Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (403. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m_alpay

Hayirli olsun. Ayni islem icin mersinde yikamacimdan 400 tl fiyat aldim. Sadece boya korumaya 175 tl dedi :)

m_alpay İstanbul'a gelmeden haber ver aracını 150 TL ye içi dış motor yeni gibi yaptırırımYemeklerde benden
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony61

Arkadaşlar arabamı satmaya karar verdim. İlgilenenlere ilan aşağıda.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2-sahibinden-full-orjinal-2004-model-nissan-almera-1-5-tekna-hb-81137310/detay

Aracı satışa hazırlarken 10 kez dikkat ederek hazırlamak gerek tanıtım sayfasını. Heleki burada kılı kırk yaran duyarlı insanların yanında ilanı tanıtmak için 100 kez dikkat etmek gerek. Yoksa maazallah pek dürüst olmayan satıcı etiketini baştan yersiniz,haberiniz bile olmaz.
    ASR, EPS, Aynalar (Isıtmalı) özellikler opsiyonel mi,standart mı,sonradan mı acaba? Satışa hazır bir aracın plakasını neden gizleme gereği duyuyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: hipokrat724

Bu araç için zararlı değil faydalıdır.

[simage]http://resim.donanimhaber.com/upfiles/1302727/5AD6E9886E1640BB8DD0A2768A2189E6.jpg

Bunu öğrendiğimiz iyi oldu.

Demek ki: "3.800rpm üzerinde Lambda sensörü kapanıyormuş." Yakın zamanda test etmem lazım.

2004 ve sonrası için:
    HO2S1 HTR (B1):Egzoz manifoldundaki üç yollu katalizör üzerinde olan.
    HO2S2 HTR (B1):Alt kısımdaki egzoz üzerindeki olan.

• quote:

quote:

Bu araç için zararlı değil faydalıdır.

[simage]http://resim.donanimhaber.com/upfiles/1302727/5AD6E9886E1640BB8DD0A2768A2189E6.jpg

Bunu öğrendiğimiz iyi oldu.

Demek ki: "3.800rpm üzerinde Lambda sensörü kapanıyormuş." Yakın zamanda test etmem lazım.

Buradan daha detaylı inceleyebilirsin değer aralıklarını.TIKLA

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sony61

Arkadaşlar arabamı satmaya karar verdim. İlgilenenlere ilan aşağıda.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2-sahibinden-full-orjinal-2004-model-nissan-almera-1-5-tekna-hb-81137310/detay

Aracı satışa hazırlarken 10 kez dikkat ederek hazırlamak gerek tanıtım sayfasını. Heleki burada kılı kırk yaran duyarlı insanların yanında ilanı tanıtmak için 100 kez dikkat etmek gerek. Yoksa maazallah pek dürüst olmayan satıcı etiketini baştan yersiniz,haberiniz bile olmaz.
    ASR, EPS, Aynalar (Isıtmalı) özellikler opsiyonel mi,standart mı,sonradan mı acaba? Satışa hazır bir aracın plakasını neden gizleme gereği duyuyorsunuz?

Bende ilana bakmıştım ama yazmadım sayın hipokrat 724 gerekli açıklamaları yapmış. Işıklı dikiz aynası makyaj aynası olacak bizim araçlarda ısıtmalı aynak yok katlanır ayna yok fonksiyonel direksiyonda bizim araç için biraz fazla kaçmış zira direksiyondan kumanda desek daha doğru olur.buradaki arkadaşlar çok titiz oldukları için buna bende dahil dikkatimizi çekti belki birçok kişi bunlara dikkat etmeyebilir.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Hayirli olsun. Ayni islem icin mersinde yikamacimdan 400 tl fiyat aldim. Sadece boya korumaya 175 tl dedi :)

m_alpay İstanbul'a gelmeden haber ver aracını 150 TL ye içi dış motor yeni gibi yaptırırımYemeklerde benden

Eyvallah osman kardes:) Mersin bu konuda cok yukardan ucuyor oyleyse. İstanbula yolum duserse mutlaka ugrarim tabiki.

• Arkadaslar aracimizin motorunun temizlik sonraki durumu.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphaville85

Arkadaslar bugun aracimiza boya koruma+ic koltuk temizlik+motor temizligi yaptirdim. Hepsi icin 150TL odedik. Gercekten cok iyi oldu. Ozellikle motor (foto koyacagim) tertemiz oldu. motoru KESINLIKLE SU ile TEMIZLEMIYORLAR ozel solventler ile kuru bir sekilde temizlediler. Koltuklarda simsiyah oldu (kirden resmen griye donmuslerdi ) Yapan firma Ankara / Tabanway. Cila markasi olarak Amerikan mali olan (daha once ben kullanmistim memnun kaldigim bir marka) Meguiars kullandilar.

Bilgilerinize.

Hayırlı olsun, çok iyi yapmışsınız. Bana motor temizliği şart değil(hatta yaptırmayacağım), aracın dışının epey bir elden geçmesi gerekiyor. Sadece boya koruma yetmez, öncesinde bir pasta lazım gibi geliyor.

Ben "Detailing Garage"ı düşünüyordum. Ama siz memnun kaldığınıza göre sizin gittiğiniz yeri de düşünebilirim. Detailing'e ait örnek bir fotoğraf:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• quote:

Hayırlı olsun, çok iyi yapmışsınız. Bana motor temizliği şart değil(hatta yaptırmayacağım), aracın dışının epey bir elden geçmesi gerekiyor. Sadece boya koruma yetmez, öncesinde bir pasta lazım gibi geliyor.

Ben "Detailing Garage"ı düşünüyordum. Ama siz memnun kaldığınıza göre sizin gittiğiniz yeri de düşünebilirim. Detailing'e ait örnek bir fotoğraf:

Bu yaptirdigim yerde oncesinde gerekli yerlere pasta (zift, boya vs kalintilari) yapiyor. Zaten komple pasta cok iyi bisey degil sonucta aracin boya kalinligini inceltiyor. Daha sonra cila ve daha sonra boya koruma uyguluyorlar. Aracin tavan, taban ve koltuklarinida yikiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alphaville85

quote:

Bu yaptirdigim yerde oncesinde gerekli yerlere pasta (zift, boya vs kalintilari) yapiyor. Zaten komple pasta cok iyi bisey degil sonucta aracin boya kalinligini inceltiyor. Daha sonra cila ve daha sonra boya koruma uyguluyorlar. Aracin tavan, taban ve koltuklarinida yikiyorlar.

Bir an Ankarada olsaydim keske dedim :) Gerci cok gelip gittim ama artik yolum dusmuyor Ankaraya :)

• arkadaşlar bugün aracıma usb sd aux okuyucusu taktırdım.cd changer girişinden bağlanıyor sadece sağ taraftaki soketlerden 2 adet kablo ile + kutuptan elektrik alınıyor.Usb içerisinde 6 adet cd dosyası oluşturuyoruz.Bir dosya 99 adet şarkı çalabiliyor.6 x99=594 adet mp3 yükleyebiliyorsunuz.Montajı 10 dakika sürüyor.Ses kalitesi gayet güzel herhangi bir şekilde seste bozulma yok.1 ve 4 tusları ile 6 adet dosyayı yönetebiliyor 2 ve 5 tuşları ile dosya içinde şarkı atlatıyorsunuz src tuşuna basıp radyo 2.basışta cd 3.basıştada cd changer moduna geçiriyorsunuz.
    Nissan araçların hepsine takılabiliyor sadece 2 adet kablo ile elektrik alınması şartı var.İlgilenen arkadaşlara daha detaylı bilgi verebilirim.Buda nissan araçlar için almanız gereken cihaz bilgisi
    UYUMLU MODEL
    MODEL MODEL YILI      ÜNİTE MODELİ
    350Z 2003-2010     RE-06
    Almera 1995-2010     RE-06
    Almera Tino2000-2010     RE-06
    Murano 2005-2010     RE-06
    Navara 2005-2010     RE-06
    Note 2004-2010     RE-06
    Pathfinder 2005+      RE-06
    Patrol 2008-2010     RE-06
    Primera 1995-2001     RE-06
    Qashqai 2007-2008     RE-06
    Qashqai 2+2008-2010      RE-06
    X-Trail 2001-2010     RE-06

Montaj resimlerini ekleyeceğim eğer buraya ekleyemezsem imzamdaki sitede volverin33 dostumuz yayınlamak isterse ona mail atarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 14 Mayıs 2012; 16:43:00 >

• bu 1. resim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 12 Mayıs 2012; 22:01:44 >
  • buda 2.resim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 12 Mayıs 2012; 20:59:12 >
  • buda 3.resim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 12 Mayıs 2012; 22:00:49 >
  • quote:

arkadaşlar bugün aracıma usb sd aux okuyucusu taktırdım.cd changer girişinden bağlanıyor sadece sağ taraftaki soketlerden 2 adet kablo ile + kutuptan elektrik alınıyor.Usb içerisinde 6 adet cd dosyası oluşturuyoruz.Bir dosya 99 adet şarkı çalabiliyor.6 x99=594 adet mp3 yükleyebiliyorsunuz.Montajı 10 dakika sürüyor.Ses kalitesi gayet güzel herhangi bir şekilde seste bozulma yok.1 ve 4 tusları ile 6 adet dosyayı yönetebiliyor 2 ve 5 tuşları ile dosya içinde şarkı atlatıyorsunuz src tuşuna basıp radyo 2.basışta cd 3.basıştada cd changer moduna geçiriyorsunuz.
    Nissan araçların hepsine takılabiliyor sadece 2 adet kablo ile elektrik alınması şartı var.İlgilenen arkadaşlara daha detaylı bilgi verebilirim.

Montaj resimlerini ekleyeceğim eğer buraya ekleyemezsem imzamdaki sitede volverin33 dostumuz yayınlamak isterse ona mail atarım.

büyük bir memnuniyetle.

• Son aşamada aracın alt kısmını tazyikli su ile yıkayıp çıktıktan sonra hareket halinde, yol bilgisayarını resetleyip gelen ilk yakıt verisi. 1800 rpm 5.vites ortalama hız 70 km/sa.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 12 Mayıs 2012; 21:28:40 >
  • 5 sa. 45 dak.sonra şehirdışı son Lpg yakıt durumu.
    Öncesi: Lpg kalibrasyon ayarı. Katkılı otogaz. Motor alt temizliği. Sensör soket temizliği. O kadar zorladım ama motor arıza lambasını yakamadım.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 12 Mayıs 2012; 21:27:56 >

• quote:

arkadaşlar bugün aracıma usb sd aux okuyucusu taktırdım...

Hayırlı olsun. Gayet güzel olmuş. Aracı CD Changer varmış gibi kandırıyoruz yani.
  • Almeramın debriyaj sisteminin değişmesi gerekiyor ama şimdilik çok fazlada hissettirmiyor. Bu yüzden çok önceden seti aldım ve şimdilik duruyor bir köşede. Yanımda 75 kg arkadaşım, 65 kg bagajda yük, ortalama kalan 50 litre yakıt ve 75 kg ben. Toplam 1450 kg ağırlık. 151 kg fazlalıkla virajlı(70-80 km hızda bile tehlikeli viraj), eğimsiz karayolu. 100 km hıza 10 saniyede ulaşabildim bu kadar olumsuzluklarla. Virajıda aynı anda çekmesini istedim arkadaşın ama korkudan çekememiş. Çokta zorlamadım aslında rekoru kırmak için. Çünkü yükleri 1299 kg’da dengeleyip ,debriyaj setini değiştirdikten sonra en doğru sonuca ulaşacağım. TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 12 Mayıs 2012; 22:26:49 >

• 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.