- x
NISSAN ALMERA KLÜBÜ
18443 Cevap771849 Görüntüleme120 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

23 Mesaj
26 Nisan 2010; 15:03:30 

ACİL.....ARKADAŞLAR BEN DE ALMERA TEKNA 1.5 ALACAĞIM NASİPSE. YALNIZ MOTOR GÜCÜ 72 BEYGİR MİŞ. O KONUDA SORU İŞARETLERİM VAR. ÇEKİŞİ NASIL OLUR. HEM DE LPG Lİ ARAÇ. AYRICA GENEL OLARAK TEKNA LAR NASILDIR.

Laguna II Privilge 2005, Atiker.

3 Mesaj
26 Nisan 2010; 15:51:06 

Selam Arkadaşlar,

Daha önce gözden kaçırdığım ancak Forum sayesinde tanıma fırsatı bulduğum Almera'ları ciddi ciddi düşünmeye başladım.Görünüşüz çok güzel arabanın,özellikle HB olanı daha sport görünüyor.Ancak ben bagaj ihtiyacımdan dolayı alırsam sedan alıcam kısmetse.

Yalnız bir konuyu merak ediyorum,yanıtlarsanız sevinirim: Almera'larda triger zincirmiş.Peki Triger'in zincir ya da kayış olmasının avantaj ve dezavantajları nedir(teknik ve değişim zamanı maliyet olarak mesela).Oto mekaniğinden pek anlamadığım için fikir yürütemiyorum.

İyi günler

105 Mesaj
26 Nisan 2010; 16:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: sukruhakan

ACİL.....ARKADAŞLAR BEN DE ALMERA TEKNA 1.5 ALACAĞIM NASİPSE. YALNIZ MOTOR GÜCÜ 72 BEYGİR MİŞ. O KONUDA SORU İŞARETLERİM VAR. ÇEKİŞİ NASIL OLUR. HEM DE LPG Lİ ARAÇ. AYRICA GENEL OLARAK TEKNA LAR NASILDIR.

Almeralar 98 beygirdir. Benimki 2006 1.5 tekna 98 beygir ve performans olarak o kadar da kötü değil.

105 Mesaj
26 Nisan 2010; 16:34:24 

quote:

Orijinalden alıntı: GANİMET

Selam Arkadaşlar,

Daha önce gözden kaçırdığım ancak Forum sayesinde tanıma fırsatı bulduğum Almera'ları ciddi ciddi düşünmeye başladım.Görünüşüz çok güzel arabanın,özellikle HB olanı daha sport görünüyor.Ancak ben bagaj ihtiyacımdan dolayı alırsam sedan alıcam kısmetse.

Yalnız bir konuyu merak ediyorum,yanıtlarsanız sevinirim: Almera'larda triger zincirmiş.Peki Triger'in zincir ya da kayış olmasının avantaj ve dezavantajları nedir(teknik ve değişim zamanı maliyet olarak mesela).Oto mekaniğinden pek anlamadığım için fikir yürütemiyorum.

İyi günler

Evet zincir kullanılmış. Ben aracı alırken araştırdım bana avantaj olarak bildirdiler çünkü dğişmesi gerekmiyor. Ben de çok fazla anlamam ama en azından 60000 km bir triger değiştirimekten yani 400-500 tl gibi bir masraftan kurtarıyor .

911 Mesaj
27 Nisan 2010; 7:55:41 

quote:

Orijinalden alıntı: GANİMET

Selam Arkadaşlar,

İyi günler

Kayışı en az 60000'de bir değiştirmen lazım. Bir sürü masraf.

Triger zincir diye birşey yok. Nissanlar Mercedesler gibi içten motorlar beraber yağlanan zincir sistemini kullanıyor. Bunu 150000'de falan değiştirmen gerekiyor. Dayanıklılık açısından daha avantajlı ve artık daha çok tercih edilen bir sistem zincir.

www.nissan-almera.tr.gg

911 Mesaj
27 Nisan 2010; 7:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sukruhakan

Almera teknaların hepsi 98 beygir. Şu ana kadar hiçbir yerde çekişle ilgili bir sorun yaşamadım, motoru gayet yeterli ve 16 V olduğundan 1.5'i çok hissettirmiyor.

www.nissan-almera.tr.gg

3 Mesaj
27 Nisan 2010; 14:28:14 

quote:

Orijinalden alıntı: R e d L o c k

Evet zincir kullanılmış. Ben aracı alırken araştırdım bana avantaj olarak bildirdiler çünkü dğişmesi gerekmiyor. Ben de çok fazla anlamam ama en azından 60000 km bir triger değiştirimekten yani 400-500 tl gibi bir masraftan kurtarıyor .

sağol dostum,

kayış olmayıp her 60binde değişimden ve 400-500 masraftan kurtarıyorsa bu zincir,o zaman bundan zonra zincirli araç tercih etmek farz oldu benim için..nihayetinde kısıtlı bütçeyle 2nci el araçlara biniyoruz,bakım masrafı az olması önemli haliyle..

3 Mesaj
27 Nisan 2010; 14:39:27 

quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

Kayışı en az 60000'de bir değiştirmen lazım. Bir sürü masraf.

Triger zincir diye birşey yok. Nissanlar Mercedesler gibi içten motorlar beraber yağlanan zincir sistemini kullanıyor. Bunu 150000'de falan değiştirmen gerekiyor. Dayanıklılık açısından daha avantajlı ve artık daha çok tercih edilen bir sistem zincir.

haklısın celtic,

foruma sorduktan sonra nette de araştırdım biraz bu işi,ama pratikte durum ne diye sizlerin fikirleri daha önemli bence.Dediğin gibi 60-70bin yerine 150binde değişen zincir haliyle daha avantajlı dediğin gibi..özellikle 2nci el kullanıcıları için ,eğer önceki sahibi değiştirmemişse bile,kaza bela olmadıkça en fazla 1kez değişim olur diye tahmin ediyorum araç sizdeyken..sonuçta 250-300binlere kadar araç tutmuyoruz genelde...

iyi günler

1 Mesaj
27 Nisan 2010; 15:13:59 

Herkese meraba,

2001 model nissan almera almayi dusunuyorum. Bu araclarin kullanimi, surusu nasildir? Parcalari pahali diyorlar? Parcalarin bulunamama gibi bir sorunu olabilir mi? Ornegin 5 sene sonra parca bulunamamasi gibi bir sorunla karsilasabilir miyim?

Saygilar

442 Mesaj
27 Nisan 2010; 17:29:57 

quote:

Benim sorunum kırılan anteni. Serviste 80 lira istiyorlar ama ben bir şekilde yapıştırıp kullanmayı düşünüyorum. TAvsiyesi olan var mı ? Egzosculara gittim kaynatamayız dediler. Silikon gibi birşeyle denesem mi diye düşünüyorum.

Aynı dertten bende muzdaribim.. Ben orjinalinin fiyatına ulaşamamıştım, yazdığınız iyi olmuş. Şık duran bir anten alıp taktırmak en iyi çözüm gibi oluyor. Bir sıkıntı yaratırmı acaba...

2012 PEUGEOT 5008 PREMIUM PACK - 1.6 E-HDi 112 HP STOP&START - AUTO6R SEDEFLİ BEYAZ

911 Mesaj
27 Nisan 2010; 23:46:13 

quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

Aynı dertten bende muzdaribim.. Ben orjinalinin fiyatına ulaşamamıştım, yazdığınız iyi olmuş. Şık duran bir anten alıp taktırmak en iyi çözüm gibi oluyor. Bir sıkıntı yaratırmı acaba...

Değişik antenler satılıyor sanırım aksesuarcılarda, eğer yağmur kar gibi sızdırma yapmazsa iyi bir ustaya taktırılabilir ama Oemlerin fiyatlarını bilmiyorum.

www.nissan-almera.tr.gg

57 Mesaj
28 Nisan 2010; 7:24:04 

Arkadaşlar araçlarımızın bakım dönemlerini bilen varmı?Aracım1.5 Tekna 2005 model ve şuan 67000 km'de.Aracı aldığım kişi 70000'de yağının değişeceğini başka bişeye gerek olmadığını söylemişti ama bilmiyorum tabi bakım dönemleri nelerdir?Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

105 Mesaj
28 Nisan 2010; 9:15:19 

Almeraların bakım dönemleri 15000km - 30000km - 45000km - 60000km - 75000km olarak gidiyor. Senin araç 67000 olduğuna göre 60000 bakımını yaptırmış satan kişi demek.

2 Mesaj
29 Nisan 2010; 11:58:47 

selam arkadaşlar bende bir almera almayı düşünüyorum daha önce bir arkadaşta bu soruları sormuş ama cevaplayan olmamış yenilemek istiyorum soruyu sizce luxury mi daha iyi yoksa tekna modelimi tabi fiyatlarını göz önünde bulundurursak sanki tekna daha çok yakıyo diye duydum birde lpg de acaba nekadar yakar lütfen acil cevaplar yazarsanız çok sevinirim...
quote:

Orijinalden alıntı: R e d L o c k

Almeraların bakım dönemleri 15000km - 30000km - 45000km - 60000km - 75000km olarak gidiyor. Senin araç 67000 olduğuna göre 60000 bakımını yaptırmış satan kişi demek.

12 Mesaj
29 Nisan 2010; 14:25:36 

Arkadaşlar herkese merhaba Arabamla ilgili bişeyler ararken forumunuzu buldum çok mutlu oldum ve aranıza katıldım 2004 model tekna sedanım var.2 yıldır kullanmaktayım,çok memnunum,gerçekten sağlam bir araba,arıza çıkarmıyor,tek derdim var oda aırbag lambası yanıp sönmeye başladı,götürdüm söndürttüm,çukura sert düşmüştüm ondan dolayı yanmış dediler,ya da ön koltukların kızağını sert vurdurtmuşsun dediler,fakat 1 senedir tekrar yanıp sönmeye başladı,şimdi umursamıyorum,yanıp sönüp duruyor.Bu arada Ankara'da ikamet etmekteyim.Bildiğiniz iyi usta varsa arabamın bakımlarını orada yaptırmak isterim.Şimdiden teşekkürler,herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

442 Mesaj
30 Nisan 2010; 11:51:15 

quote:

Orijinalden alıntı: eskale

selam arkadaşlar bende bir almera almayı düşünüyorum daha önce bir arkadaşta bu soruları sormuş ama cevaplayan olmamış yenilemek istiyorum soruyu sizce luxury mi daha iyi yoksa tekna modelimi tabi fiyatlarını göz önünde bulundurursak sanki tekna daha çok yakıyo diye duydum birde lpg de acaba nekadar yakar lütfen acil cevaplar yazarsanız çok sevinirim...

Luxury'ler bildiğim kadarıyla Tekna'lara göre daha eski modeller. Tekna modellerin donanımı konforu daha fazla. Lpg konusunda da hem burada hemde kulüp nissan başlığı altında ne kadar yaktığı bilgileri var...

2012 PEUGEOT 5008 PREMIUM PACK - 1.6 E-HDi 112 HP STOP&START - AUTO6R SEDEFLİ BEYAZ

284 Mesaj
30 Nisan 2010; 19:00:34 

***95 Şahin S*FBeyaz ***

BASS : ııııııııııııııı[]ıııı TREBLE : ıııııııııııııı[]ııııı 07BCA40 : ıııııııııııııııı[]ııı

12 Mesaj
1 Mayıs 2010; 18:16:44 

Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak,biliyorsunuz bizim arabalarımız konforlu,sağlam ama yokuşlarda biraz baygın kalıyor,eğer biraz zorlarsanız iyi çıkıyor yokuşu ama yokuşa normal süratte vurup hızlanmaya kalkarsanız çok zor,aranızda açık hava filtresi falan taktıranınız varmı acaba?Düşünmüyor değilim,açık hava filtresi taktırsak faydası olurmu diye merak ettim,size danışayım dedim.Cevaplarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler...

51 Mesaj
2 Mayıs 2010; 1:20:25 

Arkadaşlar Almera 1.5 HB araçların 2004-2005-2006 gibi modelleri için biçilen fiyatlar şuan için sizce nedir. Almayı düşünüyorum ancak fiyatlar çok çetrefilli ve uçuk.
bilgi verirseniz sevinirim.
Ama en azından alacağım araba marka ve modelinde karar kıldım sonunda. ALMERA 1.5 HB tabi hayırlısıyla...

* "...kuralı olan altını alır, altını olan kuralı koyar..."

* Bir adam çok yemin ediyorsa, bilin ki, o yalancıdır.

1 Mesaj
3 Mayıs 2010; 0:34:21 

selamun aleyküm. yaklşık 6 aydır 2004 nissan almera kullnıyorum..hava akış metrede sıkıntı yaşıyorum... bi temizletmiştim çalışıyodu. yine eksozdan su atıyo...sanırım yine bozuldu çıkmacılarda 300-500 arası fiyat istiyorlar...ne dersiniz nasıl karar vereyim. çıkmaya güvenemiyorum. orjinali çok pahalı yan sanayi taktırma diyorlar.

35 Mesaj
3 Mayıs 2010; 8:26:01 

quote:

Orijinalden alıntı: turkuazist

Arkadaşlar Almera 1.5 HB araçların 2004-2005-2006 gibi modelleri için biçilen fiyatlar şuan için sizce nedir. Almayı düşünüyorum ancak fiyatlar çok çetrefilli ve uçuk.
bilgi verirseniz sevinirim.
Ama en azından alacağım araba marka ve modelinde karar kıldım sonunda. ALMERA 1.5 HB tabi hayırlısıyla...

Piyasasi 18-22 arasi olmali. Cok cok temiz biseyde 24e kadar cikiyor olmasi lazim ama o kadarina gerek yok bence.. Mesela suan satilik bitane beyaz hb var, 18 civariydi yanlis hatirlamiyosam fiyati.. Eger ayni araba ise, sahibinin ilani koyup koyup sildigini soyleyebilirim. Cunku TR'de o kadar cok beyaz almera yok, bi ara ciddi ciddi niyetlenmistim almaya ama kismet olmadi.. Cok temiz biseye benziyor, gidip gormuslugum yok tabii..

Bu arada bende 2001 Nissan Almera 1.8 A/T var, 114hp ama iyi gidiyor..
Agustos 2000'de almistik, 10 senedir kullaniyoruz, 135binde.. Aracin ne kronik bir sorunu var ne de baska bir derdi tasasi.. Kesinlikle cok dogru bir secim yaptigimizi dusunuyorum.. Ancak, Makyajli kasa almeralarda renault'un parmagi vardir. Cunku o almera makyajlanmadan 1 sene kadar onceydi sanirim, renault nissanin bayagi bir hissesini aldi.. Makyajli kasada iscilik ve parca kalitesinin 2001 kasalara gore dusuk kaldigini duymustum.. Tabi bunlarin hepsi kulaktan dolma bilgiler..

Umarim uygun fiyata icinize sinen bir almera bulur, kazasiz dertsiz tasasiz binersiniz

12 Mesaj
3 Mayıs 2010; 11:42:31 

Aleykümselam Bayberdi arkadaşım aynı şey benim başıma da geldi,aynı parça bende de arızalıydı,rölantide çalışırken yada sert fren yaptığımda falan stop ediyordu araba,Ostim'de Kardeşler Pompa Ltd.Şti. var BOSCH parçaları satıyor,oraya gittim sıfır parçayı 350 TL' ye aldım,Çıkma parça satanlar da o fiyatı veriyor sana,neden ikinci el alacaksın ki git dediğim yerden 350 TL ver sıfırını al.Sana telefon numarasını vereyim istersen,gerçi bu dediğim yer Ankara'da, sen nerden yazıyorsun bilmiyorum.0 (312)354 25 41 Kolay gelsin...

105 Mesaj
3 Mayıs 2010; 22:57:11 

quote:

Orijinalden alıntı: bayberdi

selamun aleyküm. yaklşık 6 aydır 2004 nissan almera kullnıyorum..hava akış metrede sıkıntı yaşıyorum... bi temizletmiştim çalışıyodu. yine eksozdan su atıyo...sanırım yine bozuldu çıkmacılarda 300-500 arası fiyat istiyorlar...ne dersiniz nasıl karar vereyim. çıkmaya güvenemiyorum. orjinali çok pahalı yan sanayi taktırma diyorlar.

Orjinal hava filtresi kullanılmadığı zaman hava emisyon debisinin arıza yaptığını duymuştum. Orjinali yağlı filtre yan sanayisi kuru oluyor, kuru hava filtresi arızaya neden oluyor.

105 Mesaj
3 Mayıs 2010; 23:02:52 

Benim arabada direksiyonu tam sağ veya sol yaptığım zaman ince tiz bir ses geliyor. Çok sıkta olmasa bazen yapıyor. Acaba direksiyon hidrolik yağımı eksilmiştir?
veye direksiyon pompasımı arıza yapmıştır?

718 Mesaj
4 Mayıs 2010; 9:15:13 

quote:

:)

Demek çıkmasına 300-500 TL istiyorlar..

Yetkili servislerde parça fiyatlarını yazayım isterseniz..

Komple Debimetre, 651,58 TL (22680-7J600)

Sadece Sensör Kısmı 344,74 TL (22680-6N21A)

Fiyatlara KDV dahildir..

Ayrıca üç kuruş için, yan sanayi hava filitresi kullanmayınız. Yan sanayi hava filitresi bu arızaların ana sebebidir.

Saygılar

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

29 Mesaj
4 Mayıs 2010; 11:54:16 

ARKADAŞLARMERHABARLAR BENDE ARANIZA KATILDIM.OTOMATİK 1.8 ALDIM.ŞANZUMAN YAĞI VE MOTOR YAĞINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM. HANGİ MARKAYI ÖNERİRSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

718 Mesaj
4 Mayıs 2010; 12:07:12 

quote:

Orijinalden alıntı: fero1616

ARKADAŞLARMERHABARLAR BENDE ARANIZA KATILDIM.OTOMATİK 1.8 ALDIM.ŞANZUMAN YAĞI VE MOTOR YAĞINI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM. HANGİ MARKAYI ÖNERİRSİNİZ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

10W-40 Motor yağı kullanmanız gerekir, bütçenize uygun bilindik bir marka tercih ediniz.

Otomatik şanzıman yağı için; Nissan Matic D ATF standartlarını karşılayan, aşağıdaki ürünlerden birisini tercih edebilirsiniz.

Mobil ATF 320, Shell Donax TX, ATF CASTROL TQ-D III, Elfmatik G3, OPET ATF DEXRON III, Petrol Ofisi OMV ATF III

Saygılar

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

6 Mesaj
4 Mayıs 2010; 13:42:58 

quote:

merhaba
bundan 6 ay once aynısı benım basıma geldı.2000 almera ıcın hava debımetresi 1000tl istedi servıs.bende arastırdım..ankara ostim de uraz otomotiv var..oradan buldum..orjınal garantili bosch hava debımetresi 220 tl kdv dahil aldım..internet siteleride var.oradan arayıp sorabılırsın..hatta aradıgında necdet beye baglat..onunla konus..sunu soyleyeyım yan sanayi degil ..
iyi günler...

29 Mesaj
4 Mayıs 2010; 19:23:28 

TEŞEKKÜRLERmaneger 79 SAYGILAR

12 Mesaj
5 Mayıs 2010; 13:57:08 

Desenize ben biraz kazıklanmışım,ben 350TL verdim debimetreye,neyse yapacak bişey yok tabii.

208 Mesaj
5 Mayıs 2010; 20:58:51 

arkadaşlar merhaba,
2 gün önce sahip olduğum Daewoo Matizimi Sahibinden.com da satılığa çıkardım.Uzun zamandır Almera almak istiyorum,genellikle sakin yol alan biriyim.Tasarruf öncelikli kullanırım.Bu yüzden 1,5 motorun ağır kalmasını önemsemeden bütçeme göre Almera arıyordum ki nette 2006 model 87 binde Visia buldum.16750 istiyor hatta benim matizle takas+para bile olabilirmiş.Ne dersiniz,Tekna Visia farkı nedir?Fiyatı donanımına ve yaşına göre uygunmu.Tavsiyenize göre hareket edeceğim.Ayrıca almera motoru için 87 bin nasıldır?Fikirlerinize ihtiyacım var.

2004 Toyota Rav4 Extra 4x4
Macintosh Dual 2.7 Ghz PowerPC G5
Macintosh Mac Book Pro 15inc , 2.2 İ7.

105 Mesaj
6 Mayıs 2010; 9:18:34 

quote:

Orijinalden alıntı: zyozkan

arkadaşlar merhaba,
2 gün önce sahip olduğum Daewoo Matizimi Sahibinden.com da satılığa çıkardım.Uzun zamandır Almera almak istiyorum,genellikle sakin yol alan biriyim.Tasarruf öncelikli kullanırım.Bu yüzden 1,5 motorun ağır kalmasını önemsemeden bütçeme göre Almera arıyordum ki nette 2006 model 87 binde Visia buldum.16750 istiyor hatta benim matizle takas+para bile olabilirmiş.Ne dersiniz,Tekna Visia farkı nedir?Fiyatı donanımına ve yaşına göre uygunmu.Tavsiyenize göre hareket edeceğim.Ayrıca almera motoru için 87 bin nasıldır?Fikirlerinize ihtiyacım var.

Tekna ile Visa arasında donanım olarak çok fark var, web sitesinden inceleyebilirsiniz. Motor olark çok sağlam 87 bin o motor için hiç birşey değil, servislerde 400-500 bin gider diyorlardı. Fiyat olarak uygun görünüyor ve takas olması çok cazip. Aslında ben size teknayı önerirdim ama bütçeme göre demişiniz.
Saygılar

208 Mesaj
6 Mayıs 2010; 9:35:53 

Dün aksam sahibiyle telefonda konustum,ilanlarında plaka gozukmuyordu.plakayı istedim araştırmak için kem küm etti,gel buraya baktiralım aracı gibi ipe sapa gelmez laflar etti.sonucta ben eskişehirdeyim araçta en az 350 km uzakta.gittinmi almam lazim yani.almadan geri donmek olmaz.bende düsünmek icin zaman istedim ama yattı bu is.bilgi saklayarak durust satıs olmaz...
Tekna daha donanımlıysa tekna arastırayım barı..2-3 zorlarım olmazsa..
tesekkur ederim

284 Mesaj
6 Mayıs 2010; 20:54:25 

quote:

Dün aksam sahibiyle telefonda konustum,ilanlarında plaka gozukmuyordu.plakayı istedim araştırmak için kem küm etti,gel buraya baktiralım aracı gibi ipe sapa gelmez laflar etti.sonucta ben eskişehirdeyim araçta en az 350 km uzakta.gittinmi almam lazim yani.almadan geri donmek olmaz.bende düsünmek icin zaman istedim ama yattı bu is.bilgi saklayarak durust satıs olmaz...
Tekna daha donanımlıysa tekna arastırayım barı..2-3 zorlarım olmazsa..
tesekkur ederim

sa.sen kac para civarında sedan hb değişeni boyası olsun olmasın model renk lpg gibi kriterlerini belirt istersen ona göre hem biz de araştırırız hem buldugun araclara ona göre bi değerlendirme yaparız.

***95 Şahin S*FBeyaz ***

BASS : ııııııııııııııı[]ıııı TREBLE : ıııııııııııııı[]ııııı 07BCA40 : ıııııııııııııııı[]ııı

35 Mesaj
6 Mayıs 2010; 22:25:42 

Arkadaslar arac ne olursa olsun direk km ye gore araci degerlendirmek cok yanlis.. 100 km de olur ama vuruk olur dokuk olur bisey olur. Ama derseniz ki 80-90bin km almera icin cok mudur, ben bikere serviste 240000de 1.8 almera gormustum, performansi falan da oldukca iyiydi. Serviste sordum durumu nasil diye, cok rahat 400bin gorur, adam cok iyi bakiyor aracina demislerdi..

Direksiyondan cikan ses de saniyorum direksiyon pompasi veya yagi ile ilgili. Direksiyon yagindan kaciriyor da olabilir arac.

Bu arada benim aracim 135.000km'de.

208 Mesaj
7 Mayıs 2010; 13:26:13 

HB bakiyorum,dun eskisehirde bir arac daha gordum 2001 Luxury 1.5 84 bin de.siyah renk ve ici bej doseme.oldukca temiz gozukuyor.fiyatida 15.500tl.LPG li degil.Ama ilk basta daha rahat alabileceğim bir araç.Yani daha az borclanarak
Goruslerinizi ve tecrubelerinizi iletmenizi bekliyorum bu model ve versiyonla ilgili.

Artik 2010 yilindayiz ve 2001 model almak akillicami bilmiyorum ama sartlarimi zorlayamayacagimi anladim.En az 2 sene kullanirim,tekrar satmak istersemde kacari yok aldigim fiyata satamam.

Bu fiyata 2006 Modus da buldum.1.4 98bg.Ayni sinif değil biliyorum ama 2006 sonucta..

Gonlum yinede Almeradan yana,2001 Luxury alirken nerelerine baktirmam gerekir?Daha doğrusu 10 yasinda bir arac alirken nelere dikkat edilmelidir?

284 Mesaj
7 Mayıs 2010; 13:47:44 

quote:

HB bakiyorum,dun eskisehirde bir arac daha gordum 2001 Luxury 1.5 84 bin de.siyah renk ve ici bej doseme.oldukca temiz gozukuyor.fiyatida 15.500tl.LPG li degil.Ama ilk basta daha rahat alabileceğim bir araç.Yani daha az borclanarak
Goruslerinizi ve tecrubelerinizi iletmenizi bekliyorum bu model ve versiyonla ilgili.

Artik 2010 yilindayiz ve 2001 model almak akillicami bilmiyorum ama sartlarimi zorlayamayacagimi anladim.En az 2 sene kullanirim,tekrar satmak istersemde kacari yok aldigim fiyata satamam.

Bu fiyata 2006 Modus da buldum.1.4 98bg.Ayni sinif değil biliyorum ama 2006 sonucta..

Gonlum yinede Almeradan yana,2001 Luxury alirken nerelerine baktirmam gerekir?Daha doğrusu 10 yasinda bir arac alirken nelere dikkat edilmelidir?

bak bu da 2001 luxury 1,5 hem de 63binde
http://www.sahibinden.c...99550WQQpXQQdisplayitem

***95 Şahin S*FBeyaz ***

51 Mesaj
7 Mayıs 2010; 20:02:00 

ALMERA 1.5 TEKNA HB kullanan arkadaşlara sorularım var.

Arkadaşlar, 1.5 Tekna HB olupta satmayı düşünen varmı?
Birde bu HB teknaların bagaj fotoğrafı olan bir zahmet ekleyebilir mi? bir türlü bulamadım. (linkde olabilir)
LPG hangi tür gider bu HB'lerde simit tarzı mı yoksa silindir mi?
Paylaşımlar da olmasa bir takım kararları almakta zorlanıyoruz.
Şimdiden teşekkürler.

35 Mesaj
7 Mayıs 2010; 22:19:27 

quote:

ALMERA 1.5 TEKNA HB kullanan arkadaşlara sorularım var.

Arkadaşlar, 1.5 Tekna HB olupta satmayı düşünen varmı?
Birde bu HB teknaların bagaj fotoğrafı olan bir zahmet ekleyebilir mi? bir türlü bulamadım. (linkde olabilir)
LPG hangi tür gider bu HB'lerde simit tarzı mı yoksa silindir mi?
Paylaşımlar da olmasa bir takım kararları almakta zorlanıyoruz.
Şimdiden teşekkürler.

ben bitane gösteriyim

0

şaka tabi, orjinali şöyle:

0

üst resimdeki araçtaki subwoofer 40cm.

Simit depo için oldukça yeterli bir alan sanırım.. Ben almeraya takcak olsam ya simit takardım yada hiç takmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KULAKLIKCI -- 18 Temmuz 2010; 4:01:22 >

801 Mesaj
7 Mayıs 2010; 22:34:31 

ben genelde simit depo gördüm hep.

www.lpghaber.com

0

Ekteki dosya (1)

2012 Astra H 1.3 cdti Essentia Konfor Paketli
2006 Nissan Almera HB tekna
www.nissan-almera.tr.gg

57 Mesaj
8 Mayıs 2010; 6:49:18 

Arkadaşlar aranızda bu aracı lpg ile kullanıpta kat iptali yaptıran varmı veya bu katalizör yüzünden aracı problem çıkaran?Geçen İzmir Karakaşlar servise gittim araç lpg ile kullanılıyorsa mutlaka kat iptali yaptırmalısınız yoksa o parça yüzünden büyük problem yaşarsınız dediler.Bir iki yerde daha araştırdım doğruymuş mutlaka kat iptali yaptırın dediler.Muayeneye girerken tabi tekrar takılıp sökülmesi gerekiyormuş.Katalizörün dışında ince seramik gibi bir tabaka varmış araç lpg de daha çok ısınacağı için o parçayı zamanla eritip kırılmasına sebep olurmuş sonra kırılınca dağılan parçalar silindire falan büyük zarar verirmiş büyük masraf diyolar kısaca.Şimdi ben bu katalizörü boşalttırayımmı yoksa bile bile aracı böyle kullanmaya devammı edeyim?

6691 Mesaj
8 Mayıs 2010; 7:01:25 

quote:

Benim sorunum kırılan anteni.

Maalesef ben de aynı sorundan muzdaribim. Antenin bağlantı yeri kırıldı. Yalnız ben hiç bir arabada Almera'nın ki kadar uzun bir anten görmedim...

29 Mesaj
8 Mayıs 2010; 16:19:30 

arkadaşlar almeralara hangi tim lpg kiti daha uygun.Birde bujileri değiştirmem gerekiyor hangi marka buji tavsiye edersiniz SAYGILAR

51 Mesaj
9 Mayıs 2010; 0:32:35 

KULAKLIKCI ve bitirgic arkadaşlara özellikler teşekkür ederim ilginiz için.
Yakında alacağım nasipse... Ya karar vermek ne kadar zor bu konuda.
Her kafadan bir ses çıkıyor. yok ford focus yok megan yok civic... BİLMEMEK KADAR ZOR BİR ŞEY YOK...
Arabadan çok iyi anlamayınca sadece bütçe ve konfora bakmak zorunda kalıyorum.
İnceledim arabada yok yok, sordum japon yaparsa incelemeye bile gerek yok süper araba, eh son olarak ta bütçeye en uygun olanda FİYAT/PERFORMANS olarak tek seçenek kalıyor oda ALMERA 1.5 TEKNA HB
Arkadaşlar kafama takılan tek şey kalıyor o da piyasasının çok dar olması. istediğin zaman arabayı elinden çıkraramamak kalıyor.
Neyse halen yorumlarınıza ihitiyacım var.

35 Mesaj
9 Mayıs 2010; 1:58:23 

quote:

KULAKLIKCI ve bitirgic arkadaşlara özellikler teşekkür ederim ilginiz için.
Yakında alacağım nasipse... Ya karar vermek ne kadar zor bu konuda.
Her kafadan bir ses çıkıyor. yok ford focus yok megan yok civic... BİLMEMEK KADAR ZOR BİR ŞEY YOK...
Arabadan çok iyi anlamayınca sadece bütçe ve konfora bakmak zorunda kalıyorum.
İnceledim arabada yok yok, sordum japon yaparsa incelemeye bile gerek yok süper araba, eh son olarak ta bütçeye en uygun olanda FİYAT/PERFORMANS olarak tek seçenek kalıyor oda ALMERA 1.5 TEKNA HB
Arkadaşlar kafama takılan tek şey kalıyor o da piyasasının çok dar olması. istediğin zaman arabayı elinden çıkraramamak kalıyor.
Neyse halen yorumlarınıza ihitiyacım var.

ben teşekkür ederim şahsım adına, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Almera sedan'ı satıp, megane sedan alan bir arkadaş ile konuşmuştum. Konfor olarak megane'ın daha iyi olduğunu ancak servis, performans ve ÖZELLİKLE YOL TUTUŞ açısından almera'yı çok aradığını söylemişti.
Bu araçlar arasında bence megane ve almera arasında değilde, civic ve almera arasında ciddi ciddi düşünülebilir.
Onda da şöyle bişey var, aynı fiyata ya 2004 nissan ya da 2000 civic falan alınıyor sanırım. Yani almeranın burada da model yılı olarak ciddi bir üstünlüğü söz konusu.
Tek endişem, Makyajlanmış almeralarda renault'un parmağı olması.. 2000-2001-2002 almera alıyor olsanız gözünüz kapalı alın diyeceğim, ancak makyajlı kasalarda işçilik kalitesinin 2000-2001-2002'den daha kötü olduğunu duymuştum. Makyajlı kasanın da donanım olarak bir üstünlüğü söz konusu orada. Servis açısından zaten herhangi bir sorun olmaz. İstanbul'da iseniz özellikle Çobançeşme'deki Nissan Kuzey şubesini şiddetle tavsiye edebilirim. Hertürlü çalışanı çok ilgili ve müşteriye önem veriyorlar.

İkinci el olayı da, biraz şansa bağlı diye düşünüyorum.
Mesela beyaz almerayı çok rahat elden çıkarırsınız, çünkü sayısı gerçekten çok az. Şu sahibinden.com'daki makyajlı kasa almerayı çok düşünmüştüm bir aralar fakat yurtdışına gideceğim yakında, ve alırsam o aracı annem kullanıcak genelde. O yüzden böyle bir değişikliğe gitmedim. TR'de kalıyor olsam o araç sahibinden.com'da aylarca duruyor olmazdı.

Sonuç olarak, almeranın TEK sıkıntısı bence 2.eli.. Onda da biraz fazla yere ilan vererek, biraz da renk konusundan şansın yaver gitmesiyle rahat bir şekilde satılabileceğini düşünüyorum. Yazacağınız fiyatın da etkisi oldukça büyük tabi..

801 Mesaj
9 Mayıs 2010; 23:40:28 

ben teşekkür ederim elimizden bir şey geldiyse ne mutlu:)
almera gerçekten donanım fiyat olarak alacağınız en uygun araçtır.Fakat ikinci elinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.Servis konusunda İstanbul'da isenin sorun olmaz hem özel hem de yetkili servis sayısı oldukça fazladır.Parça bulmada da zorluk çekmezsiniz.İyice araştırın bakın o şekilde araç alın bazı kişiler ben uzun süre binerim ikinci el sorun olmaz der bazı kişilerde ben sürekli satarım yada sıkıştığımda hemen elimden çıkartmalıyım der o zaman almera sorun olur megane bu konuda sizi üzmez hemen satabilirsiniz.İhtiyaçları ve koşullarınızı gözden geçirip ona göre araç seçimi yapmanızı tavsiye ederim.
Herkese kazasız sürüşler dilerim.

www.nissan-almera.tr.gg

208 Mesaj
10 Mayıs 2010; 16:03:56 

Arkadaslar pazar gunu bulundugum sehirde satilik olan almera htcback lerden birini deneme surusu icin kullandım.yanimda esimde vardi.kullanirken yuzunde beliren mutluluk ve zevk ifadesini gormeliydin diyor.Bu zamana kadar opel in her bir arabasini,fordun her bir arabasini kullanmistim.ancak bu kadar yumusak vitesli,direksiyonlu ve huzurlu bir surus saglayan bir arac hatirlamiyorum .belki abarttim ama gercekten cok cok guzel ve zevkliydi,bende guven ve konfor duygusu yasatti .14.750 ye dustu ama otomatik olsaydi super olurdu.esimle beraber kullanmak istiyoruz cunku.ilk defa almera kullandim ve otomatik bulana kadar da arastiracagim.tabiiki kendi araciminda satilmasi yada takas imkaninin olmasi lazim...Vay anasini hic bu kadar etkilenecegimi dusunmemistim...Almera sahibi olan arkadaslar,Allah sizlere kaza bela vermeden araclarinizin zevk-i sefasini sürmek nasip etsin.Uygun vakitte de beni Almera HB sahibi yapsin

911 Mesaj
10 Mayıs 2010; 18:13:31 

quote:

Orijinalden alıntı: manager79

:)

Demek çıkmasına 300-500 TL istiyorlar..

Yetkili servislerde parça fiyatlarını yazayım isterseniz..

Komple Debimetre, 651,58 TL (22680-7J600)

Sadece Sensör Kısmı 344,74 TL (22680-6N21A)

Fiyatlara KDV dahildir..

Ayrıca üç kuruş için, yan sanayi hava filitresi kullanmayınız. Yan sanayi hava filitresi bu arızaların ana sebebidir.

Saygılar

Selamlar,
ALmera 2005 HB arka fren balatalar ne kadar acaba ??

www.nissan-almera.tr.gg

801 Mesaj
10 Mayıs 2010; 22:11:37 

Selamlar,
be yan sanayi almıştım trw lucas marka arka balatalar 35 ön balatalar 50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 10 Mayıs 2010; 22:13:17 >

www.nissan-almera.tr.gg

11 Mesaj
11 Mayıs 2010; 21:47:25 

S.a arkadaşlar bende 1 ay önce 2005 70000 km de almera tekna alarak katıldım aranızda olak güzel clio alacağım fiyata 16750 tl ye + 7 tane özellliği olan bir araç aldım aklımı seveyim bu rakamlara alabiliceğiniz en iiyi araç diğer japonların yanına yaklaşmak mümkün değil aranızda olmak güzel hayırlı akşamlar.

105 Mesaj
14 Mayıs 2010; 8:50:29 

Aramıza hoşgeldin kadirceki . Almeran hayırlı olsun ,Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

11 Mesaj
14 Mayıs 2010; 21:04:52 

hoşbulduk redlock rabbim herkeze kaza bela vermesin .

Arkadaşlar almeralar (tekna)larda kafama takılan bişey var aracı alırken ESP var demişlerdi netteki ilanları araştırdım bazıları var bazıları yok yazmış aracın göstergelerinde ESP OFF ışığı var fakat bu ışık ilk çalışmada yanmıyor kullanım kılavuzunada baktım ESP yi kapatmak için ESP OFF düğmesine basın diyor ama öyle bir düğme göremedim ben yardımcı olurmusunuz,teknalarda ESP varmı yokmu?yardımcı olandanda olmayandanda ALLAH RAZI OLSUN hayırlı günler.

11 Mesaj
14 Mayıs 2010; 21:07:05 

Ya arkadaşlar bu isimlerin altında yazan ER ONBAŞI neyin nesi ben askerde ÇAVUŞTUM haberim olmadan pırpırlarımı söktürdük acaba :)))

801 Mesaj
15 Mayıs 2010; 13:46:50 

hayırlı olsun araban kadirceki aramıza hoş geldin
bu er onbaşı hikayesi attığın mesaj sayısına göre mesajın arttıkça rütbe alıyorsun:)
ESP olayına gelince servise sordum olmadığını söylediler bende ilk aldığımda merak etmiştim ama yokmuş:(
kullanma kılavuzu sadece almera için değil nissanın diğer modellerinide kapsıyor.Genel bir kılavuz olduğunu biliyorum.Ayrıca ayna ayar düğmesinin yanında bir boşluk var düğme yeri gibi ama düğme yok o yer ESP on-off düğmesi imiş ama bizim araçlarda o düğmede yok.
Kazasız sürüşler dilerim

www.nissan-almera.tr.gg

105 Mesaj
16 Mayıs 2010; 0:08:46 

ESP olayı malesef bizim Türkiyedeki modellerde yok.
Ayrıca bizim torpido ekranında yol bilgisayarı, klima ve müzik kumandası var, Avrupa modellerinde Nevigasyon varmış. :(

105 Mesaj
16 Mayıs 2010; 0:17:11 

Benim Almerada ön camlar yarım açıkken cukurlardan geçince tıkırtı yapıyor , yarım açık derken dört parmak civarında kastediyorum
Servise gösterdim genel sorun gibi bişeyler dedi. Cam tutucularını değişrisek yine yapar dediler, sanırım bu almeranın genel sorunuymuş.
Sizin araçlarda da bu olay varmı?
Nasıl çözebiliriz bu olayı?

801 Mesaj
16 Mayıs 2010; 0:47:40 

evet cam sorunu almeraların genel sorunu serviste değiştiriyorlar ama yine yapıyor forumlarda bende çok araştırdım sorunu çözdük diyen de var çözemedik diyende ben bir kere serviste yaptırdım 1-2 ay yapmadı sonra yine yaptı halada devam ediyor artık umursamıyorum:)

www.nissan-almera.tr.gg

105 Mesaj
16 Mayıs 2010; 1:02:22 

quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

evet cam sorunu almeraların genel sorunu serviste değiştiriyorlar ama yine yapıyor forumlarda bende çok araştırdım sorunu çözdük diyen de var çözemedik diyende ben bir kere serviste yaptırdım 1-2 ay yapmadı sonra yine yaptı halada devam ediyor artık umursamıyorum:)

Teşekkürler...

343 Mesaj
17 Mayıs 2010; 19:16:06 

Arkadaşlar aşağıda yazdıklarımı otomotiv genel bölümünde de yazmıştım burada da yazmak istedm.. Ayrıca 2000 ve üstü primeralara da bakıyordm fakat almera daha cazip geldi kaç haftadır gitmediğim oto pazarı kalmadı gönlüme göre bir şey bulamadm ..

Arkadaşlar uzun süredir otomobil arıyorum kafamda birçok seçenek vardı almera da bunlardan biriydi ancak yorumları okuyarak ve bundan öte kişisel olark mesajlaştığım kişilerin söylemleri doğrultusunda seçeneğimi focus olarak belirledim ancak istediğim fiyat aralığında piyasada tamam budur diyebileceğim bir araç bulamadm 2000 ghia bakıyordum.. Bir tane bulmuştum tam ekspertiz için bakmaya gidecektim ki kazasız denen araç 4000tl hasarlı çıktı bu doğrultuda eski seçeneklerimi de gözden geçirmeye karar verdm bunların başında da her ne kadar konuştuğum kişiler motorun kasasına göre yetersiz olabileceği ve yakıt tüketimi konusuna değinseler de daha detaylı bilgi almak istiyorum yakıt tüketimi benm için önemli aldığımda büyük ihtimalle lpg de taktıracağım fakat benzinliyken emsallerine göre durumu nedir? Parçalar biraz pahalı deniliyor ancak birçok kişiden de rutin bakımları haricinde servise uğramadıklarını duydum..
Aslında max. 15000 tl civarı bir araç bakıyordm fakat focus merakı biraz daha zorlattı bütçeyi bu araç için de biraz zorlanabilir gibi geliyor yalnız bütçe dahilinde bulabilirsem çok daha iyi olur...
netten kaç haftadır ilanlara bakıyorum almera 2000 2001 modeller var bunların piyasa fiyatları takriben nedir çok ucuza kaçıp hatalı bir araç almak istemiyorum ve pek tabiki piyasa üstü olmaması lazım.. luxury - comfort - tekna - visia gibi modeller var sanırım luxury en donanımlısı siz hangisini önerirsiniz? tam hatırlamıyorm bir modelin diğerlerine oranla yakıt tüketiminin düşük olduğunu belirtmişti çok fark olabiliyor mu?
özetle beni çok uğraştırmaması, servise de yolumuz düştüğünde yolunmamak, yakıt tüketimi, donanım kriterleri