Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (613. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xfenk

Dostum buradaki amaç ney anlayamadım yara bandı yapıştırılmış yara gibi olmuş :)

Mersin'de Havalar oldukça ısındı artık 25 28 dereceleri görmeye başladık,aracı çalıştırırdıktan 20 30 sn sonra hemen gaza geçiyor artık,birde havalarla ne kadar alakalıdır bilemiyeceğim ama arabada bir performans artışı sezdim daha rahat hızlanıp daha rahat kaçıyor sürüşü çok daha zevkli hale geldi.

sıcakta motor ve elemanları daha çabuk ısınıyor ısınan yağ da daha çabuk dolaşım sağlayıp performansı arttırıyor.Yağınız kaliteli ve yeniyse performans daha da iyi olacaktır.LPG de sıcakta daha çabuk akışkanlık kazanıp yanma oranı max seviyeye çıkıyor.
    ozas91 kardeşim den daha neler göreceğiz bakalım

• Arkadaslar benim soruya bir el atsaniz bugun katalitigi soktuk tam anlamiyla bitmis yenilemeye 450-500 arasi fiat istiyorlar istanbul da yapilip gelcek cat3 ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muallim70

Merhaba arkadaslar uzun zamandir foruma girmiyordum ama forumu takip etmeye devam ediyorum .bizim arac su siralar kafasina gore takiliyor,cani isteyince calisiyor istemeyince calismiyor .aku iyi durumda mars basiyor ama atesleme olmayinca biz de gaz pedalina yuklenince boğma yapiyor birkac defa elektrikci cagirdik arac icin bu yuzde adam ugrasti calistirdi .bu sorunun nedeni ne olabilir arkadaslar ? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Muhtemelen benzin pompasında arıza var.
  • quote:

Dostum buradaki amaç ney anlayamadım yara bandı yapıştırılmış yara gibi olmuş :)

Mersin'de Havalar oldukça ısındı artık 25 28 dereceleri görmeye başladık,aracı çalıştırırdıktan 20 30 sn sonra hemen gaza geçiyor artık,birde havalarla ne kadar alakalıdır bilemiyeceğim ama arabada bir performans artışı sezdim daha rahat hızlanıp daha rahat kaçıyor sürüşü çok daha zevkli hale geldi.

aynı durum bendede söz konusu. Artı olarak yakıtım bile daha az yakmaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: randa

quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Bilinen birşeydir ama yine de paylaşayım istedim.

Bu gün aracımın hava filtresini ve klima filtresini kendim aldım kendim taktım çok kolay oldu ilk kez yaptım 10 dk sürmedi. Hava filtresi + polen filtresi = 15 TL

Hava filtresi için 4 tane mandal-klips var onları açınca filtre ortaya çıkıyor yenisini yerleştirip kapatıyoruz.

Klima-polen filtresi için torpido kapağını çıkarmak gerek, bunun için kapağın plastik menteşe vidaları var torpidonun içinden ulaşabilirsiniz sağda ve solda, onları çıkarıp torpido kapağını alıyoruz . Sonra içerde filtrenin önünde bir kapak var vidasız onu da alıyoruz ve filtreye ulaşıyoruz. (Almera 2006 HB Tekna)

mrb.o fıyata nerden aldınız acaba bu aralar bende 70000km bakımı yapcam servıste parcalar pahalı otostarttan almayı dusunuyorum

Ben filtreleri Bursa küçük sanayiden aldım. otostart filtre setinin fiyatı da uygun bence

• Arkadaşlar dacia sandero 2011 model 70 bindearacim var ve daha geniş olduğunu düşündüğüm için nissan almera 1.5 tekna sedan ile takas etmeyi düşünüyorum lpg var ve 77 binde 2006 model sizce nasıl görüşlerinizi heyecanla bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: AsTeNnu

quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

quote:

Orijinalden alıntı: AsTeNnu

Castrol 10w-40 Magnatec kullanıyorum. Bir sonraki yağ değişimi için Mobil 1 New Life 0w-40 tam sentetik motor yağı kullanmayı düşünüyorum. Acaba uygun mudur?

Aracinin motor durumu iyiyse asiri km yapmamis ise (120.000km veya 130.000km altindaysa ) kullanabilirsin. Ancak 0w-40 yerine mobil 1 3000 5w-30 kullan veya castrol edge 5w-30 kullanmani tavsiye ediyorum daha uzun omurlu daha uyumlu oluyor.

Üstadım cevabınız için teşekkür ederim. Aracım dün 50.000 km oldu ve neredeyse hiç yağ eksiltmiyor. Ama kullanım kılavuzu benim kafamı karıştırdı

Bu tabloya göre 15 derece üstü için 5w-30 kullanmamamız gerekiyor. Ben İzmirdeyim, siz Antalyadasınız aslında siz 5w-30 kullanıyorsanız ben de kullanabilirim.

Ben aracin ilk sahibiyim 2005 eylulden bu yana bende. Ilk 45 km boyunca serviste bakim yapildi 3 defa ve hepsinde magnatec 10w-40 koyuluyordu. Ama. 60bin km de 5w-40 yaptim 75bin olunca 75 bin den bu yana 5w30kullaniyorum hicbir sikintim olmuyor ne yag eksiltme oluyor ne yag eskiyor. yani suan aracim 115.000km ve 75.000 kilometreden bu zamana kadar olan tum yag degisimlerim castrol edge 5w-30 olarak kullaniyorum. Fakat son yag degisimimi gecen hafta yaptim mobil 1 3000 5w30 a gectim. Inanin sorun olmuyor aksine yag daha uzun gidiyor 15bin km garanti gidiyor hatta biraz gecirdigim oluyor bir kac bin km kadar. Yinede eksiltme olsa olsa en fazla yarim litre anca olmustur. Yakitta zaten daha ekonomik oluyor yuksek performans icin daha ideal bir yag. O tabloda dikkat ederseniz en altta zaten 5w30 yakit ekonomisi saglayacaktir diyor

Tabloya göre ülkemiz şartlarına uygun yağ 10w 40 galiba. 10w 40 benim tablodan anladığım -20 ve üzeri sıcaklıklar için, çünkü ülkemizde kışları -20 derece ye varmıyor sıcaklıklar yazın ise 40 derecenin üstüne çıkmıyor. 5w 30 ise +15 derece altındaki sıcaklıklar için yani daha ince bir yağ daha soğuk iklimler için diye düşünüyorum. Değerli üstadlar bu konuda bizi biraz daha aydınlatır mısınız ? Aşağıdaki yağlardan hangisini tavsiye edersiniz ?

Castrol EDGE 5W/30 4 Litre
    144 TL

Castrol Magnatec 5W/30 4 Litre
    96 TL

Mobil Super Fe 5W/30 4 Lt
    85 TL

Castrol Magnatec 10W/40 4 Lt

67 TL

Mobil 10W/40 4 Lt
    57 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarg -- 28 Nisan 2013; 23:04:34 >

• Acilen 1 adet Kumho solus Kh17 195/55/16 çıkma lastik arıyorum. 3-4 mm dişi olsa, yırtıksız yamasız olsa kafi..
  • Havalar ısındı arkadaşlar 2004 Almeram şehirçi Lpg ; 37 lt ile 355 km yaptı. LPG 2,49 TL. Nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fursam -- 29 Nisan 2013; 15:17:33 >
  • Arkadaşlar 15.000' e temiz Almera bulabilir miyim?
  • herkese iyi geceler arkadaşlar. imzamdaki aracımda geçtiğimiz günlerde motor arıza lambası yandı. lpgden yaptığından şüphelenerek aracı benzinde kullandım ve sanayide obd cihazına bağlattım katalitik arızası verdiğini gördüm. usta arıza kodunu sildi aracı benzinde kullandım 1gün. diğer gün lpg ye aldığımda motor arıza ışığı tekrar yandı. manuel kodlama sistemiyle söndürdüm çalıştırdım bir süre sonra tekrar yaktı.

sorum şu bu arıza kodunu vermesi lpg ayarlarıyla ilgili olabilir mi?

belirttiğim gibi arıza olarak cihaz katalitik konvertoru işaret etmişti. bu fakir karışım zengin karışım hatası cihazda kendisini katalitik konvertör olarak mı gösteriyor?

sebep lpg değilse böyle bir arıza kodunu ben neden almış olabilirim?

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
  • Bugün 120 km hızla giderken ön sağ teker hiç beklenmedik anda gümledi. Öncesinde emanet ettiğim arkadaş keskin kaldırıma sürtmüş yarık oluşmuş ön sağda.Kendisi bana söylemeyi unutmuş,gözümdende kaçmış yoğunlukta. Lastik harici hasar yok. Şimdilik starmax novaro çıkma ile idare ediyorum. lastiklerimi yenileyeceğim artık. Lastikte ekonomi, sessizlik, konfor ve her mevsim ortalamalarda bir fren performansı istiyorum. 195/55/16 87 V
    1-toyo proxes T1R
    2-petlas velox sport pt711
    Lastiklerden düşünüyorum.Amacımı karşılıyor,fiyatlarıda 780 tl civarı uygun.
    Bu lastikler hakkında fikirlerinizi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fursam

Havalar ısındı arkadaşlar 2004 Almeram şehirçi Lpg ; 37 lt ile 355 km yaptı. LPG 2,49 TL. Nasıl ?

Bence çok iyi ben yeni lpg taktırdım, şu an üçüncü depoyu kullanıyorum. Bir depoyla 300 km yol anca yaptım.
  • Bakım yaptıracakların dikkatine Speedy de kampanya var değerlendirmek lazım.

Bu gün fiyat aldım

Bosch yağ filtresi
    Castrol magnatec 10w40
    Fram hava filtresi
    Fram polen filtresi

toplam 190 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Bugün 120 km hızla giderken ön sağ teker hiç beklenmedik anda gümledi. Öncesinde emanet ettiğim arkadaş keskin kaldırıma sürtmüş yarık oluşmuş ön sağda.Kendisi bana söylemeyi unutmuş,gözümdende kaçmış yoğunlukta. Lastik harici hasar yok. Şimdilik starmax novaro çıkma ile idare ediyorum. lastiklerimi yenileyeceğim artık. Lastikte ekonomi, sessizlik, konfor ve her mevsim ortalamalarda bir fren performansı istiyorum. 195/55/16 87 V
    1-toyo proxes T1R

Geçmiş olsun.
  • arkadaşlar 2006 almera tekna aracıma yıkamacıda kaybolan klima düğmesi yüzünden komple kontrol paneli aldım. aracımdaki eksik düğmeli panel ile değiştirdim. şimdi elimde ac düğmesi eksik bir kontrol paneli mevcut. ihtiyacı olan varsa irtibat kurabilir. ebaydan aldım irlanda dan geldi, (türkiyede de var ama çıkmasına 250 civarı istiyorlar çakallar) bana maliyeti 150 lira civarı. eksik düğme sebebiyle 100 liraya bırakırım. eğer sizinde eksik düğmeniz varsa eksiğinizi tamamlayıp artan paneli tekrar satabilirsiniz. eksik düğmeleri olan arkadaşlar var biliyorum, böylelikle hepimizin işi görülmüş olur. saygılar
    05425175910 metin özel

montajını kendiniz yapabilirsiniz konsolu sökmek için iki vida, paneli sökmek için 4 vida ve bir soket var, söküp takmak üç dakika sürüyor. telefonla yardımcı olurum.

tags: nissan almera klima düğmesi, nissan almera radyo, nissan almera saat düğmesi, nissan almera mod düğmesi, nissan almera kayıp düğme, almera ses açma düğmesi, nissan almera kontrol paneli, nissan almera eksik düğme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin -- 30 Nisan 2013; 0:12:09 >

• işte aradığım fırsat :) hocam alıcıyı süper hızda buldunuz hemen irtibata geçelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

sıcakta motor ve elemanları daha çabuk ısınıyor ısınan yağ da daha çabuk dolaşım sağlayıp performansı arttırıyor.Yağınız kaliteli ve yeniyse performans daha da iyi olacaktır.LPG de sıcakta daha çabuk akışkanlık kazanıp yanma oranı max seviyeye çıkıyor.
    ozas91 kardeşim den daha neler göreceğiz bakalım

fena mı olmuş yani

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Bugün 120 km hızla giderken ön sağ teker hiç beklenmedik anda gümledi. Öncesinde emanet ettiğim arkadaş keskin kaldırıma sürtmüş yarık oluşmuş ön sağda.Kendisi bana söylemeyi unutmuş,gözümdende kaçmış yoğunlukta. Lastik harici hasar yok. Şimdilik starmax novaro çıkma ile idare ediyorum. lastiklerimi yenileyeceğim artık. Lastikte ekonomi, sessizlik, konfor ve her mevsim ortalamalarda bir fren performansı istiyorum. 195/55/16 87 V
    1-toyo proxes T1R

Çok geçmiş olsun üstadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Bakım yaptıracakların dikkatine Speedy de kampanya var değerlendirmek lazım.

Bu gün fiyat aldım

Bosch yağ filtresi
    Castrol magnatec 10w40
    Fram hava filtresi
    Fram polen filtresi

toplam 190 tl

Fiyat pahalı.Daha 1 hafta önce servisten hava yağ filtresi aldık 33 TL poleni dışardan 10 TL yağ mobil 10-40 3,5 litre 55 TL ye sefahın arabasına bakım yaptırdık.
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.