- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Ağır Depresyondayım DH yardım edin - ne yapmalıyım?
26 Cevap5521 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Şubat 2010; 23:55:38 

arkadaşlar şu son 2 senedir kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum gülsem bile içim mutsuz hayatta hiçbir maddi sıkıntım yok, bir sorunumda yok ama içimden geliyor bu mutsuzluk nedenini çözemedim bir türlü gelecek ile ilgili kaygımda yok sizce bu durum neden aşağıdaki testi çözdüm ağır depresyon çıktım Birisi bana mutluluğun formülünü söylesin

http://www.depresyonbel...net/depresyon_testi.htm

1586 Mesaj
1 Mart 2010; 0:00:17 

Sağ elinde mutsuzlukların, sol elinde mutlulukların var. Hangi tarafı görürsen o şekilde yaşarsın. Eğer birşeye üzülecek olsam bugüne kadar yaşadıklarım için 2 yıl depresyona girebilirim. Fakat işime gelmediği için sol elime bakıyorum. Sen de öyle yap, küçük de olsa zevk alıp mutlu olduğun şeyler vardır. Onlara yoğunlaş.

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2010; 0:05:24 

ben anlatsam şimdi dağ ağlar.

Nedenini söyleyeyim kafanı ve fiziki gücünü boş bırakıyorsun sürekli bişeylerle ugrasman lazım.
Spor salonuna git zayıflama body falan. kendine hafta sonu için bi amaç belirle ama yapacagın işte ARKADAŞLARIN olsun.Burası çok önemli.Kendine bi yedek kulubesı yapman lazım boyle canın sıkıldıgında mesgul olabılecegın.Spor mesela pskolojık sıkıntıların cogunu alır insandan.Ama böyle zorunlu olarka yapacaksın.KAfandaki sıkıntı bilegine dönüşmeli hırsını o şekilde almalısın.Param var vaktim de var diyorsan Spora başla.Bide sanal dünyalardan uzak dur.

824 Mesaj
1 Mart 2010; 0:11:55 

quote:

Orijinalden alıntı: maswey

arkadaşlar şu son 2 senedir kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum gülsem bile içim mutsuz hayatta hiçbir maddi sıkıntım yok, bir sorunumda yok ama içimden geliyor bu mutsuzluk nedenini çözemedim bir türlü gelecek ile ilgili kaygımda yok sizce bu durum neden aşağıdaki testi çözdüm ağır depresyon çıktım Birisi bana mutluluğun formülünü söylesin

formulu:
guzel bir psikiyatrist ve guzel birkac renkli ilac.

Geçmiş günü beyhude yere yad etme, Bir gelmemiş an için feryat etme, Geçmiş gelecek masal bunlar hep Eğlenmene bak ömrünü berbat etme. Niceleri geldi, neler istediler, Sonunda dünyayı bırakıp gittiler. Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi? O gidenler de hep senin gibiydiler. Dünyada ne var kendine dert eyleyecek, Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek. Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ... Zira seninde üstün de otlar bitecek ...

efexor xr - prozac - valdoxan - xanax - abilify - norodol

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2010; 0:26:48 

874 Mesaj
1 Mart 2010; 0:43:22 

soğuk duş yap her sabah çok rahat geçer....
ama üşenir yapmazsan geçmezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.... gouk duş bide üstüne sıcak neskafe iç maddi sıkıntın yokmuş bide kendine güzel spor kemik gözlük al dolaş sağda solda hayvan besle kedi köpek evinde değil bahcede orada burada....

2 günde geçer....
SOGUK DUŞ HER GÜN SABAH YAP

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2010; 2:18:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Tai-chi

formulu:
guzel bir psikiyatrist ve guzel birkac renkli ilac.

saçma sapan tavsiyelerde bulunmayın ilaçlar hafıza kaybı yapıyor vucudun uyusuyor ortalıkta mal gibi gezıyorsun ben akıl hastanesınde bıle yattım Günlük aldııgm ilaç sayısı 6 dan aşagı düşmüyordu önemli olan kafayı boş bırakmamak sürekli meşgul etmek

2054 Mesaj
1 Mart 2010; 7:39:43 

Arabayı kullanırken, dikiz aynasına bakarak kullanmayınız önünüze bakınız; çünkü arkadaki olayları değiştirmek mümkün değildir.
- Erdal Karamercan

lafın saçmalığına bak ya abandım mı frene görür o arkadakiler ayrıca geri vites denen bir şey var kim bu erdal karamercan ya saçma sapan lafıyla deli etti beni

2926 Mesaj
1 Mart 2010; 7:51:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Yeraltından Notlar

ben anlatsam şimdi dağ ağlar.

Nedenini söyleyeyim kafanı ve fiziki gücünü boş bırakıyorsun sürekli bişeylerle ugrasman lazım.
Spor salonuna git zayıflama body falan. kendine hafta sonu için bi amaç belirle ama yapacagın işte ARKADAŞLARIN olsun.Burası çok önemli.Kendine bi yedek kulubesı yapman lazım boyle canın sıkıldıgında mesgul olabılecegın.Spor mesela pskolojık sıkıntıların cogunu alır insandan.Ama böyle zorunlu olarka yapacaksın.KAfandaki sıkıntı bilegine dönüşmeli hırsını o şekilde almalısın.Param var vaktim de var diyorsan Spora başla.Bide sanal dünyalardan uzak dur.

Kesinlikle katılıyorum. Meşgul olman lazım. Bir işle meşgul olman lazım. Haayatını sorgulayacak fırsatı vermeyeceksin kendine. İşe yaradığını hissedireceksin.

))) Kablosuz İmza Teknolojisi (((
[50]Yerleşik yerel geri döngü http sunucusunun çıkardığı seçilmiş akışlı dosya...
Nick - Avatar - İmza uyumu

2234 Mesaj
1 Mart 2010; 7:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Yeraltından Notlar

saçma sapan tavsiyelerde bulunmayın ilaçlar hafıza kaybı yapıyor vucudun uyusuyor ortalıkta mal gibi gezıyorsun ben akıl hastanesınde bıle yattım Günlük aldııgm ilaç sayısı 6 dan aşagı düşmüyordu önemli olan kafayı boş bırakmamak sürekli meşgul etmek

ve daha bir sürü sağlık sorununu yanında getiriyor derken asıl bunalımı insana yaşatıyor.uzak durun derim haplardan.

bitkisel çaylar için derim.beyaz çikolata yiyin,crunch yiyin.form pirinç patlağı,pringles,kaju,sucuk gibi şeyler yemeye çalışın.enerji gelicek canlanacaksınız.dilinize ise lezzet gelecek.BİOTİN için.solgar 60'lık biotin satılıyor.Multibionta için.GNC mega men için.gerçekten inanılmaz iyi.

bunalım müzikleri silin bilgisayardan.tvde spor kanallarına bakın belgesel kanallarına bakın.yağmuru dinleyin.dışarı çıkın ıslanın.ılık bir duş alın.

benim dediklerimin hepsini değil,çeyreğini bile yapsanız sonuca ulaşacaksınız.

inanın bana.

mizah dergileri v.s komedi filmleri bana tat vermiyodu.yukardaki şeyler bana tat vermeye başladı ve melankoliyi üzerimden attım.herkes farklı biçimde atar ama üstte saydıklarım genel zevke hitap ediyor düşüncesindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 1 Mart 2010; 7:54:23 >

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2010; 7:54:14 

Depresyon günümüz hastalığı oldu zaten içi sıkılan "ay depresyona girdim" deyip bi triplere giriyor

518 Mesaj
1 Mart 2010; 7:55:52 

Bana tek gereken şey biraz daha uyku.

2234 Mesaj
1 Mart 2010; 8:01:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Lahkesis

Bana tek gereken şey biraz daha uyku.

3 senedir uykusuzluk çekiyordum.Ne yaptım anlatayım.doğadan marka "relax" serisi bitki çayı aldım.

multibionta içiyorum günde 1 tane.

biotin (solgar) günde 3 tane

ve şu an uykum iyi sayılır.Ki ben uyku felci olmaktan korkuyorum.yüzüm,kollarım uyuşuyor böyle hissetmiyorum adeta.kalbim tekliyor,beynimden geçen kanı hissediyorum adeta derken 2-3 gündür iyi sayılırım şu haplarla.yeni başladım zaten 5 gün falan oldu.

belirtmekte fayda var dünden beri uyumadım. :) uykusuzluktan değil tabi bugün sabahlamak istedim tabi aşırı uykum var şu an. :) uyursam akşama doğru uyanırım.o yüzden duş alıcam uyumicam:)

*alacağınız eczanedeki doktor bey&hanıma mutlaka sorun bu ilacın yan etkileri var mı diye.Nitekim multibiontayı günde 2-3 defa alabiliyorum ama babamda çarpıntı yapıyor.1 defa bile alamıyor.bünyeye göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 1 Mart 2010; 8:09:54 >

306 Mesaj
1 Mart 2010; 8:25:26 

Tavsiyeler bir yana doktora da git.

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2010; 8:26:40 

dogru bunalım şarkılarından uzak duracaksın.sana yap demiyorum ama tiesto tarzı böyle kopuk şeyler bu durumda dinleyebilir misin bilmiyorum ama yani hayata karşı hede-hödö yapmak bişiyi degiştirmiyor ya bunu anladım ben.Agla zırla isyan et bişi kazandırmıyor.Müzik destek gibi bişi ya arkandan uçuruma itiyor yada yürürken ilk adımı atman için itiyor.

Bu şarkı olayına gelince sanırım insan istemeden kendini hipnoz ediyor.

Uzaklaştırılmış
1 Mart 2010; 9:35:49 

ilaçlar geçici çözüm.
uğraş bulmalısın. bana da sık sık oluyor.

3304 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ölüm Lokumu
1 Mart 2010; 9:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Cumhuriyet.

Sağ elinde mutsuzlukların, sol elinde mutlulukların var. Hangi tarafı görürsen o şekilde yaşarsın. Eğer birşeye üzülecek olsam bugüne kadar yaşadıklarım için 2 yıl depresyona girebilirim. Fakat işime gelmediği için sol elime bakıyorum. Sen de öyle yap, küçük de olsa zevk alıp mutlu olduğun şeyler vardır. Onlara yoğunlaş.

niye sağ eline mutsuzlukları alıyorsun?

Sevap meleği bile sağ omuzdadır

Mutluluk sağ tarafta,mutsuzluklar sol tarafta olacak

3304 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ölüm Lokumu
1 Mart 2010; 9:41:01 

quote:

Orijinalden alıntı: maswey

http://www.depresyonbel...net/depresyon_testi.htm

Kanarya veya muhabbet kuşu al besle alıştır

654 Mesaj
1 Mart 2010; 10:26:33 

oha o teste göre aşırı depresyondayım.hadi ya hiç farkında değilim

.

265 Mesaj
1 Mart 2010; 10:32:21 

Basshunter klipleri izle. Teste göre göre puan 54 ağır depresyon gerçek den öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soultrex -- 1 Mart 2010; 10:46:38 >

1664 Mesaj
1 Mart 2010; 10:36:43 

Ferdi'ye vur

'ingiltere kralı, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbayuer, biricit bardo,nadya gomanaçi,kaleci mayer, fenerbahçeli cemil! hepsi bu bıçağı kullanıyorlar'

608 Mesaj
1 Mart 2010; 10:37:59 

Dünya böylesine güzel olurmuydu yine,
diplomasını çerçeveleyip para kazanma derdine düşseydi Dr.CHE,
yüreğini dağlara asmak yerine..
Ernesto Che Guevara

1220 Mesaj
1 Mart 2010; 10:40:21 

31 puan aldim testten orta derece depresyondaymisim =D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1586 Mesaj
1 Mart 2010; 21:33:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kertemeyenkele

niye sağ eline mutsuzlukları alıyorsun?

Sevap meleği bile sağ omuzdadır

Mutluluk sağ tarafta,mutsuzluklar sol tarafta olacak

Tamam arkadaşım kusura bakma, sola baktığın için mutsuzmuşsun depresyondaymışsın. Bundan sonra sağ eline bak lütfen

Sağ el sol el temsiliydi, yani mutluluk sağda solda değil

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 17 sa. 47 dk. kadarı kaldı.

[8 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

1 Mart 2010; 21:37:08 

Aşırı depresyon çıktı benim?

503 Mesaj
1 Mart 2010; 22:11:27 

İstanbul Attack dinle

çok ciddiyim

bir müzik sisteminde dinlersen daha etkili olur

bir de altına bir araba çekersen

tadına doyulmaz.

dert varsa çözüm de var.

2687 Mesaj
1 Mart 2010; 22:30:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Cumhuriyet.

Çok doğru.

Bu arada bu belirtilerin hepsi bende var la.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Ağır Depresyondayım DH yardım edin - ne yapmalıyım?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297