750 lira maaşla kredi alınır mı ?
30 Cevap6523 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mart 2010; 11:39:19 

[font="Tahoma"]Merhaba arkadaşlar ;

Bir kaç aya kadar ehliyet alıyorum ama arabam yok. Babamın arabası vardı fakat o da sattı arabayı, emekli olduğu için bi daha araba almam dedi.

Şimdi benim elime aylık 750 lira para geçiyor. Yaşım 20, pek fazla harcama yapmıyorum, param cebimde duruyor.

Bankadan 4000 lira kredi çekerek temiz bir Renault Spring alabilir miyim sizce ? Aylık 375 lira taksit ödesem geriye kalan para bana bir ay boyunca rahat yeter. Arabayla fazla gezmem zaten ayda en fazla 300 km yaparım.

Benim gibi bir durumda kredi çekerek araç alan arkadaşlar varmı acaba ? Sizce temiz bi spring alabilir miyim ?
[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S Line -- 6 Mart 2010; 11:43:28 >

2067 Mesaj
6 Mart 2010; 11:44:36 

Bence 1 sene daha sabret, o paraları bankada biriktir. Birikmiş paranla peşin al arabanı. Araba alınca hem kredi hem arabanın masrafı ağır gelir. Arabanın sadece yakıt masrafı olmaz, sigortası, tamiri vs çok sıkışabilirsin.

2228 Mesaj
6 Mart 2010; 18:39:04 

özel sektörde çalışıyorsan bence bu aralar hiç girme, ayrıca kredi ile alacağına azıcık daha sabret, ihtiyaçlarını taksi ya da otobüsle karşıla, 1 yıl sonra elinde paran olunca gönül rahatlığıyla al zira kredi baş ağrısı, stres kaynağı bence

Gülü öyle bir sevmelisin ki, soranlara dikeni yok diyebilmelisin. Tıklayın...

2331 Mesaj
6 Mart 2010; 19:05:06 

kardeşim bence alınır niye alınmasın herkesin araba sahibi olmaya hakkı vardır.Ama alacaksan bence bradwaydan şaşma senin için masraf çıkarmayan değer kaybetmeyen yedek parçası kolay bulunan yakıtı az bir araba uygun o da broadway dır

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

1296 Mesaj
6 Mart 2010; 19:13:10 

Bence de peşin parayla almalısın.Ben peşin aldığım halde bile zorunlu sigortasına,ufağına tefeğine ödediğim parayı yemek paramdan kısmak zorunda kalmıştım ilk aylar...Gerçi sabit bir gelirin varken pek sorun olmaz ama dünya hali sonuçta yarın ne olcağını bilemiyoruz

"It's time to fight back", that's what Huey said.
2 shots in the dark now Huey's dead.

602 Mesaj
6 Mart 2010; 19:54:40 

sakın ha!
benim 2500 maaşla krediden korkan dostlarım var.

derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.(kofüçyus)

2253 Mesaj
6 Mart 2010; 19:58:30 

Hiç harcaman sabit ödemen gereken birşey yoksa ve o para sürekli geleceği garanti ise al. Altıncan kalkabileceksen kredi öcü değil destektir. 375 bankaya ödersin geri kalanıda gaza benzine tamire gider geçinip gidersin zevkini alırsın

3940 Mesaj
6 Mart 2010; 20:07:34 

Sabit gelirin varsa çekilir elbette niye çekimesin ki. Fakat az miktarda kredi çekmek bazen fazla pahalıya gelebiliryor ( dosya masrafı filan). Kredi çekmeden önce bu ekstra masrafları da hesap et.

6677 Mesaj
6 Mart 2010; 20:32:03 

Kardeş bencede kredi işine girme .. Biraz daha sabret paranı koy kenara biriktir bence öyle al. Babamdan biliyorum ne zaman kredi çekse adam uyuyamıyor sabahlara kadar hesap kitap yapıyor

Ben bir süre daha biriktir , aracını öyle al derim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mart 2010; 20:42:33 

Sağolun arkadaşlar. 2010 yılınıda İETT ile geçircem sanırım

284 Mesaj
6 Mart 2010; 23:00:00 

bugüne kadar 3 kredi bitirmiş ve 2 kredisi devam eden biri olarak söylütorum kredi 1kez alınır ömür boyu bitmez alışkanlık yapar gelirin iiyi olsa bile böyle allaha şükür maaşımız var ama geldiği gibi gidiyor aylık 1600 kredi öüyorum 2 kredi ye araba için çekmezdim krediyi bekle şöyle kafana yatan aaraba ara paranı biirktir öyle al

DH FIAT PALIO KULÜBÜ

248 Mesaj
6 Mart 2010; 23:04:37 

Bankalar da kolay kolay taşıt kredisi vermiyor. Onlar da siz başvuru yaptıktan sonra detaylı araştırmalara girişiyorlar, uygun bulurlarsa kredi veriyorlar. Düzenli gelirin olması önemli bir faktör kredi için.

1830 Mesaj
7 Mart 2010; 1:44:42 

Banka öpmeyeceği eşeğe arpa vermez güzel kardeşim, KESİNLİKLE krediyle araba alayım falan deme, hele 750 TL gibi bir maaşla araba kredisi yükünün altına gireyim diye sakın heves etme ! Tefeci neyse Banka da odur,

- Eskiden tefeciler vardı, paranı öderdin borcun biterdi, üstüne haraç gibi gelir senden kaba kuvvetle fazladan para isterdi, elemanı gelirdi çorba parasını isterdi, paranı ödediğin halde kurtaramazdın kendini , şimdi bu tefeciler bankalarla yer değiştirdi, parayı ödesen bile krediyi verirken sana güzelce bir emeklilik paketi sunuyorlar, pakete üye olun kredinizi onaylayalım diyorlar, paşa paşa üye oluyorsun, yetmiyor, kredi masrafı adı altında haraç alıyorlar, sözde kağıt masrafını da paşa paşa ödetiyorlar sana, ondan sonra yetmiyor, kredi alırken sana verdikleri banka hesabının kullanım ücretini istiyorlar, vs .

Yukarıdaki yazdığım eğer zamanında kredini ödemeyi başarırsan.....

Ya ödeyemezsen neler olacak onu da söyleyeyim !!!

- Önce güzelce bir gecikme faizini yaslarlar adama,
- Ardından çoook uzunca bir süre bu faizi işletirler, adamı hemen icraya vermezler ! buraya dikkat, sen dersin ki 10.000 TL kredi çektim taş çatlasın yarın birgün 14-15 olur öderim dersin dimi ? Kazın ayağı öyle değil, çektiğin krediye yaklaşık olarak 2 sene kadar faiz işletirler, sadece anaparanın faizini değil, her ay eklenen faizin de üzerinden hesap yapılır yani; faizin de faizini eklerler. 2 sene geçer sonunda 10.000 lira olarak aldığın borç bir de bakmışsın 20.000 lira olmuş, yeter mi ? yetmeeeeez ! Bunun üzerine seni icraya verirler, icraya verdikleri Avukat olacak dallama telefonla seni taciz eder bir süre, ardından sana icra gelir, bir de bakmışsın ki 20.000 TL lik borcun olmuş 40.000 TL! neden? icra dosyası parası, avukat masrafı ( en ucuz avukat ücreti 5.000 TL tutar ) , bu avukatın sana icraya gelmek için yaptığı yol ücreti, benzin parası, kaldığı otel parası, sabah kahvaltısı parası, ne kadar masraf yaparsa bu avukat tamamı senin borcuna eklenir, yanına aldığı icra memurları isterse yer-içer onlar da senin borcuna eklenir, daha bir sürü şey başına gelir, artık iş öyle bir noktaya gelmiştir ki borcun ödenebilmesi mümkün değildir, 10.000 TL para almışsındır ve bankaya olan borcun artık 50.000 TL dir. Banka resmi olarak haklıdır , bu saatten sonra hayatın biter !

- Gidip 10 numara iş bulursun , maaşına haciz konur ( % bilmemkaçına )
- Üzerine araba alırsan el konur,
- Üzerine ev alırsan el konur,
- Herhangi bir evde kiracı olarak oturduğunu ıspat ederse banka bu eve gelip eşyalarına el koyma hakkına sahiptir, en basitinden kira kontratını gösterir evine girerler.

Velhasılkelam, 25 yaşında İETT 'ye binen özgür bir adam iken, 30 yaşında hala bankanın hizmetçisi olmuş, kazandığından haracını veren bir KÖLE haline gelmişsindir.

Ben bu riske heves ettiğim herhangi bir mal için girmezdim, ödeme ihtimalim %99 olsa , ödeyememe ihtimalim %1 bile olsa girmezdim. ....

Sence otomobile binebilmek için bu risk değer mi ?

BMW 3.20 D M Package 2012 - 2.0 D 184hp - 380nm

14842 Mesaj
7 Mart 2010; 1:51:24 

hiç gerek yok. en başta, 3-4 yaşın altındaki arabaya kredi isteyince nah çekiyorlar. kredi çektiğin arabaya kasko yapma zorunluluğu da cabası. bir de, eldeki paranın tamamını arabaya yatırmak pek mantıklı değil. herkesin de dediği gibi, biraz daha nakit biriktir, bir miktarını kenara ayır geri kalanını peşinat yap. üstüne de kredi mi çekiyorsun ne yapıyorsan yap ama kenarda para bırakmadan olmaz.

20690 Mesaj
7 Mart 2010; 2:10:11 

Özel sektörde çalışıyorsan sakın kredi işine girme. Türkiye'de yaşıyoruz güzel kardeşim. Adam kriz var diye yarın kapının önüne bile koyabilir. En güzelini sen hesap et. Mesela ayda 375 lira bankaya kredi öderim diyorsun. bankaya kredi ödemek yerine ayda 375 lirayı banka hesabına koy ama çekme ordan para. İki ayrı hesap açtır birine kredi ödüyor gibi para yatır diğerini de harcayacağın miktarı yatır. Ay sonunda elinde para mı kaldı. 375 yatırdığın hesaba o parayı da yatır. 1 sene sonra o para sana 4000 lira olur zaten. İstersen o parayla arabanı alırsın. Ben bile öğrenci halimle bankaya para yatırmaya çalışıyorum. Ayrıca bir hesaba. Fon alımı yapıyorum ya da para yatıyor öylece. En mantıklısı da kredi işine girmektense kendin kendine kredi borcu uygula. Kendine borçlan yani.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5060 Mesaj
7 Mart 2010; 2:10:58 

Biriktirip peşin almak bence de mantıklı,kredi cidden başa bela bir olay.Ama şöyle birşey deneyebilirsin.Krediyi taşıt değil de tüketici kredisi olarak çekebilirsen,hem aracına rehin konmaz,hem de kasko yaptırmaktan kurtulabilirsin.Aracı alır 1-2 ay biner baktın olmuyor denkleşmiyor aracı tekrar değerinden satarsın.2.elde zaten değer kaybetmez.Krediyi de kapatmak istersen kalan ay kadar faizi düşüyorlar zaten.4000 lira nın dosya masrafı pek tutmaz,yaptığın harcama da sadece koyduğun benzin yada mazot olur,onu da bindiğine sayarsın.Uygun fiyatlı bir araç alırsan kar bile edebilirsin belki..

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Comfortline DSG Derin Siyah

2698 Mesaj
7 Mart 2010; 2:20:13 

bence de peşin al dostum.krediyi ödedikten sonra 750 tl falan kalsaydı çek derdim ama araban var mı derdin var bence de iett ye devam

Sony Zx1 / Shure Se 846

2056 Mesaj
7 Mart 2010; 3:25:40 

Dostum o kadar yaşlı arabaya taşıt kredisi çıkmaz, ihtiyaç kredisi almaya kalksan maaş rehni olayına girmeye çalışırlar. Ben de diğer yazan arkadaşlar ile aynı görüşteyim, kredi almak doğru değil. Biraz daha sabredip paranı biriktirmen en güzeli.

1111 Mesaj
7 Mart 2010; 7:22:57 

quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

kredi işini tavsiye etmiyorum.....

210 Mesaj
7 Mart 2010; 8:12:55 

En temizi PEDERBANK a başvurmak gibi.....

2255 Mesaj
7 Mart 2010; 8:22:34 

spring e kredi vermezler bireysel ihtiyaç çekeceksin mecbur bunun içinde işinde en az 6 ay çalışman vede çalıştığın yerin bir kaç senelik olması lazım 750 net maaşın varsa aylık taksitlerin maaşınını %60'INI geçemez

1480 Mesaj
7 Mart 2010; 10:13:27 

kendinizin bankası olun,
bankalar insanlara sahip olabileceklerinden çok şey verip karşılığında onları köle yaparlar
aza tamah edin, kredi ile spring alacağınıza kredisiz serçe almak için para biriktirin
bugünlük dersimiz bu kadar

Barton 2500+ | Abit AN-7 | 1.5gb DDR400 | ASUS X800XT Platinum Edition + AC Silencer | 120gb WD JB 7200rpm + 250gb Samsung Sata2 NCQ | Philips 109P4 | Jazz JB9901 150watt RMS | Ferrari Force Feedback Wheel | Thermaltake 420watt pfc | ASUS TA 210 | AC Fan Pro TC
2nd:
ThorougBred 1700+dlt3c | MSI KT4AV | 512mb DDR400 | Sapphire 9800pro | 15gb Quantum lct 7200rpm + 4gb WD 4200rpm:(| Samsung 763mb | Philips a2.610 5+1 55watts RMS | ASUS 300watt

3119 Mesaj
7 Mart 2010; 10:24:01 

Bence de beklemelisiniz

Volkswagen Caravelle BiTDI 180 HP 400 NM
İnceleme için tıklayınız.

2487 Mesaj
8 Mart 2010; 0:27:18 

kredi çekilebilir..
ama çok dikkatli olmalısınız..
aylık ödemelerine ve toplam ödemelerine bakmalısınız..
masraf dökümünü muhakkak isteyin eğer kredi çekecekseniz..
şu an pek çok banka faizi düşük gösterip masraftan vs. geçiriyor kredi çekenlere dosya parası adı altında..
arkadaşlar kredi çekilir ama durum avantajlıysa ya da zaruret varsa çekilir..
4.000 TL için 1.000 - 1.500 TL faiz + masraf alıyorlarsa çekilmez tabiki de..
yıllık maliyet oranı
dosya masrafı
sair masraflar ( hayat sigortası vs. )
bu 3 konu çok iyi araştırılmalı..

4424 Mesaj
8 Mart 2010; 1:36:29 

o bütçeyle bence lada samara almalısın.

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

6867 Mesaj
8 Mart 2010; 1:54:54 

10.000 TL Kredi çektik.
Kampanya vardı araç alırken 12 Ay faizsiz diye.

Bu resmi tefeci yani bankalar durduk yere kalkıp kime faizsiz 10.000 TL para vermiş.

Neyse krediyi aldık. Yaklaşık 700 TL masraf çıkardılar.
Buyurun....

Başka bankadan 10.000 TL çeksen 12 ay taksit yaptırsan yine 700 TL masraf ekliyorlar aynı hesaba geliyor.

Bankalardan bıktım artık...

Babam bütün kredi kartlarını Allaha şükür tam öder.
Mesela o ay 500 TL borç geldiyse onu öder geçer. Kimisi asgarisini yatırır mesela 150 TL.
Bankada böyle adamı sever. Nasıl olsa bana yedriyor diye.
Babam ne zaman bankayı arasa limit yükseltin diye, yükseltmezler. Kapatın dedikleri anda kapatırlar. Niye? Faiz yiyemiyorlar.

Ama bana öyle değil.
2 tane kredi kartım var.
Birisini aktif kullanırım.
3-4 ay paraya sıkıştım asgarisini yatırdım borcun.
Aaa bide baktım limit kendi kendine artmış.
Sonra borcu kapattım, kartıda kapatın dedim.
Kapatmadılar, yok bonus verelim yok parapuan verelim felan.
Kapatmaz tabi, benden faiz yiyor adam niye kapatsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 8 Mart 2010; 1:57:58 >

328 Mesaj
8 Mart 2010; 11:15:00 

alınır neden alınmasın.Ben aldım tamda senin durumunda.Bankadan mesaj geldi 5000 lira krediniz hazır diye.Ben istemedim onlar zorla vermeye çalışıorlar.Bizim alma niyetimiz vardı konşuyorduk hadi alalım dedik.Gittim aldım 5000 lira birazda kesinti oldu.5500 liraya 93 model spring aldık.2 yıl kullandık.sonra sattık yine kredi çektik megane 2 aldık.Her halükarda bankaya muhtaç oluyorsun her ne kadar bulaşmak istemesende.Kredi çekeceksen denizbankı tercih et çünkü masraf çok az alınıyor finansbank özellikle uzak dur maşallah iyi sömürüyo 300 civarında masraf çıkartıyor.Yanlız alacağın araba eski olacağından artık araba kendini salıyor malum metal yorgunluğu.Çokda masraf yaptık arabaya.Çok sorunlar çıkardı masraflarla buldu 7000 lirayı.Çok pişman olduk ama iş işden geçmişdi.Ama hakkınıda yemeyelim lpg ile çok az yakıyor.Uzun yola çıktım 1900km gittim geldim yolda bırakmadı bizi.Yokuşlarda çabuk bayılıyor araba doluysa..

666 Mesaj
8 Mart 2010; 11:44:59 

quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

hiç gerek yok. en başta, 3-4 yaşın altındaki arabaya kredi isteyince nah çekiyorlar. kredi çektiğin arabaya kasko yapma zorunluluğu da cabası. bir de, eldeki paranın tamamını arabaya yatırmak pek mantıklı değil. herkesin de dediği gibi, biraz daha nakit biriktir, bir miktarını kenara ayır geri kalanını peşinat yap. üstüne de kredi mi çekiyorsun ne yapıyorsan yap ama kenarda para bırakmadan olmaz.

Hiç sevmezdim bu kapitalizmin ajanı bankaları ve alışveriş merkezlerini zaten ikisininde büyük kısmı yabancı sermayenin elinde.Borç para veriyor tüketime reklamla özendiriyor,sonra kendisine köle yapıyor.Eski türk filimlerinde kızın ilk önce bedava uyuşturucuya alıştırılıp sonra satılması gibi.Hem sosyalizimde hende islamda faiz yasak Allah iyi şeyleri haram kılmaz. faiz haramsa mutlaka bir nedeni vardır.benim 100 bin civarı param bankada %8 den faizdeydi kendi kendime diyordumki zaten enflasyon bu civarda parayı elimde tutsam eriyecek bukadarı haram olmasa gerek.hem ben paramı ekonomiye kazandırıyorum banka sanayiciye kredi veriyor yatırım yapıtıyor ihtiyaç sahipleri ihtiyaçlarını gideriyor para yastık altında duracağına hem daha güvenli bankada dursun.Şimdi düşünüyorum yanlış yapmışım birşey haramsa eğer gerçekten çok iyi düşünmek ve mümkünse yapmamak lazım.parayı bankadan çektim iki iş yaptım ilkinden 25bin kar ettim ikincisinden 3bin zarar etim .

1611 Mesaj
8 Mart 2010; 13:13:22 

benim gördüğüm en igrenç banka garanti adamlardan bir kredi kartı alıyorsun hop sana bir sürü ücret geçiriyorlar kapat diyorum yok kapatamayız da şu da bu da aman bulaşmayın ; kredi işine gelince borç adamı yer derler ya atalarımız çok doğru söylemiş ben bi kere gücüm olmasına rağmen kredi çektim ödeyene kadar sedef hastası oldum neden allaha şükür maaşım iyiydi ama o bu derken bir anda şıkısıyorsunuz o zamanda aklınıza bu kredi geliyor aman ne alırsanız nakit alın ben kredi kartlarını kapattırdım ne alırsam peşin alıyorum o zaman cebimde 50 lira mı var benzini 50 liralık yok mu almayıp yürüyorum en güzeli bu bence

7958 Mesaj
8 Mart 2010; 15:47:45 

Kredi kadar iğrenç bir şey olamaz dediğiniz gibi, herifler resmen insanları sömürüp soyuyorlar. Yasal tefeci. Bence bunları bir şekilde engellemek lazım. Ama devir sakat işte, herkes herşeyin içerisinde artık, beklentiler çok yüksek. Adam ne yapsın, dayanamıyor kendiside borç harç vs. en iyi malı vs. almak istiyor. Tv'ler, sinemalar, gazeteler, sokaklar, alışveriş merkezleri, hatta facebook bile bunun en büyük bir sebebi. Bir bakıyorsunuz face'den herifin fotoğraflarına saray yavrusunda yaşıyormuş meğerse...Sizde özenip 1000$'lık telefon, 300$'lık ayakkabı almaya vs. başlıyorsunuz...

Devir çok sakat çok...Hakikaten kıyamet , sandığımızdanda yakın...

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

3593 Mesaj
8 Mart 2010; 16:26:12 

750 liran cebinde duruyorsa 7 ayda falan toplarsin 4 bin lirayi, hic kasma krediye.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » 750 lira maaşla kredi alınır mı ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.326