Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (934. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.719.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 932933934935936
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Öncelikle hoş geldin.
    Yakıtın biraz yüksek gibi geldi bana üstat. Ben şehirdışını bırak, şehiriçi bu riakamları görsem arabayı kırka bölerim. Nesi var diye.
    Ama sen memnunsan sorun yok.
    Ben daha önce castrol'un lpg yağını kullandım;kullanmaz olaydım.Yağ eksiltmenin azalmasını beklerken iki katı arttı.
    Antifriz olarak yeşil antifriz kullanıyorum arkadaşların uyarısı üzerine.
    Yağ filtresini servisten alıyorum,10 tl gibi diğerleriyle aynı fiyat.

şuan bulunduğum yerde nissan servisi yok. rica etsem marka ve tip no yazar mısın.

Yada internetten sipariş için web adresini.

Birde direksiyon hidrolik yağını değiştirecem. atf kaç alayım ve tamamen boşaltınca kaç lt alır?

Benim aldığım yağ filtresinin üzerinde nissan yazıyor.Ama Almera için Bosch markada iyidir.Otostartta olması gerekir.
    Direksiyon hidroliği 0.9-1 lt arası alır.Tamamen boşaltacaksan Mobil'den şaşma,ucuzuna kaçma starpet atf gibi.
    Yoksa yine keçeden sızar kısa zamanda.Tecrübeyle sabittir.

Uyarın için sağol üstadım.

Kafamda birkaç marka var.

ATF yağ da Castrol Atf Multivehicle, Mobil ATF 320, Mobil ATF 220 arasında kaldım.

Normal yağda Castrol. Ancak servis 5w40 dedi. 200.000 deviren için 10w40 daha faydalı olmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: okuma35

hocam yardımcı olduğun için tşk ederim çok açıklayıcı bilgiler vermişsin. benimde 1-2 sene önce aklımda almera almak vardı ama primerayı görünce özellik olarak daha cazip geldi. bakalım bu modellerde 2 el piyasasının ağır olduğu söleniyor ama genede temiz bulursam buyuk ihtimal alacağım.

yanlış söyleniyor... satılmayan araba yoktur. Özellikle Primera nın çok hastası var. Emin olun mutlaka her aracın alıcısı olduğu için kolayca satarsınız şüpheniz olmasın... İnsanların vay efendim bu araba alınmaz 2. eli ölü. vay efendim neden aldın bunu satamazsın gibi laflarına asla aldanmayın duymamazlıktan geliniz takmayın korkmayın... Ne primeralar ne almeralar satıldığını iyi biliriz biz kullananlar...
  • bugun bir nissan yetkili servisine gittim. servis müdürü ile görüştüm. bana aktardığı primera arızalanırsa seni üzer .maddi gücün varsa alıp binilcek araba dedi. onun yerine note önerdi.
  • mrb arkadaslar 2005 tekna ıcın suan kullandıgım goodyear 205 lastıklerden sonra (volverın ustadın yakıta katkısıyla ılgılı tespıtının de etkısıyle) orjınal ebat lastıge gecmek ıstıyorum toyo markası v desenlı model nasıldır kullanan varmı tavsıye edermısınız
  • Bu atf'lerin hepside iyidir.Tercihim Mobil ATF 320 olurdu.
    200.000 bini deviren bir araca keinlikle 10w-40 tavsiye ederim.
    Aracı ara ara yüksek devirde kullanıyorsanız 7500 km bir yağ değişimi iyidir.10.000 km beklemek doğru değildir bu km'den sonra.
    200.000 km kadar yarı mineral 10w-40 ile hizmet etmiş motor içi keçelerin tam sentetikte tam uyum sağlaması şüpheli biraz.
    Dipnot:Bizim araçlarda yağ max.çizgisine kadar ya da çok az üstüne kadar konulmamalı.
    En ideali yağ çubuğunun orta hizasıdır veya biraz üstüdür.
  • randa R kullanıcısına yanıt
    O desenlere hiç bulaşma.Albenisinden uzak dur.
  • okuma35 kullanıcısına yanıt
    Note arızalanırsa üzmez mi acaba?Yedek parçası daha mı ucuz yoksa hiç arızalanmaz mı?
    Yeni Note; Cam açma kapama düğmeleri ve kolu eski renaulttaki gibi. Plastik ve heran kırılacakmış gibi,manuel.
    1 yıl içinde kesin bu masrafı çıkar. 1000 tl garanti dışı.
    Primera ve Almera arızaları,çözümleri,parçaları birbirine çok benzer.
    Düşük km sedan,lpg takılmamış bir Almera keser seni ancak.
  • Tekrar merhaba daha önce 2001 1.5 almeramın sorununu dile getirmiştim rölanti yükselip alçalıyordu,bu sorunla ilgili rölanti motoru yani ac valfinin çalışmadığı tespit edilerek değiştirdim, ve yenisini taktım sorun sadece azaldı,ama devam ediyordu, dün ustaya giderek cihaza bağlattım, cihaz kalibrasyonu tamamlayamadı, bunun üzerine usta sorunun ya kelebek contasından yada beyinden olduğunu söyledi, önce conta değişimi için kelebek söküldü, kelebek parçaları arasındaki çok gözlü conta değiştirildi, ordan su almış olabileceğini ve ac valfini bunun bozmuş olabileceğini söyledi, ve geri taktı, tamamlanamayan kalibrasyon bu sefer tamamlandı, rölanti normal hale geldi, şuan tek sorunum örneğin 5.viteste giderken debriyaja basınca rölanti 2000 seviyesinde kalıyor, boşa atınca düşüyor pazar olduğu için siz değerli üyelere sormak istedim şimdiden iyi pazarlar bu sorunu da çözersem burdan paylaşırım saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 26 Ekim 2014; 12:09:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• volverin33 kullanıcısına yanıt
    Ustad niye oyle dedin ya gercektende albenisine vuruldum cok şık duruyo fiyatda uygun 150 civari kalite olarakta toyo iyi diye duymustum

• randa R kullanıcısına yanıt
    Çok yakın fiyata ve çoğu lastikten daha kaliteli Petlas Imperium PT515 195/55R16 87V alabilirsin.
    Almerayada çok uygun ve uyumlu.
    Bir sorun çıktığında bulması kolaydır,ucuzdur;üretim tarihleri yenidir,rafta pek bekletilmemiştir yerli olunca.
    Türkiye yol şartlarına uygun üretilmiştir.16 aydır hiçbir sorun yaşamadım.Fiorina,corsa ve Almeraya 195 petlas
    aldık.
    Astraya 205 continental aldık.
    Herkes mutlu ve mesut.Birkaç darbe aldım.Eyvah gitti dedim ama hala dipdiri.Balon,yama,kırılma vs hiçbirşey yok.
    1 yıl yol yardımı,rot balans,çelik düzeltme hepsine birden 650 tl 12 taksit vermiştim.Fiyatı pek değişmemiş.
    Daha fazla anlatmayalım.Duyarlar hemen fiyat artırırlar.
  • volverin33 kullanıcısına yanıt
    Anladim ustad tesekkur ederim macera aramaya gerek yok o zaman petlasa devam

• Arabayı sattım ancak ben de Petlas'tan memnundum, benimki de İmperium PT515 modeliydi ve gayet sorunsuzdu.

• Bu arada Almeramı ihtiyaçtan dolayı sattım, şimdi 15000 civarında bir araba arıyorum. İnternette temiz bir Opel Corsa buldum, 2000 model 1.4 GLS, 97000 kilometrede. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaş var mı? Ya da tavsiye edebileceğiniz başka bir seçenek var mı arkadaşlar?

• matrmatrmrdn kullanıcısına yanıt
    Km ye dikkat edin.

• Geçen sene 91000 kilometrede iken muayeneye girmiş. Eğer muayene istasyonlarında kilometrenin orjinal olup olmadığını kontrol ediyorlarsa sorun yok.

• Merhabalar. Geçenlerde bir video gördüm youtubeda. Aracımızın ibrelerini test ediyor. Kendim denedim, oldu. Videosunuda çektim. Videoda nasıl yapıldığı anlaşılıyor sanırım. Genede isterseniz nasıl yapıldığını yazarım. Selamlar.

• merhaba arkadaşlar.. 10 günlük 2006 model almera kullanıcısıyım. aracım benzinli. ilk aldığımda 50 liralık benzinle 120 km yol yaptım ş.içi. ve yol bilgisayarında yakıt tüketimi 7.61/100 gibi bir değer vardı. fakat bu yavaş yavaş yükseldi yani bir iki gün içinde 7.71/100 , 7.81/100 olarak devam etti ve bugün 8.1/100 hatta bir ara 10.01/100 gibi değerler gördüm.resetledim fakat yine aynı değerlere çıktı.
    kafam karıştı ne oluyor bu değerler, yani öyle agresif kullanan biri değilim kesinlikle. gayet sakin kullanırım aracı yormam hiç. genelde 2500-3000 devir civarı vites değiştiririm. ne olurda bu kadar yükselir bu değerler şaşırdım doğrusu. bunun sebebi ne olabilir. aracımda bir problemmi var yoksa kafaya takılacak birşey değilmidir.
    tecrübe ve bilgilerinizi rica ediyorum. teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuma35

bugun bir nissan yetkili servisine gittim. servis müdürü ile görüştüm. bana aktardığı primera arızalanırsa seni üzer .maddi gücün varsa alıp binilcek araba dedi. onun yerine note önerdi.

Bakımlı temiz bir primera üzmez çünkü kolay kolay arıza çıkarmaz... Note da güzeldir 1.5dci dizel motorlu tekna versiyonlarına veya LPG Lİ 1.6 motor tekna bakabilirsiniz iyi arabadır ve çokta sağlamdır içi çok geniştir... Ancak Primera kadar hiçbir konuda üstün değil. Primera D segmentidir. Arıza çıkarması için muhakkak bakımsız olması gerekir. Seçim yinede sizin. İnanın şuan 25- 30bin tl arası araba alacak olsam Primera dan başka araba alırsan Namerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: randa

mrb arkadaslar 2005 tekna ıcın suan kullandıgım goodyear 205 lastıklerden sonra (volverın ustadın yakıta katkısıyla ılgılı tespıtının de etkısıyle) orjınal ebat lastıge gecmek ıstıyorum toyo markası v desenlı model nasıldır kullanan varmı tavsıye edermısınız

V desenliyi tavsiye etmiyorum... Eğer bulabilirseniz Toyo Proxes CF1 tavsiye ediyorum... V desenli lastik yolda ses yapar ve sürtünme fazla olduğundan yakıtı o da yakacaktır emin olunuz. Ancak Proxes cf1 her türlü tatminkan edecektir hem yol tutuş komfor hem yakıt hem sessizlik konusunda... hiçbir markanın V desenli lastiklerine bakmayınız. CF1 Bulamazsanız lastik konusunda çok yardımcı olurum size özelden irtibata geçerek hem kaliteli hem uygun lastik konusunda epey bilgim var.

• quote:

Çok yakın fiyata ve çoğu lastikten daha kaliteli Petlas Imperium PT515 195/55R16 87V alabilirsin.
    Almerayada çok uygun ve uyumlu.
    Bir sorun çıktığında bulması kolaydır,ucuzdur;üretim tarihleri yenidir,rafta pek bekletilmemiştir yerli olunca.
    Türkiye yol şartlarına uygun üretilmiştir.16 aydır hiçbir sorun yaşamadım.Fiorina,corsa ve Almeraya 195 petlas
    aldık.
    Astraya 205 continental aldık.
    Herkes mutlu ve mesut.Birkaç darbe aldım.Eyvah gitti dedim ama hala dipdiri.Balon,yama,kırılma vs hiçbirşey yok.
    1 yıl yol yardımı,rot balans,çelik düzeltme hepsine birden 650 tl 12 taksit vermiştim.Fiyatı pek değişmemiş.
    Daha fazla anlatmayalım.Duyarlar hemen fiyat artırırlar.

Ustad PT515 Değilde Yine Petlasın VeloxSport PT741 modelini önermeni ve düşünmeni tavsiye ederim. Bir kaç yakın akramaba bundan aldırttırdım ben de test ettim. Aracın biri 2010 Jetta 1.6 TDİ Exlusve Paket. Michelin PilotSport3 model vardı üstünde. PT741 Takıldı. Deli birşey oldu sessizliği michelinden çok daha iyi yol tutuşu bile değişti ABS ve ESP çok daha geç girmeye başladı. Petlas olacaksa PT515 Eskidi diyorum Yeni model olan çokta iddialı olan VeloxSport PT741 Öneriyorum...

• 
Sayfa: önceki 932933934935936
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.