Şimdi Ara

Samsung'dan bayanlara yönelik cep telefonu; SPH-W9500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  

Diva serisi cep telefonlarıyla bayanları da önemsediğini gösteren Samsung, geçtiğimiz günlerde

Clutch SPH-W9500 modelini Güney Kore pazarı için duyurdu.

Ön ve arka yüzüyle S7070 Diva modelini bizlere anımsatan SPH-W9500, 3G (UMTS) şebekesiyle uyumlu çalışabiliyor ve 3.2 inç (~8.1 cm) boyutunda dokunmatik ekran, T-DMB desteği, 3 megapiksel çözünürlüğünde CMOS kamera, 16 GB'a kadar microSD kart desteği, 960 mAh kapasiteli batarya ve görüntülü konuşma için 1.3 megapiksel kamera özelliklerini barındırıyor. Ayrıca Samsung'un TouchWIZ 2.0 arayüzünü kullanan telefonda kalori ölçer gibi bayanlara yönelik uygulamaların yer aldığı belirtiliyor.

Üç farklı renk seçeneğiyle 520$ civarında satışa sunulması planlanan SPH-W9500, şimdilik Amerika ve Avrupa sahillerine vurur mu bilinmez ama bayan teknoloji meraklılarının ilgisini çekeceği kuşkusuz.

• kapışırlar gibime geliyor :)
  • bu devirde 1.3mp olurmu
  • o öndeki kamera arkadaki 3 megapikselmiş gerçi oda az ama genel olarak 3 m.p. kamera kullanılıyor...
  • "Bayan" biraz minibüsçü ağzı olmuş. Kadın demekten utanıyor musunuz?
  • bayanlar anlamaz zaten işletim sisteminden işlemcisinden ram'inden rom'undan der gibi boyamışlar pembeye koymuşlar vitrine
  • görünümü güzel ürünler samsung ta anladı malını nasıl ve kimlere satacağını sevgililer günü anneler günü derken adı bile olmayan babalar gününde alınan hediyeleri karşılaştıralım

-
  • telefonda kamerayı ben pek önemsemiyorum.12 mp bile olsa makina gibi asla çekemiyor.çünkü önemli olan fotoğrafın ebatı değil görüntü kalitesi. o yüzden 2mp gibi bir kamera olsa yeter acele durumlar için
  • Kalori olcer, Muayen Gunu tahmin eder, Uretgenlik gunu hesaplar... dalga mi geciyorlar yahu? kimi kandiriyorsunuz telefon iste.. Sozlume alsam, "benle dalga mi geciyorsun?" der bana. ilk gun siyah olani alir. 2. gun arkadaki kabarikliklari gosterek, "bunlari torpuleyip duzeltecem" der.. uzerindeki rengin cok parlak oldugunu iddia ederek, sprey boya ile komando deseni yapar.. cok gecmeden bir yerde ozellikle bilerek ve isteyerek dusurup uzerine basarak imha eder.. sonra bana donup, "ozur dilerim hayatim, yenisini aliriz problem degil" diyip, Kendine Samsung Jet, Omnia veya HTC cep telefonu aldirir..

Cunku aradigimiz ozellikler ayni..en az 2gb dahili bellek, divix oynatici, hatirlatmali gunluk, mp3 calar, en az 2mp kamera, bilgisayara baglanti kolayligi, 3G, Wifi, en az 400saat bekleme suresi, en az 8 saat konusma suresi...

Bu yukardaki telefonla anca kokos kizlarin gonlunu alirsiniz.. Onlar da ellerindeki telefonla bagdatcaddesinde gezerler... ondan sonra da donup, "elbisemle uymus mu" diye sorarlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 5 Mart 2010; 10:05:51 >

• Bitane de ev hanimlari icin yapsinlar... yemek tarifleri uretme programi olsun icinde.. olculer falan... hatta is emri yaratip, yapilacak isleri siraya koysun. firin sicakligini ve pisirme suresini de alarmla bildirsin.....

tuller, pereler, renklileri ve kumaslar icin yikama programi belirleme uygulamasi

gunluk olarak cocuklara, konularla ilgili nasihat verme ve uyuma saatlerinde yatma alarmi da olsun...

ama biseyden asla vazgecmesin... telefon olmaktan...

haaaa bu arada arka kaplamasi "emaye" olursa guzel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 5 Mart 2010; 12:54:11 >
  • yorumlar şakayla karışık doğru.
    Ancak;bayanlara yönelik olması beni şaşırttı.Ben şahsen o başlıgı görmesem ve telefon alacak olsam siyah olanı alabilirm bence gayet şık.Anlamadığım nokta madem diyorsunuz bayanlara yönelik e o zaman kamerasını yükseltin,en azından bir auto focus koyun...Görenlerde bayanların 16 gb hafızaya ihtiyacı oldugunu zannedecek(iş kadınları)hariç
  • quote:

yorumlar şakayla karışık doğru.
    Ancak;bayanlara yönelik olması beni şaşırttı.Ben şahsen o başlıgı görmesem ve telefon alacak olsam siyah olanı alabilirm bence gayet şık.Anlamadığım nokta madem diyorsunuz bayanlara yönelik e o zaman kamerasını yükseltin,en azından bir auto focus koyun...Görenlerde bayanların 16 gb hafızaya ihtiyacı oldugunu zannedecek(iş kadınları)hariç

Telefonun kadınlara yönelik olduğunu ben iddia etmiyorum, bunu belirteyim.

quote:

It runs TouchWiz 2.0 UI but Samsung calls it Lady UI mainly because of features like meeting scheduler, party planner, an app to key in weight, calories, SOS and a feature to transform the LCD into a mirror.

quote:

"Bayan" biraz minibüsçü ağzı olmuş. Kadın demekten utanıyor musunuz?

Kadın sözcüğünü kullanmaktan kesinlikle çekinmem. Özellikle kadın köşe yazarlarının eleştirdiği bir sözcüğü kullanmışım, diğer yazılarımda bu duruma daha dikkat edeceğim.

• nokia 5230 (vb) tasarımlarına benzemiş. samsung o kadar çok çeşit üretti ki kalmadı yapacak birşey herhalde. corby kaç çeşiti var bilmiyorum, şimdi shark çıktı oda baya bir çeşitlendi. bu kaba hantal bir tasarım. daha güzel tasarımlar olabilir, daha sportif.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.