Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1258. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2005 HB Almeram zaman zaman calismiyordu. Hatta bazen marş hic basmiyordu. Goturdum ustaya, sorunun kontak termigi olduğunu soylediler, degismesi gerekiyormus ancak parca yalnizca yetkili serviste var diyorlar. Bu konuda alternatif bir fikri olan var mi? Ayrica, asagidaki parcalara da ihtiyacim var, bilgisi olan varsa ve ulasirsa cok sevinirim.
    1) Anten ( Anteni kirdim)
    2) Sag arka stop (Dis camda kirik var, stop saglam)
    3)On tanpon ayaklari (Tanpon yerinden oynamis, farlarla arada boşluk var)
    4) Arka bagaj amortisorleri (Arada saliyorlar)
    Teşekkürler ( firat_ars@hotmail.com )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar.,
    ciddi bir sorunum var. ön cama taş gelmiş heralde. derin bir çukur ve çatlat oldu biraz. bu çatlak zamanla karpuz gibi yarılarak büyüyor. camcılara gttim 300 tl ye adını bilmediğim almera camı önerdi. sizce ne yapmalıyım. konuya vakıf birisi bana yardımcı olabilirmi ? orjinal nissan pilkington E1 camı nerede bulurum. ve fiyatları nedir acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin_oktay1986

Arkadaşlar merhabalar.,
    ciddi bir sorunum var. ön cama taş gelmiş heralde. derin bir çukur ve çatlat oldu biraz. bu çatlak zamanla karpuz gibi yarılarak büyüyor. camcılara gttim 300 tl ye adını bilmediğim almera camı önerdi. sizce ne yapmalıyım. konuya vakıf birisi bana yardımcı olabilirmi ? orjinal nissan pilkington E1 camı nerede bulurum. ve fiyatları nedir acaba.

Hangi şehirleşiniz İzmir'de ben arka cam sormuştum orjinal mevcutmu İzmir'e yakın sanız sizin için orjinal Öncama fiyatı alabilirim Arel oto cam internete aratın telefonu çıkar sizde bi sorun

• Merhaba arkadaşlar, bende almera almaya karar verdim. Sizlere bir sorum olacak. Almera sedan ve hb arasında belirgin bir fark var mıdır? (yol tutuş, performans vs.) Hb almera bakıyorum ancak parama uygun temiz bir araç bulamadım. O yüzden sedanlarıda incelemeye başladım.
  • quote:

Arkadaşlar merhabalar.,

Yan sanayi marka cam kullanacaksanız sadece Olimpia marka cam kullanınız. Kasko var ise servisten orjinal nissan camı ile değiştirebilirsiniz ancak orjinal camı kaskodan değiştirseniz bile belli bir yüzdesini kendiniz ödemek zorundasınız. Tam hatırlamıyorum ama 25% veya 30% kadarını siz ödemek zorundasınız Orjinal camı kasko ile değiştirmek isterseniz... Ama bence gerek yok Olimpia marka cam alın hemde üst tarafında kendinden renkli güneşlik özelliği mevcut hem işe yarıyor hemde görsel anlamda güzellik kazandırıyor.

• metin_oktay1986 M kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun normalde kasko firmasindan cam bedelinin tamamini alabilirsiniz kasko firmasinin anlasmali oldugu cam firmasindan degisim icin gittiginizde orjinal cam takilmasi talebinde bulunun ellerinde olmadigi beyani sonrasi firmadan yazili bir evrak alarak servisten orjinal cam ile degisim talebinde kasko firmasina bildirimde bulunun policenizde ozel bir klos yok ise orjinal cam ile degistirmak zorundalar

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter_06

Merhaba arkadaşlar, bende almera almaya karar verdim. Sizlere bir sorum olacak. Almera sedan ve hb arasında belirgin bir fark var mıdır? (yol tutuş, performans vs.) Hb almera bakıyorum ancak parama uygun temiz bir araç bulamadım. O yüzden sedanlarıda incelemeye başladım.

Belirgin bir fark yoktur. Sadece çok yüksek hızlarda Hb kasa almera Sdn kasaya göre ani manevralarda biraz daha iyi yol tutar. ama 100 - 120 kmh ile giderken değil tabi bahsettiğim fark 140 kmh ve sonrası içindir. Bunlar haricinde fark yoktur. Birde son max hızlarda Hb almera Sedan almeraya göre kasa ve tavan yapısından kaynaklı olarak 5 kmh daha yavaştır. örnek Hb almera son hız 200 yapabiliyorsa Sedan 205 yapabiliyor. Bunlarıda anlamak ayırt etmek çok zordur. kısaca normal günlük kullanımda performans ve yol tutuş konusunda en ufak fark hissetmeniz mümkün değildir. Aynıdırlar. Sadece seçim tercih meselesi kalıyor bagaj farkından dolayı.

• Çağrı K. -07- kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba 2000 model Nissan Almera'miz var. hatchback kasa 1.5 tekna sorun şu 100 ₺ benzin ile 180 km gidiyor sorun neden olabilir araba çok benzin yakiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar merhabalar.,

Bende geçen hafta değiştirdim olimpia taktırdım çağrı arkadasin dediği gibi gayet güzel orjinal camdan tek farkı az bi renk tonu farkı var baskada bi farkı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: tscturkey

Arkadaşlar merhaba 2000 model Nissan Almera'miz var. hatchback kasa 1.5 tekna sorun şu 100 ₺ benzin ile 180 km gidiyor sorun neden olabilir araba çok benzin yakiyor.

Çok yakıyor dostum bende benzin de kullanıyorum 100 tl ile 350 km yol yapıyorum en az

• Ömer303 Ö kullanıcısına yanıt
    Sizin gene iyiymiş annem her hafta 100₺ benzin aliyor :) sehir ici 180 km maksimum

• Merhaba almera ailesi ,
    Dün gece ilk defa el freni çekip yanlamayı denedim malesef başarılı olamadım elfreni tamamen durduramadı arka tekerleri ve g*t atamadım . Neden olabilir yardımcı olabilecek var mı ?
  • Ön cam silecek fıskiye motoru bozulmuştu buradan paylaşmıştım. Clio Megane 1-2 parçaları uyuyor ama soketleri farklı. Yine ustaya yaptırmak zorunda kaldım. Soketi aynı olan yoktu. Usta ek soketle işi yaptı. Toplam 65 tl ye işimiz yapılmış oldu.

Landirenzo marka tüp var (2001)arabamda. Sıkıntı çıktığında ildeki tek servise gidiyorum. Dişi ağrıyanın doktora gittiğinde diş ağrısının gitmesi gibi sorun çıkmıyor cihazda. Hocam sorun olduğunda yine gelirsin diyorlar

Her seferinde 140 km yol yapmak zorunda kalıyorum. Tanıdık LPG ustası var. Atiker 1100 tl ve Lovato 1700 tl fiyat istedi. Buna herşey dahil. Sistemi komple değiştireceğim. Atiker veya Lovato. Hangisini tavsiye edersiniz.
  • Arkadaşlar,
    Almerama ön tampon ayaklari lazim, farlarla tampon arasinda bosluk var, nasil bir parca bu? Bir resim falan atabilir misiniz?

• arkadaşlar 2005 model teknam var.sıkıntım şu.aracımın bakımlarını düzenli yaptırırım aracım şu anda100.000 km de aracım gazlı aracla giderken gaza basıp bıraktığımda veya gaza yüklenip frene bastığımda egzostan tahminen pat pat .çıt çıt ses geliyor sedece gazda yapıyor bilgisi olan arkadaşlar tavsiyeniz nedir neler yaptımalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toni74

arkadaşlar 2005 model teknam var.sıkıntım şu.aracımın bakımlarını düzenli yaptırırım aracım şu anda100.000 km de aracım gazlı aracla giderken gaza basıp bıraktığımda veya gaza yüklenip frene bastığımda egzostan tahminen pat pat .çıt çıt ses geliyor sedece gazda yapıyor bilgisi olan arkadaşlar tavsiyeniz nedir neler yaptımalıyım.

Yokusta cekiste bayilma varmi veya gaza fazla yuklenince patirti yapiyormu biraz fazla meyilli bir yerden geri viteste kalkmayi deneyin hem benzinde hem gazda eger cikmakta zorlaniyor veya patirti yapiyorsa bobinlere baktir buyuk olasilikla lpg nin enerjisini bobinden aldiklari icin bobin cok isindigindan cabuk bozuluyor.

• Arkadaşlar bizim arabaların katalitik konvertöründe sensör var mı? Varsa boşaltıldıktan sonra arıza lambasını söndürmenin bir yolu var mi? Yoksa nerden bulabilirim bu parçayı?

• Arkadaslar merhaba, bu gun arabayi calistirdim normaldi ancak 30 saniye sonra arac guc kesmeye basladi. 3bin ve 4 binde tikaniyor arac. Gaz yemiyor. Bostayken gaza dibine kadar basiyorum ancak kesiciye girmiyor. İnternetten arastirdim bir sey bulamadim. Bu sorun nedir? Masrafi nedir bilgisi olan arkadaslar yardım edebilir mi?

Yeni farkettim hafif sekilde beyaz duman atiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thursy -- 4 Mayıs 2016; 19:55:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

Arkadaslar merhaba, bu gun arabayi calistirdim normaldi ancak 30 saniye sonra arac guc kesmeye basladi. 3bin ve 4 binde tikaniyor arac. Gaz yemiyor. Bostayken gaza dibine kadar basiyorum ancak kesiciye girmiyor. İnternetten arastirdim bir sey bulamadim. Bu sorun nedir? Masrafi nedir bilgisi olan arkadaslar yardım edebilir mi?

Yeni farkettim hafif sekilde beyaz duman atiyor.

Bu söylediğinizin iyi anlatmanızın yolu video aslında. Ama tahmini olarak.

1. Sarsıntı sensörü (knock sensör) arızalı veya fişinde temassızlık var.
    2. Bujinin birinin dip tarafında çatlak var. Isıdan dolayı genleşiyor ve ateşleme atlama yapıyor yada ateşleme bobinin bir tanesi oem model. Bunlarında içi ince uzun yaylı olur. Isıdan genleşiyor ve ateşlemeyi zayıflatıyor.
    3. Boğaz kelebeği konum sensöründe kayma var. (Bunun en belirgin özelliği. Araç normal tek marşra çalışır. Rolantiden yaklaşık 30sn çalışır. Sonra sanki benzin bitiyor gibi tekleyerek stop eder. Eğer ilk çalıştırmada gaz verirseniz 5-10sn için iyi gaz yer sonra boğulmuş gibi, stop eder)
    4. Enjektörlerden birisi istenildiği gibi püskürtme açmıyor. (Bu zayıf bir ihtimal)

• 
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.