Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (1576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15741575157615771578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fragmana koyulan müzik öyle garip bi şekilde koyulmuş ki fragmanın etkileyiciliğini götürmüş.

Neyse heyecanla bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo_123

Kitabın okuyucuları bir baksın lütfen

Jaime'nin Dorne'da ne işi var ? Nehirovaya vs gideceğini biliyorum ama dorne ne alaka ?

Kargaların Ziyafeti'ni daha yeni okuduğumdan net hatırlıyorum. Normalde Nehiorva'ya gidiyor ve Kalabalıkla hesaplaşıyordu, yani kitapta Dorne'a gitmiyor. Kitap'ta Dorne'a Arys Oakheart gidiyor kral muhafızı olarak sonra da Dağ'ın kellesini getirmek için Sör Balon, ama bu Arys dizide Arianne gibi olmayacak, yani Jaime'in Dorne'a gitmesi dizinin kitaptan daha da farklılaştığının bir göstergesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 31 Ocak 2015; 22:41:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OitmistTR

Hocam dizi kitaplara göre gidiyor. Sizin dediğiniz karakterin bu sezon olaylara dahil olması mümkün değil. Daha kargaların ziyafeti kitabındaki olaylar diziye yansıtılmış değil. 6. Sezonda bu karakter dahil olur merak etmeyin. Kitap için 1 yıl daha beklememiz gerekecek.

Dizi kitaplara göre gitmiyor malesef. Senaristlerin keyfine göre gidiyor. Dördüncü sezonda Bran'ın neredeyse bütün bölümleri harcandı. Stannis'in beşinci hatta altıncı kitapta gerçekleşecek olayları dördüncü sezona dahil oldu. Kitaptaki kronoloji dizide geçerli değil.

Bunun yanında arkadaş söylediği karakterler çok büyük ihtimalle olmayacak.

Kitaptan spoiler

Griff'ler Tyrion'ın Dany yanına giderken refakatçi olarak katılıyorlar. Sonrasında yani Tyrion'ın yol güzergahı üzerinde olaylar gelişiyor, kimlikler ortaya çıkıyor. Yayınlanan fragmanda Tyrion çoktan Dany'nin yanına varmış durumda. Ve bu sezon Griff'ler olmayacak. Bu da demekki olay örgüsü değiştirilmiş.

Bunun yanında altıncı kitapta Aegon ile münasebet içine girecek olan Arrienne de diziden tamamen çıkarıldı. Comic Con'da Doran'ın tek varisi olduğu söylendi ki kitapta bir kızı iki erkek evladı var. Bu da bir eksi Aegon'un ortaya çıkmayacağını gösteren.

Bu saatten sonra ben kitap okuyucusu olarak diziden birşey beklemiyorum. İlk sezonun o mükemmeliğinden sonra gelen saçmalamaları Martin ileride düzeltir, izin vermez abartmalarına diye sineye çekiyordum ancak Martin diziden feragat edince herşey Benioff ile Weiss'e kaldı. Böyle olunca da

Jaime Dorne'a gider, Stannis ordusunu iki kitap önce alır, LS ortaya çıkmaz, Euron, Victarion ve ejderha borusu ve daha da önemlisi altıncı kitaptaki iki büyük savaştan biri de gerçekleşmeyecek hale gelir.

• Çoğu kişi fragmanı beğenmemiş nasıl bir fragman bekliyordunuz?
    Hep böyle olur zaten sezon öncesi fragmanları.
  • Yeni sezon ne zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dabb Escobar

quote:

Orijinalden alıntı: qwertmtn

Herkes de demiş ki şu karakter yok bu karakter nasıl olmaz falan filan.Kardeşim bak sen kitabı okumuşsun biliyorsundur kitaptaki tüm karakterleri saymaya kalksak saymakla bitmez...E tabi böyle olunca çoğu karakteri atlamak zorunda kalıyorlar çok önemli olsa dahi..Zaten dizinin çekimleri için çok büyük emekler harcanıyor.Hırvatistan'da,Malta'da,İrlanda'da,İskoçya'da,İngiltere'de ve daha nice yerde çekimler var.Yapımcıların ve yönetmenin de halinden anlamak gerek.

Her karakteri isteyen kim ? Arienne gibi POV karakteri koymamak saçmalıktan öte bir şey değil.

+1 çok çok doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klasizm -- 31 Ocak 2015; 23:11:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Orijinalden alıntı: Neo_123

Kitabın okuyucuları bir baksın lütfen

Jaime'nin Dorne'da ne işi var ? Nehirovaya vs gideceğini biliyorum ama dorne ne alaka ?

Kargaların Ziyafeti'ni daha yeni okuduğumdan net hatırlıyorum. Normalde Nehiorva'ya gidiyor ve Kalabalıkla hesaplaşıyordu, yani kitapta Dorne'a gitmiyor. Kitap'ta Dorne'a Arys Oakheart gidiyor kral muhafızı olarak sonra da Dağ'ın kellesini getirmek için Sör Balon, ama bu Arys dizide Arianne gibi olmayacak, yani Jaime'in Dorne'a gitmesi dizinin kitaptan daha da farklılaştığının bir göstergesi.

Sağol dostum.Bu yeni sezon dizi ile kitap iyice ayrıldı,kısacası bozmaya başladılar.Hayır madem dizi ile kitap bu kadar ayrılcaktı o zaman niye 4.sezonda .......'adlı şahsı kafasını parçalarak öldürttünüz ?

• 4 Aralık 2015 sandım bende , tarihi 12.04.2015 olarak değiştirin bence , valla korktum bir an.
  • Zaten kitap okuyucusu olarak bu sezondan pek birşey beklemiyordum, çoğu karakter yok üstüne olaylarda değişmiş.
  • Ya anlamadığım bisey var bu ımax da gösterilecek ilk bölüm fragmanında sibel ablamızın ne isi var :) ölmemismiydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aegon VI Targaryen

Tanıtımda pek bir olay yok aslında.

Ciddi söylüyorum Aegon,Euron,Victarion üçlüsünden birini diziye sokmazlarsa izlemem bir daha.

Adamların çok da umrunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: AHMETSELCUK

Ya anlamadığım bisey var bu ımax da gösterilecek ilk bölüm fragmanında sibel ablamızın ne isi var :) ölmemismiydi ?

4. sezonun 9 ve 10. bölümleri yayınlacaktı galiba sdace.
  • Kitaptan farklı giderse izlemem diyen kitle bi bitsin artık, zorla mı izliyorsunuz arkadaşım
    Bu tarz büyük bir yapımın, HBO gibi büyük ve kaliteli bir kanalda üstelik de bukadar hayranı olmasına rağmen vasatlaşacağını düşünen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor anlamak güç.
    10 milyonlar var daha ilk gününden izleyen, 20-30 bine mi muhtaç olacak koca prodüksiyon, komik olmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cypon kullanıcısına yanıt
    Hocam senaristlerin keyfine göre gitsede dizi, kitaplardaki kronolojiye göre dizinin çekildiği bir gerçek. Arkadaşın dediği karakter 6. Sezonda mutlaka yerini alır diye düşünüyorum. Çünkü daha önemli olayların çoğu çekilmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OitmistTR

Hocam senaristlerin keyfine göre gitsede dizi, kitaplardaki kronolojiye göre dizinin çekildiği bir gerçek. Arkadaşın dediği karakter 6. Sezonda mutlaka yerini alır diye düşünüyorum. Çünkü daha önemli olayların çoğu çekilmedi.

Eğer kitaba göre gitseydi, Oberyn üçüncü sezonda sezonda diziye girmeliydi. Ramsay ikinci sezonda diziye girmeliydi. Reedler ikinci sezonda diziye dahil olmalıydı. Daha bir sürü kronolojik farklılık var dizi ve kitap arasında. Temel hikaye aynı devam ediyor demek kronoloji izleniyor demek değil. Dediğim gibi Comic Con'da dizideki Doran Martell'in tek çocuğu ve varisi olduğu söylendi. Martin'in kendisi Arianne çok önemli bir karakter o yüzden beşinci kitaptaki POV'unu çıkarıp altıncı kitaba koydum demişti. Ancak dizide Arianne olmayacak.

Beşinci kitabı ve altıncı kitaptan sızan bölümleri okuyanlar, zaten o önemli rolün ne olduğunun farkındalardır. Dizide bunun es geçilmesi demek, dördüncü kitabın sonlarını, beşinci kitabın ortalarını ve altıncı kitabın bir kısmını diziye yansıtmayacakları anlamına geliyor.

Senin o önemli dediğin olayların büyük kısmı dizide olmayacak çok büyük ihtimalle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Scippo

Yeni sezon ne zaman

12 Nisan 2015
  • Aylardır bekliyorduk şimdi bu sezonu kötü mü olacak,bir fragmandan belli olmaz heralde
  • -Bane kullanıcısına yanıt
    Fragmana bakıp sezon kötü diyenler bıraksın bence diziyi Oyunun kapak resmine bakıp bu oyun kötüymüş demek gibi bişi lan !
  • Cypon kullanıcısına yanıt
    Hocam kitaplardaki olayların çoğunun yansıtılması mümkün değil zaten. Ona bakarsan greyjoylarin POV ları da olmayacak dizide. Siz diziden zevk alıyor musunuz almıyor musunuz ona bakın bence.
    Yapacak bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır Greyjoyları boşverinde aegonı diziye koymamak nedir
  • 
Sayfa: önceki 15741575157615771578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.