Şimdi Ara

Onkyo, 3D destekli iki yeni AV alıcısını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Onkyo TX-SA608 3D destekli AV alıcısı

Hi-Fi ve ev sinema ürünleri ile tüketicilere çözümler sunan Japonya merkezli Onkyo, TX-SA608 ve TX-SA578 model isimlerine sahip 2 yeni AV alıcısını duyurdu.

Her iki ürün de HDMI 1,4 bağlantısına olanak tanıyor, 3D video ve ARC(Audio Return Channel - TV'nize DVD oynatıcı gibi bir cihaz zaten takılı ise bu özellik sayesinde sesi HDMI üzerinden A/V alıcıya gönderebiliyorsunuz, ek kablo kullanmaya gerek kalmıyor) desteği sunuyor. Dolby TrueHD, Pro Logic IIz(9.1 kanala olanak tanır), dts-HD, Audyssey 2EQ, Audyssey Dynamic Volume(ses seviyesini dengeler) ses teknolojilerini desteklemelerinin yanında yine her iki ürün de Faroudja DCDi video işlemcisini kullanıyor. TX-SA608 modelinin bazı üstün yanları da mevcut. Ürün THX Select2, Audyssey DSX(11.1 kanala olanak tanır) çevresel ses teknolojilerine destek vermesi, 7 kanal ile kanal başına 190 Watt güç üretebilmesi(TX-SA578'de 7 kanal ve kanal başına 160 Watt) ile bir adım önde. TX-SA608'nin yaklaşık 950 Dolar ile Mart sonunda, TX-SA578'nin ise yaklaşık 800 Dolar ile Nisan sonunda Japonya'da piyasada olması bekleniyor(Japonya dışı için şuan bilgi yok).

Onkyo TX-SA578 3D destekli AV alıcısı

• Şu fiyatları neden ülkemizde göremiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: superman34

Şu fiyatları neden ülkemizde göremiyoruz

Maalesef.....
  • biz dünyada en adaletsiz insan topluluğu içinde yaşatılıyoruz ondan :=)
  • Kanal başına verilen watt değerleri yüksek geldi bana.. 190 watt küçümsenmiyecek bir çıkış değeri değilmi arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan72

Kanal başına verilen watt değerleri yüksek geldi bana.. 190 watt küçümsenmiyecek bir çıkış değeri değilmi arkadaşlar.

sanırım 6 ohm 190 watt
  • 6 ohm da da bile 190 watt çok
  • bide bu 608 607 6 ohm 140 watt
  • 5008 de yakında çıkarsa hoş olmaz doğrusu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

5008 de yakında çıkarsa hoş olmaz doğrusu...

Özellikle Ahmet çün.
  • Belki de 1.4 HDMI iceren processor uretirler, 4-5 tane HDMI 1.4 girisli, ayni anda calisan 2 HDMI out gibi. HDMI-out'lardan biri direkt olarak 3D destekleyen TV'ye gider digeri de audio olarak AVR'ye gider boylece Ahmet Ustad kasabasan gormekten kurtulur.. Sadece TV'yi degistirir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

Özellikle Ahmet çün.

Dedikodu yok!
    +
    Ben çıkacağını bilerek aldım
    ayrıca 5008 değil 6007 gelecek sanırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

quote:

Özellikle Ahmet çün.

Dedikodu yok!
    +
    Ben çıkacağını bilerek aldım
    ayrıca 5008 değil 6007 gelecek sanırım :)

Sonu yokki sürekli yenileri çıkacaktır.Bi tane mikro çip soldaki sinyal farı biraz daha büyük.Şahin oldu sana Doğan

• konuyla ilgili kücük bir bilgi(almanca)

http://www.intl.onkyo.com/whats_new/2010_01/index.html

http://www.areadvd.de/hardware/2010/onkyo_2010.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcakkol -- 7 Mart 2010; 15:12:23 >
  • ne diyo? tercume etsen
  • özetle..
    onkyo 'yonun ilk olarak japon'ya daha sonra da avrupada sunucagi HDMI 1.4 tanittigini(04.03.2010 itibariyle)yaziyor(model belirtilmemis)

son cikan modeller olan xx7 veya xxx7 lerin ardindan cikacak tüm modellerin HDMI 1.4'ü destekleyecegini söylüyor..

mart ayi itibari ile ilk olarak(tüm markalar arasinda) Onkyo,nun HDMI 1.4 'ü destekleyen avr ler sunacagini söylüyor...
    Onkyo yeni modellerinde sadece HDMI 1.4 VE 3D haricinde Audio Return Channel (ARC) özelliginide sunacakmis...
    sunulan yeni onkyo blu ray player larda da bu yeni özellikler sunulacagini yaziyor...

önemli olacak seyin bundan sonra üretilen cihazlarin(sadece avr ler deyil) tümünde artik HDMI 1.4 'ün kullanilacagi...
    onyko nun gelecek teknolojilerde öncü olduguna vurgu yapiyor(görüntü ve ses teknolojileri)....ve önümüzdeki dönemlerin bircok yenilik getireceginden bahsediyor(yine ses ve görüntü teknolojisi üzerine söylüyor)..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcakkol -- 7 Mart 2010; 15:48:26 >

• Sayın Biohard soavo lar benim değil abimin 120 de 500 cıvarı bulabilirsiniz.
  • Abimin avr yok Dubaıden alacak o zamana kadar soavolar yatacak ayrıca şükrü beydede var o fikir verir sanırım.
  • AV Alıcısı ne işe yarıyor? Bir türlü anlayamadım.
    Açıklama yapar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

AV Alıcısı ne işe yarıyor? Bir türlü anlayamadım.
    Açıklama yapar mısınız?

Audio Video Receiver = AVR
    +
    Mevcutunuzda olan çeşitli eklektronik cihazlarınızın ses çıkıiını tek noktada bireştirip güçlendirerek hoparlöre Stereo/çok kanallı aktaran,
    Çeşitli Video Kaynaklarınıda tek noktada birleştirerek tek çıkıştan TV nize aktaran ev sinema anfisidir.
    "AVR= Ev Sinema Anfisi"

AVR ler özelliklerine göre Ses/Video işleme becerileri vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 20 Mart 2010; 14:28:31 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.