Şimdi Ara

Kullanıcı İncelemesi : Swiftech Apogee XT Extreme -> Yurt dışından satın alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 10 gun once toplama su sistemimdeki cpu blogu catladi. catlak sonucu anakart ve ekran karti uzerine baya bir antifiriz akti. su sogutma sisteminde antifiriz kullaniyorum arabalarda kullanilan. anakart ve ekran karti uzerinde antirifiz varken calismaya devam ediyordu fakat windows acildikdan sonra windows kitleniyordu. bende sıvı sogutma sistemini soktum anakart ve ekran kartini temizledim. fakat ekran karti bozuldu (256 mb x550 cok eski). ekran karti eski oldugu icin yalitiminin iyi olmadigini ve bu yuzden bozuldugunu dusunuyorum.

tabi bosta kalan su sogutma sistemim icin yeni blok almam gerekiyordu. bu sefer kaliteli bir sey almaya karaliydim. alacagim su blogunun ayrica yeni teknolojiler olan 1366 ve 1156 soket sisteminide desteklemesini istiyordum. bildiginiz gibi extreme overlock sitesi olan firebal.net e baktım. oradaki blokhttp://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=LN24617 bu yani benimkisinin daha dandik modeli. fiyat olarak ise cpu blogu hemen hemen benimki ile ayni fiyata geliyor. bu yuzden bende benim urunu yurt disindan almaya karar verdim.

yurt disindan aldigim urun

http://www.frozencpu.com/products/9767/ex-blc-679/Swiftech_Apogee_XT_Extreme_Flagship_Performance_CPU_Waterblock_Sockets_775_1156_1366.html?id=y6GIZIGH&mv_pc=254

yaninda ekstra olarak

lga 775 backplate ve 1/4" ID Barb1/4" aldım

toplam bana kargo dahil 133$ a mal oldu

urunu ayin 25 inde siparis ettim ve bu gun elime ulasti

henuz sisteme kurma fırasatım olmadıgı icin performans degerlerini veremiyorum fakat resimleri ekliyorum

performans degerleri inşallah hafta sonu sisteme kurulduktan sonra konuya eklenecek

bu arada yurt disindan gelirken hic bir problem olmadi ve 8 gunde geldi

burada firebal.net e de selamlarimi soyluyorum

burada benim kendi kendine catlayan eski blogumu ve karsilastirmali resmini goruyorsunuz

oda sicakligi 24 C civarinda

eski bloga gore voltaj verince 20 derece kadar fark etti

gozlerime inanamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 9 Mart 2010; 23:51:30 >

• Eski su blogu Danger-Den markasina benziyor, yaniliyor muyum?

Aldiginiz block Aliminyum-Bakir olan versiyon mu? Eger oyle ise bu block hakkinda iyi seyler duymadim. Paslanma en buyuk sorun olarak gozukuyor bu blockta.

Ayrica olasi sizinti durumunda saf su kisa devre gibi durumlari ortadan kaldiracaktir. Ben sistemimde saf su kullaniyorum ve daha once yanlis montaj yuzunden 5870 icine baya bir su kacmisti ama saf su oldugundan dolayi herhangi bir problem ile karsilasmadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bethrezen -- 3 Mart 2010; 19:32:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Eski su blogu Danger-Den markasina benziyor, yaniliyor muyum?

Aldiginiz block Aliminyum-Bakir olan versiyon mu? Eger oyle ise bu block hakkinda iyi seyler duymadim. Paslanma en buyuk sorun olarak gozukuyor bu blockta.

Ayrica olasi sizinti durumunda saf su kisa devre gibi durumlari ortadan kaldiracaktir. Ben sistemimde saf su kullaniyorum ve daha once yanlis montaj yuzunden 5870 icine baya bir su kacmisti ama saf su oldugundan dolayi herhangi bir problem ile karsilasmadim.

CNC machined C110 copper

the XT water-block is entirely machined from copper and brass. The subtly sculpted brass housing receives a luxurious black chrome plating finish.

bakır ve priçinten yapılmış

testlere gore en iyi blok bu cikmis

http://www.legitreviews.com/article/1160/5/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 3 Mart 2010; 22:49:56 >

• yararlı paylaşım emeğine sağlık..
  • oda sicakligi 24 C civarinda

eski bloga gore voltaj verince 20 derece kadar fark etti

gozlerime inanamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFurkan -- 9 Mart 2010; 23:51:56 >

• hala kullanıyorum maşAllah sorunsuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.