Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

quote:

Orijinalden alıntı: fatpo

teşekkürler hocam. süpersin. jet gibisin.

2006 almera hb 1.5 98hp+12hp(iç modifiyeden sonra)çekmişim.bugün ibre 230km/h geçti.ses hızına yaklaştım neredeyse.direksiyonda tık titreme yok,balans iyi rot sorunu yok.yere yapıştı;takla atma riski düşük olduğunuda test etmiş oldum.önümdeki yol ip gibi incecik görünüyordu.ama hala vites istiyordu.sadece test amaçlı hız yaptım.umarım polis arkadaşlardan biri okumuyordur.yoksa almera gördüğü yerde ceza yazar.

Off be ne hız? Ben daha önce 1.3 Corolla sw ile 200 Avensis ile 230 görmüştüm gerçekten çok zevkliydi ama daha sonra Avensis ile 230dan sonra ayağımı gazdan çekince araba yavaşlamaya başladığında 100 km/sa hıza geldiği sırada sol arka lastik yarıldı ve gerçekten çok korktum ve ayağımı tüm pedallardan çekip sakin bi şekilde sağa çektim lastik paramparça olmuştu. Lastik 1 dakika önce patlasa belki de bu yazıyı yazamayacaktım. Lütfen dikkat edin fazla hız yapmayın. Almera iyi arabadır çok da hızlı gider ama siz kendinizi ve sevdiklerinizi düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egulerman

quote:

Orijinalden alıntı: sakrucu

quote:

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM.BENİ YENİ BİR 2001 ALMERA LÜXÜRY KULLANICISIYIM.AÇIKCASI ARAÇTAN ÇOK ANLAMIYORUM.ÇOK BEĞENDİM VE ALDIM.ŞU ANDADA YAKITI HARİÇ ARAÇTAN MEMNUNUM.YAKIT KONUSUNDA ÇOK YAKTIĞI İÇİN YÜZBAŞIOĞLU SERVİSİNE GİDİP Bİ TESTE SOKTUK.
    ARACIN TRİGR ZİNCİRİNİN DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ BU YÜZDEN ÇOK YAKTIĞINI SÖYLEDİLER.SİZCE BU DOĞRUMUDUR ?FİYAT OLARAK ÇOK UÇUK Bİ RAKAM VERDİLER(1400 TL)BU İŞİ DAHA UYGUN YOLDAN HALLETMENİN BİR YOLU YOKMU BU ARAÇ HEP BÖYLEMİ YAKACAK LÜTFEN YARDIMCI OLUN.TEŞEKKÜRLER

ÇOK YAKIYOR DEDİĞİN KAÇ LİTRE YAKIYOR BENZİNLİMİ TÜPLÜMÜ ARABAN. BENDE İLK ALDIĞIMDA ÇOK YAKIYORDU. SERVİSE GİTTİM DEBİMETREN ARIZALI DEDİLER. ARABA KAÇ KM DEKİ TİRİGER DEĞİŞECEK DEDİLER. BU ARABALARDA ZIRT DİYE DEĞİŞMEZKİ BU TİRİGER ZİNCİRLİ KARDEŞİM.

selam sakrucu ilgilendiğin için teşekkür ederim.aracım benzinli ve 125 bin km de.arabayı ilk aldığımda yağını yağ filtresini ve bujileri değiştirdim.bir kaç eksiği daha var marş dişlisi vs.. değişmesi lazım.söyle diyim 200 tl benzinle (3.94 tl) 500 km yol gittim ve kırmızı yandı. ben en azından 600 650 yaparım diye düşünüyodum.kısacası neredeyse 40 kuruşa yakın yakıyor.arabayı sakin ve sabit hızlarda kullanıyorum.100 km yi ve vites değiştirirken 2500 deviri pek geçmiyorum. ama banamısın demiyor.servis triger zinciri dedi ama araçta ne garip bi ses nede gidişinde bi sıkıntı var.hadi olurda zincir değişecek olsa maliyeti servisin dediği kadar yüksek tutarmı.? teşekkürler

GİTTİĞİN SERVİS ÖZEL Mİ YETKİLİMİ YETKİLİ SERVİS ÜCRETİ YÜKSEK SÖYLER AMA BAŞKA SERVİSEDE GÖTÜR. TİRİGERİ HEMEN DEĞİŞTİRME DERİM. USTANIN BİRİ BANA 350000 KM YE KADAR GİDER DEMİŞTİ. VERİLER ŞEHİRİ İÇİ TRAFİĞİNE GÖRE NORMAL GELDİ BANA. İYİ BİR USTAYA LPG TAKTIR DERİM. MALUM BENZİNİN FİYATI. EN PAHALI KULLANAN ÜLKEYİZ
  • Orijinalden alıntı: izmirli_öğretmen

Off be ne hız? Ben daha önce 1.3 Corolla sw ile 200 Avensis ile 230 görmüştüm gerçekten çok zevkliydi
    arabadan anladığın belli hocam.japondan şaşmamışsın.
  • Arkadaşlar elinde Türkçe Kullanma Kılavuzu olan var mı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Arkadaşlar elinde Türkçe Kullanma Kılavuzu olan var mı ??

bende var.nissan müşteri hizmetlerini arayıp şase motor plaka bilgilerini verdikten sonra adresine yolluyorlar.iletişim bilgileri aşağıda
    Santral 0-216-559 84 00
    Gülümseme Hattı 0-216-651 84 20
    (Pazartesi-Cuma 09:00-18:00)
    Faks 0-216-651 84 34
    Posta Adresi Nissan Otomotiv A.Ş. Kuşbakışı Cad. No:11 PK:46 34662 Altunizade/İSTANBUL

internetten indirirsen ingilizcesi var.aşağıdaki link:

http://tr.diplodocs.com/kullamin-kilavuzu-kilavuzlar/NISSAN/ALMERA-_E
  • quote:

quote:

quote:

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM.BENİ YENİ BİR 2001 ALMERA LÜXÜRY KULLANICISIYIM.AÇIKCASI ARAÇTAN ÇOK ANLAMIYORUM.ÇOK BEĞENDİM VE ALDIM.ŞU ANDADA YAKITI HARİÇ ARAÇTAN MEMNUNUM.YAKIT KONUSUNDA ÇOK YAKTIĞI İÇİN YÜZBAŞIOĞLU SERVİSİNE GİDİP Bİ TESTE SOKTUK.
    ARACIN TRİGR ZİNCİRİNİN DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ BU YÜZDEN ÇOK YAKTIĞINI SÖYLEDİLER.SİZCE BU DOĞRUMUDUR ?FİYAT OLARAK ÇOK UÇUK Bİ RAKAM VERDİLER(1400 TL)BU İŞİ DAHA UYGUN YOLDAN HALLETMENİN BİR YOLU YOKMU BU ARAÇ HEP BÖYLEMİ YAKACAK LÜTFEN YARDIMCI OLUN.TEŞEKKÜRLER

ÇOK YAKIYOR DEDİĞİN KAÇ LİTRE YAKIYOR BENZİNLİMİ TÜPLÜMÜ ARABAN. BENDE İLK ALDIĞIMDA ÇOK YAKIYORDU. SERVİSE GİTTİM DEBİMETREN ARIZALI DEDİLER. ARABA KAÇ KM DEKİ TİRİGER DEĞİŞECEK DEDİLER. BU ARABALARDA ZIRT DİYE DEĞİŞMEZKİ BU TİRİGER ZİNCİRLİ KARDEŞİM.

selam sakrucu ilgilendiğin için teşekkür ederim.aracım benzinli ve 125 bin km de.arabayı ilk aldığımda yağını yağ filtresini ve bujileri değiştirdim.bir kaç eksiği daha var marş dişlisi vs.. değişmesi lazım.söyle diyim 200 tl benzinle (3.94 tl) 500 km yol gittim ve kırmızı yandı. ben en azından 600 650 yaparım diye düşünüyodum.kısacası neredeyse 40 kuruşa yakın yakıyor.arabayı sakin ve sabit hızlarda kullanıyorum.100 km yi ve vites değiştirirken 2500 deviri pek geçmiyorum. ama banamısın demiyor.servis triger zinciri dedi ama araçta ne garip bi ses nede gidişinde bi sıkıntı var.hadi olurda zincir değişecek olsa maliyeti servisin dediği kadar yüksek tutarmı.? teşekkürler

triger zincirinde problem olursa bariz belli olur zaten.ancak zincirin problemlide olabilir.eğer zincirde problem yoksa ki bence servise götür arıza tespiti bedava zaten marş dişlisi arızalı demişsin.mutlaka marş dişlisi sıyrılmışsa volan dişlisini ve baskı balatayıda hafiften sıyırmış olabilir.almerada marş dişlisinin arıza yaptığını ilk senden duydum.arabayı çalıştırırken kontağa çok basarmış demekki eski sahibi.
  • Arkadaşlar birkaç gün önce aracı yokuş çıkarken zorlayarak 5500 devire kadar çıkarttım.bir sorun yoktu bugüne kadar.ama maalesef bugün devir gösterge ibresi çalışmaz durumda.bu konuda bir bilgisi tecrübesi olanlar fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

GİTTİĞİN SERVİS ÖZEL Mİ YETKİLİMİ YETKİLİ SERVİS ÜCRETİ YÜKSEK SÖYLER AMA BAŞKA SERVİSEDE GÖTÜR. TİRİGERİ HEMEN DEĞİŞTİRME DERİM. USTANIN BİRİ BANA 350000 KM YE KADAR GİDER DEMİŞTİ. VERİLER ŞEHİRİ İÇİ TRAFİĞİNE GÖRE NORMAL GELDİ BANA. İYİ BİR USTAYA LPG TAKTIR DERİM. MALUM BENZİNİN FİYATI. EN PAHALI KULLANAN ÜLKEYİZ

yüzbaşıoğluydu gittiğim servis.zaten arıza tespitini onlar yapmış kesin doğrumudur yaptıkları tespit yoksa para kopamak içinmi?bostancıda yahyalı die bi servis varmış oraı öneriyo bazı tanıdıklar gideyim diorum yoksa araba yakında çalışmamaya başlıcak.her araca oturduğumda 4-5 kez çalıştıramıyorum aracı sonra çalışıyor..gittikçe kötüye gitti durumu.önereceğin uygun fiyatlı bi lpg markası varmı peki ?
  • ARABANIN ÇALIŞMAMASI İLE TRİGER ARASINDA BAĞLANTI KURAMADIM. BU ARABALARDA TRİGERİ DEĞİŞTİRENİ BİR KEZ GÖRDÜM. YETKİLİ SERVİS YAPTIYSA ARIZA TESPİTİNİ DOĞRULUK PAYI VARDIR MUTLAKA. LPG YE GELİNCE MADDİ DURUMUN İYİ İSE BU ARABAYI UZUN SÜRE BİNMEYİ DÜŞÜNÜYORSAN BRC TAKTIR. MADDİ DURUM KÖTÜYSE İYİ BİR USTAYA KÖKLÜ BİR BAYİYE (YENİ AÇAN İŞ YAPMAYINCA KAPATMAYI DÜŞÜNEN İNŞALLAH DENK GELMEZSİN) ATİKER TAKTIR.
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba birkaç sorunum var yardım edebilen olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler;

öncelikle sağ ve sol ön kapının iç tarafındaki kol dayama yerlerinin, camları açma kapama dugmelerininde oldugu yerin üstünü kaplayan plastik yerinden hafif çıkmış, hem ses yapıyor hemde goruntu olarak hos durmuyor, acaba pratik bi yontem varmı halledebilecegim, yapıstırma işe yaramı sizce ?

özellikle sabahları bazende gün içinde arabayı yeni çalıştırdıgımda daha yola cıkmadan hatta calıstırmadan direksiyonu saga sola cevirdigimde hafif bi ses geliyor acaba sorun ne olabilir, sürüş anında bu ses cıkmıyor , daha oncedende boyle bişey yoktu.

ve son olarak arka farların en dısındaki plastik korumalık gibi olan parça kırılmıs , o parcayı tek olarak bulabilme ihtimalim varmıdır(komple farı almak istemiyorum cunku hiç bi sorun yok farda), yada bu konuda bana yardım edebilecek biri varmı , eden olursa duacısı olurum:) ne yaptım ne ettiysem bulmadaım, almeracı deneyimli arkadaslar belki bulabilecegim bi yer biliyordur

tesekkurler
  • Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

Orijinalden alıntı: izmirli_öğretmen

Off be ne hız? Ben daha önce 1.3 Corolla sw ile 200 Avensis ile 230 görmüştüm gerçekten çok zevkliydi
    arabadan anladığın belli hocam.japondan şaşmamışsın.

İmzama baksana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: askinmutlu

Arkadaşlar öncelikle merhaba birkaç sorunum var yardım edebilen olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler;

öncelikle sağ ve sol ön kapının iç tarafındaki kol dayama yerlerinin, camları açma kapama dugmelerininde oldugu yerin üstünü kaplayan plastik yerinden hafif çıkmış, hem ses yapıyor hemde goruntu olarak hos durmuyor, acaba pratik bi yontem varmı halledebilecegim, yapıstırma işe yaramı sizce ?

özellikle sabahları bazende gün içinde arabayı yeni çalıştırdıgımda daha yola cıkmadan hatta calıstırmadan direksiyonu saga sola cevirdigimde hafif bi ses geliyor acaba sorun ne olabilir, sürüş anında bu ses cıkmıyor , daha oncedende boyle bişey yoktu.

ve son olarak arka farların en dısındaki plastik korumalık gibi olan parça kırılmıs , o parcayı tek olarak bulabilme ihtimalim varmıdır(komple farı almak istemiyorum cunku hiç bi sorun yok farda), yada bu konuda bana yardım edebilecek biri varmı , eden olursa duacısı olurum:) ne yaptım ne ettiysem bulmadaım, almeracı deneyimli arkadaslar belki bulabilecegim bi yer biliyordur

tesekkurler

Direksiyondan gelen ses,özellikle tam tur sol ve sağa dayandığı zaman çıkıyorsa hidrolik eksikliğidir.Sanayide yağ satan bir yerden durumu izah ederik yağ alıp ekleme yapmalısın.Tabi bu durumda kaçak var demektir.Baktırsan iyi olur.Ben daha baktıramadığım için her 2,5 ayda bir yağ ekliyorum.şimdilik bir başka sorun da olmadı.

Arka stopların dış kısmını ayrı olarak bulacağını sanmıyorum.Çıkmacıları dolaşsan iyi edersin.yada elin yatkınsa kerpetenle her iki farında dış camlarını sokebilirsin.
  • quote:

Bende var hocam bir şey mi lazımdı?
    quote:

quote:

• Orijinalden alıntı: egulerman

yüzbaşıoğluydu gittiğim servis.zaten arıza tespitini onlar yapmış kesin doğrumudur yaptıkları tespit yoksa para kopamak içinmi?bostancıda yahyalı die bi servis varmış oraı öneriyo bazı tanıdıklar gideyim diorum yoksa araba yakında çalışmamaya başlıcak.her araca oturduğumda 4-5 kez çalıştıramıyorum aracı sonra çalışıyor..gittikçe kötüye gitti durumu.önereceğin uygun fiyatlı bi lpg markası varmı peki ?

UYGUN FİYATLI VE İYİ BİR MARKA İSTERSEN ATİKER VAR. 990 TL / 10 AY. BAZI BAYİLER PEŞİNDE İNDİRİM YAPABİLİYOR.

HOCAM NEREDE OTURUYORSUNUZ?
  • satılık almerası olan varsa almak isterim
  • Bugün OBDII 16 pinli arıza tespit cihazını aldım.yazılımın içinde birçok teknik bilgi var.zaman zaman sizinle paylaşacağım.almerada akü değişimlerinden sonra mutlaka en kısa zamanda boğaz kelebeği adaptasyonu yapılması gerekliymiş.yoksa boğaz kelebeği arızası ve debimetre arızası veriyormuş.buda tekleme,gaz yememe vs problemler işte.akü değişimi sonrasıda bu kadar önemliymiş anlıyacağınız.benim anlayamadığım neden tamirciler bu bilgileri bizlerle paylaşmadığı.acaba bilmediklerinden mi,işlerine gelmediğinden mi.bu arada 14.maddedeki veriler kafama takıldı.anlayan bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

Canlı Veriler (Mod 01) .
    Tanım Değer Birimler Min Ortalama Max
    03 - Yakıt Sistem Durumu
    Yakıt Sistemi 1 Kapalı Döngü - 2,00 2,00 2,00
    Yakıt Sistemi 2 Rapor edilmedi - 0,00 0,00 0,00
    04 - Hesaplanan Yük Değeri 20 % 20,39 20,52 20,78
    05 - Motor Soğutucu suyu Sıcaklığı 96 °C 96,00 96,00 96,00
    06 - Kısa dönem Yakıt Kesme Sıra 1 -1,6 % -3,91 -3,26 -1,56
    07 - Uzun Dönem Yakıt Kesme Sıra 1 21,9 % 21,88 21,88 21,88
    0C - Motor Devri 738 Rpm 725,00 731,25 737,50
    0D - Araç Hızı 0 km/s 0,00 0,00 0,00
    0E - Ateşleme Zamanı Avansı Silindir #1 3 ° 2,00 3,00 4,00
    0F - Emiş Hava Sıcaklığı 44 °C 44,00 44,00 44,00
    10 - Hava Akış Oranı 1,94 g/s 1,94 2,05 2,14
    11 - Mutlak Boğaz Kelebek Pozisyonu 2,7 % 2,75 2,75 2,75
    14 - Sıra 1 - Sensör 1
    Oksijen Sensörü Çıkış Voltajı 0,050 V 0,05 0,16 0,61
    Kısa dönem Yakıt Kesme -3,9 % -4,69 -3,12 -1,56
    15 - Sıra 1 - Sensör 2
    Oksijen Sensörü Çıkış Voltajı 0,280 V 0,28 0,28 0,28
    Kısa dönem Yakıt Kesme 99,2 % 99,21 99,21 99,21
    21 - Arıza lambası (MIL) Aktif Olarak Sürülen Mesafe 0 km 0,00 0,00 0,00
  • Kılavuzu buldum arkadaşlar sağolun. Aracın benzin ışıgı sarı yandıgı zaman ortalama kaç km idare ediyor ?
  • quote:

quote:

teşekkürler hocam. süpersin. jet gibisin.

2006 almera hb 1.5 98hp+12hp(iç modifiyeden sonra)çekmişim.bugün ibre 230km/h geçti.ses hızına yaklaştım neredeyse.direksiyonda tık titreme yok,balans iyi rot sorunu yok.yere yapıştı;takla atma riski düşük olduğunuda test etmiş oldum.önümdeki yol ip gibi incecik görünüyordu.ama hala vites istiyordu.sadece test amaçlı hız yaptım.umarım polis arkadaşlardan biri okumuyordur.yoksa almera gördüğü yerde ceza yazar.

aman ha, jet dediysem forumda jet gibisin anlamında dedim dikkat et, jetlerde fırlatma koltuğu var, paraşüt var almerada yok
  • quote:

quote:

bu sigortalardan aslında birkaçtane yedek alıp bulundurmak lazım. inşallah deney olumlu sonuçlanır. ışık sönerse servisi açın derim

kesinlikle yedek sigortalardan bulundurmak gerekir.almera bilimine hizmet amaçlı deney olumlu sonuçlandı.yol bilgisayarı resetleniyor.nasıl anladın dersen alt devirlerdeki vuruntu yok oldu;bu işlemden sonra.sebeb belkide budur diye düşünüyorum.

arıza lambası ile ilgili birşeyler demiştin sönecek mi acaba diye. oldu mu acaba? birde yol bilgisayarını info tuşuna uzun süre basınca hepsi sıfırlanıyor. sen neden bu şekilde sıfırlama yaptın acep? ben birşeyleri atladım mı ne anlayamadım herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07_infazci

merhabalar arkadaşlar.. paylaşımlarınız sayesinde bende 2004 1.5 almera tekna ile sizlerin arasındayım.. aracı geçen pazartesi aldım.. bunda sizin payınız oldukça çok.. aracı 4 gün önce galeride gördüm ve çok beğendim.. ama galeri oldukça çok istedi fiyatına.. şansıma 1 gün sonra sahibinden comda 66 binde hiç kazasız ve arızasız.. bu aracı 19.000 bin tl ilanıyla gördüm.. 1 gün sonrada servis, kaportacı, motorcu derken heryere gösterdim.. herkesden 10 üzerinde 10 alınca 18.000 bin tl ye aracı aldım.. pazartesi itibariyle noter devriyle artık bende sizlerin arasındayım.. önceleri opel corsa, clio, accent düşünüyordum.. ama bu aracın konforu özellikleri sizlerin paylaşımları beni almeraya çekti.. şimdi tek eksik lpg onuda taktıkmı.. yemede yanında yat olacak..:) şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.. hepimize kazasız keyifli sürüşler..

hayırlı olsun . Allah utandırmasın. güle güle sorunsuz kullanırsın inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.