VINN Uzak bilgisayara bağlantı kurulamadı sorunu...
29 Cevap73535 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

8 Mesaj
2 Mart 2010; 21:16:20 

Merhaba arkadaşlar.Turkcell Vınn'ı laptopumda sorunsuzca kullanıyorum ama masaüstü bilgisayarda kullanmak istediğimde şu uyarıyı veriyor." Hata 720; Uzak bilgisayara bağlantı kurulamadı.Bu bağlantı için ağ ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir." Ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim.Hoşçakalın.

87 Mesaj
3 Mart 2010; 11:15:21 

Ağ bağlantılarıyla ilgili bir sorun. İstersen müşteri hizmetlerinden yardım al.

8 Mesaj
3 Mart 2010; 19:13:02 

Hocam zaten ağ bağlantılarıyla ilgili bir problem olduğu ortada...Onu bende biliyorum.Müşteri temsilcileri de birşey bilmiyorlar.Görünen o ki forumda kimsenin de bu konuda bilgisi yok...

6 Mesaj
21 Mart 2010; 12:21:29 

Ayni problemi bende yasiyorum.

hata 720'nin ne oldugunu Turkcell teknik destektekiler de bilmiyor.
bilgisayarinizda bir sorun var diyorlar. ( farkli bir bilgisayarda sorun yasamadigimi soyledigimde)

Sorun sistemde update yaptiginizda yada ayarlari degistirecen bir program yuklediginizde olusuyor galiba. Isletim sisteminizde update yaptiginiza karsilasma ihtimaliniz yuksek, Turkcell teknik destek sizi ag baglantilarinin setup'ina yonlendiriyor. Ama cok birsey beklemeyin ekrandan ne anlama geldigini bilmedikleri cumleleri size soylemekten oteye gecemiyorlar

6 Mesaj
21 Mart 2010; 13:29:46 

TCP/IP ayarlarinda olusan sorunun cozumu
microsoft support ta Q299357 nolu makalede

http://support.microsoft.com/kb/299357#FixItForMe

fix it for me benim bilgisayardaki sorunu cozdu.

1 Mesaj
13 Mayıs 2010; 13:42:35 

yapmanız gereken bilgisayar uzerınden ağ baglantılarına girip turkcell 3G ag ayarlarını yapılandırma uzerınden ip ve dns ayarlarını otomatik almaya yonlendırmek sonrasında hata ortadan kalkıyor arkadaslar

819 Mesaj
4 Şubat 2011; 15:13:00 

Merhaba beyler,

Ben yukarda bahsedilenlerle sorunu çözemedim.
Ne yaptıysam olmuyor, diğer bilgisayarımda sorunsuz çalışan VINN, masaüstü olarak kullandığım notebookta çalışmıyor.
Bu konuda güncel bilgisi olan var mı ?

Teşekkürler.

2 Mesaj
7 Şubat 2011; 3:00:44 

aynı sorun bendede oldu türkcel in teknik sevris elemanları ücretsiz olarak 10 saniyede yaptı ilk açılan sayfada dns ayarırını yapıyor ben ankara ankamall de yaptırdım

819 Mesaj
7 Şubat 2011; 9:22:49 

Selamlar,

Ben hafta sonu ufak bir google araştırması ile bağlantı sorunumu çözdüm.
Diğer arkadaşlara faydası olması açısından linkler aşağıda.

Error : 720
http://support.microsoft.com/kb/810979/en-us

Error : 6
http://forums.practical...m/showthread.php?t=6781

1474 Mesaj
18 Mayıs 2011; 20:01:00 

aynı sorun bir arkadaşımda da var. sebebi evet update'ler. turkcell VINN'ın arabirim programı .net framework mimarisi ile yazılmış. bunla ilgili bir sorun oluşuyor bildiğim kadarıyla. bilmiyorum sizlerin de başına geldi mi bu programı açtığınızda programın açılmayıp bilgisayarın boş boş beklemesi

Beşnokta Bilişim Teknolojileri

9 Mesaj
31 Mayıs 2011; 23:00:01 

arkadaşlar bence bu tarz sorunlarda fazla zaman kaybedip uğraşmayın. turkcell in websitesinden üretici yazılımını indirin oohh mis canavar gibi onu kullanın ben kullanıyorum . kolay gelsin.

28 Mesaj
28 Temmuz 2011; 18:05:52 

Ben de vınn kullanıyorum ayarını turkcell 3g statik ip ye kendi kendine değiştiriyor onu turkcell 3g ye geri çevirmek işi çözebilir.

15 Mesaj
31 Aralık 2011; 19:48:28 

Arkadaşlar çözümü buldum.BU HATA İÇİN KESİN ÇÖZÜM YOLU.DİKKATLİCE TAKİP EDİN TÜRKCELLDEN YARDI İSTERSENİZ BAŞINIZDAN SAVARLAR.
ADIM ADIM GİDELİM
1)Vınn'ı bilgisayarımıza bağlıyoruz.
2)programı çalıştırıyoruz.
3)AYARLAR bölümüne tıklıyoruz.
4)Profil ayarları seçeneğine giriyoruz
5)Mevcut profil yazan yerde yeni bir profil oluşturuyoruz ismi önemli değil ancak internet yazmanızı tavsiye ederim.
6)ileri seçeneğine tıklıyoruz.
7)APN'yi Türkcell internet olarak işaretliyoruz
8)Numaranın altındaki APN ye internet yazıyoruz ve kaydet tuşuna tıklıyoruz.

BU YÖNTEMLERİ İZLEDİĞİNİZ TAKTİRDE KESİNLİKLE BU HATAYI ÇÖZMÜŞ OLURSUNUZ.TEKNOLOJİDE OLASILIĞA YER YOKTUR UNUTMAYALIM.

Turkcell T20 & Huawei Sonic U8650 Anakonu
İşletim Sistemi: Android OS v2.3.5 Gingerbread || Uygulama Mağazası: Android Market || İşlemci: 600 Mhz. Qualcomm MSM7227 || Grafik İşlemci Ünitesi: Andreno 200 ||
RAM: 256 MB || Ekran: 256K TFT || Dokunmatik: Kapasitif || Ekran Çözünürlüğü: 320x480 piksel || Ekran Boyutu: 3.5 inç (~165 ppi) || Hafıza: 512 MB ROM + 4 GB hafıza kartı (32 GB'ye kadar da artırılabilir hafıza) || 3G: HSDPA 3.6 Mbps, HSUPA || Bluetooth: 2.1 || Kamera: 3 MP (2048x1536), 480p video kaydı. || Çoklu Medya: FM Radyo, NFC

40 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:14:11 

Bütün yöntemleri denedim ama olmadı

15 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:56:41 

VINN Uzak bilgisayara bağlantı kurulamadı sorunu(bağlantı uzak bilgisayar tarafından sonlandırıldı)... sorunun bu olduğuna emin misin bu ise bu yöntem kesin çözüm.kaydettikten sonra yeni açtığın profili seçmen lazım o şekilde bağlan de aynı sorunu 2 kere yaşadım bu sorunun kesin çözümü bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HP-Türkcell-Huawei -- 1 Ocak 2012; 13:02:45 >

Turkcell T20 & Huawei Sonic U8650 Anakonu
İşletim Sistemi: Android OS v2.3.5 Gingerbread || Uygulama Mağazası: Android Market || İşlemci: 600 Mhz. Qualcomm MSM7227 || Grafik İşlemci Ünitesi: Andreno 200 ||
RAM: 256 MB || Ekran: 256K TFT || Dokunmatik: Kapasitif || Ekran Çözünürlüğü: 320x480 piksel || Ekran Boyutu: 3.5 inç (~165 ppi) || Hafıza: 512 MB ROM + 4 GB hafıza kartı (32 GB'ye kadar da artırılabilir hafıza) || 3G: HSDPA 3.6 Mbps, HSUPA || Bluetooth: 2.1 || Kamera: 3 MP (2048x1536), 480p video kaydı. || Çoklu Medya: FM Radyo, NFC

31 Mesaj
10 Ocak 2012; 13:52:16 

Öncelikle belgelerimden vinn klasorunu silin.sonra vinn programını açıp baglan demeden ayarlar bölümüne gelin.yeni profil yazan yere kendi isminiz olabilir herhangi bir şey yazıp ileri sekmesine tıklayın.* boşluk olan yere mgb Yazıp kaydedin.programi kapatıp yeniden acın yeni profil isminizi seçip baglan deyin baglanacaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6 Mesaj
21 Ocak 2012; 8:39:13 

evet bel gelerdeki vınn klasörünü silin ve vını kaldırıp tekrar kurun bende oldu ....

760 Mesaj
21 Ocak 2012; 8:51:32 

huawei modemler için
http://www.turkcell.com...awei_Manuel_kurulum.zip

zte modemler için
http://www.turkcell.com..._Turkcell_ZTE_MF190.zip

arkadaşlar bunlar daha stabil. Turkcell vınn yazılımları genelde garip garip hatalar veriyor.

her ne kadar programlarda turkcell vınn da yazsa üretici şirketlerin kendi yazılımlarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesona -- 21 Ocak 2012; 8:52:00 >

3104 Mesaj
30 Mart 2012; 9:52:24 

E176 G vınn modemim var. sürekli bağlantı kendi kendine kopuyor.
Bir de sadece 3g profil ayarıyla internete bağlanıyor. internet profil ayarıyla bağlanamıyor
böyle bir sorun yaşayan varmı?

465 Mesaj
28 Nisan 2012; 20:21:30 

yapacağım mesaj bulunsun

764 Mesaj
25 Mayıs 2012; 10:40:42 

prfil ayarlarını değiştiriyorum

hazır görünüyor ama bağlan butonu aktif değil?

y = e^x fonksiyonu hangimizi etkilememiştir ki? Küllerinden hayat bulan Zümrüd-ü Anka kuşu gibi, türevi yine kendisidir.

39 Mesaj
18 Haziran 2012; 16:02:41 

uzak bilgisayar bağlantı sorununu sağolsun türkcell tim deki arkadaşlar zte modemin güncel sürümünü yükleyerek hallettiler tavsiye ederim

2 Mesaj
31 Temmuz 2012; 23:41:29 

Arkadaşalr BEN AVEA FENERCEL VIN ALDIM İNTERNETE GİRİYO AMA MESALA BBİŞİ İNDİRİYOM İNİYOR AMA AÇILMIYOR HAKKARİM.NETİ İNDİİRM AÇLILMIYOR MSN İNDİRİYOM AÇILMIOR BU KONUDA BANA YARDIM EDEN OLURSA SEVİRİM LÜTFEN

2 Mesaj
31 Temmuz 2012; 23:42:35 

HADİ İNGİLEN YOKMİ

209 Mesaj
11 Ağustos 2012; 22:56:22 

quote:

Orijinalden alıntı: HP-Türkcell-Huawei

Arkadaşlar çözümü buldum.BU HATA İÇİN KESİN ÇÖZÜM YOLU.DİKKATLİCE TAKİP EDİN TÜRKCELLDEN YARDI İSTERSENİZ BAŞINIZDAN SAVARLAR.
ADIM ADIM GİDELİM
1)Vınn'ı bilgisayarımıza bağlıyoruz.
2)programı çalıştırıyoruz.
3)AYARLAR bölümüne tıklıyoruz.
4)Profil ayarları seçeneğine giriyoruz
5)Mevcut profil yazan yerde yeni bir profil oluşturuyoruz ismi önemli değil ancak internet yazmanızı tavsiye ederim.
6)ileri seçeneğine tıklıyoruz.
7)APN'yi Türkcell internet olarak işaretliyoruz
8)Numaranın altındaki APN ye internet yazıyoruz ve kaydet tuşuna tıklıyoruz.

BU YÖNTEMLERİ İZLEDİĞİNİZ TAKTİRDE KESİNLİKLE BU HATAYI ÇÖZMÜŞ OLURSUNUZ.TEKNOLOJİDE OLASILIĞA YER YOKTUR UNUTMAYALIM.

Dalga mı geçiyorsun birader sen bizle

6 Mesaj
22 Eylül 2012; 21:18:47 

Arkadaşlar Anlaşılan Bu Problemi Çözebilmiş Olan Kimse Yok Benimde Laptop'um da Problem Vermiyor ama Masaüstü Bilgisayarımda Uzak Bilgisayara Bağlantı Kurulamıyor Diyor Bende Şaştım Kaldım Yani Ama Problem Microsoft .NET Framework Adlı Bir Program İstiyebilir Yinede Deneyin:
Microsoft .NET Framework 2.0 ..... Google'a yazdığınızda çıkacaktır.

5 Mesaj
27 Ocak 2013; 17:21:45 

2 gündür Hata 619 un çözümüyle ugrasıyordum, turkcell vınn var vodafone modem de kullanıyordum normalde diğer hatlarım kullanılıyor ama bir hjattım olmuyordu, aramadgım teknik destek tim kalmadı, teldende girmiyor nete hatta mesaj bile gitmiyordu bu data hattından. En sonunda bugün sim kartı yenilettm herşey halloldu. Yardımcı olursa ne mutlu bu bilgi, lakin diğer yolları denedm yapamadm netteki..

11 Mesaj
15 Ağustos 2013; 15:33:15 

ÇÖZÜM SİSTEMİ GERİ YÜKLEME KESİNLİKLE BENDE VE 2 KİŞİDE DAHA OLDU DİĞERLERİNE ALDIRMA HERKES BİŞEYLER ATMIŞ SİSTEM GERİ YÜKLEME AMA BİRAZ ESKİ Bİ TARİHE SONRA OLACAK BAK GÖR HADİ EYVALLAH

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

8 Mesaj
25 Ağustos 2013; 0:05:47 

Öncelikle Belgelerimdeki vınn dosyasını siliyoruz Geri dönüşüme atar geri dönüşümdeki vınn silin sonra Vın cihazınızı takın ayarlar kısmına girin (Çark işağreti olan kısım)profil ayarlarına tıklayın mevcut profiller kısmına yeni profil seçin profil ismine de adınızı veya soyadınızı verin *99# vardır i ona dokunmuyoz altındaki APN ye mgb yazıyoruz kaydete basıp çıkıyoruz internet bağlanmadan önce profilden oluşturduğumuz ismi seçip bağlan diyoruz .Bu yöntem olmazsa 2.bir yöntem var çok uzun ama kesin isteyen olursa onuda yazarım

526 Mesaj
25 Ağustos 2013; 0:23:57 

Bu forumun modları ne alemde 2010 konusu muhtemelen çözüldü 2013 olmuş msj geliyor biride demiyor ki bu konunu kitli olması gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Turkcell » VINN Uzak bilgisayara bağlantı kurulamadı sorunu...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.595