Şimdi Ara

Noktor, Micro Four Thirds uyumlu HyperPrime 50 mm f/0.95'i duyurdu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amerika merkezli objektif üreticisi Noktor,

Micro Four Thirds standartlarını destekleyen D-SLR kameralara özel HyperPrime 50 mm'yi duyurdu.

8 element ve 7 gruptan oluşan optik yapısıyla dikkat çeken 480 gram ağırlığındaki manuel objektif, f/0.95'e kadar açılabilen ve f/16'ya kadar kısılabilen diyaframıyla ön plana çıkıyor. Minimum odak mesafesi 60 cm olan objektifin filtre çapı ise 62 mm.

Noktor'un HyperPrime 50 mm'yi 15 nisan tarihinden itibaren satışına başlaması beklenirken fiyatın 750$ civarında olacağı söyleniyor.

Objektifle çekilmiş fotoğraf örneklerini görmek için tıklayın

Teknik özellikler;

Ağırlık:
    480 gram

Optik yapı:
    8 element; 7 grup

Fokal uzunluk:
    50 mm

Minimum diyafram:
    f/16

Maksimum diyafram:
    f/0.95

Minimum odak mesafesi:
    60 cm

Filtre çapı:
    62 mm

• f değeri olarak mükemmel ancak birde optik kalitesini görmek / denemek lazım.. bi çıksın elbet örnek fotoğraflarını görürüz..
  • Kit lensler -tam hatırlamıyorum- ama 3.5 gibi değerler oluyor. Like makinalar genelde 2.8 ...

Vay canına be emmi ! Geceleri ISO'ya abanmamak için birebir.
  • Fiyat olarakta uygun bu f değerine zaten şapka çıkartılır.
  • 0,95 ilk lens olmamasına rağmen af yapıyorsa ve fiyatı (750 pre-order kampanyası) bu şekilde kalacaksa tadından yenmez.
  • hiç anlamam bu fotoğrafcılıkdan. bi tane kompakt canonum var çekiyorum işte.750 dolar ben lense versem evin yolunu bulamam bu profosyonel işi
  • HDR fotolar ne kadar güzel oluyor. acaba donanımsal (bu türden objektif vs) mı? yazılımsal mı? yapılıyor?
  • micro 4/3 lensler normal 4/3lere oluyormu acaba Büyük bir ihtimal çeviricisi vardır ozamanda AF olmuyor diyecem ama gerçi zaten manuel lens af yok. Bununla müthis SAD yapılır.
  • canon/nikon/pentax/sony bayonetli olarak da satış olacaktır bence..

edit: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 7 Mart 2010; 13:05:17 >
  • Af yokmuş tabiki.
  • AF yok ama 750$ cok uygun
    f0.95'te elle netleme imkansiz gibi birsey, o yuzden cekilen fotograflara %100 bakmamak gerek. ciksa da birileri minciklasa
  • bu üretici firmanın ilk lensimi acabA?İnternet sitelerine baktım,başka lens göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbuzol

bu üretici firmanın ilk lensimi acabA?İnternet sitelerine baktım,başka lens göremedim.

öyle gibi görünüyor.. yalnız dikkatimi çeken neden micro fourthirdsli bir lens çıkardı? üstelik ilk lens? neden canon/nikon/sony/pentax gibi daha popüler markalar değilde fourthirds?

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 7 Mart 2010; 16:49:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.