Şimdi Ara

Windows 7 Oyunlarda Kasma Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
7.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, vistada canavar gibi oynadığım oyunlar w7'de takıla takıla çalışıyor. Son driverlar yüklü ve vista kullanırken sahip olduğum (donanım,programlar vb..) her şey aynı ama oyun performansında artış beklerken tam tersi oldu. Nvidia dün yeni sürücü yayınladı onu da indirip denedim sonuç aynı oyunlarda donma ve yavaşlamalar aynen devam ediyor

Çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

• İnternet cafe'ci bi abimde kurdu bu yüzden kaldırdılar. Şu anlık bi çözümü yok gibi duruyor.
  • Cevabın için saol kardeş bikaç farklı kaynaktan aynı problemi teyit ettim yoksa kafayı yiyecektim anlamıyorum ki sorun bi bende mi değil mi etrafta kime sorsam herkes memnun. Bi de diyorlar ki oyunlar için windows 7'den iyisi yok ulan resmen vistayı arattılar adama be
  • İnternetin bi süre kesilmesiyle şans eseri farkettim, net açıkken kasan oyunlar net kapalıyken bomba gibi çalışıyor.

Teknik olarak nedenini tam olarak anlayamasam da sorunun kaynağı bu eminim çünkü 2-3 farklı oyunda da aynı şey oldu. Benim gibi her şeyi denemiş fakat sonuç alamamış olan tüm arkadaşlara bunu denemelerini tavsiye ederim
  • Hakkaten çok ilginç, illaki bir çözümü vardır, neyseki çözümü bulana kadar idare edebileceğiniz bir yöntem bulmuşsunuz :)
  • usb mouse kullanıyorsanız ps2 bir mouse ile deneyin bakalım takılma kalacakmı
  • Oyunların takılması w7 nin çok ram yemesinden kaynaklanıyor,oynanılan oyunda ramı çok kullanıyorsa yetersiz ram kapasitesinden dolayı 70 fps de bile oyun tekliyor.Aynı sorun başıma geldiği için xpye geri döndüm.Ramleri arttırmanı öneririm ama belki bu bile işe yaramayabilir.Onun için emanet ram bul dene sorun çözülürse ram takviyesi yap...
  • ramler gerçekten bi problem çıkarabilir ama win7 aşırı ram yemiyo aksine vistadan daha iyi seviyelerde kullanılabilirliği var ama en az 2 gb ram ile çalıştırılırsa yeterli olur gibi onun dışında problem ramlerde değilse
    uyumluluk modunu dene bi winxp de çalıştır öle bi bak..
  • Benim pc de aynı sorunvar oyunlarda kasma yapmıyordu ama win7 de kasma mümkün
  • Windows 7 oyunlarda cok kotu Dragon Age 2 oyunarken resmen iskence cektim Drext 9 da girince oyuna kasmalar azaliyor ama Drext 11 de girince cok kasma var Diyer oyunlarda dragon age gibi dx9 dx 11 girme secenegi yok bu yuzden direk dx 11 le giriyor cok kasma yapiyor isletim sistemi deyil resmen iskence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.