Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Almera icin bu cihaz ise yarayabilir aux,sd card,usb ve bluetooth,caset calar teyibin lens kismindan baglanti alinip yapilabilir tekna teyibinin bildigim kadariyla icinde aux yeri olmasi gerek, ben uyguladim teyibi sokup aux baglantisindan lehim ile kablo aldim suanki aracimda aux var ama usb yoktu,pleksidende sema cikartip aracin on bolumune montaj yaptim. Alpzoom senin bu konuda teknik bilgin yuksek almera icin cozum olabilirmi?

dc 12v araç otomatik dijital led usb aux bluetooth mp3 müzik decode kurulu fm ses hifi amplifikatörü uzaktan
    http://www.aliexpress.com/item/DC-12V-Car-Auto-Digital-LED-USB-AUX-Bluetooth-MP3-Music-Decode-Board-FM-Audio-HiFi/32398046313.html

http://youtu.be/rGuyaqzd8Gw

http://youtu.be/M5Vh24FFEls

Eklediğiniz ürünün 10$ fiyatlısında Hands-free özelliği olan var... Yani telefondan eller serbest özelliği....

Almera ile çözüm olabilir.. ancak benim daha farklı bir planım var... Oda 2.nci üniversite okuyorum... Sınavım var... Birde istediğim özellikte maksimum 5 inç boyutunda tablet arıyorum...

Sonrasında jaga arkadaşın yaptığı gibi orta konsolu tablete göre şekillendireceğim... ama şimdilik sınav için bekliyor...

Geçen günlerde Dünya Alışveriş Festibali (11.11) kapsamında bazı parçalar sipariş ettim... Onların gelmesini bekliyorum.

Ben bi ara baktim 5 inc tablet baya az miktarda vardi,bence 5 inc tablet yerine samsung 5 inc telefonu vardir nasil olur? İnternet,navigasyon,elm baglantisi ve arac takip yapabilirsin!! Ben bu urunu sundan oturu paylastim kendimde uyguladim kolay uygulama ve ucuz? 3-4 ay evel arkadasin araca usb changer aldik 250 tl valla ta benim icim ciz etti.

Simdi bendeki urunde bluetooth yok bende 2 adet bluetoothlu siparis ettim urunler gelmis ulkeye ama ulasmadi?11.11 festivalinde cok urun yuksek fiyat uzerinden indirim uyguladi cinli kucuk adamlar favorimde 25 tane urun vardi fiyat farki olmadi?
    Umarim okul tez zamanda biter.

Üstadım geri görüş kamera bağlantısıda olması gerek... o yüzden samsung telefon olmaz... ama 250TL verdim diye için cızz etmesin bence... en aından teyp üzerinden usb bağlantısını kontrol ediyorsun... bu bahsettiğin ile ürün ile teypden ayrı üründen ayrı kontrol yapılması gerekecek... o yüzden için cızz etmesin... bazen insanı böyle sistem sinir eder 250TL gözü görmez..

Bu arada dediğin gibi bazı satıcılar fiyatı yükseltip, indirim uyguladık diye kandırma yapanda var.... ancak ben bu uyanıklığı önceden bildiğim için fiyatları 2 gün önceden sepetime ekledim ve sayfanın dijital imzalı kopyasını aldım.

Dediğin gibi satıcı 2 gün önce 2,89$ sattığı ürünü 11.11 günü 3,59$ çıkartmış ve 11.11 gününe özel 2,89$ indirmiş sözüm ona. Hemen şikayet ettim. Satıcı bana özel 2,30$ indirip satışa sundu. Bende aldım.

Ama 11.11 günü gerçekten çoğu üründen indirim vardı. Mesela sepetimin toplamı 57$ tutarken 11.11 günü 36$ dan aldım.

Bu cihaz ile ses acip kapatma kontrolu yapiyoruz muzik degistirme yapilmiyor,belkide yapilabilirde??? Aldigimiz usb changerdede sadece ses acip kapatma olayi vardi yanlis hatirlamiyirsam.
    Benim sepetin toplami 400 dolar filan vardi baktigimda yukselmisti bende dedim bunlar adam kekliyor heralde indirim ayagina bisey almadim. Ama bazi urunlerde guzel indirim var idi. Zaten 3-4 dolarlik urunlerde cent indirimi oluyor olmasada sorun degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaskar merhaba

Sol aks basinin degismesi gerekiyormus.
    Malzemeyi intetnetten nerden alabilirim?

Fiyati ne kadardir?

• hocam motordaki sigortaların geneli 10 yada 15 a ...15alık birden fazla sigorta mevcut ..isim(sigorta kutusunun üzerindeki şemada yazan)yada fotograf ile hangisi olduğunu belirtirmisin..
  • 1.8 hb almeram var 10l /100 km gaz + 1-2 l benzin(motor ısınıp gaza gecene kadar benzin kullanılmakta) yakıyor..değerler bana oldukça yüksek geldi..sizdekideğerler nedir..
    diğer bir problemde araç 5. vitesle 100 den sonra kendini almıyor..bugun düz yolda test etme imkanım oldu..gazı sonuna kadar köklememe rağmen 120-130 hemen geçemedi..180-200 gibi hızlara ise erişebileceğini hiçdüşünmüyorum..problem neden kaynaklanıyor olabilir...?

1.8 105 hp motora göre aracın kendini hemen toplaması gerekmiyor mu?
  • Arkadaşlar değerlerimiz nedir aracın son hızı nedir hepimiz yazarsak aracınızın halini daha net anlarız
    2005 almera tekna
    160.000km de LPG de ortalama
    9/5 litre
    son hız 205-208 arası
    1 vites 60
    2 vites 110

• 2002 almeramda 60 km yi gectikten sonra on taraftan ruzgar sesi geliyor.Dogru saptadimmi bilmiyorum ancak ön camin havalandirma kanallarindan geliyor gibi.Sorun ne olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin8584

Arkadaşlar değerlerimiz nedir aracın son hızı nedir hepimiz yazarsak aracınızın halini daha net anlarız
    2005 almera tekna
    9/5 litre
    son hız 205-208 arası
    1 vites 60
    2 vites 110

2006 tekna modeli, 98.000 km'de
    1,5 tekna 98bg...
    Enjeksiyonları büyük Landi Renzo Lpg kiti takılı,
    + Simota karbon açık hava filtresi
    205-45-17 jant-lastiklerle; 50 Tl'lik gaz ile şehiriçi ort 170-180 km, şehirdışı ort 220-240km
    1.vites.50-60km
    2.vites 100-110km
    3.vites.140-150km
    4.viteste 170e zorlanmadan rahat çıkıyor.
    son hızı denemedim, çünkü 200e gelince araç baya bir kontrolsüzleşiyor.. rüzgar sesleri artıyor, 120-130larda ki güvendeymiş hissi ortadan kalkıyor. veya ben ters rüzgarlara gelmiş de olabilirim.. araç 6 senedir bende, 6 sene boyunca 200ü hiç geçmedim, geçmeyi de denemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ajanblue

1.8 hb almeram var 10l /100 km gaz + 1-2 l benzin(motor ısınıp gaza gecene kadar benzin kullanılmakta) yakıyor..değerler bana oldukça yüksek geldi..sizdekideğerler nedir..
    diğer bir problemde araç 5. vitesle 100 den sonra kendini almıyor..bugun düz yolda test etme imkanım oldu..gazı sonuna kadar köklememe rağmen 120-130 hemen geçemedi..180-200 gibi hızlara ise erişebileceğini hiçdüşünmüyorum..problem neden kaynaklanıyor olabilir...?

malesef, aracınızda bir problem olduğu kesin.. sağlam bir kontrole ihtiyacınız var.. 120-130lara sizin 3.viteste ulaşmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FD216

herkese afiyetler dileyerek bir mevzu arz etmek isterim. araştırmalarıma göre 5w30 yağ incedir tam sentetikdir ilk çalıştırmada faydalıdır soğuk iklimde iyidir değişim vakti uzundur. fakat bazı yorumlar der ki; 10w40 kullanılmalıdır yarı sentetiktir 7-8 binde değiştirilmelidir. Almera için doğrusu hangisidir.

bu W harfinin sağındaki rakamlar yağın sıcağa olan mukavemetini ifade ediyor. motor yanma sıcaklığı herhelükarda 100-120 derecenin üzerinde olduğuna göre dışarıdaki hava sıcaklığı ile bu rakamın nasıl bir alakası var. yazın 20 derece olan şehir ile 40 derece olan şehirde motor sıcaklığı fark edermi. W30 W40 W50 kısmı hiç anlayamadım. izah edebilirmisiniz

Konyada ikamet ediyorum. kışın “eksi 10-12” görebiliyor. yazın 35-38 olabiliyor. 2004 Almeram 105 binde. ekseriyetle kısa mesafelerde kullanılıyor. içinde 5w40 varmış. ben 5w30 eneos koydum yağ esme göremedim. bu W30 olan kısma göre yazın daha yüksek rakamlı olanı ile mi değiştirmeliyim

alakadar olan kardeşlerime şimdiden teşekkürlerimi sunarım

bende yıllardır 10w40 castrol magnetec kullanıyordum, forumları araştardım, kullananların bir sıkıntı yaşamadığını gördüm.. daha ince olduğundan dolayı, bazı artıları var diye, son yağ değişiminde, motor ustası diye tabir edilen arkadaşa da danışarak, 5w30 castrol magnetec aldım. 2bin km'dir kullanıyorum. şu an herhangi bir sıkıntı yok..

• quote:

hocam motordaki sigortaların geneli 10 yada 15 a ...15alık birden fazla sigorta mevcut ..isim(sigorta kutusunun üzerindeki şemada yazan)yada fotograf ile hangisi olduğunu belirtirmisin..

http://nissan-almera.tr.gg/S%26%23304%3BGORTA-KUTULARI.htm

linkinde yazıyor...
  • quote:

1.8 hb almeram var 10l /100 km gaz + 1-2 l benzin(motor ısınıp gaza gecene kadar benzin kullanılmakta) yakıyor..değerler bana oldukça yüksek geldi..sizdekideğerler nedir..

@jaga1903 üstadımın dediklerine katılıyorum.

Aracınızda bir problem var. Dediğiniz hızları 3.vitesde rahat görüyorum ki bizim araçlar 90-98hp arası. Senin ki bu hızı tabir-i caizse tokatlaması gerek.
  • arkadaşlar benimde almera motor arıza ışıgı yanıyordu.
    yağını/yağ filtresini/hava filtresini/polen filtresini değiştirdim.
    Işık söndü. Dün bir şehir dışına çıkayım dedim 50 km gittikten sonra
    tekrar motor arıza lambası yandı baya bi canımı sıktı.
    Acaba neden kaynaklanabilir.Usta LPG den olabilir diyor
    Ankara anlayan usta bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herowman

arkadaşlar benimde almera motor arıza ışıgı yanıyordu.
    yağını/yağ filtresini/hava filtresini/polen filtresini değiştirdim.
    Işık söndü. Dün bir şehir dışına çıkayım dedim 50 km gittikten sonra
    tekrar motor arıza lambası yandı baya bi canımı sıktı.
    Acaba neden kaynaklanabilir.Usta LPG den olabilir diyor
    Ankara anlayan usta bilen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Tahmini cevap olarak Zengin/fakir karışım veya katalizör tıkalı diyebilir.

En iyi OBD cihazına bağlanıp hata kodunun bilinmesine göre hareket edilebilir.
  • Arkadaşlar benim farlar yan sanayi birisinde far yükseklik motoru var diğerinde yok sanıyordum meğersem varmış ama takılı değilmiş dün fark ettim

Sorunum şu ben bu motoru taktım ama motor çalıştığı halde iki far da haraket etmiyor bu motorun sadece ampul gibi takılıyor herhangi bir aparat varmı ucunda

• Yasin8584 Y kullanıcısına yanıt
    Umarım yan sanayi olan farın depo marka değildir aynı durum bendede oldu ve depo marka olan farın motor giren kısmı o kadar dandik ki motor oraya oturmuyor bir şekilde oraya yerleştirilse bile tam oturmadığından fonksiyonunu yerine getiremiyor. 2 farklı ustaya götürdüm takamadılar şu an sol far ayar motorum çekmecemde ikamet ediyor ve sol far sadece kendini aydınlatıyor. Bu arada far dğiştirecek arkadaşlar depo marka almasınlar güvendiğim bir kaç usta bu markayı satmıyor ve tavsiye etmiyor ben bizzat denemiş oldum sadece
  • quote:

Arkadaşlar benim farlar yan sanayi birisinde far yükseklik motoru var diğerinde yok sanıyordum meğersem varmış ama takılı değilmiş dün fark ettim

Sorunum şu ben bu motoru taktım ama motor çalıştığı halde iki far da haraket etmiyor bu motorun sadece ampul gibi takılıyor herhangi bir aparat varmı ucunda

Far Ayar motor çalışma mantığı ve bağlantı şeması

Benim video çekimimi izleyebilirsiniz...

Far ayar motorun çalışma mantığını ve bağlantı şemasını inceleyebilirsin.

@esenkaya20

NOT : Far ayar motorunuzun ve Ayar kontrol sivicinizin çalışıp çalışmadığını bu devre ile kontrol ediniz.

Çünkü far ayar motorunun içinde bir mil var ve bu mil sayesinde çerçevedeki far ayar motorun topuzu yerine takılır. Far çerçevesinde bu milin oturduğu bir plastik malzeme olması gerek. Aksi halde motor milin topuzu yerine oturmaz, bu sebebten far tası hareket etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 23 Kasım 2015; 15:34:26 >

• quote:

Merhabalar. 2000-2003 arası almera modellerinde 1.8 modelleri 1.5 90 motordan daha çok araştırdığım bir modeldir. Öncelikle aracınız manuel ise tamamıyla bildiğim bir araçtır. Biliniz ki almera 1.8 motor 105hp değildir 114hp dir ve 158nm tork üretmektedir. Aracınızın yakıt konusundaki 10-11 litre civarında şehiriçindeki yakıt yakması gayet normal düzeydedir. Çünkü aracınızın zaten şehiriçi yakıt tüketim değeri fabrika testlerinde 10.2LT /100km olarak geçiyor. Bu sonuçlara göre 100km şehiriçinde özellikle LPG ile 10 litrenin altına indirmek mucize gibi birşeydir. Ancak 10 litreyi geçmiyorsa zaten öpüp başınıza koyun çünkü lpg ile benzinde ölçüm yapılan fabrika değerlerinde seyrediyorsunuz üstelik aracınız en az 12-13 yaşındadır ve kilometresi tahminimce en az 120.000 veya üstündedir belki 200.000 bile vardır buna rağmen çok iyi. Düz ve uzun yolda ortalama 100km hız ile 100km mesafede lpg de 6.5 - max 7.0 litre arasında yakmanız gerekiyor eğer bu değerlerde yakıt yakıyorsa uzun yolda da yakıt durumunuz mükemmel düzeydedir çünkü uzun yolda fabrika değeriniz benzinde 5.9 Litredir ki lpg de en fazla 7 litreye kadar çok normal sayılır. ve 6.0 - 6.5 litrenin altına indiremezsiniz zaten... Yakıt konusunu bu yüzden kafanıza takmayın ve bu forumdaki almera ların neredeyse tamamı 1.5 motordur 90 ve 98 hp lik versiyonlardan oluşuyor. Benim aracım 2006 model 1.5 98hp lpg li 166bin km de. Şehiriçi yakıtım lpg de sürüş tarzıma göre 7.5 ile 8.5 litre arasında değişiyor genelde 8 - 8.5 litre arasındadır. Kış aylarında çok soğuk havalarda bu değer 9 litre civarına çıktığı oluyor. Şehir dışında ise düz yolda 6 - max 6.5 litre arası yakıyor bu değerlere göre sizin 1.8 motorlu aracınızı kıyaslarsanız oldukça normal değerlerde yaktığını umarım anlarsınız... Ancak Hız konusuna gelince yazdıklarınıza göre oldukça şaşırdım çünkü 1.8 manuel almeralar düz yolda 215- 220kmh kesin olarak yapmaktadır ve 120-130 gibi hızları 5. viteste bile çok rahat şekilde aşarak hızlanması gerekiyor hem 1.8 114hp motor hemde bizim almeralara göre daha kısa olan vites aralıkları ile birlikte çok seri hızlanması gerekmektedir. Eğer söylediğiniz gibi çok hızlanma durumu varsa ve yüksek hızlarda tıkanma varsa sorun vardır demektir öncelikle sorun lpg demi yoksa araçta mı öğrenmek için lpg ile bastığınız yolda benzinde sıcak motor ile basmanız gerekiyor 120-130 dan sonra nasıl hızlanıyor ve maxımum kaç kmh yapabilecek benzinde bunu denemelisiniz. Ancak lastik hava basınçlarını kontrol etmeden yüksek sürat 160kmh üstüne çıkmaya çalışmayınız ve lastikleriniz eski değilse 32psi ayarlayıp öyle test ediniz. Lastık basıncı 30un altında ise 25psi lerde olsa ile aracın hızlanmasını ve yüksek hızını ciddi şekilde kesecektir ve güvenlik tehlikeli boyuta gelecektir. Dediğim şekilde test etmeye çalışınız benzinde ve 4 lastik 31 veya 32 psi hava ile... Sonuca göre tedavi sonra düşünülür. Hatta mümkünse zorlanmazsanız direksiyona video çekmek için kamera veya telefon sıkıştırıp video kaydı yaparak 120 kmh ile 5. viteste sonuna kadar basarak çekseniz daha iyi olur. Son olarak bu testi yapacağınız sırada aracın yüklü olmaması bagajda ağır sayılabilecek türden yük eşya vs. bulunmamalı ve en fazla yanınızda 1 kişi olmalı.

• quote:

Arkadaşlar değerlerimiz nedir aracın son hızı nedir hepimiz yazarsak aracınızın halini daha net anlarız
    2005 almera tekna
    9/5 litre
    son hız 205-208 arası
    1 vites 60
    2 vites 110

2006 tekna sedan
    # 166.000km de. (Atiker Lpg 2010 yılında- 85.000km civarında takıldı)
    # Orjinal kutu içi nissan almera n16 hava filtresi.
    # Mobil 5w.30 tam sentetik performans yağı
    # GoodYear Efficient Grip Performance (195/55/16 - 87V)
    Şehiriçi sakin kullanımda kış aylarında: 8.5-9.0lt- yaz aylarında 7.5-8.5lt aralığında
    Şehirdışı ortalama 100kmh cıvarında yaz kış pek farketmiyor 6 litre civarlarında çok soğuklarda max 6.5litre anca yakıyor.
    1.vites 58
    2.vites 105
    3.vites 157
    4.vites 207
    5.vites 210-212. (Shell V-Power Nitro+ performans yakıtı ile 215-217 civarı garanti görüyorum)

#Tüm viteslerde özellikle ilk 4 vitesin son hız değerleri 6950devire son hızlardır. Aracın vites oranları ile oynanmadan veya farklı debriyaj seti olmadan asla bu değerlerin üstüne çıkamaz veya altına inemez. Farklı ebatlarda kullanılan lastikler olsa bile sadece gerçek hız değişiklik gösterir fakat kadranda görünen hız ile devir oranı yine değişmez.

#Lastik marka model lastik ebatları doğru hava basıncı ve lastik sürtünme direnci yakıt tasarruf etiket değerleri yüksek hızlarda yakıt tasarrufuna yardımcı olup araç hızlanmasına ve son yüksek hızlarda olumlu katkı sağlamaktadır bizzat kendim etiket değeri E-B olan Nokian Hakka lastikten şuandaki kullandığım B-A etiketine sahip lastiğe geçişten sonra farkı bariz şekilde hissettim.

#Sedan kasa ile HB kasa arasında 5. vites en son hızda yaklaşık 5 km/h kadar hız farkı vardır. En yüksek hızlarda önden girip arkadan çıkan hava akımı sedan kasanın tavan uzunluğunun Hatchback kasanın tavan uzunluğuna göre daha kısa olup ve daha çabuk ovalleşip bitmesi etkisiyle sedan kasanın önden arkaya kadar uğradığı hava akımı Hatchback kasaya göre daha çabuk bitiyor bu da rüzgar sürtünmesine daha az kalmasından dolayı Sedanın son hızlarda Hatchback a göre yaklaşık 5kmh kadar hızlı olmasını sağlıyor. Ancak 120-130 kmh ve üstüne çıktıkça Hatchback kasanın yol tutuşu Sedan kasaya göre daha iyi kalıyor arka tarafın yere basması Hatchback almeranın daha iyidir.

#Benzinde kullanıp performans isteyenler için Shell V-Power kesinlikle tavsiye ediyorum daha ilk viteslerde dip gaz yüksek devirlerde aracın hem lpg ye hemde normal benzine göre çekişteki artışını V-Power Nitro ile göreceksinizdir.

• Arkadaşlar Alemeranın bilgi ekranı yerine tam uyumlu olan modelhttp://www.b15u.com/threads/33526-My-N16-Center-Console-Swap-Double-Din-Navi kesme ekleme yapılmasına gerek yok sanırım.

MODEL NO: JVC NT3HDT
  • Ben direk max. hızımı yazayım :) 5. vites 185 km falan oda bayır aşağı :)

Servis demibetre dedi, umudum onun değişmesi artık.
  • 
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.