Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1099. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10971098109911001101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kronk-x

Büyük bir ihtimal cumartesi günü beğendiğim bir Almeraya bakmaya gideceğiz kuzenle, daha doğrusu bir defa baktık ustaya götüreceğiz. Araç hb 2001 model luxury 1.5 manuel. Arkadaş 19 diyordu ama telefonla biraz güzellik yaptı, biraz daha düşer diye tahmin ediyoruz. araç km'si 170bin görünüyor ekranda ancak 2009 yılında 40bin düşürülmüş diyor sahibi yani doğrusunun 210 olduğunu en baştan yazmış ilana.

Neyse sorum şu olacak, 3-4 gündür almerayı araştırıyorum genelde hep güzel yorumlar var ancak eksi yönleri olarak bahsedilen 2-3 şey var;

1- performans tatmin edici değil
    2-yol sesi alıyor
    3- sert süspansiyon

Şimdi bunları hangi araçlara kıyasla söylüyorlar bilmiyorum ama 2 önceki aracım 206 idi. 206ları inanılmaz beğenmeme rağmen yol-rüzgar sesi beni araçtan inanılmaz soğutmuştu. Tamam o B segmenti bu C ama 2 aracı da kullanan varsa bu konuda bir karşılaştırma ya da yorumları olabilir mi? Çok arada kaldım çünkü. 2 aydır araç arıyorum bir türlü beğenip alamadım. Clio bakıyordum şimdi almeralara takıldım.

2. olarak performansı da neye göre karşılaştırıyorlar bilmiyorum ama 1 önceki aracım da astra 1.3 cdti 2009 model. Performans bunda da oldukça kötüydü, bu konuyu da yine bu iki aracı da bilen bir arkadaş karşılaştırıp yorum yapabilir mi?

Yardımlarınız çok önemli, ustam çok yapıcı bir insan büyük ihtimalle anlaşır alırız.(ufak tefek sorun olsa da al yaparız diyor genelde tüm arabalarımı bu ustamla aldım) o yüzden 2 gün içerisinde yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

son olarak bu araçta arkada hoparlör yok mu ben mi göremedim :s

Sert süspansiyon olduğu bir gerçektir. Fakat luxury modelleri 2004 sonrası olan Tekna modellere göre çok daha konforludur. Çünkü herşey süspansiyonla bitmiyor. Lastik jant çap-ölçüleri de fark yarattırıyor. Tekna modellerde 16 jant varken Luxuruy modellerde 15 jant var. Tekna modelin yanak çapı 55 iken Luxury 65. Yani daha küçük jant çapı ve daha büyük daha etli bir yanak yapısına sahip olduğundan çukurlu girintili çıkıntılı ve bozuk yollarda Luxury tekna modele göre daha öndedir. 1. süspansiyon sisteminin düzgün sağlam olması gerekir. Hareketli alt takım parçalarının tam sağlam olması gerekiyor. Değişim uzun süre yapılmamışsa zamandan dolayı hareketli esnek parçalarda sertleşme meydana geliyor bu da konforu daha da düşürüyor. Peugeot 206 ksuura bakmayın çok dandik bir arabadır. Almera luxury yol sesi yalıtım konusunda kesinlikle çok üstündür 206 ya göre. Fakat lastikler önemli . Almak istediğiniz aracın lastikleri ne kadar yeni lastik yüzeyi yumuşak mı sertleşmi kar lastiği mi yaz mı ve lastik yapısı Asfalt düz lastik mi yoksa V desenli lastik mi ? bunlar çok önemli rol oynuyor yol sesi konusunda. Şunu söyleyeyim almera düşük devirlerde cansız kalacaktır. Yani 3000 devire gelene kadar performans fazla beklemeyin. 3000 den sonra 4 - 5 -6 -7 bin devirlerde tam gaz kullanıldığında özellikle 2. ve 3. viteste durdurmak güçtür... Kısacası basmayı performans almayı bilmeyen adam almera yı cansız bulacaktır. Ancak yinede elbette o kadar aşırı performans beklemek yanlış sonuçta 1200kg üstünde olan bir araç 1.5 litre motor var ve luxury modelleri 90hp gücünde 128nm tork üretiyor... Tekna modellerde motorda yapılan teknolojik yeniliklerle luxury modele göre artış ve performans farkı var 90hp den 98hp ye yükselip 128nm olan tork 136nm a ulaşmıştır. Bu zaten luxury nin tekna modele göre biraz daha hafif performans kayıplı olduğunu gösteriyor. Ben luxury de kullandım ve bu yüzden diyorum Basmasını bilirseniz ve araç sorunsuz motor durumu gerçekten iyi ise bir veya birden fazla ufak sorun bile yoksa mutlaka iyi performans almanız gerekiyor. Performans iyi değilse mutlaka sorunlar vardır... Aracın arkasında hoperlor var bagaj üst pandizotunun yanında arka kelebek camının arkasında kalıyor sağ ve sol tarafta.

• Öncelikle bir çok konuda içimi rahatlattığınız için teşekkürler hocam

est. 206'nın dandik bir araba olduğunu ben de etrafımdaki herkese söylüyorum. Ama dedim ya neyle karşılaştırılarak ses alıyor ya da performanssız dediklerini bilmediğim için kullananlara sormak istedim.

Performans delisi bir insan değilim, 206 aracım hafif olduğu için evet biraz ataktı ama ondan sonra 1.3 dizel astranın o gidişine(ya da gidemeyişine!) alıştığıma göre bu da üzmez diye düşünüyorum. Zaten okula gelip gidicem ben bununla yarışlara katılacak halim yok bu zaten endişelerimden en düşük olanıydı.

Satıcı lastikleri yeni almış yazlık, 1 hafta önce taktırdım demişti 1 hafta kadar önce. Lassa markası da, ancak desen vs bilmiyorum, eğilip de bakmadım ama 60 ya da 65 yanak olsa gerek gözlemlediğim kadarıyla.

Hazır sizi bulmuşken şu sorularımı da cevaplarsanız ya da biliyorsanız minnettar kalırım; yakıt durumu nedir bu araçlar için? Fabrika verilerini biliyorum ancak araç tahmin edersiniz ki LPG'li. Bu konuda bir bilginiz var mı?

Son olarak da Nissan ilk defa kullancağım, nissan motorlarının ömrü nasıldır? Ortalama bakımlı bir aracı göz önünde alarak yorumlayabilirsiniz yoksa tabiki biliyorum nasıl binildiğine nasıl bakıldığına bağlı. Yani kısacası 210.000km'de araç almak 2-3 sene binerim diyen bir kullanıcı için bu modelde mantıklı mıdır?

Şimdiden teşekkürler :)

• quote:

Öncelikle bir çok konuda içimi rahatlattığınız için teşekkürler hocam

est. 206'nın dandik bir araba olduğunu ben de etrafımdaki herkese söylüyorum. Ama dedim ya neyle karşılaştırılarak ses alıyor ya da performanssız dediklerini bilmediğim için kullananlara sormak istedim.

Performans delisi bir insan değilim, 206 aracım hafif olduğu için evet biraz ataktı ama ondan sonra 1.3 dizel astranın o gidişine(ya da gidemeyişine!) alıştığıma göre bu da üzmez diye düşünüyorum. Zaten okula gelip gidicem ben bununla yarışlara katılacak halim yok bu zaten endişelerimden en düşük olanıydı.

Satıcı lastikleri yeni almış yazlık, 1 hafta önce taktırdım demişti 1 hafta kadar önce. Lassa markası da, ancak desen vs bilmiyorum, eğilip de bakmadım ama 60 ya da 65 yanak olsa gerek gözlemlediğim kadarıyla.

Hazır sizi bulmuşken şu sorularımı da cevaplarsanız ya da biliyorsanız minnettar kalırım; yakıt durumu nedir bu araçlar için? Fabrika verilerini biliyorum ancak araç tahmin edersiniz ki LPG'li. Bu konuda bir bilginiz var mı?

Son olarak da Nissan ilk defa kullancağım, nissan motorlarının ömrü nasıldır? Ortalama bakımlı bir aracı göz önünde alarak yorumlayabilirsiniz yoksa tabiki biliyorum nasıl binildiğine nasıl bakıldığına bağlı. Yani kısacası 210.000km'de araç almak 2-3 sene binerim diyen bir kullanıcı için bu modelde mantıklı mıdır?

Oncelikle nukleer enerji destekleyen bi insan Almera alsin istemem bu 1. Ama forumlarin amaci bilgi paylasimi oldugundan ben de elimden geldigince yardimci olmaya calisayim. Insallah siz de nukleer sevdasindan vazgecersiniz.

Kullandigim Almera modelleri.
    - 2001 1.8 AT Luxury
    -2007 1.5 Tekna

Konfor : acik farkla 2001 Luxury onde,maalesef ekonomik olmak adina butun arac ureticileri bu sekilde uretim politikasina sahip
    Performans: karsilastirmak dogru olmasa da dogal olarak yine 2001 Luxury bu konuda bir adim once. Ancak 1.5 2007 Tekna ekonomisiyle aradaki farki kapiyo. Ben LPG siz kullandim her ikisini de (2007 Teknayi hala kullaniyorum) 1.5 yakit konusunda beni hic uzmuyor.
    Yalitim: Yine 2001 Luxury daha onde ancak Teknaya da gerekli mudahale yapilarak optimum ses ve isi yalitimi saglanabilir.(tahmini 1000 TL masraf ile)
    Motor Omru: zaten bu araclar sorunsuzluklari ve motor omru ile taninir ancak pek tabiki bakimlari yapilmayan ya da zamani gectikten sonra yapilan ya da yanlis malzeme kullanilarak yapilan bir motor sorun cikarabilir. Eger bakimlar zamaninda yapilmis ve dogru parcalar kullanilmissa,o KM deki arac yilda ort 15 K KM yapan standart bir arac sahibini min 3-4 sene uzmez.

Kendi fikrim: ben olsam o fiyatlara 2001 model 210 K KM de bir arac almam. Tamam gercekten zevklidir Luxury kullanmak ama uzerine bir kac bin TL daha ekleyerek 2006-07-08 vs tekna alabilirsiniz. Hem KM daha dusuk olur,kafanizda soru isaretleri azalir hem de satarken daha kolay elden cikarirsiniz. He eger 14-15 bandina iniyorsa satici,ve arac duzgun ise ben olsam kacirmazdim. 135 K KM de 2 sene once sattigim 2001 AT Luxury mi bana ayni paraya satacak olsalar Teknayi satar onu alirdim hem de bir dakika dusunmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

quote:

Oncelikle nukleer enerji destekleyen bi insan Almera alsin istemem bu 1. Ama forumlarin amaci bilgi paylasimi oldugundan ben de elimden geldigince yardimci olmaya calisayim. Insallah siz de nukleer sevdasindan vazgecersiniz.

- 2001 1.8 AT Luxury
    -2007 1.5 Tekna

Konfor : acik farkla 2001 Luxury onde,maalesef ekonomik olmak adina butun arac ureticileri bu sekilde uretim politikasina sahip
    Performans: karsilastirmak dogru olmasa da dogal olarak yine 2001 Luxury bu konuda bir adim once. Ancak 1.5 2007 Tekna ekonomisiyle aradaki farki kapiyo. Ben LPG siz kullandim her ikisini de (2007 Teknayi hala kullaniyorum) 1.5 yakit konusunda beni hic uzmuyor.
    Yalitim: Yine 2001 Luxury daha onde ancak Teknaya da gerekli mudahale yapilarak optimum ses ve isi yalitimi saglanabilir.(tahmini 1000 TL masraf ile)
    Motor Omru: zaten bu araclar sorunsuzluklari ve motor omru ile taninir ancak pek tabiki bakimlari yapilmayan ya da zamani gectikten sonra yapilan ya da yanlis malzeme kullanilarak yapilan bir motor sorun cikarabilir. Eger bakimlar zamaninda yapilmis ve dogru parcalar kullanilmissa,o KM deki arac yilda ort 15 K KM yapan standart bir arac sahibini min 3-4 sene uzmez.

Kendi fikrim: ben olsam o fiyatlara 2001 model 210 K KM de bir arac almam. Tamam gercekten zevklidir Luxury kullanmak ama uzerine bir kac bin TL daha ekleyerek 2006-07-08 vs tekna alabilirsiniz. Hem KM daha dusuk olur,kafanizda soru isaretleri azalir hem de satarken daha kolay elden cikarirsiniz. He eger 14-15 bandina iniyorsa satici,ve arac duzgun ise ben olsam kacirmazdim. 135 K KM de 2 sene once sattigim 2001 AT Luxury mi bana ayni paraya satacak olsalar Teknayi satar onu alirdim hem de bir dakika dusunmeden.

Cevabınız için teşekkür ederek başlayayım. Ancak diğer konuda malesef anlaşamayacağız, çünkü Nükleer Enerji mühendisiyim, sadece destekçisi değil Bu konuda başka bir platformda vs görüş paylaşabiliriz isterseniz. Ayrıca son zamanlarda ortaya çıkan nükleer destekçilerinin hükümet destekçileri ile aynı kefeye konmnası durumu(sizin için demiyorum elbette genel) bizleri inanılmaz rahatsız etmekte. Bu yorumu okuyacak arkadaşlar olacaktır belirteyim dedim.

Yorumlarınıza gelelim, dediğim gibi çok çok teşekkürler bu cevap da ses ve komfor konusunda tatmin edici oldu benim için. Fiyat belirtmemiştim zaten ancak son zamanlarda piyasaya bakmadığınızı varsayıyorum hocam. Gerçekten inanılmaz fiyatlarla karşı karşıyayız, 2 aydır araç bakıyorum inanın şu 2 ay içerisinde bile adım adım fiyatların uçuşunu izledim. 2000 model hb cliolara 18-19 hatta 20bin TL, aynı şekilde 99-00-01 model 206lara bile bu paralar istenen bir durumda şu an piyasa. O yüzden bahsettiğiniz rakamlar bu araçlar için komik olurdu. Arkadaş 17,5-18 civarına bırakacak zannediyorum ki. Sınırımı da aşmam imkansızdan da öte çünkü zaten bu kadar limitim bile yoktu, başlarda 15-16 bandında araç bakıyordum ama bu paralara eli yüzü düzgün clio 206 bulduğumu varsaysak bile zorlayarak ya da muhtemelen borçlanarak 2 lira daha koyabileceğim, en azından kaliteli bir araca bineyim, 2 lira farka değer düşüncesi ile.

Yoksa zaten zorlamam 200.000+ bir araç için kendimi, benim de çok çok içime sinmiyor ama durum bundan ibaret. Araç diri göründü gözüme, çok yıpranmamış, boyası falan fazla yok 2-3 parçada lokal var, kaput tavan bagaj temiz. Motorunu yürüyenini göstereceğim bakalım işte onlarda da sıkıntı yoksa o zaman pazarlığa girişeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin8584

quote:

Orijinalden alıntı: m.yalvac

Aracıma sağ ve sol nikelajlı iç kapı açma kolları gerekiyordu. Bunlara ek olarak sol arka kapı eşiği plastiği + akü yanındaki sigorta kutusu kapağı + şoför kapısı iç taraf tutamağı + Şoför tarafı havalandırma ızgarası. Bilkent Cyberpark ta ki bir toplantı vesilesiyle Ankara'ya gitmişken bu ihtiyaçlarımı OSTİM - Yıldız Sanayi Sitesinde bugün satın aldım. Kapı kolçağı hariç tüm ürünleri ilgi ve alakasından çok ama çok memnun kaldığım bir Nissan çıkmacısından temin edebildim. (Daha önce tlf ile bir çok firmadan sormuş olduğum parçalar çok katlı bu firmanın raflarından hemen çıkıverdi.) Firma "Oto Halil" Benimle kusursuz bir iletişim kurup hizmet veren kişi ise Firma Yetkilisi Tayyib KILIÇ

Yasin Hocam sizin için orta konsol çevçevesi de sordum var. Son fiyat 300TL'ye veririm dedi. Ararsa seni söylesin hatırlarım dedi. Yani sen forumdan Mehmet YALVAÇ bahsetmiş bana Almera konsolu gerekiyor demeniz yeterli. Tlf no: 0533 713 90 48

Bence her türlü Almera orjinal çıkma parça için rahatlıkla arayabilirsiniz..

http://i.hizliresim.com/627d8E.jpg
    http://i.hizliresim.com/3DBQP5.jpg

Cok tesekkurler kardesim sordugun icin dun bende ankaradaydim lakin vaktim olmadi gidip sormaya sorsamda alacak nakit yoktu zaten yanimda dayim almanyada ona soyledim bakacam dedi ama ne zaman bilmiyorum ne yapacam karar veremedim dayim alir ama sagolsun yavastir biraz kim bilir ne zaman arkadas dedi biz yapariz ama ne zaman simdi ben ona 300 bulur veririm bu sefer dayim alir arkadas yapalim der bir kez daha yikilirim😃ama gercekten cok tesekkurler aklina gelip sordugun icin adamin numarayi kaydediyorum en azindan vites topuzu vs soracagim bulursam ilk etapta onu alayim diyorum konsol sanirim2 haftaya netlesir kardesim haberlesiriz yine

Rica ederim Yasin Hocam. Fotoları eklediğiniz andan beri zihnimden çıkmıyor.. Size yardımcı olmak istedim.. Kendi ihtiyaçlarımı alıp işimi bitirdiğimde çıkmadan hemen önce sizin için sordum o da ilk önce sizin foruma yazdığınız fiyatlardan bahsetti ancak ben ısrar ettim biz forum olarak büyük bir aileyiz ve çok alış verişimiz olur dedim. O da tamam madem o zaman bu fiyat olur demişti. Öyle veya böyle umarım bir an önce o görüntü kirliliğinden kurtulursunuz..

• Akresi A kullanıcısına yanıt
    Forumdaki ustalarımız ve diğer almera sahibi arkadaşlarımız hepimiz aynı yerde olsaydık, Almera bakım günü düzenlerdik :)

Ustalar, bizim gibi çırakları yetişirirdi :) Geleneksel Almera Yardımlaşma Günü :)

quote:

Şuna bak bi sanayiye götürmüyor falan
    Bu lafı söylüyorlar da, zannediyorlar ki para vermek istemiyoruz. Benim aldığım parçalar ve harcadığım para ustaya vereceğimden fazla oldu bile :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Takaji

Aman elleme birşey olur felan diyenlere kulak asmıyorum bile, sökebildiğim yere kadar her yerini sökeceğim zaten :)

Motor yağ filtresi için söylediğin şeyi atlamışım, elime çıkarıp takabilir miyim?

Buji için uygun anahtar seti hangisidir?

elinle sökmek zor.. Çünkü filtreyi sökebilmek için elinle iyi kuvvet alman gerek. Filtrede motorun arkasında kaldığı için elinle kuvvet alman mümkün değil. ancak aparat gerek.

piyasada 10-30TL arası fiyatla satılıyor.

Bu babamın kendi yaptığı aparata benziyor. İncelerseniz çok basit. kendiniz bile yapabilirsiniz. Yaklaşık 20cm uzunluğunda eğrilmeyecek metal bir parça. Üzerine bisiklet pedal zinciri. Zincir ucuna kuvvetli kanca (büyüklüğe, küçüklüğe göre kancanın yerini değiştirip aralığını daraltıp, bollaltabilirsiniz. Böylece bu aparat ile LPG filtresi bile sökebilirsiniz. O zaman yaklaşık 150 TL bakım parasından kurtulursunuz.)

• Bunu atlamışım son siparişimde, artık bunu Adana'da satan bir yer bulup elden almam lazım.

Dediğiniz gibi yağ boşaltırım sonra filtreyi çıkartamam öyle kalırım ortada :)

• Arkadaşlar günaydın.

Aracım 2001 almera sedan otomatik. Aracımda otomatik şanzumanı pek bilmediğim için; sorun da diyemedigim bi durum var. arabam yokuş yukarı durumlarda geri kaçırma çok dik rampa olmadığı sürece yapmazken yokuş asagı konumda geri vitese aldığım zaman kendini bırakıyo bu normal bir durum mu yoksa bir problem mi teşkil ediyor cevaplarınızı bekliyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirSdü

Valla hocam arabamız güzel ama bu forumdaki yardımlaşmalar ve yazışmalar daha da keyifli hale getiriyor. Forumda yazmak için araba aldık sanki artık bende alışkanlık oldu nete her girdiğimde foruma bakıyorum kim ne yazmış diye :)

Bizim apartmanın girişinde 1 arabanın sığacağı açık otopark gibi bir alan var direk önündede bizim depolar var, sokağı bırak arabayı oraya çekip bile bişey yapasım gelmiyor. Sokaktayken bir kere kaputu açtım öyle sağa sola bakıyordum, bizim ordaki televizyon tamircisi geldi dedi noldu sıkıntı mı var, daha ben yok öyle bakıyordum demeye kalmadan 2. el alırsan böyle sıkıntı olur git sıfır al falan diye bende sinirlendim direk kaputu kapattım. Yani durum bu istanbulda bu işler sokak arasını bırak evin arasında bile olmuyor malesef. Ufak tefek meseleleri burdan yardım alarak gidermekde paha biçilemez tabiki :)

Benim eski komşumda öyle derdi.. ARacın aklıma takılan sağını solunu düzeltirdim. Bakımını yapardım. Git bana sıfır al dedi. Bende senin aracın da SIFIR değil ama sen ayda en az 2 kere sanayide ustalar ile AKRABA oluyon deyince. Bozuldu bir dahada bana laf söyleyemedi.

Mahallede karşı apartmandan bir öğretmen komşum. Geçen hafta yanıma geldi. Birbirimizi severiz. Bağımızı hiç koparmadık. Geçen hafta büyük bir kazaya karışacak olmuş. Direksiyonu kırıp, kaldırıma çıkmış.

Şİmdi bir araca vursa, tutanak tutulur. Suç oranına göre yaptırılır. Ama kendisi kaza yapmış gibi olmuş.

Araç kaldırıma çıkınca sol tekerin fren merkezi hisasında bir sensörün kolu kırılmış.

(Bu arada araç megane II sedan)

Bu sensör kırılmasından dolayı araç 70 km geçince titremeler oluyor ve direksiyon aşırı sertleşiyormuş. Birde sağa sola çevirmelerde direksiyon titremeler yapıyormuş. Servise gitmiş resimde eklediğim parça kırılmış. Yenisi 600TL.

Öğretmen adam. Hemen veremez.

Neyse konu konuyu açarken. Benim yanımda sohbet ediyorduk. Dedi sen ne güzel tamir yapıyorsun. Ben hiçbirşeyden anlamıyorum. Dedim ne oldu. Başından geçeni söyledi. 600TL 'miş fiyatı. 2 ay sonra anca alabilirim dedi. Malum çocukları servisle gidiyor. 2 ay sonra okul kapanacak.

Ben bir bakabilirmiyim dedim.

Direksiyonu Sol iyice kırdırdım. Baktım. Sensör sağlam. Sadece resimde kırmızı işaretlediğim yerdeki sekman ön tekerin terazi koluna geçtiği yer kırılmış.

Dedim bu basit birşey. Ben yaparım. Kalktık sanayiye. Özden Çivata var. Her çeşit uzunluk-kısalık-kalınlık vida bulunur.

Dükkana girdim. Başladım tüm vidaları incelemeye. Tam istediğim gibi başı yiv açacak vida bulduk. Birde gevşemesin diye özel yapıştırıcı. (1TL vida + 10TL yapıştırıcı (japon değil bu) ) Toplamda 10TL versen yeter dedi.

Aldık evimin önüne geldik. Öğretmeni araçtan indirdim. Geçtim direksiyona, aracı kaldırıma çıkardım. (Sadece sol tekeri çıkardım.)

Altıma uzun karton serdim. Oluşan o üçgen alandan içeri süzüldüm. Vidayı ,yapıştırıcıyı ve matkabı aldım. Vidaya yapıştırıcı sürdüm. Matkap ile oraya vidaladım. (10dk sürdü.)

Aracı kaldırımdan indirdim. Öğretmene geç direksiyona dedim. TEM otobana çıktık. Yardır dedim. Araç 190km titreme yok.

Çarşamba günü. Yanıma geldi. Servise gitmiş. Demiş bunu kim yaptı diye. Demiş mahalledeki bir arkadaş. Valla iyi ustaymış. İyi akıl etmiş demiş. Sağlamlığına bakmış. Yapıştırıcı bile sürmüş demiş. Bir daha vurmadığın veya sensör arıza yapmadığı sürece bir daha bişey olmaz demiş, Ekrandaki arıza kaydını silmiş göndermiş.

Yani diyeceğim. İnsanların laf demelerine kulak asmayın. Dilin kemiği yok neticesinde.

Siz bakımını yaparsınız. Gezersiniz yazın. O kişi sıfır diye tabir ettiği araç bakımsızlıktan yolda bırakır.

Neticesinde SIFIR aracın arıza yapmayacağını hiçbir marka garanti edemez. Üretimde bir hata olur. ARaç 1000km arıza yapabilir. Neticesinde parçalar kul yapısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: adincer

quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

quote:

Orijinalden alıntı: adincer

Arkadaşlar,2001 almera için oval sis farı arıyorum.Bir çok yerde sol taraf var,sağ tarafı bulamadım bildiğiniz yerde veya yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba ?

http://www.farbul.com/2004-2008-nissan-almera-sis-lambasi-sag.html Sağ
    http://www.farbul.com/2004-2008-nissan-almera-sis-lambasi-sol.html Sol

Bende buradan dün aldım cumartesi günü elime geçmesini bekliyorum.

bu 2004 sonrası için yuvarlak olan bizimkiler oval olacak bizimkilere uymuyor..

Arkadaşım piyasada en uygun fiyat bu.

2000-2003 Nissan Almera N16 Sedan/Hatchack Sis Lambası Sağ Oval (Valeron)
    2000-2003 Nissan Almera N16 Sedan/Hatchack Sis Lambası Saol Oval (Valeron)

Adet fiyatı 60TL. Çift alacaksan 100TL anlaşabilirsin.

Eğer sadece camı kırık. Farları sağlam ise sadece camını yurtdışından 9$ (yaklaşık 25TL) getiretebilirsin. Sağ-solu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin.bener

Arkadaşlar günaydın.

Aracım 2001 almera sedan otomatik. Aracımda otomatik şanzumanı pek bilmediğim için; sorun da diyemedigim bi durum var. arabam yokuş yukarı durumlarda geri kaçırma çok dik rampa olmadığı sürece yapmazken yokuş asagı konumda geri vitese aldığım zaman kendini bırakıyo bu normal bir durum mu yoksa bir problem mi teşkil ediyor cevaplarınızı bekliyorum..

Araç kendini korumaya alıyor. Çünkü araç yokuş aşağı inerken siz manuel modda vites kullanıyorsunuz. Farz edelim ki otomatiğe pek aşına değilsiniz. Yanlışlıkla R (geri) vitese taktığınızda araç şanzumanında neler olur hiç düşündünüz mü?

Yani bu durum normal. Almera otomatik vitesli araçların hepsinde bu durum var. Neticesinde sizi koruyor. Ama deseniz rampa yukarı dururken freni bırakıyorum araç kendini salıyor o zaman o durum farklı o zaman sensörler vs... bir arıza durumu gösterir.

Siz yokuş yukarı rampada kaçırma yok demişsiniz. (Çok dik yokuşlarda bir miktar kaçırma yapıyorsa ya rolanti sensörün temizlenmeli veya arızalıdır. Çünkü çok dik yokuşda araç kavrama geçmesi için yüksek devr ister. eğer sensör motor devrini düşük olduğunu anlayamaz ise devir istenildiği değerde olmayacağından kavrama tam olamaz ve sonuçda araç bir miktar geri kaçabilir.)

NOT : Yağ durumu ve seviyeside etkiliyor. Aracınızın KM 'si eğer 120.000 km geçmiş veya yakın ise Şanzıman yağını değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.. Bazı ustalar şanzıman yağı asla değişmez diyor... Öyle diyen usta varsa bana Telefondan ulaşmasını rica ediyorum.

Castrol ATF DEX II veya DEX III yada ENEOS ATF serisi yağ ile değiştirmenizi özellikle tavsiye ederim.

UYARI : Castrol ürünlerinin sahteleri piyasada çoktur. Buna dikkat ediniz. ENEOS markası türkiyemizde yeni. (Volkwagen ve Toyota bu yağı kullanıyor. )Bu sebebten ENEOS yağ alabilirsiniz. Popülaritesi artınca sahteleride üretilmeye başlar.

Normal Vitesli bir araçda Şanzıman yağını ENEOS ile değiştirdik. Sonuç mükemmel. Kemikli vites geçişleri artık Kuş tüyü misaline dönüştü.

DİĞER UYARı : Değişimi Yağ değişim videomuza göre yaptırırsanız daha iyi ve güvenli olur. Hemen Boşalt-Doldur yaptırmayın. İçindeki partiküller kalmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 17 Nisan 2015; 10:22:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

quote:

- 2001 1.8 AT Luxury
    -2007 1.5 Tekna

Cevabınız için teşekkür ederek başlayayım. Ancak diğer konuda malesef anlaşamayacağız, çünkü Nükleer Enerji mühendisiyim, sadece destekçisi değil Bu konuda başka bir platformda vs görüş paylaşabiliriz isterseniz. Ayrıca son zamanlarda ortaya çıkan nükleer destekçilerinin hükümet destekçileri ile aynı kefeye konmnası durumu(sizin için demiyorum elbette genel) bizleri inanılmaz rahatsız etmekte. Bu yorumu okuyacak arkadaşlar olacaktır belirteyim dedim.

Yorumlarınıza gelelim, dediğim gibi çok çok teşekkürler bu cevap da ses ve komfor konusunda tatmin edici oldu benim için. Fiyat belirtmemiştim zaten ancak son zamanlarda piyasaya bakmadığınızı varsayıyorum hocam. Gerçekten inanılmaz fiyatlarla karşı karşıyayız, 2 aydır araç bakıyorum inanın şu 2 ay içerisinde bile adım adım fiyatların uçuşunu izledim. 2000 model hb cliolara 18-19 hatta 20bin TL, aynı şekilde 99-00-01 model 206lara bile bu paralar istenen bir durumda şu an piyasa. O yüzden bahsettiğiniz rakamlar bu araçlar için komik olurdu. Arkadaş 17,5-18 civarına bırakacak zannediyorum ki. Sınırımı da aşmam imkansızdan da öte çünkü zaten bu kadar limitim bile yoktu, başlarda 15-16 bandında araç bakıyordum ama bu paralara eli yüzü düzgün clio 206 bulduğumu varsaysak bile zorlayarak ya da muhtemelen borçlanarak 2 lira daha koyabileceğim, en azından kaliteli bir araca bineyim, 2 lira farka değer düşüncesi ile.

Yoksa zaten zorlamam 200.000+ bir araç için kendimi, benim de çok çok içime sinmiyor ama durum bundan ibaret. Araç diri göründü gözüme, çok yıpranmamış, boyası falan fazla yok 2-3 parçada lokal var, kaput tavan bagaj temiz. Motorunu yürüyenini göstereceğim bakalım işte onlarda da sıkıntı yoksa o zaman pazarlığa girişeceğiz.

Insallah meslege yurt disinda devam edersiniz diyerek benim tarafimda kapatiyorum konuyu :) evet dediginiz gibi son zamanlarda arac fiyatlarindan haberim yok. Aslinda teknayi yeni aldigim icin daha sonra fiyatlara hic bakmadim. ben 105 binde kazasiz boyasiz 2007 teknayi 21 e aldim yaklasik subat ayi gibi. ama simdiki fiyatlar yukselmisse birsey diyemem tabi. ben her zaman sunu savunurum, eger arac icinize siniyorsa ,binip kullaninca guzel araba diyebiliyosaniz alin gitsin. geri kalan hersey teferruat ve hepsinin cozumu var. simdiden hayirli olsun

• quote:

Sonuc:(:(:(

Yurtdışından en uygun bulabildiğim bu? Siz yurtdışında bir amcanız mı? dayınız mı var demiştiniz.

İster söyleyin adresini kendi adresi olrak versin alsın. Oda size göndersin.

İster satıcıyı ikna edin, göndersin. Ben e-mail ile görüştüm. Adam türkiye'ye özellikle göndermiyormuş. Ülkemizden birisi böyle ürün satın almış, geri sorunlu diye iade etmiş. Gelen ürün bakmış. Tamam bu benim diye.. ama o ürünü başka birine satacağı zaman ürün arızalı çıkmış. Detaylı incelediğinde ürünün değiştirildiğini fark etmiş. ama tabi ürün iadesini sistemden kabul ettiği için hak iddaa edememiş.

Nissan Almera Orta Konsol... Düğmesi dahil. Fiyatı 52,15$ yazmış. Yaklaşık 150TL geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 17 Nisan 2015; 11:20:13 >

• Wynn's Hidrolik Direksiyon Sızıntı Önleyici

Arkadaşlar bu ürünle ilgili bilgisi olan var mı, işe yarar mı sizce? Sakıncalı mıdır?

• Alpzoom allah herkeze senin gibi bir komşu versin komşuna yaptığın yardımı okuyunca çok mutllu oldum umarım komşunda çok sevinmiştir alkışlıyorum seni alpzoom

• Bence bütün almera cılar elinden geldiği kadar aracı,nın ustası olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Orijinalden alıntı: yasin.bener

Arkadaşlar günaydın.

Araç kendini korumaya alıyor. Çünkü araç yokuş aşağı inerken siz manuel modda vites kullanıyorsunuz. Farz edelim ki otomatiğe pek aşına değilsiniz. Yanlışlıkla R (geri) vitese taktığınızda araç şanzumanında neler olur hiç düşündünüz mü?

Yani bu durum normal. Almera otomatik vitesli araçların hepsinde bu durum var. Neticesinde sizi koruyor. Ama deseniz rampa yukarı dururken freni bırakıyorum araç kendini salıyor o zaman o durum farklı o zaman sensörler vs... bir arıza durumu gösterir.

Siz yokuş yukarı rampada kaçırma yok demişsiniz. (Çok dik yokuşlarda bir miktar kaçırma yapıyorsa ya rolanti sensörün temizlenmeli veya arızalıdır. Çünkü çok dik yokuşda araç kavrama geçmesi için yüksek devr ister. eğer sensör motor devrini düşük olduğunu anlayamaz ise devir istenildiği değerde olmayacağından kavrama tam olamaz ve sonuçda araç bir miktar geri kaçabilir.)

NOT : Yağ durumu ve seviyeside etkiliyor. Aracınızın KM 'si eğer 120.000 km geçmiş veya yakın ise Şanzıman yağını değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.. Bazı ustalar şanzıman yağı asla değişmez diyor... Öyle diyen usta varsa bana Telefondan ulaşmasını rica ediyorum.

Castrol ATF DEX II veya DEX III yada ENEOS ATF serisi yağ ile değiştirmenizi özellikle tavsiye ederim.

UYARI : Castrol ürünlerinin sahteleri piyasada çoktur. Buna dikkat ediniz. ENEOS markası türkiyemizde yeni. (Volkwagen ve Toyota bu yağı kullanıyor. )Bu sebebten ENEOS yağ alabilirsiniz. Popülaritesi artınca sahteleride üretilmeye başlar.

Normal Vitesli bir araçda Şanzıman yağını ENEOS ile değiştirdik. Sonuç mükemmel. Kemikli vites geçişleri artık Kuş tüyü misaline dönüştü.

DİĞER UYARı : Değişimi Yağ değişim videomuza göre yaptırırsanız daha iyi ve güvenli olur. Hemen Boşalt-Doldur yaptırmayın. İçindeki partiküller kalmış olabilir.

Kafamdaki bütün soru işaretleri gitti sağol hocam :)

• Tesekkurler ilk etapta dvd li olanlara baktiriyorum dayima olmadi bunu yollarim onlara sagolasin

• quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Sonuc:(:(:(

Yurtdışından en uygun bulabildiğim bu? Siz yurtdışında bir amcanız mı? dayınız mı var demiştiniz.

İster söyleyin adresini kendi adresi olrak versin alsın. Oda size göndersin.

İster satıcıyı ikna edin, göndersin. Ben e-mail ile görüştüm. Adam türkiye'ye özellikle göndermiyormuş. Ülkemizden birisi böyle ürün satın almış, geri sorunlu diye iade etmiş. Gelen ürün bakmış. Tamam bu benim diye.. ama o ürünü başka birine satacağı zaman ürün arızalı çıkmış. Detaylı incelediğinde ürünün değiştirildiğini fark etmiş. ama tabi ürün iadesini sistemden kabul ettiği için hak iddaa edememiş.

Nissan Almera Orta Konsol... Düğmesi dahil. Fiyatı 52,15$ yazmış. Yaklaşık 150TL geliyor.

Merhaba sag sol direksiyon fark etmez mi?

• 
Sayfa: önceki 10971098109911001101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.