Şimdi Ara

Biostar özel tasarımlı Radeon HD 5850 modeliyle dikkat çekmeyi hedefliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
4.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakart pazarında sektörün güçlü oyuncularından biri olan Biostar, aynı başarısını ekran kartı pazarında elde edebilmiş değil. Ancak firma TPower serisi yüksek performanslı anakartlarındaki mühendisliği, yeni nesil ekran kartlarına yansıtmaya kararlı gibi görünüyor. Hannover'de düzenlenen CeBIT 2010 fuarı kapsamında Biostar, özel tasarımlı Radeon HD 5850 modelini katılımcıların beğenisine sunuyor.

Her ikisi de 80mm çapında olan ve Bakır tabanlı ısı boruları ile desteklenen özel soğutucu sayesinde Biostar Radeon HD 5850'nin referans tasarımlı karta göre çok daha serin çalıştığı belirtiliyor. 256-Bit bellek veri yolu desteğine, 1440x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 (2GB?) bellek kapsaitesine sahip olan DirectX 11 destekli yeni modelde grafik işlem biriminin standart hızda yani 725MHz'de çalıştığı belirtildi.

Giriş - çıkış birimleriyle de farklılaşan ekran kartı, çift DVI ile birlikte HDMI ve referans tasarımdan farklı olarak DisplayPort konnektörünü kullanıyor. Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X teknolojisiyle uyumlu olan aynı zamanda yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal video hızlandırma desteği de sunan özel tasarımlı model için Biostar henüz fiyat bilgisi açıklamadı.

• Normal hızda gelmesi ve nerdeyse 2.5 sulot kaplaması tabiki bu yuzden crossfire yapmak zor çunkı ikinci sulot gitti fazla rabet görceni zanetmem
    tasarım fena deyil ama gözde alıcı deyil bu yuzden fiyat odaklı olması yararına olur ama ne yazıkki 2.5 sulot kaplaması çogu kullanıcıyı caydırıcaktır
  • fena deyil ama gözde alıcı deyil ,şansını belirleyenler bunlar
  • 5850' ye de CRT çıkışı koymuşlar ya helal olsun. Biostar' ın üst/orta seviye bi' ürünle boy göstermesi dikkatimi çekti. Fiyatı ile uygun olacağa benziyor.
  • fena değil..
  • biostai t power x58 den once hayatta kullanmam diodum ama gercekten t power serisinde cok guzel is cikarmis bundada saglam olursa tutulcagini dusunuorum ...
  • Karta biraz o.c yapılıp sürülseydi piyasaya iyi olurdu...

Bu şekilde artık ürünler gelmeye başladı nasılsa, diğer ürünlere göre az da olsa fark yaratabilirdi o.c'lu versiyon vb. gibi olabilirdi.

Teşekkürler haber için
  • şu vga çıkışını gördükçe sinir oluyorum
  • @hedevilcate

vga çıkışı olmasın o...
  • Biostar kullandığım bir markadır ama bu vga görünüm olarak bırakın özeli düz versiyonlarından bile kötü olmuş :)
  • kartın 2.5 slotlu olması dikkatimi çekti
  • öyle demeyin ya halen bende vga çıkışlı 19" monitör var
  • kutu gibi maşallah
  • Güzele benziyor
  • bana atinin 4850x2 modellerini hatırlattı biostar ekran kartını konusunda ne kadar iddalı onu bilmiyorum ama umarım kalitelidir
  • Biostarmı , Aman uzun dur.
    Ekran kartında biostar düşünemiyorum.
    Neydi o 8800GT leri.

Ati nin şuanda en alınabilir modellerini Vtx üretiyor , yani PowerColor..
  • Bu arada VGA çıkışının üstünde bir boşluk var,insan oraya da DisplayPort/HDMI (Haberde hangisinin varolduğu tam net değil) koyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodyman700

öyle demeyin ya halen bende vga çıkışlı 19" monitör var

Ben de 19" crt kullanıyorum bir çok lcd den daha iyi. İçim açıldı görünce.
  • çok sağlam duruyor
  • Sogutucu göze hitap etmiyor ancak etkili olacağa benziyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.