Şimdi Ara

Sapphire netbook pazarına giriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırma kuruluşlarının raporlarına göre geçtiğimiz yıl 35 milyon adetlik bir hacme ulaşan netbook pazarı, donanım üreticileri için cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Önde gelen ekran kart kartı üreticilerinden Sapphire de aynı segmentte yer alan bazı rakipleri gibi netbook pazarına adım atmayı planlıyor. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Sapphire logolu ilk netbook, CeBIT fuarında gün ışığına çıkacak.

Pine Trail kod adını taşıyan ikinci jenerasyon Atom platformundan güç alan yeni netbook, 1.66GHz'de çalışan tek çekirdekli Atom N450 işlemcisini kullanıyor. 10.1-inç boyutunda ekrana, 1GB sistem belleğine ve 250GB kapasiteli sabit diske sahip olan maliyet odaklı mini-bilgisayarda ekran kartı olaraksa, yeni nesil Intel Atom işlemcilerinin karakteristiğinde önemli bir rol rüstlenen entegre GMA3150 birimi yer alıyor.

Resmi tanıtımının CeBIT fuarında yapılması beklenen Sapphire'in yeni netbook modeliyle ilgili detayları bildirmeye devam edeceğiz.

• Anakart piyasasından adından fazla söz ettiremedi. İnşallah bu sektörde daha başarılı işler yapar.
  • Eyvah yandık, ekran kartları az geliyordu birde sapphire'in arızalı netbookları ile uğraş işin yoksa ...
  • keske girmeseydio sektörede bende almasaydım :D o gün pc toplarken tek am3 oydu mecbur aldık 6 ay sırf bıosla debelendim sonrası daha vahim ilk biosla 4.7 .5.1re cıkabılıyodum sımdı bırak 4.5 4.2de bile sorun cıkıyor suan
  • ekran kartım sapphire bi sorun çıkarmadı nazar değcek diye korkuyorum
  • Çoğu ağızdan "WTF" sözünü duyar gibiyim :)

Şaka maka tırsarak aldığım sapphire hd4890 taş gibi çalışıyor...Ama yine de ben pek sapphire alma yanlısı değilim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Eyvah yandık, ekran kartları az geliyordu birde sapphire'in arızalı netbookları ile uğraş işin yoksa ...

Başlığı gördüğümde, bu yorumu yapmak için daldım konuya. Benden önce yapılmış olacağını tahmin etmek te zor değildi aslında.
  • eee Adamlar ATi ın en büyük iş ortagı
  • keske sadice iş ortağı olarak kalsaydıda anakart olayınada girmeseydi hep sorun yasadım bios up bekledim 6 ay :S leptopba gırerse uzak durulması gereken 2. bişey olcak desenize 1.intel gma 2.sapphire:D
  • Okudum Okudum ve Yine okudum.

Bir tane olumlu sonuc var

sapphire işi zor acıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

Çoğu ağızdan "WTF" sözünü duyar gibiyim :)

Şaka maka tırsarak aldığım sapphire hd4890 taş gibi çalışıyor...Ama yine de ben pek sapphire alma yanlısı değilim...

evet çalışıyor, ama işte
  • AMD'nin en büyük iş ortağı ama kullanacağı işlemci intel atom. L110 yada L310 niye değil?
  • Sağdan soldan parçaları toplayıp sat, ne olacak ki. Hiç değilse AMD işemci kullansaydı da sektöre yeni bir ürün girseydi, zaten yeterince atom işlemcili ürün var..
  • Ben de arkadaşlara katılıyorum, Sapphire'i AMD ile öğrendik. Intel'i de destekliyor olması benim gibi AMD fanlarının içini burkmuştur elbet...

:/
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

insanlara yaranmak zor değil, imkansız. şu ağlamalara sızlanmalara bak yahu.

keşke ülkemizden Sapphire'in yarısı değil de çeyreği kadar başarılı bir donanım şirketi çıksa da başımızın üstüne koysak.

ben Sapphire'e yeni yatırımlarında başarılar diliyor ve iyi ürünler piyasaya çıkaracağına inanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istblacken

Sağdan soldan parçaları toplayıp sat, ne olacak ki. Hiç değilse AMD işemci kullansaydı da sektöre yeni bir ürün girseydi, zaten yeterince atom işlemcili ürün var..

aynen katılıyorum. AMD netbook pazarına sapphire adını kullanıp hızlı bi giriş yapsa iyi satardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

keske girmeseydio sektörede bende almasaydım :D o gün pc toplarken tek am3 oydu mecbur aldık 6 ay sırf bıosla debelendim sonrası daha vahim ilk biosla 4.7 .5.1re cıkabılıyodum sımdı bırak 4.5 4.2de bile sorun cıkıyor suan

İşlemciyi mi 5.1 ghz'a çıkarıyordun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

keske girmeseydio sektörede bende almasaydım :D o gün pc toplarken tek am3 oydu mecbur aldık 6 ay sırf bıosla debelendim sonrası daha vahim ilk biosla 4.7 .5.1re cıkabılıyodum sımdı bırak 4.5 4.2de bile sorun cıkıyor suan

İşlemciyi mi 5.1 ghz'a çıkarıyordun?

İşlemciyse diyorum hocam sen eski biosa geri dönsen bi kaç test yayımlasan. 5.1 e nasıl çıkıyodun kaç v veriyodun ?
  • Yok artık lol Sapphire niye kalkıp intel tabanlı yapıyor yahu xD Bu biraz sacma bir durum bu halde :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Eyvah yandık, ekran kartları az geliyordu birde sapphire'in arızalı netbookları ile uğraş işin yoksa ...

Ya boyle bir mesaj olur mu yahu...? Kac tane arizali buldun aldin da, adamlar kendileri soyluyor DonanimHaber videosunda, "biz baska bir denetim firmasina test edilmesi icin para veriyoruz" diyor.. adamlar ellerine geri donen garantiden sorunlu urunlerin cok az oldugunu soyluyorlar..

simdi bu lafi soyledigine gore, ya sen bu garanti ve satis hareketinin icinde bir yerdesin, yada gercekten almis oldugun 6 ekran kartindan 4'u problemli cikti.. 2 tane bilgisayarin var, 2sinde de denedin.. bu arada butun driverlarini kurdun da "goruntude bozukluk var.." demeni bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 2 Mart 2010; 9:11:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.