Şimdi Ara

Nvidia GeForce 196.75 WHQL sürücüsünü kaldırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
0
Favori
10.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan ve %30'a varan performans artışı vaad eden GeForce 196.75 WHQL sürücüsü, Nvidia tarafından kaldırıldı. Oyunlarda ve test uygulamalarında yüksek ısı problemi yarattığı belirtilen sürücüde, yapılan araştırma sonucunda fan kontrolcüsüyle ilgili bir açık tespit edildiği ve Nvidia'nın bu sürücüyü geri çektiği belirtiliyor.

Nvidia sürücüdeki hata düzeltilene ve güncellenmiş bir versiyon yayınlanana kadar kullanıcıların GeForce 196.21 sürücüsüne geri dönmesini tavsiye ediyor.

• bu sürücü ile kartları yanan insanlar varmış.
    hatta kartı yanan bir sürü insan forumlara bu konuyla ilgili soru sormuş ve bu yüzden nvidia sürücüleri kaldırmış.
    blizzard forumlarında G92 kart kullanıp wow oynarken kartları yanan insanlar var.
    bu sürücüyü kart sahipleri derhal eski sürücülerine geri dönsün bence

steam forumlarında da benzer bir başlık açılmış.
    güncel olarak paylaşıyım.
    TIKLA

özellikle artık oyunları tek merkezde toplayan Steam takipçisi çok olduğundan bu forumu paylaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 5 Mart 2010; 12:45:42 >

• cok ılgınc.kart ısısını test edıp bır sorun varsa eskı surucuye donerız artık.
  • benim pc de kurulu olan 2 işletim sistemi için indirmiştim xp ve 7 için lakin 7'de stabil çalışırken xp'de mavi ekran hatası verdi bende driver'dan şüphelenmiştim demekki haklıymışım...
  • Sık kullanılanlara eklemelik bir konu
  • Önceki konu altındaki yorumlar kartlar kadar sıcak. "Nvidia farkı", "nvidia başka", " diğerleri altı ay bekler gelmez","sürücü dehası nvidia"... Yazılımda dev olan nvidia kartları yananların kartlarını ödeyecek mi şimdi?

Ati test etmiyor sürücüleri diye kızıyordu nvidia fanları. Buyrun nvidia'nın test edilmiş sürücüleri. Fermideki ilgi yoğunluğunu bir miktar kaydırmak ve eski stokları eritmek için alelacele çıkarılmış bir sürücüydü zannımca. Kumandan haklı çıktı sanki.

İyi ki yüklememişim. Piyango bize de vurabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevi şahsına münhasır -- 5 Mart 2010; 13:07:19 >
  • nvidia bu sürücüyü atı çalışanlarına hazırlattı galiba yoksa kendi böyle bir hatayı asla yapmaz
    nasıl deniyordu forumda: nvidia sürücü olayında bir numara
  • G92si yananlara Çift G92 GPUlu GTS250x2 verirler artık. Nasıl olsa depoda çok var.
  • Doping lafı demekki gerçekmiş.Yan etkileri ortaya çıktı
  • Sürücüyü yüklememeiştim konuya hiç bakmadıydım iyi denk gelmiş
  • Eğer bu dedikleri olduysa yandı gülüm keten helva,gerçi cidden kartlar yanmış.
    Yazılım devi,arge si süper olan yeşil kabuklu firmamız alien edasında kartlarımızı yakarak bir tutam metal bırakıp gidicek,vay nvidia Fermi yi göstermedi üstüne üstlük elimizdeki kartıda yok etmeye kalktı
  • @ali_emre
    Steroid verdiler kesin
  • bende bir sorun yok kullanmaya devam :)
  • @sadtneverdie

Driver ı sanırım siz test ettiniz .
  • bütün yüklüyenlerde aynı sorunu veriyormiki bende iki gündür oynuyorum ama ben fan hızını %75 yapmıştım zaten şimdilik ısınma sorunu cıkmadı acaba herkezde oluyormu...
  • kimin kartı yanmış ya ne oldu? blizzard oyunlarıyla ilgili olan sorunları mı diyorsunuz yoksa @fx57 ?
  • @sadtneverdie
    Bende de hata çıkmadı veya ısınma olmadı aslında,ancak belliki bazı kartlarda uyumluluk sorunu var
  • Ben de kaç gündür kullanıyorum klasik 8800 eskiden de yanıyordu şimdi de
    Hemen eski sürücüye dönmekte fayda var kartı yakmayalım zira daha 500 serisine çok var.

Bide WHQL sürücü demek betası olsa olsa topyekün temizlemişdi nvidia kartları. 480e hazırlık niyetine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 5 Mart 2010; 13:51:28 >
  • @War Ensemble
    Wow cataclysm ve starcraft 2 gerçeklerini ele alıyoruz hocam.Sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

bende bir sorun yok kullanmaya devam :)

Kartın için "Hızlı yaşa, genç öl" diyorsun yani
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.