Şimdi Ara

Kamerada bir sorun var, yardım ederseniz sevinirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Handycam DCR HC19E sahibiyim. Kamera 3-5 aydır vitrinin altındaki dolapta duruyordu. Çıkardım bakayım diye, pili bitmiş. Bir on dakika şarj ettim ve kamerayı açtım, içinde kaset unutmuşum. Kapağını açıp çıkarayım dedim, kaseti kaydıran kızak çıkmakta zorlanıyordu. Ekranda da C ile başlayan bir hata kodu ve nem işareti vardı, ingilizce olarak ta nem uyarısı.

Kaseti çıkarıp, kapak açık şekilde bir kaç saat beklettim. Şu anki sorunlar:

1 - Kasetleri izlerken ekran ortasında birbirine eşit büyüklükte yatay 4 tane şerit var. Şeritler yüzünden görüntü parçalı parçalı.

2 - Son bir kaç zamandır kameranın LCD si sarardı! Ekrandaki tüm görüntüler, yazılar sarı tonlarda görünüyor.

Sorun nedir, Sony'e gitsem çok masraf çıkar mı?

Şeritten kastım şöyle bir şey

Kamerada bir sorun var, yardım ederseniz sevinirim.

• kameranızn kafa kısmı kırlenmıs temızlıycı kasetle temızlersen duzelır tabı sadce 5 sanıye kullancaksın ozamn serıtler ekrandan gıder ...sarı gostermesı ıse ekranla makına arasındakı kablo kopuk buda sana 90 ıla 100 tl bır masrafı cıkabılır...www.sonyservisankara.net
    www.panasonicservisankara.net
  • Ekranla makina arası kablonun kopuk olması imkansız, zira 1 gün önce düzgün gösteriyordu... 1 gün sonra hiç dokunulmadan nasıl kopar kablo
  • kameranızı uzun süre kullanmayacaksanız içinde kaset bırakmayın kafa diye tabir edilen görüntü kaydeden yer kirlenir .kameranın sağlığı için ve hiç yoktan masrafa girmemek için kamerayı ara sıra şarz edip kullanın.kamerayı dolaptan çıkarıp dışarıda kullandıysanız sıcak havadan soğuk havaya geçtiği için nem uyarısı verir sizin kamerada vermiş zaten.yapacağınız işlem kamerayı kurutmuşunuz içindeki eski kaseti kullanmayın kafa temizleme kaseti var onu kullanın.kamerayı sıcak bir ortam soğuk bir ortama çıkardıysanız ortama alışmasını bekleyin sonra kaseti takıp çekim yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

kameranızı uzun süre kullanmayacaksanız içinde kaset bırakmayın kafa diye tabir edilen görüntü kaydeden yer kirlenir .kameranın sağlığı için ve hiç yoktan masrafa girmemek için kamerayı ara sıra şarz edip kullanın.kamerayı dolaptan çıkarıp dışarıda kullandıysanız sıcak havadan soğuk havaya geçtiği için nem uyarısı verir sizin kamerada vermiş zaten.yapacağınız işlem kamerayı kurutmuşunuz içindeki eski kaseti kullanmayın kafa temizleme kaseti var onu kullanın.kamerayı sıcak bir ortam soğuk bir ortama çıkardıysanız ortama alışmasını bekleyin sonra kaseti takıp çekim yapın

İşte ben o hatayı yaptım, kafa temizleme kaseti alacağım... Şu sararma sorunu da umarım başımı ağrıtmaz.
  • Kafa temizleme kaseti sorunu giderir.SONY orijinal kafa temzileme kasedi kullanmanızı öneririm.No-name yani markasız temizleme kasedi kullanmayın.Biraz netameli bir iştir.Dikkatli yapın.Tekar tekrar uygulamayın.En fazla iki bilemedin üç seferde (her biri 5-10 saniye sürecek) düzelmiyorsa daha fazlası kafada aşınma yapabilir.Bir de yukarıda Sonykamera arkadaşın önerisini dikkate alın.Kamera içinde kaset bırakmak yüzünden maalesef ben bir kamera kaybettim.Tamiri çok tuzlu oluyor sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LokmanHekim

Kafa temizleme kaseti sorunu giderir.SONY orijinal kafa temzileme kasedi kullanmanızı öneririm.No-name yani markasız temizleme kasedi kullanmayın.Biraz netameli bir iştir.Dikkatli yapın.Tekar tekrar uygulamayın.En fazla iki bilemedin üç seferde (her biri 5-10 saniye sürecek) düzelmiyorsa daha fazlası kafada aşınma yapabilir.Bir de yukarıda Sonykamera arkadaşın önerisini dikkate alın.Kamera içinde kaset bırakmak yüzünden maalesef ben bir kamera kaybettim.Tamiri çok tuzlu oluyor sonra.

Bu hafta içinde alırım orijinal bir kaset. Kimbilir ne kadar fiyat isteyecekler orijinal kasede!<

Sararma sorunu üzerine yorumu olan var mı arkadaşlar?

• iyi geceler arkadaşlar bende de dcr hc 19e var bende uzun zaman içinde kasetle vitrinde tuttum. ancak içindeki kaseti geri sarınca ekrana görüntü geliyor ancak tekrar kameraya alınca ekran kaymaya başlıyo varmı bunun çaresi çok sağolun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail0307

iyi geceler arkadaşlar bende de dcr hc 19e var bende uzun zaman içinde kasetle vitrinde tuttum. ancak içindeki kaseti geri sarınca ekrana görüntü geliyor ancak tekrar kameraya alınca ekran kaymaya başlıyo varmı bunun çaresi çok sağolun..

Aynı sorundan muzdaribiz. Bende de ilkin kaseti oynatmaya başlamama rağmen mavi bir satıhtan başka bir şey yoktu, şu an yukarıdaki fotografta göreceğin üzere çizgilenmeler oluştu, kamera içerisinde kaset unutmakla hata yaptık

Arkadaşların dediği gibi kafa temizleme kaseti edinin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

iyi geceler arkadaşlar bende de dcr hc 19e var bende uzun zaman içinde kasetle vitrinde tuttum. ancak içindeki kaseti geri sarınca ekrana görüntü geliyor ancak tekrar kameraya alınca ekran kaymaya başlıyo varmı bunun çaresi çok sağolun..

Aynı sorundan muzdaribiz. Bende de ilkin kaseti oynatmaya başlamama rağmen mavi bir satıhtan başka bir şey yoktu, şu an yukarıdaki fotografta göreceğin üzere çizgilenmeler oluştu, kamera içerisinde kaset unutmakla hata yaptık

hc20e modelinde aynı sorunlarla karşılaştım ve temizleme kaseti kullandım.bir süre idare etti ama sonunda sensör bozuldu.(fabrikasyon hatalıymış bazı seriler)dünyanın parasını vermiştik bu kameraya

çok hassas bu minidv kameralar.içime oturan tek elektronik eşyamdır sıcak soğuk ortam değişimine çok dikkat edin.arkadaşlar uyarmış ztn

• quote:

Orijinalden alıntı: rebellious86

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

hc20e modelinde aynı sorunlarla karşılaştım ve temizleme kaseti kullandım.bir süre idare etti ama sonunda sensör bozuldu.(fabrikasyon hatalıymış bazı seriler)dünyanın parasını vermiştik bu kameraya

çok hassas bu minidv kameralar.içime oturan tek elektronik eşyamdır sıcak soğuk ortam değişimine çok dikkat edin.arkadaşlar uyarmış ztn

arkadaşlar sony yetkili servisler konuştum telefonla hata kodu için (LENS sorunu dediler) inşallah sorun çıkarmaz.. çıkarırsada sahibinden com da 200 300 liralara çok güzel sd karta kayıt yapabilen cihazlar var ondan alcam.. ki bunun sorunu 100-200 çıkarsa tabiki.. saygılar herkese..

• Ekran sarardı demiştim ya, dünden beri kırmızılaştı, ekranı döndürünce görüntü dönmüyor ve yandaki tuşları da çalışmıyor. Yarın sony teknik servise gidiyorum.
  • kafa temizleme kaseti kullandığınızda sonuç ne oldu? şerit şerit hata düzeldi mi? paylaşır mısınız?. kafa gitmiş de olabilir.
    robotica, problemin lcd fleks kablosu değişmesi gerek. LCD nin ters yönlenlerde zorlanmasından kaynaklanır farketmemiş olabilirsiniz.
  • Bugün servise gittim, oradaki kız bana cihazınızı bırakın incelemeye alsınlar, incelemede kafayı da temizlerler, kafa temizleme kaseti açıkçası çok sağlıklı değil dedi.

Servis arıza belirleme, genel bakım ücreti 20 tl istiyorlar, ayrıyeten bir arıza varsa da ona da para isteyecekler.

Napayım, servise vereyim mi?

@forumnik, kafanın gitmesi olanaksız, çok sık kayıt yapmışlığım yok...
  • görünen arıza o . imkansız dememek lazım. kafanın gitmesi için çok sık kayıt yapmanız gerekmez. Aksine çok kullanırsanız ömrü uzar. bir kenarda kullanılmadan bekleyen cihazlar daha çok arızalanır. 20TL birşey değil. Bence servise bırakın. Kafa temizleme kaseti 20TL dan pahalıdır ben de tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

görünen arıza o . imkansız dememek lazım. kafanın gitmesi için çok sık kayıt yapmanız gerekmez. Aksine çok kullanırsanız ömrü uzar. bir kenarda kullanılmadan bekleyen cihazlar daha çok arızalanır. 20TL birşey değil. Bence servise bırakın. Kafa temizleme kaseti 20TL dan pahalıdır ben de tavsiye etmiyorum.

Zamanında 880 lira vermiştim o alete, ciddi bir şey çıkarsa çok koyar. Çok da kullanamamıştım...
  • Arkadaşlar bende de hc 19 e var.Bayadır kullanmıyordum. Kasette içindeydi. Anladığım kadarıyla benim sorunda aynı. Bu temizleme kasedini nerden bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay81 -- 1 Nisan 2010; 20:30:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay81

Arkadaşlar bende de hc 19 e var.Bayadır kullanmıyordum. Kasette içindeydi. Anladığım kadarıyla benim sorunda aynı. Bu temizleme kasedini nerden bulabilirim?

Git sony yetkili servisine ver, 20 liraya alete genel bakım yaparlar, kafa temizleme kasedi sağlıklı değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

kafa temizleme kaseti kullandığınızda sonuç ne oldu? şerit şerit hata düzeldi mi? paylaşır mısınız?. kafa gitmiş de olabilir.
    robotica, problemin lcd fleks kablosu değişmesi gerek. LCD nin ters yönlenlerde zorlanmasından kaynaklanır farketmemiş olabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, servise verdim kamerayı, az önce aradılar.

Sorun sevgili forumnik'in dediği gibi fleks kablosu, tam 119 lira istediler!!! 20 lira da genel bakım, toplamda 140 lira!

Ve kafayı incelememişler, şimdilik temizletip bakacağız, kafa arızalı ise ayrıyeten ona da ücret istenecek.

• Son olarak, bu fleks kablosunu bulsam, kendim takabilir miyim kameraya? Elim yatkın.

Yani kablo, lehimle mi tutturulmuş gövde ile LCD'ye?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.