Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (910. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuna kadar aynı fikirdeyiz üstat, sağolasın. Uyarın için teşekkür ederim.

Bugünlerde evde yalnızım. Almerama detaylı bakım yapmam için ilk kez büyük fırsat ve zaman doğdu.

Bu fırsatı bir daha yakalayamam.

Ayrıca yaptığım işlemlerden birileride faydalansın istiyorum. Yarın okullar başladığı zaman çoluk çocuğun dersleri ile ilgilenmekten

zaman bile bulamayacağım bakıma,tamire. Çünkü çocuklarım için bu sene çok daha önemli.

Hayattaki amacım ‘’Kendimi gerçekleştirmektir.’’

Arabada amacıma hizmet eden bir araçtır benim için.

Arabaların herkesin hayat amacına hizmetkarı olması dileğiyle.
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    ikisinide kullanabilmek guzelmis sehir ici radyo dinlemeyi seviyorum sehir disinda cekmedigi zamanlarda mp3 dinlemek istiyorum cok kaliteli biseye gerek yok pionerin alt modelleri isimi gorur
    montaji oto elektrikciye yaptircam dikkat etmem gereken yada tavsiye edebiliceginiz bisey varmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada cepten yaziyodum tel kafayi yedi mesajlar ucer beser gitti kusura bakmayin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayin forumdaslar.sali gunu nasipse kutahyadan izmire almera almak icin gidecegim.arabadan anlamam.sadece binerim:) forumu okudukca bazi arkadaslarin yasadigi sikintilari gordukce korkmuyor degilim.benim alneraya ilgim sorunsuz,yakisikli,saglam ve bu ozelliklerine ragmen ucuz olmasiyla basladi.
    Kisacasi kutahyada servis yok.anlayan usta da bulacagimdan emin degilim.o yuzden arabayi alirken sorunsuz oldugunu ogrenmem cok onemli.ozellikle izmirdeki arkadaslar,hangi ozel servise veya computestte sokayim araci.veya" suna mutlaka dikkat et".diyeceginiz noktalar nedir?
    Cunku kaporta falan baktirilir ama su gaz yememe,gidrrken stop etme vs. Sorunlari basima gelirse bulundugum sehirde cok sikinti yasarim.
    arac 2007 model.56000 km zavoli lpg var.alacagim arkadasin dedigine gore,sag taraf bayan surucunun surtmesi sonucu komple boyali.ve gelip araca bakanlar on tamponun ve 2 farin da degismis oldugunu soylediler dedi.rakami da uzun ugtaslar sonucu 23500 tl ye cekti.23400 dedim hic gelme hocam dedi:) fiyat konusunda cok net.arabama guveniyorum diyor,gel istedigin yere goster diyor.ilk sahibi milletvekili esiymis.izmirde komiser kendisi.
    Biraz uzattim.kusura bakmayin.simdiden tesekkurler.hayirli geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hussien43

Sayin forumdaslar.sali gunu nasipse kutahyadan izmire almera almak icin gidecegim.arabadan anlamam.sadece binerim:) forumu okudukca bazi arkadaslarin yasadigi sikintilari gordukce korkmuyor degilim.benim alneraya ilgim sorunsuz,yakisikli,saglam ve bu ozelliklerine ragmen ucuz olmasiyla basladi.
    Kisacasi kutahyada servis yok.anlayan usta da bulacagimdan emin degilim.o yuzden arabayi alirken sorunsuz oldugunu ogrenmem cok onemli.ozellikle izmirdeki arkadaslar,hangi ozel servise veya computestte sokayim araci.veya" suna mutlaka dikkat et".diyeceginiz noktalar nedir?
    Cunku kaporta falan baktirilir ama su gaz yememe,gidrrken stop etme vs. Sorunlari basima gelirse bulundugum sehirde cok sikinti yasarim.
    arac 2007 model.56000 km **** lpg var.alacagim arkadasin dedigine gore,sag taraf bayan surucunun surtmesi sonucu komple boyali.ve gelip araca bakanlar on tamponun ve 2 farin da degismis oldugunu soylediler dedi.rakami da uzun ugtaslar sonucu 23500 tl ye cekti.23400 dedim hic gelme hocam dedi:) fiyat konusunda cok net.arabama guveniyorum diyor,gel istedigin yere goster diyor.ilk sahibi milletvekili esiymis.izmirde komiser kendisi.

Ayni paraya daha dusuk km jackdaniesin aracini alsaydin en azindan bilindik aracti. Satici her zaman malini iver ben o aracin on kismindan suphe ettim sende suphe et mutlaka goster.

• @optiarc, teşekkür ederim iyi dileklerin için. Galiba ben D sınıfı arabayı biraz da karizması olan arabaları daha çok seviyorum 1994 model Acoordla ilgili risklere rağmen vazgeçemedim bir türlü, civiclere bakıyorum sonra accord görünce tünele girmiş gibi oluyorum

@sinan3405, Hatırlıyorum Sinan, uzun uzun sormuş üşenmeden cevaplamıştın, tesbitin de doğru çıktı.
  • hussien43 H kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun, ben hep dynomoss firmasını tercih ediyom, hatta satıcı aleyhine acımasızlar biraz, işlerini iyi yapıyorlar. Araba Buca'ya yakınsa otokentte var.
    Necmi ustanın düzenlemesiyle diğer sitede araba alınırken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili yazısı var okursanız işinize yarar kesinlikle.
  • herkese merhaba arkadaşlar,
    benim almeramda bu devir oynama sorununa bir türlü çözüm bulamadık maf temizliği yaptırdım olmadı sensörleri temizlettim(krank ve eksantrik) olmadı bobinlere baktırdım saglam çıktı deli olucam,hala arabanın motoru sogukken silkeleme yapıyor gaz yemiyor yada birden fırlıyor sıcaklık 90 a gelince devir ibresi sabitliyor ve gaz yememe ortadan kalkıyor acaba maf mı gidik yada rolanti valfinden olabilir diyorlar fikirlerinizi bekliyorum artık ustada bıktı benden birde aaba bu yurtdışı sitelerinde satılan maf lardan alsak fiyatları bayagı uygun acaba sıkıntı çıkarırmı sizce.
    ebay]parça linki[/link]

• Jackdaniels_35 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun senin adına...
  • Merhaba arkadaşlar bujileri değiştirmek istiyorum.NGK buji marketten baktım 7.45 tl'ye var LPG'li araçlar için olan 15 tl ve 40 tl iridyum olanı 40 tl hangisini tavsiye edersiniz.Ayrıca tırnak daraltmak gerçekten yakıtı ve performansı etkiliyor mu?Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • iiismail kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: hussien43

Sayin forumdaslar.sali gunu nasipse kutahyadan izmire almera almak icin gidecegim.arabadan anlamam.sadece binerim:) forumu okudukca bazi arkadaslarin yasadigi sikintilari gordukce korkmuyor degilim.benim alneraya ilgim sorunsuz,yakisikli,saglam ve bu ozelliklerine ragmen ucuz olmasiyla basladi.
    arac 2007 model.56000 km **** lpg var.alacagim arkadasin dedigine gore,sag taraf bayan surucunun surtmesi sonucu komple boyali.ve gelip araca bakanlar on tamponun ve 2 farin da degismis oldugunu soylediler dedi.rakami da uzun ugtaslar sonucu 23500 tl ye cekti.23400 dedim hic gelme hocam dedi:) fiyat konusunda cok net.arabama guveniyorum diyor,gel istedigin yere goster diyor.ilk sahibi milletvekili esiymis.izmirde komiser kendisi.

Ayni paraya daha dusuk km jackdaniesin aracini alsaydin en azindan bilindik aracti. Satici her zaman malini iver ben o aracin on kismindan suphe ettim sende suphe et mutlaka goster.

Hocam bu arac 2 yas daha genc ve lpg var diye tercih ettim.arac sahibi tampon ve far degisikligini baskasi soyledi diyor.bilmiyorum kafam karisti

• Jackdaniels_35 kullanıcısına yanıt
    Hocam arac konakta.dynomoss yakin midir konaga? Tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels_35

Merhabalar, ben nete giremedim komşudan ödünç aldım arabam tamamıyla orijinali cilalanıp vitrine koyacak şekilde, expertizde motor yüzde 96 çıktı. 24 saat dolmadan ilk gelene 23.5 a verdim. Yarın da kısmet olursa 94 model accord bakmaya. Gidiysem 24'250 dem pazarlık edilmez. Ben bir kez daha gördüm ki almeranın kıymetini bilen çok.

hayırlısı olsun üstaadım Allah gönlüne göre nasip etsin
  • Teşekkürler Münür kardeş, ilk baktığım araba için 80 km yol gittim izin aldım zamanım gitti masrafı da cabası. Sağlam referanslı araba olsun 3 kuruş fazla olsun

Hüseyin kardeş, Konak'la Gaziemir otokent arası çevre yolundan yakındır. Ama daha yakını varsa başka firma da olur.
  • Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir ay önce aldığım 2004 sedan almerayla 1300 km kadar yol yaptım. %50 klimayla, yarı şehiriçi yarı uzun yol 9,4lt/100km civarı lpg yakıyor ortalama. Yalnız özellikle motor soğuk iken ve klima çalışırken araç gaz yemiyor gibi bir durum var. Ayrıca vites kolu da sallanıyor yolda giderken. Vites demişken 1. Ve 2. Vitesler biraz sert geçiyor. Kalkışlarda her daim bir silkeleme ve kavrayıp kavrayamama durumu hasıl. Yumuşak bir kalkış neredeyse şans. Hanım da farketmiş ki sanki rahatça kalkamıyormuş gibi dedi geçen gün. Bir iki güne kırmızıtaşa bir uğrayıp aracı göstermek istiyorum. Sonucu buraya yazarım. Bu arada sorunlar hakkinda fikirlere ve antalyada düzgün bir usta tavsiyelerine açığım. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkcan1806

herkese merhaba arkadaşlar,
    benim almeramda bu devir oynama sorununa bir türlü çözüm bulamadık maf temizliği yaptırdım olmadı sensörleri temizlettim(krank ve eksantrik) olmadı bobinlere baktırdım saglam çıktı deli olucam,hala arabanın motoru sogukken silkeleme yapıyor gaz yemiyor yada birden fırlıyor sıcaklık 90 a gelince devir ibresi sabitliyor ve gaz yememe ortadan kalkıyor acaba maf mı gidik yada rolanti valfinden olabilir diyorlar fikirlerinizi bekliyorum artık ustada bıktı benden birde aaba bu yurtdışı sitelerinde satılan maf lardan alsak fiyatları bayagı uygun acaba sıkıntı çıkarırmı sizce.
    ebay]parça linki[/link]

Kardesim gecmis olsun sorun cozulur ama bu iste sana yardimci olacak insan volverin33 necmi kardesimiz ben hic sensor sorunu yasamadim ama devirde titreme olmustu oda kotu yakit yuzunden.

• quote:

Orijinalden alıntı: yamman

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir ay önce aldığım 2004 sedan almerayla 1300 km kadar yol yaptım. %50 klimayla, yarı şehiriçi yarı uzun yol 9,4lt/100km civarı lpg yakıyor ortalama. Yalnız özellikle motor soğuk iken ve klima çalışırken araç gaz yemiyor gibi bir durum var. Ayrıca vites kolu da sallanıyor yolda giderken. Vites demişken 1. Ve 2. Vitesler biraz sert geçiyor. Kalkışlarda her daim bir silkeleme ve kavrayıp kavrayamama durumu hasıl. Yumuşak bir kalkış neredeyse şans. Hanım da farketmiş ki sanki rahatça kalkamıyormuş gibi dedi geçen gün. Bir iki güne kırmızıtaşa bir uğrayıp aracı göstermek istiyorum. Sonucu buraya yazarım. Bu arada sorunlar hakkinda fikirlere ve antalyada düzgün bir usta tavsiyelerine açığım. Teşekkürler.

Vites sallanmalari genelde sanzuman takozundan olur bu konuda antalyada cagri kardesimiz var usta onerebilir o bolgede. Cagri kardesimizi etiketledim msji gorunce biseyler yazar usta konusunda.

• merhabalar

son zamanlarda aracımızda benzınde ıken motor sıcakta olsa sogukta olsa 1. ve 2. viteste silkelemeler basladı bunu lpg de yapmıyor sadece benzınde yapıyor neden olabılır? ne yaptırmalıyım 1. vıtestekı sılkelemeler acemı bırının aracı kaldırması gıbı yogun ve sert oluyor
  • yamman kullanıcısına yanıt
    ustadım bahsettıgınız kırmızıtaş bızım aracımızın da satıcısı ortak bır sekılde kalkışlarda 1.2. vıtesde sılkelemeler yapıyor benım aracımda, yanlız lpg de sorun olmuyor
  • 
Sayfa: önceki 908909910911912
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.