Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acelikbilek11

Arkadaşlar merhabalar,  NISSAN ALMERA KLÜBÜ
    2000 model aracım için jant göbeği arıyorum. Nereden bulabilirim fikri olan varsa söyleyebilir mi ? Teşekkürler

Ankara Yıldız Oto Sanayinde bulabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: akcayonline

şöyle bir tane buldum ebay den, ama benimkinde en alttaki yuvarlak beyaz, bunda kırmızı. ama sanırım o diğerinden sökülüp buna takılır diye düşünüyorum. ama sizce başka bir problem yaşanır mı?

http://www.ebay.co.uk/itm/112016259934?rmvSB=true

Aldığınız yer İngiltere ebay ve türkiyeye göndermesi ekstra para isterler genelde. Ayrıca gümrük sorunu var. İngiltere ile gümrük anlaşmamız yok. Buna göre ürün alınız. İngiltere ebaydan ürün alacaksanız worldwide yazan ve kargo bilgisi free shiping yazan alınız. Ama buda çok nadir denk gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Orijinalden alıntı: akcayonline

şöyle bir tane buldum ebay den, ama benimkinde en alttaki yuvarlak beyaz, bunda kırmızı. ama sanırım o diğerinden sökülüp buna takılır diye düşünüyorum. ama sizce başka bir problem yaşanır mı?

http://www.ebay.co.uk/itm/112016259934?rmvSB=true

Aldığınız yer İngiltere ebay ve türkiyeye göndermesi ekstra para isterler genelde. Ayrıca gümrük sorunu var. İngiltere ile gümrük anlaşmamız yok. Buna göre ürün alınız. İngiltere ebaydan ürün alacaksanız worldwide yazan ve kargo bilgisi free shiping yazan alınız. Ama buda çok nadir denk gelir.

Alıntıları Göster
    hocalarım selamlar. uzun süredir arabamda çözemediğim bi sorun var . arabam 2005 model almera tekna sedan . 100 den sonra titreme sorunumun üstüne gitmem sonucu tekerleri değiştirerek sorunu bir nebze çözdüm. direksiyon titremesi gitti . ama şu an 120 den sonra az da olsa ön tarafta titreme mevcut her arabada var mıdır acaba yoksa gene bir sorun mudur ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• J3yPRinCe kullanıcısına yanıt
    Rot balansa girmissinizdir, ne dediler. Lastikler ucuz Çin malı ise sırtta eğik tel filan olabiliyor. Jantlar eğilmiş olabilir. Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamman

Rot balansa girmissinizdir, ne dediler. Lastikler ucuz Çin malı ise sırtta eğik tel filan olabiliyor. Jantlar eğilmiş olabilir. Kolay gelsin..

lastikler goodyear excellence modeli . root bir kaç defa yapıldı . eğiklik bi jantta belli belirsiz dendi onu da arkaya taktı usta zaten :) kısa zamanda ön takıma rot başlarına baktırmayı düşünüyorum var mıdır bi ilişkisi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

hocam birde konforu nasil siz kullaniyorsunuz da galiba. Hyundai accent 98 modelden gecmeyi dusunuyorum. Yani bir yukselme hisseder miyim az da olsa ?

Şöyle ifade edeyim. Almera sert süspansiyona sahip bir araçtır. Bu nedenle çok iyi bir yol tutuşu vardır. Eğer çok yumuşak bir araç beklentiniz varsa sizi tatmin etmeyebilir. Ancak yumuşak hamurlu lastik kullanırsanız farkedilir bir konfor hissediyorsunuz. Aracın rahatsız edici diğer tarafı 80-90 km hızdan sonra çok fazla rüzgar sesi alması. Bu sorunu kapı fitillerini güçlendirerek halledebilirsiniz. Bahsettiklerim dışında doğrudan sürüşü etkileyen olumsuz tarafı yok. Araç kullanıcıya yyüksek bir sürüş keyfi sunuyor. Aracı sürdüğünüzü hissetmiyorsunuz uzun yolda hiç yormuyor. Şunu açıkça söyleyeyim birçok yeni model araca göre çok daha keyifli bir sürüş zevki veriyor.

Konfor olayını bir arkadaş sormuştu eski mesajdan alıntı yaptım. Yakıt konusuna gelince benzinde şehiriçi 8-8.5lt. Şehirdışı 5.5-6lt. Ancak İstanbul gibi çok sıkışık bir trafikte kullanacaksanız şehiriçi 9-9.5 lt ye çıkar. Normal bir şehiriçi trafikte karma 7-7.5 lt yakar.
    Lpg şehiriçi 1lt ye 10-11km şehirdışı 1lt ye 13km civarı yakar.

imla:düzenleme

konuya müdehail olayım izninizlee :) cumartesi günü sivas kayseri bi araba alma olayıyla yol yaptım sivasta depoyu fulledim ve kayseri de fulledım tam 25 lira yaktı. o da 12 kuruşa denk geliyo arabamı tekrar sevdim :) :)

• quote:

Orijinalden alıntı: J3yPRinCe

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozqur333

hocam birde konforu nasil siz kullaniyorsunuz da galiba. Hyundai accent 98 modelden gecmeyi dusunuyorum. Yani bir yukselme hisseder miyim az da olsa ?

Şöyle ifade edeyim. Almera sert süspansiyona sahip bir araçtır. Bu nedenle çok iyi bir yol tutuşu vardır. Eğer çok yumuşak bir araç beklentiniz varsa sizi tatmin etmeyebilir. Ancak yumuşak hamurlu lastik kullanırsanız farkedilir bir konfor hissediyorsunuz. Aracın rahatsız edici diğer tarafı 80-90 km hızdan sonra çok fazla rüzgar sesi alması. Bu sorunu kapı fitillerini güçlendirerek halledebilirsiniz. Bahsettiklerim dışında doğrudan sürüşü etkileyen olumsuz tarafı yok. Araç kullanıcıya yyüksek bir sürüş keyfi sunuyor. Aracı sürdüğünüzü hissetmiyorsunuz uzun yolda hiç yormuyor. Şunu açıkça söyleyeyim birçok yeni model araca göre çok daha keyifli bir sürüş zevki veriyor.

Konfor olayını bir arkadaş sormuştu eski mesajdan alıntı yaptım. Yakıt konusuna gelince benzinde şehiriçi 8-8.5lt. Şehirdışı 5.5-6lt. Ancak İstanbul gibi çok sıkışık bir trafikte kullanacaksanız şehiriçi 9-9.5 lt ye çıkar. Normal bir şehiriçi trafikte karma 7-7.5 lt yakar.
    Lpg şehiriçi 1lt ye 10-11km şehirdışı 1lt ye 13km civarı yakar.

imla:düzenleme

konuya müdehail olayım izninizlee :) cumartesi günü sivas kayseri bi araba alma olayıyla yol yaptım sivasta depoyu fulledim ve kayseri de fulledım tam 25 lira yaktı. o da 12 kuruşa denk geliyo arabamı tekrar sevdim :) :)

Değerler mükemmel. Ben de benzinde uzun yolda yaklaşık 200km de 5.6 lt değerini gördüm. Sizin değerler çok iyi.

• akcayonline A kullanıcısına yanıt
    niissan yetkili servisimi o fiyatı verdi ?Far tamircileri var daha makul bir fiyata tamir edersin..geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: berkcan1806

ayrıca hocam fenere laf etmeyiz sen merak etme şu işten ne kadar ucuza yırtmama saglarsan senin için aziz başkanı bile ziyarete giderim merakj etme sendende selam söylerim metrise yakın oturuyorumda

o zaman merak etme dostum 7/24 herzaman yazabilirsin. 2013 akdeniz olimpiyatları mersinde olacak bekleriz mersine. sakin ol herşeyin çaresi vardır. madem istanbuldasın gülan otoyu ara orada fiyatlar biraz daha uygun ve sadece triger zincirine fiyat al. ben orjinalleri hep oradan aldım kasko sayesinde.
    bu arada vipmail123 benim arka stop tam bombeli orta kısım hafif dokunmayla çok çabuk kırılıyor. güçlendirmek için herhangi bir fikrin var mı acaba.

Alıntıları Göster
    Bende 2004 tekna paketi var. Bu arada orjinal bozmadan multimedya sistemi takılır mı?

• almeracılar, tavandaki oluk lastiğini bulabileceğim yeri bilen yok mu?
  • J3yPRinCe kullanıcısına yanıt
    100 den sonra titremeler arka tekerleklerde sorun olduğunu gösterir. muhakkak lastikte jantta hatalar vardır. başka bir almeradan jantlı lastik değişimi yapıp deneyin sorun yoksa dediğim gibidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nismits

100 den sonra titremeler arka tekerleklerde sorun olduğunu gösterir. muhakkak lastikte jantta hatalar vardır. başka bir almeradan jantlı lastik değişimi yapıp deneyin sorun yoksa dediğim gibidir.
    Arkadaşlar herkese selamlar bir haftadır sabah ilk çalıştırmalarda rulman sesi ( cır cır cır ötüyordu) vardı bugün arttığını fark ettim kayışları değiştirmeye karar verdim ancak gergi rulmanı nı da değiştirmeli miyim sizce?

birde oem 11927-AD20B diye buldum dorğu mu buldum acep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccengiz001 -- 22 Haziran 2016; 10:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted User

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar.

Son 2 haftadır süregelen bir problemim var. Direksiyon ara sıra(bu aralar çok sıklaştı) sanki tam düz pozisyondan sonra hafif sağ ve sola döndürürken takılma yapıyor böyle sanki kayış bi an daha çok sıkıyo sonra o kısmı geçince bırakıyor gibi.
    Bu takılmalara olurken tam sağ tam sol yaptığımda ise kesik kesik takılmalar meydana geliyor.

Aracın bakımları yapılırken direksiyonda baya sertleştiği için direksiyon hidroliği yağı değişmişti.Değişmeden öncede direksiyonda müthiş bir sertlik ve döndürdükten sonra geri toplamama problemi vardı.Hidrolik değişince ver direksiyon aksamı WD-40 ile yağlandıktan sonra problemim düzeldi.

Ancak şimdide bu çıktı sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

Şimdiden teşekkür ederim.
    Kazasız günler :)

• İyi günler arkadaslar, 2005 model nissan almera 143 binde son iki yag değişiminde yağ eksiltigini gördüm. Sebebi siz ce nedir arabadan sogumama neden oldu.
  • Sa arkdaşlar nissaan almera 2004 aracım var 100 km hızla giderken araç birden stop etti sağa çektik araç bi türlü çalışmadı usta çağırdık geldi marşa bastık çalıştı sanayiye götürğken bakmak için benzinde de stop etti lpg beynine baktılar ondan değil bi şey enjektörlere elektrik gitmesşni engellşyormuş daha habrr yok sanayiede araba beyinden dir diyorlar ne kadar tutar sorun nedşr sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustozt

Gonderide bahsettiği gibi arkadaşın benim araçta da 100 km sonrası direksiyonda titreme oluyordu ve sorunun arka sol jantın çok hafif eğilmesi sonucu ortaya çıktığıni söyledi rotcu. Düzeltildi rot balans yenilendi ve sorun ortadan kalktı.
  • Cakmaklik bozuldu arkadaşlar sigortası sağlam ama enerji gelmiyor arkasındaki kabloların dahi neden sebeptir arkadaslar
  • eskote E kullanıcısına yanıt
    Cevabı hortlatacağım ; belkide aracı sattın , ama aynı sıkıntıyı 1996 model nissan sunny aracımda ben yaşıyorum şu an. Kontağı çevirir çevirmez aracın devri 0 a doğru gidiyor bazen stop ediyor , bazen etmiyor. 3 usta gezdim 2 si arızayı tespit bile edemedi. 1 si triger zinciri ve egzantrik dişlileri gitmiş dedi. Bende triger zinciri için izmirde ki parçacımı aradım gümüş oto - necdet usta'yı. Dedim triger zinciri lazım , 'sen ne yapacaksın zinciri' dedi. Bende şikayetimi anlattım , triger ile alakası yok onun , senin maf sensörün gitmiş dedi... Hatta ben söylemeden birkaç belirtiyi o söyledi. Şimdi pazartesi parçayı kargolayacak opsiyonlu olarak , dene olmazsa iade gönder dedi allah razı olsun. 300 - 350 tl civarı bir parça...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin8584

Cakmaklik bozuldu arkadaşlar sigortası sağlam ama enerji gelmiyor arkasındaki kabloların dahi neden sebeptir arkadaslar

Kablo başlarından ölç enerji geliyorsa çakmaklığın ortası krozyon olmuştur. Kenar tırnakları sıcaktan esnemiştir. Ancak kablıta enerji gelmiyor ise ya sigortada görmediğiniz dip yerinden tel kopuktur. Ya sigorta soket yeri gevşektir. Yada kablo ısınmadan içindeki tel erimiştir.
  • karasu2 K kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, yağın miktarı ne kadar mesela 10.000 km de bir değiştiriyorsanız 1 litre mi eksiliyor yoksa daha mı az. birde yağın özelliğini ve markasını yazarsanız daha verimli cevap gelebilir.

aracınızı çalıştırırken sıkıntı yapıyor mu gaza basmadan çalışmama gibi.
  • 
Sayfa: önceki 12651266126712681269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.