Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (895. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 893894895896897
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benimki de aynen arkadaşının başına geldiği gibi oldu şimdi kaynaklı inşallah bir sonraki sefer usta kırmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut026

benimki de aynen arkadaşının başına geldiği gibi oldu şimdi kaynaklı inşallah bir sonraki sefer usta kırmaz.

Kronik demekki arkadasta su sanzuman yagini yenileyim diye gitti kirildi sonrasinda guzelce kaynak ve zimpara yapildi sorun yok yag filan atmiyor umarim sizdede sikinti olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sinan3405 kullanıcısına yanıt
    çok şükür yağ akıtmıyor yinede insanoğlu kafa takılıyor emektara :)
  • Kadimm K kullanıcısına yanıt
    Bencede basınç kaynaklı. regülatör,map sensörü ve lpg yakıt kesici valf'inden biri arızalı olabilir.
  • wolfturk kullanıcısına yanıt
    Güzel bir emek harcamışsınız elinize sağlık ama bir bilgiyi düzelteyim.
    Bu check valfin sağlam olduğunu anlamak için ağzınızla delikten üfleyeceksiniz. Üfleyebiliyorsan hava kaçırıyordur. Conta bozulmuştur.
    Sağlam conta taktıktan sonra üflediğinde hava kaçırması olmayacaktır.
    Delikten ağzınızla somurduğunuzda ağzınıza benzin gelecektir.Olması gereken budur.
    Conta arızalıda olsa benzin gelir ama biraz daha az, daha geç ve zor gelir.
    Bundan sonra iş bilyede bitiyor.Conta arızalıysa hortumdaki yakıt bilyeyi itiyor ve yakıt depoya geri dönüyor.
    Hortum içinde basınç ve yakıt azaldığı için hemen marş almıyor.
    Check valf düzeneğinde yer alan kablonun ne işe yaradığını çözemedim.
    Yakıt pompasına ve elektrik motoruna giden kabloyu anladım ama bu neyin nesi çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Normal hava filitresinde olmaz dengeli yakit ve hava verdigi icin acik hava flitresinde daha fazla hava daha az yakit oldugundan,acik hava flitresine gore ayar yaptirman gerek zengin fakir karisimi olabilir aracinda. Ben almerayla 195 kmh duz yolda ulasabiliyordum lpg ile. Lpg az kaldiginda ornegin yarim litre filan gaza cok bastigimda lpg den benzine geciyordu tekrar lpg aldigimda 3-4 km sakin kullanimda giderdi.

Hava filtre ayarında sorun yokmuş... 2 depodur eve yakın bir benzinlikten alıyordum. Normalde uzun yola gitmediğim için farketmiyordum. Ancak anlattığım gibi araç zorlasan zorlasan 160 km anca ulaşıyordu. Depoyu tamamen bitirdim.

AYGAZ EURO LPG + ile depoyu fulledim. Konya yolunda bastım.. Sonuç 205 km hızı gördüm.

Sebeb yakıttanmış. Benzin istasyonumu değiştirdim kısacası... Sakın Petrol Ofisin POMAX almayın. Başınıza benim gibi sorunla karşılaşabilirsiniz... Yok araç gaz yemiyor. Yok 160 zorlasa zorlasa anca ulaşıyor...

Sebeb yakıttan olabiliyor...

Videoyuda uygun bir vakitte çekeceğim.

• Bu arada iş için bir ile gittim. Orada vatandaşın birisi aracını tamda köşeye koymuş... Bilin bakalım kim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • sevgili arkadaşlar. 2006 almera hb aracımın orjinal teybini söktürüp flash bellekli bir teyp taktırmak istiyorum.bu mümkün müdür? aranızda yaptıran var mıdır? bi yardımcı olsanız şu kardeşinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: corn84

sevgili arkadaşlar. 2006 almera hb aracımın orjinal teybini söktürüp flash bellekli bir teyp taktırmak istiyorum.bu mümkün müdür? aranızda yaptıran var mıdır? bi yardımcı olsanız şu kardeşinize

Mümkün ancak şöyle...

2 seçeneğiniz var.

1.) çakmaklık kısmının üstünde boşluk yer var ya.. Oraya CD/USB li bir teyp bağlarsınız. Bu CD/USB çalarınıza uygun ara bağlantı aparatınıda taktırırsanız, direksiyondan kontrol edebilirsiniz...

2.) Zaten CD çalarınız var. Buna harici USB/MMC okuyucu alırsınız. Bu cihazıda torpidoya veya uygun bir yere yerleştirirsiniz. CD çalarınız USB okuyucusunu görecektir ve içerisindeki şarkıları sanki CD den okuyor gibi şuan çalan parçanın şarkıcı ismi/parça ismi gibi size söyleyecektir.

• Radio/CD çaları herhangi bir nedenden kod isteyen varmı?

Varsa CD/RADİO arkasındaki Model ismi ( örneğin A BP2773 gibi) , Part ve Seri numarasını belirtebilir mi?
    Bir program edindim.. Deneme yapacağım... Yada kendi aracının radio kodunu bilen arkadaşlar CD/RADİO arkasındaki Model ismi ( örneğin A BP2773 gibi), part ve seri numarasını belirtsin. Benim söyleyeceğim numara kendi bildikleri kod ile aynı mı karşılaştıralım..

Eğer oluyorsa servise gitmesin kimse... buradan arkadaşlara yardımcı olalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 2 Ağustos 2014; 15:42:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

Bu arada iş için bir ile gittim. Orada vatandaşın birisi aracını tamda köşeye koymuş... Bilin bakalım kim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Konyali bu kimin acaba. Ozgunun araci degil onun rengi mavi idi.

• arkadaşlar geçmiş bayramınızı kutlar sağlık esenlikler dilerim..anca girebildim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: corn84

sevgili arkadaşlar. 2006 almera hb aracımın orjinal teybini söktürüp flash bellekli bir teyp taktırmak istiyorum.bu mümkün müdür? aranızda yaptıran var mıdır? bi yardımcı olsanız şu kardeşinize

mümkündür..bugun taktık bir arkadaşla direksiyon kumandasına da ufak bi devre yapıp onuda kullanımını sağladık...bana sony nin usb aux hediye geldi orjinalinide bozmadım üstünde duruo..altına taktım o boş yere
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

Bu arada iş için bir ile gittim. Orada vatandaşın birisi aracını tamda köşeye koymuş... Bilin bakalım kim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Konyali bu kimin acaba. Ozgunun araci degil onun rengi mavi idi.

Forumda @ali51720 diye bir arkadaşımızın.... Tesadüfen gördüm... 42 CMS plakalı aracı olduğunu hatırladım. Sağa-Sola baktım.. görürsem tanışırız diye ama göremedim... Bende fotoğrafını çektim... (Ayrıca park etmede kurallara aykırılık var... Forumda bu konuda ceza kesimi var mı? )

• Merhaba... Bayramda Maraş Andırın ilçesindeydim. 1800 rakım yaylalara çıktım. Henüz elektrik olmayan yerlerden geçtim. Bacanağın meganı var, oralara gidemeyiz dedi ama biz gittik. Traktör anca gidermiş. Bir de tx toros vs... Millet almera görmüş oldu. Ortalama 195 krş yaktım ki duz yol olsa daha az olacaktı. Bu arada Malatyaya döndüm. Orası 22 dereceydi ve akşamları ciddi uşuyorduk. Millet cennette yaşıyor vallahi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Akresi

Merhaba... Bayramda Maraş Andırın ilçesindeydim. 1800 rakım yaylalara çıktım. Henüz elektrik olmayan yerlerden geçtim. Bacanağın meganı var, oralara gidemeyiz dedi ama biz gittik. Traktör anca gidermiş. Bir de tx toros vs... Millet almera görmüş oldu. Ortalama 195 krş yaktım ki duz yol olsa daha az olacaktı. Bu arada Malatyaya döndüm. Orası 22 dereceydi ve akşamları ciddi uşuyorduk. Millet cennette yaşıyor vallahi...

Aynisini yapmak icin gun sayiyorum resmen safak gibi atmiyor izin tarihi

• Allah gönlünüze göre versin. Anadoluyla geçmişi, toprağı akrabası olmayan için çok kaybetmişliği var bence. Eğer forum sayfası için sıkıntı olmassa gördüğümüz güzellikleri burda paylaşmanızı çok isterim. Töreye özel doğa oluşumları, yiyecekleri vs.
  • Kuresel ısınmayla güneyde deniz tatilini bitirdim. Yaz aylarında bunaltıyor. Deniz işini daha yukarılara kuzey Ege'ye kaydırdım. Edremit,Altınoluk, Kazdağı favorim... Yazın tatil yapabildiğimden ve buralarda nem az olduğundan... Onun dışında yayla ve dağları, köyleri severim. Ülkemizde yukseklerde sıcak olmayan yayla tarzı keşfedilmemiş çok yer var daha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akresi -- 3 Ağustos 2014; 12:33:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Güzel bir emek harcamışsınız elinize sağlık ama bir bilgiyi düzelteyim.
    Bu check valfin sağlam olduğunu anlamak için ağzınızla delikten üfleyeceksiniz. Üfleyebiliyorsan hava kaçırıyordur. Conta bozulmuştur.
    Sağlam conta taktıktan sonra üflediğinde hava kaçırması olmayacaktır.
    Delikten ağzınızla somurduğunuzda ağzınıza benzin gelecektir.Olması gereken budur.
    Conta arızalıda olsa benzin gelir ama biraz daha az, daha geç ve zor gelir.
    Bundan sonra iş bilyede bitiyor.Conta arızalıysa hortumdaki yakıt bilyeyi itiyor ve yakıt depoya geri dönüyor.
    Hortum içinde basınç ve yakıt azaldığı için hemen marş almıyor.
    Check valf düzeneğinde yer alan kablonun ne işe yaradığını çözemedim.
    Yakıt pompasına ve elektrik motoruna giden kabloyu anladım ama bu neyin nesi çözemedim.

Hayır benim demek istediğim o metal olan parçayı yerine takmadan okla gösterdiğim yerden içine çekmekten bahsediyorum.Yerine taktıktan sonra değil yani eğer bilye herhangi bir şekilde deforme olmuşsa içine çektiğinde basınç olmayacak şeklinde demiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels_35

Allah gönlünüze göre versin. Anadoluyla geçmişi, toprağı akrabası olmayan için çok kaybetmişliği var bence. Eğer forum sayfası için sıkıntı olmassa gördüğümüz güzellikleri burda paylaşmanızı çok isterim. Töreye özel doğa oluşumları, yiyecekleri vs.

Ben amasyaliyim bir kac resim var emmoglumun yayla evi,yayla dogasi vs gibi bu arada ben bu ayin 28 de izne cikiyorum tek yolculuk edecem gelmek isten tum almera klubu davetlidir. Yuzlerce resim var bir kismini attim yabani atlar,taze sari cicekler papatyalar berrak akan sular. Yilda 2 defa gitmesem olmuyor anlayacagin. Umarim foruma ayip etmis olmam. Her yil farkli sehir gezsemde memleket bi farkli. Resimlerde sorun var galiba.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan3405 -- 3 Ağustos 2014; 20:15:06 >

• 
Sayfa: önceki 893894895896897
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.