sok.test sürüşü yap.içine sinerse pazarlığını yap al.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-fatih-otomotiv-2007-almera-1-5-tekna-brc-marka-lpg-orjinal-46801466/detay/ Bu Hb olanı...
    daha fonksiyonel görünüyor ama hb işte.ESP felanda varmış.
  • arkadaşlar merhaba. 1 aydır kendime göre ( 22 yaşımdayım) otomobil bakıyorum. çok arada kaldım.1 hafta içinde de alıcam. Megane II 1.6 16V diynamique buldum güzel gibi gözüküyor yakıtı çok fazla değil. Bu günde sahibinden.com a bakarken NİSSA ALMERA TEKNA dikkatimi çekti. yolda duruşu çok tatlı gözüküyor. Farlarının mercekli olması ve sinsi durması çok hoşuma gitti. bu iki otomobil arasında kaldım. arada çok büyük farklar yok fakar bu otomobilin fiyatı Megane II ye göre daha uygun ve uzakdoğu otomobillerinin Avrupalara nazaran daha dayanıklı ve daha az yakıt tüketmesi herkes tarafından bilinir...

size bi kaç ufak soru sormak istiyorum :
    1-kronik bir sorunu var mıdır?
    2-sanayiden çıkmama ve sürekli arıza yapacak durum söz konusu mu?
    3-2. el araç olcağı için almadan önce nelere dikkat etmem gerekir? otomobilin en çok neresi yıpranır?

merakımı mazur görün. ilk görüşte vuruldum ve çok merak ediyorum.

cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla...
  • arkadaşım öncelikle şunu söyleyeyim bende senin gibi almera ile tesaadüfen karşılaaştım.
    arabayı almadan önce baya bir araba baktım fiesta corsa megane 207 vs hepsinde ya yakıt sorunu ya donanım sorunu yada mekanik sorunlar yaşanıyor.
    Çok teredütle almera aldım aldığım en doğru kararlardan birisi.
    benim ki 2000 model ama saydığım araçlarda 2006-2007 de olmayan donanım var.
    Bir kere araba güven veriyor 1250 kg abs 4 hava yastığı ve kullanılan malzeme çok güzel.
    Duruşu buradayım diyor.
    Yakıt konusunda tasarruflu.Ben başlarda sıkıntı yaşadım ama sonradan toparlandı.:)
    C Segmenti geniş bi araç.
    Kronik bir sorunu yok sanayinin yolunu unutursun bununla.
    Koy yağı suyu bin gitsin.
    Harika yol tutuşu var
    Parçası pahalı diyene inanma opellerden daha ucuz.Geçen arkaadşın vectra cdx aracına abs beyni komple çıkması 1200 tlye geldi almeralar 500 tl.
    Aracın satışı zor olur diyorlar ama meraklısı olursa arabanda temizse sıkıntı yaşaamazsın.
    Ben malatyadayım burada satan bir arkadaş vardı aarabası çok temiz ama bana biraz pahalı geldiğinden alamamıştım 2000 model oda full olanı boyasız kazasız 140 binde arabası süreklide bakımı yapılmış.15000 son istiyordu.
    Satarken satışı ağır olduğundan tavsiyem kazasız değişensiz bir araç almandan yana.

Şimdi gelelim eksilerine.
    Süspansiyon malum japon arabalarında sert.Almerada ayrı bir sert :)
    Yokuşlarda ve ilk kalkışlarda biraz üzebilir seni ama düzde yakalarsın merak etme :)
    Satarken müşterisini bulman gerekecek ha dediğinde satılacak bir araba değil.

Umarım yardımcı olmuşumdur eğer soracakbirşeyin olursa sor cevaplayalım aklımız yettiğince.

quote:

Orijinalden alıntı: yamtar77

arkadaşlar merhaba. 1 aydır kendime göre ( 22 yaşımdayım) otomobil bakıyorum. çok arada kaldım.1 hafta içinde de alıcam. Megane II 1.6 16V diynamique buldum güzel gibi gözüküyor yakıtı çok fazla değil. Bu günde sahibinden.com a bakarken NİSSA ALMERA TEKNA dikkatimi çekti. yolda duruşu çok tatlı gözüküyor. Farlarının mercekli olması ve sinsi durması çok hoşuma gitti. bu iki otomobil arasında kaldım. arada çok büyük farklar yok fakar bu otomobilin fiyatı Megane II ye göre daha uygun ve uzakdoğu otomobillerinin Avrupalara nazaran daha dayanıklı ve daha az yakıt tüketmesi herkes tarafından bilinir...

3-2. el araç olcağı için almadan önce nelere dikkat etmem gerekir? otomobilin en çok neresi yıpranır?

cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla...
  • kalkışlar ve rampa çıkışlar biraz kafama takıldı. bundan önceki kullandığım araba palio 1,6 16V 105 BG di ve rampa felan dinlemeden çıkıyordu. kalkışlarda 120 km ye kadar çok BMW yi arkamda bıraktım ama artık hız önemli değil. az yaksın,beni tedirgin etmesin yolda bırakmasın ,saniyeye gidip gelmek zorunda kalmıyım başka birşey istemem. parçası çok pahalı da olsa yılda 1 kere değiştirdikten sonra fark etmez :) CD çaları Mp3 formatını okuyor mu? sadece Track şeklinde mi?

bide satışı ağır derken? devir masrafları mı çok fazla tutuyor? 400 TL civarı diye duymuştum ama..
    şimdiden teşekkürler.
    quote:

Orijinalden alıntı: hrarslan

arkadaşım öncelikle şunu söyleyeyim bende senin gibi almera ile tesaadüfen karşılaaştım.
    arabayı almadan önce baya bir araba baktım fiesta corsa megane 207 vs hepsinde ya yakıt sorunu ya donanım sorunu yada mekanik sorunlar yaşanıyor.
    Çok teredütle almera aldım aldığım en doğru kararlardan birisi.
    benim ki 2000 model ama saydığım araçlarda 2006-2007 de olmayan donanım var.
    Bir kere araba güven veriyor 1250 kg abs 4 hava yastığı ve kullanılan malzeme çok güzel.
    Duruşu buradayım diyor.
    Yakıt konusunda tasarruflu.Ben başlarda sıkıntı yaşadım ama sonradan toparlandı.:)
    C Segmenti geniş bi araç.
    Kronik bir sorunu yok sanayinin yolunu unutursun bununla.
    Koy yağı suyu bin gitsin.
    Harika yol tutuşu var
    Parçası pahalı diyene inanma opellerden daha ucuz.Geçen arkaadşın vectra cdx aracına abs beyni komple çıkması 1200 tlye geldi almeralar 500 tl.
    Aracın satışı zor olur diyorlar ama meraklısı olursa arabanda temizse sıkıntı yaşaamazsın.
    Ben malatyadayım burada satan bir arkadaş vardı aarabası çok temiz ama bana biraz pahalı geldiğinden alamamıştım 2000 model oda full olanı boyasız kazasız 140 binde arabası süreklide bakımı yapılmış.15000 son istiyordu.
    Satarken satışı ağır olduğundan tavsiyem kazasız değişensiz bir araç almandan yana.

Şimdi gelelim eksilerine.
    Süspansiyon malum japon arabalarında sert.Almerada ayrı bir sert :)
    Yokuşlarda ve ilk kalkışlarda biraz üzebilir seni ama düzde yakalarsın merak etme :)
    Satarken müşterisini bulman gerekecek ha dediğinde satılacak bir araba değil.

Umarım yardımcı olmuşumdur eğer soracakbirşeyin olursa sor cevaplayalım aklımız yettiğince.

quote:

arkadaşlar merhaba. 1 aydır kendime göre ( 22 yaşımdayım) otomobil bakıyorum. çok arada kaldım.1 hafta içinde de alıcam. Megane II 1.6 16V diynamique buldum güzel gibi gözüküyor yakıtı çok fazla değil. Bu günde sahibinden.com a bakarken NİSSA ALMERA TEKNA dikkatimi çekti. yolda duruşu çok tatlı gözüküyor. Farlarının mercekli olması ve sinsi durması çok hoşuma gitti. bu iki otomobil arasında kaldım. arada çok büyük farklar yok fakar bu otomobilin fiyatı Megane II ye göre daha uygun ve uzakdoğu otomobillerinin Avrupalara nazaran daha dayanıklı ve daha az yakıt tüketmesi herkes tarafından bilinir...

cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamtar77 -- 12 Nisan 2011; 23:05:58 >
  • quote:

cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla...

bence almera alma megane 2 al.neden dersen megane sayesinde usta olursun,çevren genişler,eşi dostu sık sık ziyaret edersin.sanayide tüm hilelerden haberdar olursun.başka bir araç aldığın zaman asla ikinci hataya düşmezsin.kılı kırk yararak hesap kitap yaparsın yollar seni mutlaka almeraya çıkartır.o zaman içine sinerek almış olursun.çocukluğumdan beri çok araba kullandım.şoför bir ailenin çocuğuyum.çok araba araştırdım.almerayı birgün bankamatiğin önünde gördüm.hemen eve gidip internetten araştırmaya başladım.2 sene sonunda mitsubishi colt,seat leon arasında kaldım.ama 2 saat içinde almerada karar kıldım.buradaki birçok arkadaşın yorumları var.ben kendi almeramda çok fazla sertlik hissetmiyorum belkide lastikte etki ediyordur bilemem.ataklık konusuna gelince daha yeşil ışık yandıktan sonra önümde kimseyi göremedim.nasıl bir ataklık bekleniyor onuda anlamış değilim.ancak bir focus kadar ya da civic kadar atak değil.belkide kullanım hatası var bende diyerek sayın vipmail123'e gaz-debriyaj terazisi hakkında soru sormuştum henüz yanıt gelmedi.arabam.com da almera hakkında yazılan hız testlerini alt üst ettim;yakıt konusunda onurphl ve vipmail fabrika değerlerini geçti.anlayacağın bakarsan bağ,bakmazsan dağ misali.almera; colt,lancer,stilo,mazda gibi değerini bulamamış araçlardandır.
  • quote:

kalkışlar ve rampa çıkışlar biraz kafama takıldı. bundan önceki kullandığım araba palio 1,6 16V 105 BG di ve rampa felan dinlemeden çıkıyordu. kalkışlarda 120 km ye kadar çok BMW yi arkamda bıraktım ama artık hız önemli değil. az yaksın,beni tedirgin etmesin yolda bırakmasın ,saniyeye gidip gelmek zorunda kalmıyım başka birşey istemem. parçası çok pahalı da olsa yılda 1 kere değiştirdikten sonra fark etmez :) CD çaları Mp3 formatını okuyor mu? sadece Track şeklinde mi?

bide satışı ağır derken? devir masrafları mı çok fazla tutuyor? 400 TL civarı diye duymuştum ama..

2.viteste 110'a çıkıyor,rampada yetmez mi.cd track şeklinde.ancak isteyen çakmaklığa takılan mp3 alıyor isteyen cd çaları mp3'e dönüştürüyor.noter masrafı 70 tl.sonrası pek masraf yok.bu almeraya özel bir durum değil.400 tl eskidendi.satışı ağır derken hadi deyince satamazsın hemen demek.ama mutlaka alıcısı oluyor.
  • haklısın üstad. stiloda çok iyi ama ikinci eli yok. genelde herkes ikinci eli yok diye araç almak istemiyor ama bu almerada çoğu arabanın bu sene koyduğu özellikleri görebiliyoruz. mesela mercek far gibi. çok hoşuma gitti.1 hafta içinde alıcam ve eskişehirde sadece 2 tane var düşük KM li (72000 km de ) fiyatı ise 22.000 ve 20.250. hafta sonu görüşme imkanım olursa eğer görüşmeden önce yine bilmem gereken bi kaç şey söylerseniz eğer balık gibi kalmam :)
    quote:

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

cevaplarınızı bekliyorum

Saygılarımla...

bence almera alma megane 2 al.neden dersen megane sayesinde usta olursun,çevren genişler,eşi dostu sık sık ziyaret edersin.sanayide tüm hilelerden haberdar olursun.başka bir araç aldığın zaman asla ikinci hataya düşmezsin.kılı kırk yararak hesap kitap yaparsın yollar seni mutlaka almeraya çıkartır.o zaman içine sinerek almış olursun.çocukluğumdan beri çok araba kullandım.şoför bir ailenin çocuğuyum.çok araba araştırdım.almerayı birgün bankamatiğin önünde gördüm.hemen eve gidip internetten araştırmaya başladım.2 sene sonunda mitsubishi colt,seat leon arasında kaldım.ama 2 saat içinde almerada karar kıldım.buradaki birçok arkadaşın yorumları var.ben kendi almeramda çok fazla sertlik hissetmiyorum belkide lastikte etki ediyordur bilemem.ataklık konusuna gelince daha yeşil ışık yandıktan sonra önümde kimseyi göremedim.nasıl bir ataklık bekleniyor onuda anlamış değilim.ancak bir focus kadar ya da civic kadar atak değil.belkide kullanım hatası var bende diyerek sayın vipmail123'e gaz-debriyaj terazisi hakkında soru sormuştum henüz yanıt gelmedi.arabam.com da almera hakkında yazılan hız testlerini alt üst ettim;yakıt konusunda onurphl ve vipmail fabrika değerlerini geçti.anlayacağın bakarsan bağ,bakmazsan dağ misali.almera; colt,lancer,stilo,mazda gibi değerini bulamamış araçlardandır.
  • Almeramla dostluğumuz 2 yıla dayanıyor.benimde almadan önce hiç aklımda olmayan araçtı,hatta daha doğrusu almeranın varlığından bile bir haberdim.günlerce haftalarca fiesta corsa aradım durdum.günün birinde galerinin birine fiesta bakmaya gitmiş beğenmemiş dönerken dolmuşta arkadaşımla yaptığım bir muhabbete kulak misafiri olmuş birinin tavsiyesi üzerine gidip araca bir baktım ve almerayla ilk tanışmam öyle oldu.baktığım araç sedan almeraydı ve ben görür görmez araca vuruldum,hatta yok bu araca benim gücüm yetemez şeklinde düşünürken fiyatını öğrendiğimde fiesta corsa için ayırdığım bütçeden 2000 tl fazlaydı sadece. ama dediğim gibi maalesef bütçem yetmez diyerekten eve döndüm ve detaylı oalrak almerayı inceledim netten birkaç saat.ve ardından başka bir galeride tam istediğim gibi siyah bir almera buldum hb modeliydi hiç görmemiştim ama fotolar çok hoş duruyordu.anında evden çıktım galeriye gittim aracı görünce tamam budur dedim ne yapıp edip almalıydım bu aracı varsın biraz sıkıntıya da girerim diyerekten kararımı almeradan yana kıldım ve sabahı aracı aldım.işin özü almerayı ilk kez görmem ve almam arasında 1 günden bile kısa karar vermem birkaç saatten ibaret.anında aklımda ne fiesta kaldı ne corsa ne de o bütçeme uygun alabileceğim başka bir araç.

gelelim pişman oldum mu? hayır olmadım.başta sıkıntı yaşadım triger zinciri ve baskı balata konusunda.onlarıda geçen yaz yaptırdım ve 1 yıldır servise çay içip muhabbet etmeye ve aracın yağını eklettirmeye uğruyorum o kadar.maşallah hiçbir sorun yok.konfor dersen bu araçta, güvenlik dersen bu araçta, donanım dersen bu araçta, tarz dersen farklılık dersen bu araçta.en nihayetinde bindiğimiz araçt trafikte sürüyle gezen araçlardan biri değil nadir görünen bir araç bu da benim gerçekten hoşuma giden bir durum.sayılı olması geröekten kişiye özel duygusu uyandıryor.araç uzun yol aracıdır uzun yola çık bastıkça bas,güvenlidir sen bastıkça yere yapışır 210 km hızla giderken otobanda aracımda bulunan 2 kişi hissetmedi bile o hızda olduğumuzu.fiesta corsa c3 gibi araçlarla kıyaslanmasına bile karşıyım neticede en başta segmentleri bile farklı.teyp konusunda ÇÖY seni bilgilendirmiş,belirtmek istediğim aracın orj. ses sistemi bile kalite kokuyor çok temiz ses alırsın nihayetinde "clarion" marka sistem kullanmışlar.özellik konusunda opsiyonel özellikler hariç eksik bulamazsın araçta, birçok aracın standartında olmayan özelliklere sahip.

sorun olarak kendim ve forumdaki bazı arkadaşlarda triger zinciri sorunu yaşandı bunun yanında direksiyon keçesinde yağ sızıntısı sorunuda görülmekte.bunlar da sıkıntı yapılacak türden sorunlar değil zaten, belirli ömürleri olan belli kullanımdan sonra bütün araçlarda karşılaşabileceğin sorunlar bahsettiklerimde.

neyse çok uzattım almera hakkında söylenecek gerçekten çok şey var aslında.özellikleri say say bitmez yapılan haksızlık almadan anlaşılmaz.objektif olarak söyleyeceğim şey bütçen almeraya yetecek kadarsa almeradan şaşma.yok daha fazlası var diyorsan elbette lükste iyide sınır yoktur alternatif her zaman vardır ve çoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pehlivanbeyi -- 13 Nisan 2011; 0:00:02 >
  • onurphl @ sanki yeşilçam filmi gibi anlatmışsın müthiş olmuş.

25 yıllık nissanlarda bile 140 'ı geçince tekerlerde açılma ve yere yapışma özelliği mevcut teşekkürler.
  • onurphl bende yazınızı beğendim.Fikrini paylaşan arkadaşlara da teşekkür ediyorum.
    Bazı yorumları defalarca okudum,okudukça olumlu fikrim pekişiyor.
    yamtar77 gibi bende Eskişehir'deyim bulabilirsem ilk terdihim İstanbul dışı araç olur bulamazsam mecburen İstanbul'a gidip almak gerekiyor.

Saygılar...
  • SAYIN VİPMAİL123 SİZE Bİ SORUN OLACAK...2001 1.5 LÜXÜRY ARACIM İÇİN SIFIR DEBİMETRE ARIYORUM...UYGUN FİYATA ORJİNAL KALİTELİ DEBİMETREYİ NERDE VE NE KADARA BULABİLİRİM..BİLEN BAŞKA ARKADAŞLAR VARSA CEVAPLAYABİLİR.TEŞEKKÜRLER
  • @yarimpower

arkadaşım ben 15 gün önce aldım,
    arkadaşların anlattığı gibi olacak ama 6 ay araba aradım polo, grande punto, megane hatta focus arasında gidip gidip geldim,
    hiç bir tane temiz ve özellik/donanım olarak almeraya yaklaşan bulamadım,
    almerayı bir gün tesadüfen farkettim iki gün içinde aldım,
    ama sana tavsiyem 20bin civarı bir para verme bu araca,
    sadece eskişehir ve yüksek modelle sınırlı kalma,
    ben aralıksız ankarada araç aradım, bir kez antalyaya baktım, abimin oturduğu mahallede buldum abime git bak dedim, ankarada 18.000e almak üzereyken antalyadan 2004 model 79binde ilk sahibinden kazasız değişensiz boyasız araç aldım 16.500 TLye.
    bu bile kaskosu ufak tefek tamiri tüpü derken 20bini buldu, ama bugün satsam 16bine satabilirmiyim bilmem.

yokuşlarda biraz bayılma dışında problem yok, güneş gözlüğü koyma yer, ışıklı makyaj aynaları, arka koltuk kol dayama görünce bana sürpriz olan birkaç detaydı. yine de en doğrusunu sen bilirsin.

arkadaşlar bu arada ankarada dün taksi gördüm almera hb :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: perakende

merhaba arkadaşlar,

2. araba ihtiyacım oldu, dizel araç bakarken hiç hesapta olmayan bir almera ihtimali belirdi.
    2002 model hb almera 85 bin km. 'de benzinli. yakin bir tanıdığımızın arabası. temiz ve bakımlı bir araç. 12,500 tl. fiyata bırakıyorlar.
    zaten mevcut arabamın dizel megane 2 olduğunu söylersem performans takıntım olmadığını anlarsınız.
    günde 35-40 km kadar tem'de yol yapacağım işe gidip gelirken. forumda okuduğum kadarı ile çok abartı bir tüketimi yok.
    yinede sormak isterim, benzini beni yıpratır mı? sıkıntı olursa italyan tüp takılırsa sorun olmuyor gibi anladım zaten.
    fiyat nasıl, uygun mu? sahibinden'de baktım, o model yılı için 14 bin tl en az fiyat çekmişler.
    kronik arızası, sıkıntısı var mıdır?
    tercihen maslak oto sanayi taraflarında iyi bir usta söyleyebilir misiniz? hem gerektiğinde bakım onarım için, hemde aracı bir göstermek için.
    başka uyarmak, hatırlatmak istediğiniz bir nokta var ise paylaşırsanız sevinirim. daha önce hiç nissan sahibi olmadım da

Değerli arkadaşlar,

arada kaynadı gitti herhalde sizlerden bir dönüş olmadı. Zaten ben arabayı aldım geçen sürede.
    almera 2002 sedan -hb değil- 82 bin km.'de. comfort donanımlı. diğer donanımlardan ne farkı var bilmiyorum. 2 hava yastığı, abs, klima var. eski sahibi park sensörü de taktırmış. 3 gündür kullanıyorum. memnunum şimdilik. abartı bir yakıt tüketimi yok gibi, tüp taktırmam bu gidişle.
    teyp'li bir araç, cd ya da mp3 için öneriniz nedir? çakmak girişinden kullanılan mp3 ya da kaset girişini kullanan aparatlar var. tavsiyeniz nedir?
    beni de dahil edin almera ekibine
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.