Şimdi Ara

660 TL. INVERTER KLİMA MONTAJ VE İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda bir klima almayı düşünüyordum internette araştırma yaparken aşağıda linkini vereceğim ürünü buldum fiyatıda piyasanın baya altında olduğunu gördüm inverter ve enerji tüketimi baya düşük. neyse mağzaları varmış gittik ve yerinden aldık. piyasada 1150 altında yok gibi 660 peşin aldım.

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8965611100.htm?&productCode=8965611100

sizce nasıl bir tercih yapmışım klimaya ayırdığım max bütçe 700 dü sizce iyi yapmışmıyım.
    oda 12 mt2 güney orta derecede yalıtımlı yazın soğutma kışın ısıtmaya takviye olarak kullanılacak.
    ürünü başka bir ildeki başka bir beyaz eşya satıcısından aldım faturası var kağıtları içindeymiş çağırın servisi ücretsiz krulum yapacaklar dedi distribitör garantili. nasıl oluyor daha önceden yapan biri anlatabilirmi?
    montaj yaptırırken nelere dikkat etmeliyim.
    teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tifosi41 -- 3 Mart 2010; 19:25:24 >

• Arkadaşım o fiyata inverter klima nasıl oluyor anlayamadım bir yanlışlık olmasın kod karmaşası yaratıp size düz klima vermiş olmasınlar?
  • özellikle dikkat ettim kutunun üzerinde 90064 ve 90065 ınverter klima yazıyor ve kutular fabrika çıkışı hiç açılmadığı belli. tabi kutular açılmadan belli olmaz
  • bunda bi terslik var gibi ama o cihaz bi müşteriden geri dönüp paketlenip satılan cihaz olmaz inşallah hiç açılmamışsa iyi rakama almışsınız hayırlı olsun.
  • ya 1280 veya 1350 tl generel ınverter satılınca gık yok ama arçelik aynı paraya ınverter satılınca hemen kötüleme politikaları, neden acaba,

bunun fiyatıda taksitle 1365 tl ne var bunda, tama biliyoruz arçelikten bir zamaingo olmaz ama düşük fiyata stılınca dahada kötü olmuyor o zaman generalde kötü.
  • http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/536606/g/ARCELIK+Bayisi+Inverter+Klima+Yerine+Normal+Klima+Takmis+

Yukarıdaki link sadece bir örnek o fiyata cihazın içindeki kompresor + içünite dışünite kartını vermezler gibi geliyor bana ama arkadaş kontrolünü yapmış sorun yok o zaman bazı şeyler tecrübeyle sabittir.

General konusuna gelince forumda birçok arkadaş aldı çevremdende gözlemlediğim hiç şikayet eden görmedim... Ama arçelik söz konusu oldugunda pek birşey söylemek istemem. Generalin o dediğiniz fiyatı %30 indirimli kampanya fiyatıdır şu anda o fiyatı bulamazsınız arkadaşın %50 indirimli alması kuşku uyandırdı sadece

General - Arçelik diye bir seçim şansı sadece 3000 TL ye sattığı klima için olabilir ama orda bile ben durur yine General alırım. Oda benim tercihim, sizin Generalde kötü o zaman demeniz birşeyi değiştirmez tüketiciler artık daha bilinçli hoşçakalın...

• kutuların açılıp tekrar itina ile kapatılması çokta zor bir iş değil,kafa karışrıcı bir durum bu
  • dış ünite kartı nedir tam anlamadım?
    bende sadece 2 adet kutu var o kadar.
    klimadan çok fazla anlamam ama generals 1300 demişsiniz ben generals 1000 lira olsaydıda almazdım benim bu iş için ayırdığım bütçe belli 700 tl.
    sonuçta arçelik garanti kapsamında olduğu sürece ısıtmada generalden 2 derece soğuk üflesin problem değil az bişey daha sesli olsun problem değil generalsin daha tasaruflu olduğunu sanmıyorum.
    bence bir klimada en önemli şey servis servis olmayan dünya kalitesinde bir klima olsa bile almam. benimde çevremde arçelik klimadan şikayet eden arıza olan var fakat ne zaman servisi arasalar mutlaka gelip sorunu düzeltip gidiyorlar veya değişecek parçası varsa tereddüt etmeden değişiyorlar sonrada arıyorlar memnun kaldınızmı diye:)
  • Arçelik in en büyük artısıdır zaten servis ağı müthiş bir servis ağı var ki antalyada bir servis var arçeliğin toplam 180 kişi çalışıyor 1 günde 100 den fazla araba çıkıyor tek bir serviste müthiş bir ağ var yani götürsen ordu kurarlar :) neyse burda arçeliği kötülemekten ziyade düşünxcemiz şuydu inverter cihaz neden o kadar ucuz fiyatında neden %50 indirim var insan bi soruyo kendine haklı olarak o yüzden eğer bi sıkıntı olmazsa mükemmel güle güle kullanın canım bişey dediğimiz yok :)
  • bende merak ediyorum
    kutu açılınca bir süpriz çıkmaz umarım:)
  • tifosi41 kliman hayırlı olsun. Açtığın linki görünce dayanamadım ben de 2 adet sipariş ettim. Evde klimasız oda kalmasın

Gerçi Arçelik klimalarından ilk daikindan aldıkları hariç bir de panasonic kopmresörlü 7000 serileri hariç pek bir beklentim yoktur. Buna rağmen fiyatın cazipliğine ve teknik değerlerinin iyi rakamlarda olduğuna kanıp siparişi verdik bakalım. Hakkımızda hayırlısı olsun. 12 ve 15 m2 lik odalarda kullanıcağım için sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Bir de DC inverter modelli bir klimayı bu fiyata alabilmek de bir mesele bu devirde. Zaten odalardan biri bebek odası olacak. Korkum bu klasik arçelik traktör sesli kompresör muhabbeti. Saolsun alt komşumda arçelik var. Bolca bize de dinletiyor gürültüsünü.

Bu 90064 modelinin biraz olsun bu sıkıntılardan arınmış olmasını umuyorum. Yukarda bir arkadaş kışın pek memnun olmadıklarına dair bişey yazmış. Acaba hangi ilde kullanıyor o arkadaşlar. Sonuçta bu cihazın EER, COP değerleri çok iyi kılavuzda yazdığına göre. Ama çalışma şartları kaç derece yazılmamış. Hoş bu katalog değerleri de özellikle bizim yerli firmalarda ne kadar gerçekçi o da tartışılan bir konu

Ben antalyada kullanıcağım için daha az sıkıntı yaşarım ümidindeyim. Antalyada klimayı montaj ettireceğim kalifiye bir ARÇELİK SERVİSİ önerecek olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: koko69

tifosi41 kliman hayırlı olsun. Açtığın linki görünce dayanamadım ben de 2 adet sipariş ettim. Evde klimasız oda kalmasın

Gerçi Arçelik klimalarından ilk daikindan aldıkları hariç bir de panasonic kopmresörlü 7000 serileri hariç pek bir beklentim yoktur. Buna rağmen fiyatın cazipliğine ve teknik değerlerinin iyi rakamlarda olduğuna kanıp siparişi verdik bakalım. Hakkımızda hayırlısı olsun. 12 ve 15 m2 lik odalarda kullanıcağım için sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Bir de DC inverter modelli bir klimayı bu fiyata alabilmek de bir mesele bu devirde. Zaten odalardan biri bebek odası olacak. Korkum bu klasik arçelik traktör sesli kompresör muhabbeti. Saolsun alt komşumda arçelik var. Bolca bize de dinletiyor gürültüsünü.

Bu 90064 modelinin biraz olsun bu sıkıntılardan arınmış olmasını umuyorum. Yukarda bir arkadaş kışın pek memnun olmadıklarına dair bişey yazmış. Acaba hangi ilde kullanıyor o arkadaşlar. Sonuçta bu cihazın EER, COP değerleri çok iyi kılavuzda yazdığına göre. Ama çalışma şartları kaç derece yazılmamış. Hoş bu katalog değerleri de özellikle bizim yerli firmalarda ne kadar gerçekçi o da tartışılan bir konu

Ben antalyada kullanıcağım için daha az sıkıntı yaşarım ümidindeyim. Antalyada klimayı montaj ettireceğim kalifiye bir ARÇELİK SERVİSİ önerecek olan var mı ?

dün konuyu açtıktan sonra burda bir kaç kişi sipariş verdiğini ve vereceğini söyledi bende aradım firmayı tekrar böyl böyle dedim almak isteyen ve sipariş verenler var dedim stok varmı dedim var dediler sıkın olmaacağını söylediler. il mesajımdada dediğim gibi ben internetten sipariş vermeye güvenemedim gittim yerlerine yerlerinden aldım kimayı depoda zor buldular sanki devamı yk gibi idi. umarım internetten sipariş veren arkadaşlar sıkıntı çekmezler belkide dün gir di stoklarına zaten fiyatta küçük bir oynama yapmışlar.
    ben dün arayıp bu gün için kurulum rendevusu aldım.
    kurulum tamamlanınca yine yazarım.

• İnceleme şansı bulamadım cihazı fakat inverter tip dc kompresörü bu rakama yapmak nerdeyse imkansız fakat cihazın kademeli inverter yani 3 farklı kademede çalıştığını zannediyorum aynı mitsubishi electricde bulunan hc serisi gibi tam inverter görevi görmeyen bi cihaz diye tahmin ettim.Çünkü 600 lira ya standart inverter cihaz gerçekten imkansız gibi ama cihazı araştırıcam tekrar hayırlı olsun alanlara güle güle kullanırsınız inşallah.
  • evet arkadaşlar
    az önce montaja geldiler ve hallettiler öncelikle çok harika bir montaj yaptılar arçelik sevisine teşekkür ediyorum çok ilgili ve anlayışlılar.
    şu an musait değilim uzun uzun yazamıyorum
    ilk görüşlerim son derece olumlu montaja gelenler aldığım fiyatı duyunca çok şaşırdılar mağzada 1300-1500 arası satılan bir klima imiş ve çok tasaruflu 4.20 cop değeri var 320 larde senelk tüketim(buzdolaplarının üstünde olanlan kağıtlar)
    daha ayrıntılı müsait olunca yazıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eina

İnceleme şansı bulamadım cihazı fakat inverter tip dc kompresörü bu rakama yapmak nerdeyse imkansız fakat cihazın kademeli inverter yani 3 farklı kademede çalıştığını zannediyorum aynı mitsubishi electricde bulunan hc serisi gibi tam inverter görevi görmeyen bi cihaz diye tahmin ettim.Çünkü 600 lira ya standart inverter cihaz gerçekten imkansız gibi ama cihazı araştırıcam tekrar hayırlı olsun alanlara güle güle kullanırsınız inşallah.

araştırısanız memnun olurum bende baya merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eina

İnceleme şansı bulamadım cihazı fakat inverter tip dc kompresörü bu rakama yapmak nerdeyse imkansız fakat cihazın kademeli inverter yani 3 farklı kademede çalıştığını zannediyorum aynı mitsubishi electricde bulunan hc serisi gibi tam inverter görevi görmeyen bi cihaz diye tahmin ettim.Çünkü 600 lira ya standart inverter cihaz gerçekten imkansız gibi ama cihazı araştırıcam tekrar hayırlı olsun alanlara güle güle kullanırsınız inşallah.

Bu cihazdan ben de 2 tane aldım. Bugün geldi . Açıkcası kutuları çok yıpranmıştı. Ürünleri kabul etmek de tereddüt etdim ve firmayı aradım. Saolsun sanırım Sedat bey ilgilendi. Eğer istersem hemen iade alabiliriz ya da servis gelsin baksın bi sorun olursa o zaman gönderin deyince ben de ilk kez alış veriş ettiğim bir site olmasına rağmen itimat etdim. Lakin ürünleri antalyada kuracak işinin ehli Arçelik servisi var mı onu merak ediyorum. Çünkü tifosi arkadaşımıza gelenler çok ilgilenmişler ama VAKUMLAMA yapmadan montajı tamamlamışlar. Gerekçe olarak da bunlar fabrikadan gazı dolu geliyor demişler

Ben yanlış biliyorsam düzeltin ama buna ayak üstü müşteriyi uyutmak denmez mi ? Bu klimaların montaj sırasında vakumlama yapılması için silah mı dayamak lazım kafaya ? Ben servis gelmeden makinayı yağlamayı ihmal etmeyim anlaşılan

Sevgili eina 700 milyona tabi ki dc inverter cihaz bulmak imkansız. Bu sadece spot fiyat olarak değerlendirmesi gerekn bir konu. Yoksa bu cihazın satış fiyatı belli. Söz konusu firma bir yerden parti mal bulmuş olmalı ki bu fiyata alıcıya sunuyor. Risk alıp alanlar ya karlı çıkıcak ya da pişman olacak. Bekleyip göreceğiz. Bir bankanın reklamında dediği gibi babanız vermez DC inverter makinayı bu fiyata bu zamanda.

• Bu tür fiyatlar birileri birilerini tokatlıyor,yani malı vadeli alıp paraya çeviriyor sonrada ödemegelince arazi.yani tamamen spot mantığı.fiyat çok cazip.ne kadar arç.önermesekte bu paraya kaçmaz.Market fiyatına inv. en önemliside spotta olsa arç.montajını ve garantisini sağlıyor.Hayırlısı olsun.
  • Tokatçı malı değildir büyük ihtimalle. Çünkü tokatçı malı bu tarz sitelere götürüp satmaz. Bunu daha başka şekilde elinden çıkartır. Ama neticede bende Arçelik ürünlerinden uzak duran biri olsam da ihtiyacım olup da bu fiyata kaçırmak aptallık olur diyerek aldım. Netice de inverter makinaların teknolojisi ve piyasa fiyatları belli. Bu servisleri de adam gibi montaj yaparsa ne ala ! Ben daha kurdurmadım ama tifosi arkadaşımın ki dün kurulmuş ve memnunum dedi. Sessiz çalışıyor sıcak üflüyor dedi. Ama halen ayrıntılı bişiler yazmadı. Dış ünitenin sesi acaba nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koko69

Tokatçı malı değildir büyük ihtimalle. Çünkü tokatçı malı bu tarz sitelere götürüp satmaz. Bunu daha başka şekilde elinden çıkartır. Ama neticede bende Arçelik ürünlerinden uzak duran biri olsam da ihtiyacım olup da bu fiyata kaçırmak aptallık olur diyerek aldım. Netice de inverter makinaların teknolojisi ve piyasa fiyatları belli. Bu servisleri de adam gibi montaj yaparsa ne ala ! Ben daha kurdurmadım ama tifosi arkadaşımın ki dün kurulmuş ve memnunum dedi. Sessiz çalışıyor sıcak üflüyor dedi. Ama halen ayrıntılı bişiler yazmadı. Dış ünitenin sesi acaba nasıl ?

Şu ana belli olmaz kullanmıa başlayın daha sonralardan anlarsınız kaliteiy öyle takıp bi sefer açmakla çok fazla anlaşılmaz.

• Linki tıkladım, paşin fiyatı: 1.218,00tl yazıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.