- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
NISSAN ALMERA KLÜBÜ
19317 Cevap847782 Görüntüleme137 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: yaydemir43,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 1 mobil kullanıcı
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     201 [203] 205 206 207 208 209 210      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

309 Mesaj
11 Nisan 2013; 9:00:02 

quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

arkadaslar ben de temiz bi almera bakiyorum,hb ya da sedan olmasi sorun degil. hatta visia ya da tekna olmasi da sorun degil(eger aralarindaki fark sadece o ekransa,ki bu konuda cahilim) eger aracini satmak isteyen ya da etrafinda bildigi temiz almera olan varsa lutfen beni bilgilendirsin. kac gundur arac bakiyorum, her marak her model araba baktim nerdeyse,boyasiz denen araba pert cikiyo,adam ruhsatsiz araba satmaya kalkiyo falan filan gibi bir dunya olay geldi basima ve cok sogudum acikcasi araba almaktan. isin kotusu esim icin alacagimdan o da artik farkli seyler dusunmeye basladi :) almak istemiyomusun gibilerinden :D
butce olarak 17-18 civari belki arabanin durumuna gore biraz daha yukari cikabilirim. ama acikcasi cok para baglamak taraftari degilim,yine de sorunlu bi araba almaktan sa iki kurus fazla verip kafam da rahat olsun istiyorum. almeraya takmamain sebebi, yurt disinda yasarkaen(amerikada) nissan maxima kullaniyodum.V6 3000cc. super bi arabaydi,tadi damagimda kaldi acikcasi,ve asagi yukari 450.000 km deydi,ama motor sifir gibiydi.almerada da umarim ayni kaliteyi yakalarim.

Dostum imzamdaki aracım satılık ilgilenirsen yardımcı olmaya çalışırım.

1039 Mesaj
11 Nisan 2013; 12:52:18 

quote:

arkadaslar ben de temiz bi almera bakiyorum,hb ya da sedan olmasi sorun degil. hatta visia ya da tekna olmasi da sorun degil(eger aralarindaki fark sadece o ekransa,ki bu konuda cahilim) eger aracini satmak isteyen ya da etrafinda bildigi temiz almera olan varsa lutfen beni bilgilendirsin. kac gundur arac bakiyorum, her marak her model araba baktim nerdeyse,boyasiz denen araba pert cikiyo,adam ruhsatsiz araba satmaya kalkiyo falan filan gibi bir dunya olay geldi basima ve cok sogudum acikcasi araba almaktan. isin kotusu esim icin alacagimdan o da artik farkli seyler dusunmeye basladi :) almak istemiyomusun gibilerinden :D
butce olarak 17-18 civari belki arabanin durumuna gore biraz daha yukari cikabilirim. ama acikcasi cok para baglamak taraftari degilim,yine de sorunlu bi araba almaktan sa iki kurus fazla verip kafam da rahat olsun istiyorum. almeraya takmamain sebebi, yurt disinda yasarkaen(amerikada) nissan maxima kullaniyodum.V6 3000cc. super bi arabaydi,tadi damagimda kaldi acikcasi,ve asagi yukari 450.000 km deydi,ama motor sifir gibiydi.almerada da umarim ayni kaliteyi yakalarim.

Visia ile tekna arasında sadece ekran farkı yok çok fark var. otomadik dijital klima, Geniş tabanlı lastik ve büyük ebatlı çelik jant. deri direksiyon simidi. direksiyondan kumandalı ses sistemi ve bilgisayar kontrolü. 4 cam otomatik özelliği. Kısacası 2. el satışı daha iyi olan Bu almera tekna almalısınız. size bir kaç temiz link vereyim pazarlık payınıda hesaba katarak inceleyiniz: ;
NOT: Bu belirttiğiniz fiyata tamamen boyasız araç bulmak çok zor. Fakat 1 -2 parça boyanmış ve değişen parçası olmayan modeller kafanıza rahat şekilde alabilirsiniz iyi bir ustaya falan göstererek ve test sürüşü yaparak. Bu 4 ilandaki araçlardaki açıklamalardaki gibiyse sorunsuz ve sıkıntısız alınıp binilebilir.

http://www.sahibinden.c...k-temiz-120109196/detay

http://www.sahibinden.c...kna-1.5-119220003/detay

http://www.sahibinden.c...k-fiyat-119310251/detay

http://www.sahibinden.c...satilik-118381761/detay

Nissan Almera Tekna Sedan 2005

1039 Mesaj
11 Nisan 2013; 12:55:29 

quote:

http://www.sahibinden.c...hb-2005-118362911/detay

mesela bu ilandaki arac nasildir,ederi bumu? bana acikcasi mantikli geldi ama bilenlere sormak istedim.

fiyatı mantıklı gelmiş olabilir ama temiz durmuyor. Önden darbe yemiş gibi görünüyor. ön 2 parça boyalıdır motor kaputunun altındaki parçalarda zarar görmüş değişmiş olabilir. Baksanıza ön kaputta Nissan arması bile yok. Ayrıca sis farlarının ikiside su almış . İç kısımda vites topuzu tamamen aşınmış durumda görünüyor. Bence başka modellere bakınız.

102 Mesaj
11 Nisan 2013; 13:32:04 

quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

seat ibiza ve honda jazz forumundan daha net bilgi alabilirsin.burası nissan almera kulübü.almera C segmentinde.dediklerin B segmentinde.İbizanın iç plastik aksamı daha berbat,hem japon değil alman. jazz ise çok güvenli araç değil,heryeri hava yastığı ile dolu olsada.Ölümlü kazaların çoğu palio,jazz gibi B segmentindeki arabalarda oluyor.Eğer şehiriçi kullanacaksan düşünülebilir.Ama şehirler arası düşünüyorsan C segmentinden,şaseleri sağlam,oturaklı,tüm bakışları kendine mıknatıs gibi çeken Almeradan şaşma.ayrıca almera çelik barla döşenmiş gibi kaporta köşegenleri çok sağlamdır.nede olsa 0.8 mm saç kullanılıyor.buda sadece volvo'da var.karar senin,para senin,can senin.

0,80 mm saç kalınlığı olduğunu ve çelik bar olduğunu bilmiyordum yaşayarak öğrendim :)
aracıma opel astra tampon kısmından vurdu astranın tamponu pert oldu almeramın sadece tampon tırnağı çıktı çok şükür :)

Kurban Fan Club

108 Mesaj
11 Nisan 2013; 13:33:11 

quote:

Orijinalden alıntı: xfenk

Dostum imzamdaki aracım satılık ilgilenirsen yardımcı olmaya çalışırım.

tesekkurler ancak daha cok istanbuldan, yani bakip baktirip alabilecegimiz arabalara oncelik veriyorum.

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black
FIAT Bravo Dynamic Mjet 2009 - Blue&Me

108 Mesaj
11 Nisan 2013; 13:35:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

Visia ile tekna arasında sadece ekran farkı yok çok fark var. otomadik dijital klima, Geniş tabanlı lastik ve büyük ebatlı çelik jant. deri direksiyon simidi. direksiyondan kumandalı ses sistemi ve bilgisayar kontrolü. 4 cam otomatik özelliği. Kısacası 2. el satışı daha iyi olan Bu almera tekna almalısınız. size bir kaç temiz link vereyim pazarlık payınıda hesaba katarak inceleyiniz: ;
NOT: Bu belirttiğiniz fiyata tamamen boyasız araç bulmak çok zor. Fakat 1 -2 parça boyanmış ve değişen parçası olmayan modeller kafanıza rahat şekilde alabilirsiniz iyi bir ustaya falan göstererek ve test sürüşü yaparak. Bu 4 ilandaki araçlardaki açıklamalardaki gibiyse sorunsuz ve sıkıntısız alınıp binilebilir.

http://www.sahibinden.c...k-temiz-120109196/detay

http://www.sahibinden.c...kna-1.5-119220003/detay

http://www.sahibinden.c...k-fiyat-119310251/detay

http://www.sahibinden.c...satilik-118381761/detay

ilandaki araclarin hepsi gayet diri duruyo. bir de sizden su ilana bakmanizi rica etsem. lokasyon olarak bana cok yakin, hatta arka sokak falan olmasi lazim,o yuzden bunu soruyorum.
http://www.sahibinden.c...atilik-107864691/detay/
gerci sahibine ulasmayi denedim ama ulasamadim,muhtemelen yakinda doner,bend e daha detayli bilgi alabilirim.

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

108 Mesaj
11 Nisan 2013; 13:36:22 

quote:

fiyatı mantıklı gelmiş olabilir ama temiz durmuyor. Önden darbe yemiş gibi görünüyor. ön 2 parça boyalıdır motor kaputunun altındaki parçalarda zarar görmüş değişmiş olabilir. Baksanıza ön kaputta Nissan arması bile yok. Ayrıca sis farlarının ikiside su almış . İç kısımda vites topuzu tamamen aşınmış durumda görünüyor. Bence başka modellere bakınız.

evet haklisiniz zaten ben de diger ilanlari gordukce aradaki farki farkettim. peki sizce bu nasil

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

709 Mesaj
11 Nisan 2013; 14:06:26 

quote:

evet haklisiniz zaten ben de diger ilanlari gordukce aradaki farki farkettim. peki sizce bu nasil

dostum eyüp civarındaysan birlikte bakalım ben de yardımcı olabilirm ben sattım benim almera yı

Canon 1100D | Canon EF-S 18-55mm IS II | Canon EF-S 55-250mm IS
Logitech Z906 ! - Samsung 51D550-Samsung Galaxy Note II
Tek Aşk BeşiktAŞK

1039 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:12:22 

quote:

ön taraf tam iyi durmuyor. Ön taraftan muhtemelen ufak bir kaza yapmış ve işlem görmüşe benziyor. Yinede ustaya gösterebilirsiniz ve ön tarafı düzelltirebilirsiniz. ( Tampon - far - kaput aralık ayarları )

48 Mesaj
11 Nisan 2013; 16:17:12 

quote:

Orijinalden alıntı: sublebaaa

@Herolost
Araç teknaymıs..
Ben Bayburtta yaşıyorum..Erzurumluyum...
Karsta Babamin iyi çevresi var .Her türlü baktiririz..

Yardimci oldunuz cok Saolun...

dostum bende kars ta yım. buralardaki ustalara da araç gösterilmez diye uyarayım hemen :)

kars ta 4 adet almera vardı. birisi benim mavi hb. satmam ben :)
mavi sedan sahibiyle konuştuğumda oda arabasını asla satmayacağını söylemişti ki halen yolda görürüm.
siyah hb. sahibini tanırım arabası 250.000 üstünde bir süredir göremiyorum. o olabilir.
açık mavi hb. 2-3 sene önce sahibi sarıkamışta kaza yaptı araç hurdaya çıktı. yan koltuktaki kemer takmadığı için yastık açılmadı. beyin kanamasından rahmetli oldu.

bir tanede sarıkamışta sedanı var diye duydum ama hiç görmedim. o yüzden listeye girmedi :)

72 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:01:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Kadimm

dostum bende kars ta yım. buralardaki ustalara da araç gösterilmez diye uyarayım hemen :)

kars ta 4 adet almera vardı. birisi benim mavi hb. satmam ben :)
mavi sedan sahibiyle konuştuğumda oda arabasını asla satmayacağını söylemişti ki halen yolda görürüm.
siyah hb. sahibini tanırım arabası 250.000 üstünde bir süredir göremiyorum. o olabilir.
açık mavi hb. 2-3 sene önce sahibi sarıkamışta kaza yaptı araç hurdaya çıktı. yan koltuktaki kemer takmadığı için yastık açılmadı. beyin kanamasından rahmetli oldu.

bir tanede sarıkamışta sedanı var diye duydum ama hiç görmedim. o yüzden listeye girmedi :)

2005 hb di arac askeri personlmis sahibi .

Arac cok temiz duruyordu..tramerde felanda sıkinti cikmadi gerekirse erzda da baktirabilirdim ancak aracsatildi..arkads kapora almis..is cikisi beklemis elemanlar disarida hemen pazarlik yapmislar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sublebaaa -- 11 Nisan 2013; 17:03:23 >

72 Mesaj
11 Nisan 2013; 17:07:16 

@Kadim senin araç kaç model

Şaka bir yana civar illerde arıyorum ama bir türlü denk getiremedik..Batıda daha cok var haliyle ancak o kadar yool yapip eli boş dönmek te var....

Bahsettiğim araç gri 2005 model 70 bin km idi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sublebaaa -- 11 Nisan 2013; 17:09:52 >

108 Mesaj
11 Nisan 2013; 18:14:16 

quote:

Orijinalden alıntı: LorD_KeNNy

dostum eyüp civarındaysan birlikte bakalım ben de yardımcı olabilirm ben sattım benim almera yı

evet eyupte oturuyorum. sahibiyle konustum yarin saat 1-2 civari bakicam arabay. eger o saatlerde musait olursan cok isterim. ve de bu civarda senin bildigin bu arabadan anlayan usta var mi?

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

108 Mesaj
11 Nisan 2013; 18:16:54 

quote:

ön taraf tam iyi durmuyor. Ön taraftan muhtemelen ufak bir kaza yapmış ve işlem görmüşe benziyor. Yinede ustaya gösterebilirsiniz ve ön tarafı düzelltirebilirsiniz. ( Tampon - far - kaput aralık ayarları )

evet ben de farkettim kaputta bi darbe oldugunu ama bana sanki islem gormemis gibi geldi. gormediyse bence daha iyi,hatta eger kismet olur da alirsam ben de o sekilde kullanirim. hem nazarlik olur hem de esim kullanacagi icin yaptirip bosuna masraf etmemis olurum :) araca yarin bakicam,sahibiyle konustum. umarim motorda ve yuruyeninde sorun cikmaz. gerci daha once boyasiz denip de pert cikan arac icin kilometrelerce gitmisligim var :D ama en azindan bu evime cok yakin,kaybedecegim bisey yok yani .

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

239 Mesaj
11 Nisan 2013; 20:46:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

aracın resimleri montaj sonrası halidir.
aracta
ön ler 195 / 55 R16
arka 205 / 55 R16 lastikler vardır.

http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera5.jpg
http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera4.jpg
http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera3.jpg
http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera2.jpg
http://imgim.com/kopyas%C4%B1almera.jpg

Arabada nasıl bir fark oldu yol tutuşu konfor çok merak ediyorum?

222 Mesaj
12 Nisan 2013; 7:37:01 

fark kısaca söylee
araba eskiden ani kalkışlarda burun kaldırıyordu artık yok o durum.cabuk hızlanıyor.
tabiki esneme azaldıgı için süspansiyon haliyle sertleşti.
bence değer bu hali.

saygılarımla.

48 Mesaj
12 Nisan 2013; 16:41:43 

quote:

@Kadim senin araç kaç model

Şaka bir yana civar illerde arıyorum ama bir türlü denk getiremedik..Batıda daha cok var haliyle ancak o kadar yool yapip eli boş dönmek te var....

Bahsettiğim araç gri 2005 model 70 bin km idi..

kars plakalı değilmiş, o zaman aracını hiç şehir içinde kullanmamış yada nadiren kullanmış o da bana denk gelmemiştir. km de iyiymiş :) hayırlısı olsun.

benim araç 2004 model hb mavi. 130.000 e geldi. 1.400 tl masrafı var. tabla, amortisör, takozlar, debriyaj seti. işçilikle o kadar tutar zaten. arabamı çok kişi istiyoda olmaz diyorum. zaten sende alırsan daha iyi anlarsın ne demek istediğimi. yok böyle bir araç :)

arkadaşlar ek bilgi bor katkısı koydum. kars şehir içi ( durmadan 1 km gidemezsin ekonomik kullanman imkansıza yakındır ) 11.5 lt / 100 km yakıyodu. şu sıralar 9.9 lt ye düştü şoktayım. ama aracım eskisi kadar seri değil gibi. çevre yoluna çıkıp denemeyi düşünüyorum hafta sonu sonucu bildiririm. ayrıca motorda çok ufak bi titreme vardı onu da aldı götürdü. bir önceki yağ ile aynısını koydum arabaya (elf) fark var yani. çekiş farkını da size söylerim. iyi hafta sonları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadimm -- 12 Nisan 2013; 16:43:06 >

961 Mesaj
12 Nisan 2013; 20:49:05 

arkadaşlar vites topuzu nasıl çıkıyor? çevirerek mi, yıkarı çekerekmi?

108 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:21:35 

arkadaslar bugun itibariyle 2000 model 1.8 hb almis bulunuyorum. eski oldu ama uygun ve guzel bi arac buldum,o yuzden dusunmeden aldim. kullandikca bazi seyler paylasir sorarim . yardimci olan olmaya calisan herkese tesekkurler.

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

72 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:30:27 

quote:

arkadaslar bugun itibariyle 2000 model 1.8 hb almis bulunuyorum. eski oldu ama uygun ve guzel bi arac buldum,o yuzden dusunmeden aldim. kullandikca bazi seyler paylasir sorarim . yardimci olan olmaya calisan herkese tesekkurler.

Hayırlı olsun .....Kazasız Belasız binersiniz inşallah..

Eyüpteki araca bakacaktınız baktınız mı ?
Baktıysanız Bilgi verebilr misiniz...?

51 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:47:46 

quote:

Orijinalden alıntı: metin

arkadaşlar vites topuzu nasıl çıkıyor? çevirerek mi, yıkarı çekerekmi?

vites topuzu çevirerek çıkıyor.

2006 Nissan Almera 1.5 Tekna HB

108 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:53:17 

quote:

Hayırlı olsun .....Kazasız Belasız binersiniz inşallah..

Eyüpteki araca bakacaktınız baktınız mı ?
Baktıysanız Bilgi verebilr misiniz...?

tesekkurler...bakmadim,daha dogrusu esim illa ki otomatik olsun diye diretince mecburen bu araca dondum.

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

72 Mesaj
12 Nisan 2013; 21:56:18 

quote:

tesekkurler...bakmadim,daha dogrusu esim illa ki otomatik olsun diye diretince mecburen bu araca dondum.

Tamam saolun..Bi ara ben de ilgilendim o araçla o yuzden sordum..Ancak Bayburt'ta oldugumdan dolayı bakma ımkanı bulamadım
Tekrardan hayırlı olsun....

51 Mesaj
12 Nisan 2013; 22:05:03 

quote:

hayırlı olsun kazasız belasız;)

961 Mesaj
12 Nisan 2013; 23:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Herolost

vites topuzu çevirerek çıkıyor.

teşekkürler ingiliz anahtarıyla giriştim söküldü

912 Mesaj
12 Nisan 2013; 23:26:05 

Merhabalar;

Aşağıdaki ilan için yorumlarınızı alabilir miyim? şimdiden teşekkürler... Araç 67 binde ama galeriden olduğu için güvenemedim ancak galeri kurumsal bir yere benziyor.

***2006 NISSAN ALMERA HB 1.5 TEKNA 98 HP.-67 BİN KM'DE.-HATASIZ.-***DİJİTAL KLİMA.-ABS.-4 AİRBAG.-YOL BİLGİSAYARI.-CD ÇALAR.-FONKSİYONEL DERİ DİREKSİYON.-ELEKTRİKLİ ISITMALI YAN AYNALAR.-ELEKTRİKLİ 4 CAM.-ÖN ARKA KOL DAYAMA.-ANAHTAR KUMANDA.-ALAŞIM JANT.-SİS FARLARI.-***

22.500TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2006-nissan-almera-hb-1.5-tekna-98-hp-67-bin-km-gri-hatasiz-119923051/detay

729 Mesaj
13 Nisan 2013; 0:11:25 

aynı kilonetrede ve boyasız kırmızı var bizim burada da 18e bırakacak ama ben tüp yok diye ilgilenmedim fiyatı ona göre değerlendirin bence

2009 Ford Focus 1.6 tdci titanium sedan 109hp 240Nm tork - Blazer Mavi
ilk göz ağrım - 1992 Honda İntegra 1,8 LS - Bordo

144 Mesaj
13 Nisan 2013; 0:46:34 

Ben de aranıza katıldım. 2006 Almere 1.5 Tekna Sütlü Kahve Araç ilk sahibinden tanıdık bir amcamız. Aldığım kişiye çok güvenmeme rağmen kilometresi inanılmaz çünkü sadece 26000 Araç sorunsuz. Muayene ve servis kayıtlarında kilometre değerleri tutarlı. İlk sahibi olduğu ve çok az kullandığı için güvendim aldım 2 ay oldu çok memnunum

108 Mesaj
13 Nisan 2013; 1:45:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Herolost

hayırlı olsun kazasız belasız;)

Tesekkurler

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

961 Mesaj
13 Nisan 2013; 6:01:00 

merhaba arkadaşlar 2006 siyah tekna aracımı satacağım. km 60000. gaz yok. orjinal.
19 lira düşünüyorum bodrumdayım. araç arayan varsa yönlendirin lütfen aracım temizdir mahçup olmazsınız. selamlar

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin -- 13 Nisan 2013; 6:02:34 >

729 Mesaj
13 Nisan 2013; 16:59:42 

quote:

Orijinalden alıntı: metin

teşekkürler ingiliz anahtarıyla giriştim söküldü

60binde bi aracın vites topuzunu neden çıkarmak istediniz acaba?

961 Mesaj
13 Nisan 2013; 17:43:25 

üzerindeki metale dokunmayı sevmediğim için ebay den komple deri kaplı bir topuz aldım onu takmak için

Bu mesajda bahsedilenler: @MySun

729 Mesaj
13 Nisan 2013; 17:52:43 

yanlış anlamayın bende 67binde bir almera alma almama konusunda kararsızım ve baktıgım aracın vites topuzu çok kötü durumda.
acaba hepsimi böyle oluyor yoksa baktıgım araç gerçekten 67binde değilmi diye soruyorum

961 Mesaj
13 Nisan 2013; 18:16:21 

bu kısımda kullanılan körük de dahil malzeme kalitesi çok kötü ve kolay yıpranıyor. bu sebeple almerada bu yıpranma ölçü olmamalı. 15 dolara ebay den topuz ve deri körük alıp kendiniz değiştirebilirsiniz

Bu mesajda bahsedilenler: @MySun

51 Mesaj
13 Nisan 2013; 20:34:05 

quote:

Orijinalden alıntı: MySun

yanlış anlamayın bende 67binde bir almera alma almama konusunda kararsızım ve baktıgım aracın vites topuzu çok kötü durumda.
acaba hepsimi böyle oluyor yoksa baktıgım araç gerçekten 67binde değilmi diye soruyorum

kesinlikle ölçü olarak almayın ben daha o kısmı deforme olmamış almera görmedim topuz ve körük çok kalitesiz benim tavsiyem debriyaj fren gaz pedallarına bakmanız aşırı aşınmışsa 67bin değildir. almeranın direksiyonu göstermiyor. normalde direksiyondan da anlaşılır.

24 Mesaj
14 Nisan 2013; 13:19:38 

iyi günler arkadaşlar yetkili serviste buji, filtreler vb birde genel bir bakım sizce ne kadar tutar daha önce götüren arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

nissan almera 2005 tekna hb.

http://www.nissan-almera.tr.gg/

76 Mesaj
14 Nisan 2013; 15:22:07 

quote:

Orijinalden alıntı: muro42

iyi günler arkadaşlar yetkili serviste buji, filtreler vb birde genel bir bakım sizce ne kadar tutar daha önce götüren arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

2 gun once hava ve yag filtresi alirken servisin duvarinda gormustum, periyodik bakim 390 TL yaziyordu. Ben 33 TL'ye hava ve yag filtresini servisten aldim. Yagi degistirttigim yerde de 65 TL polen filtresi ve yag icin verip toplam 98 TL'ye hallettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2004 Nissan Almera 1.5 Tekna HB

51 Mesaj
14 Nisan 2013; 17:29:14 

quote:

çok tutar dostum. ben bi here fiyat almıştım yağ yağ filtresi polen filtresi hava filtresi değişimi için 300 küsur fiyat çıkardılar. dışarı da hepsini 120 liraya hallettim ekstradan bujileri de değiştirdim ayrıca. servisten parçayı alıp dışarıda taktırması en doğrusu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herolost -- 14 Nisan 2013; 17:29:52 >

1039 Mesaj
14 Nisan 2013; 20:58:06 

quote:

araban km 100.000 km yi geçmediyse veya fazla geçmediyse 80 tl Mobil 1 3000 serisi 5W30 Motor yağı al. 15TL ye bosch yağ filtresi. 25 tl ye hava filtresi. servise gitmene gerek yok

108 Mesaj
14 Nisan 2013; 21:14:55 

istanbulda nissan almera parcalarini en uygun bulabilecegimiz yer tavsiyeniz var mi acaba?cikma da olabilir. aslinda sanzimani elden gecirttmek istiyorum. arabami alirken gosterdigim usta,sanziman ortanin ustunde dedi.ne olur ne olmaz,basima bisey gelmeden kendimi garantiye almaya calisiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakthepascal -- 14 Nisan 2013; 21:17:19 >

MacBookAir 10.1 Mid 2012
Nexus 5 Black

51 Mesaj
14 Nisan 2013; 22:32:08 

quote:

araban km 100.000 km yi geçmediyse veya fazla geçmediyse 80 tl Mobil 1 3000 serisi 5W30 Motor yağı al. 15TL ye bosch yağ filtresi. 25 tl ye hava filtresi. servise gitmene gerek yok

bu yağ numarası işi biraz çetrefilli sanırım. ben sıcak yerde olduğum için (çogunlukla antalya) vizkozite olarak 10 40 uygun gibi geldi ondan koydum. 5 30 un farkı nedir sıcak yerde olur mu mesela?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herolost -- 14 Nisan 2013; 22:34:20 >

1039 Mesaj
14 Nisan 2013; 22:43:54 

ben de antalyaya sürekli yazın geliyorum inanın ve şuan adanadayım yani hava sıcaklığı oldukça yüksek oluyor yazın. Fakat 2 - 3 senedir ben 5w-30 castrol edge kullanıyorum ancak bu son değişimde Mobil 1 Süper 3000 5W-30 kullanmaya başladım. 5W-30 tam sentetik yağ kullanım izlenimine gelince ; 15.000 Km rahat dayanıyor yağ özelliğini asla 15.000 km'den önce kaybetmiyor. kısacası 15.000 km sorunsuz kullanılıyor (Not: Motorda yağ sızdırması yoksa ). Ve 10w-40 a göre biraz daha ince ve sentetik dolaşımlı olduğundan motorun içindeki bütün sekmanlara pistonlara kran vb. motor yağıyla çalışan tüm parçalara fazlasıyla ve her deliğe giriyor kayganlığı en üst seviyeye çıkartıyor. Ekstradan sıcak ve soğuk hava ortamında eşit kullanılabiliyor bu yağ. 10W-40 a göre biraz daha performanslı biraz daha uzun ömürlü ve biraz daha ekonomik olduğuna kesin kanaat getirdim kendi aracımdan biliyorum bunu. ( Almera kullanım kitapçığında zaten 5w-30 kullanılırsa yakıt ekonomisi arttırılabilir yazıyor zaten bakınız. )

Bu mesajda bahsedilenler: @Herolost Bu mesaja 2 cevap geldi.

51 Mesaj
14 Nisan 2013; 22:53:19 

quote:

ben de antalyaya sürekli yazın geliyorum inanın ve şuan adanadayım yani hava sıcaklığı oldukça yüksek oluyor yazın. Fakat 2 - 3 senedir ben 5w-30 castrol edge kullanıyorum ancak bu son değişimde Mobil 1 Süper 3000 5W-30 kullanmaya başladım. 5W-30 tam sentetik yağ kullanım izlenimine gelince ; 15.000 Km rahat dayanıyor yağ özelliğini asla 15.000 km'den önce kaybetmiyor. kısacası 15.000 km sorunsuz kullanılıyor (Not: Motorda yağ sızdırması yoksa ). Ve 10w-40 a göre biraz daha ince ve sentetik dolaşımlı olduğundan motorun içindeki bütün sekmanlara pistonlara kran vb. motor yağıyla çalışan tüm parçalara fazlasıyla ve her deliğe giriyor kayganlığı en üst seviyeye çıkartıyor. Ekstradan sıcak ve soğuk hava ortamında eşit kullanılabiliyor bu yağ. 10W-40 a göre biraz daha performanslı biraz daha uzun ömürlü ve biraz daha ekonomik olduğuna kesin kanaat getirdim kendi aracımdan biliyorum bunu. ( Almera kullanım kitapçığında zaten 5w-30 kullanılırsa yakıt ekonomisi arttırılabilir yazıyor zaten bakınız. )

bidahaki değişimde aklımda tutacağım bu dediklerinizi teşekkürler.

1520 Mesaj
15 Nisan 2013; 1:22:35 

quote:

Motor yağı ! Yaz ayı başlıyor ve motor yağımın değişme zamanı geldi arkadaşlar. Ben performans arayan birisiyim ki motor yağı olarak sıcak günlerde hangi yağı kullanacağım konusunda kafam karıştı. son 4 -5 değişim zamanlarında hep castrol edge 5-30 kullanıyorum. Şuan aracım 115.000km oldu ve 12.000 km çalışmış castrol edge 5-30 yağ mevcut motorda. Önerinizi bekliyorum yazın motoru performanslı kullandığımda motorun haddinden fazla ısınmaması için ve performans kaybı yaşamamam için hangi yağı öneriyosunuz ?

Kardes cartrol magnetec 10 40 kullan yada helix 10 40 ben kullaniyorum gercekten cok farkli 2001 almeram var duz yolda 185 kmh ulasiyor tuple bir defa bilinmedik bir yag koydu usta 160 kmh gecemedim daha 4.000 km sonra saldim attim yagi.daha vaz gecmem bu yag markalarindan onceligim castrol tabi cekisi etkiliyor kesinlikle.

1039 Mesaj
15 Nisan 2013; 1:31:28 

quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

Kardes cartrol magnetec 10 40 kullan yada helix 10 40 ben kullaniyorum gercekten cok farkli 2001 almeram var duz yolda 185 kmh ulasiyor tuple bir defa bilinmedik bir yag koydu usta 160 kmh gecemedim daha 4.000 km sonra saldim attim yagi.daha vaz gecmem bu yag markalarindan onceligim castrol tabi cekisi etkiliyor kesinlikle.

aracın km fazla değilse 5w-30 veya 5w-40 tam sentetik performans yağları kullanırsan tabi ( Mobil 1 - Castrol - Shell marka ) biraz daha farklı performanslı olacağını göreceksindir

1520 Mesaj
15 Nisan 2013; 1:36:24 

quote:

istanbulda nissan almera parcalarini en uygun bulabilecegimiz yer tavsiyeniz var mi acaba?cikma da olabilir. aslinda sanzimani elden gecirttmek istiyorum. arabami alirken gosterdigim usta,sanziman ortanin ustunde dedi.ne olur ne olmaz,basima bisey gelmeden kendimi garantiye almaya calisiyorum.

İstanbulda ersoy otomotiv var 4.levent sanayide ve ataturk sanayi maslakta orjinal ve yan sani urun satiyorlar almeran varsa orjinalden vaz gecme.tel veriyorum 212 283 39 59.....269 00 51 bu teller 4.levent sanayi...bu ataturk saniyi teli 212 346 13 91---yada 92 gercekten iyi insanlardir ve aldigin parcanin garanti ve fatura al burasi icin degil her yer icin saygilar.

1520 Mesaj
15 Nisan 2013; 1:42:18 

quote:

aracın km fazla değilse 5w-30 veya 5w-40 tam sentetik performans yağları kullanırsan tabi ( Mobil 1 - Castrol - Shell marka ) biraz daha farklı performanslı olacağını göreceksindir

Aynen katiliyorum gordugum icin 4000 km yagi attim castrol magnetec koydum her yag degisiminde buji polen hava ve yag kesin degistiririm cok sukur performandta sorun yok toplam 30 tl fazla harcasam ne olur 1 yilda 10 bin km ancak yapiyorum 138 binde suan arac.benim icin en onemlisi kendini ispatlamis markalardir.

1520 Mesaj
15 Nisan 2013; 2:36:53 

quote:

tamam kardeşim eyvallah bakalım artık

http://img850.imageshac...8706/20130407192120.jpg
resim umarim basarilidir ilk defa koyuyorum polarli bez

164 Mesaj
15 Nisan 2013; 6:16:20 

quote:

hemşerim yazdıklarına göre bende bu yağı denemeye karar verdim eee adana sıcağı dedinmi herşey durur. :)

bu arada bizim araca 2 lt yetiyordu dimi yaw?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccengiz001 -- 15 Nisan 2013; 6:27:45 >