Şimdi Ara

HIS, ICEQ5 serisi Radeon HD 5770 modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
4.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Call of Duty: Modern Warfare 2 hediyeli Radeon HD 5870 modellerini satışa sunan HIS, soğutma performansıyla öne çıkan ICEQ serisini Radeon HD 5770 tabanlı iki yeni çözüm ile genişletiyor. Firma tarafından resmi tanıtımları yapılan Radeon HD 5770 IceQ 5 ve Radeon HD 5770 IceQ 5 Turbo modellerinin her ikisi de 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Juniper XT GPU'sunu kullanıyorlar.

128-bit bellek veri yolu desteğine, 800x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan DirectX 11 destekli yeni modellerin her ikisi de ısı iletim borularıyla güçlendirilen, çift slot tasarımlı ve UV duyarlı ICEQ5 soğutucusuyla geliyorlar. Referans tasarımlı Radeon HD 5770 modeline kıyasla daha serin ve sessiz çalıştıkları beliritileyn yeni modellerden sadece Turbo çözümü hız aşırtmalı olarak geliyor.

875MHz GPU ve 5000MHz bellek saat hızlarıyla gelen Radeon HD 5770 ICEQ5 Turbo modelinin aksine düz olan versiyon ise 850MHz GPU ve 4800MHz bellek saat hızlarında çalışıyor. Unified Video Decoder teknolojisiyle yüksek tanımlı video hızlandırma yeteneğine sahip olan aynı zamanda Crossfire X ve Eyefinity teknolojilerini de destekleyen kartlarda çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörleri bulunuyor.

Resmi satışlarına Mart ayında başlanacak yeni modellerden Radeon HD 5770 ICEQ5 245$, Radeon HD 5770 ICEQ5 Turbo ise 279$ seviyesinden ön-sipariş listelerine girmiş durumdalar.

• Üstteki DVİ cıkısı hava akımını kesiyor, dışarı atılan havanın miktarını azaltıyor ve zamanını uzatıyor, bu yüzden kartın içinde sıcak hava daha fazla zaman duruyor ve kartı ısındırıyor...

Fiyatı uygunsa alınabilir. Calisan kart daha da güzel görünecektir.
  • 245 dolar = 375 TL ne kadar gerekli bilinmez ; ama his iceQ serisi her zaman benim için 1numaradır ..(318 TL en ucuz 5770)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

Üstteki DVİ cıkısı hava akımını kesiyor, dışarı atılan havanın miktarını azaltıyor ve zamanını uzatıyor, bu yüzden kartın içinde sıcak hava daha fazla zaman duruyor ve kartı ısındırıyor...

Bende DVI bağlantısı hakkında aynı şeyi düşünüyorum.Eskiden koymazlardı bu tür üst taraftaki çıkışları nedense yeni kartlarda koymaya başladılar

Bu arada turbo modellerinde gpu ya ekstra voltaj veriyor mu HIS Iceq ler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 28 Şubat 2010; 0:31:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak9006

quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

Üstteki DVİ cıkısı hava akımını kesiyor, dışarı atılan havanın miktarını azaltıyor ve zamanını uzatıyor, bu yüzden kartın içinde sıcak hava daha fazla zaman duruyor ve kartı ısındırıyor...

Bende DVI bağlantısı hakkında aynı şeyi düşünüyorum.Eskiden koymazlardı bu tür çıkışları nedense yeni kartlarda koymaya başladılar

makyajlanmış sunumlarmı yapılıyor

• 5850 ve 5870 e iceq yapmadılar 5770 yapıyorlar allah akıl fikir versin:))
  • Sıcak havayı dışarı atan soğutma çeşitlerinde tek doğru düzgün iş gören bu sanırım. Fakat o küçük boşluktan ne kadar hava dışarı atılacak?
  • 5830 veya 5850 serisi kartlara bir 300$+ gibi sahip olunabiliyorken , 280 $ verip 5750 ya da 5770 serisi bir kart alıp performanstan ödün vermek ne kadar akıl işi tartışılır doğrusu !
  • 5830 ve 5850 de ıceq sogutma sistemini kullansalar daha iyi olacak ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NECROCYBER

5850 ve 5870 e iceq yapmadılar 5770 yapıyorlar allah akıl fikir versin:))

Satış oranı olarak daha fazla satılacağı için önce ona koymuşlar.Ama eminim güzeldir.
  • şekil tasarım güzel ama yıllardır hep aynı
  • her zamanki gibi güzel..
  • ICEQ5 Turbo ise 279$ fiyat oldukça pahalı TR de birde kdvsini ekleyince başına çalsın iceq5 ini, 300 usd ye hd5850 alınabilirken kullanıcıları iceq5 ile keklemekten başka birşey değil.
  • "Resmi satışlarına Mart ayında başlanacak yeni modellerden Radeon HD 5770 ICEQ5 245$, Radeon HD 5770 ICEQ5 Turbo ise 279$ seviyesinden ön-sipariş listelerine girmiş durumdalar." Bu fiyatlar nedir böyle hocam? 5800 serisi kartmı alıyoruz Allah aşkına?
  • fiyat çok uçuk olmuş 5800 alır kullanıcılar
  • HD5830 almak için bir sebep.
  • Hala 58xx serisi IceQ yok. ATI'ın iş birlikcileri Fermi çıkmadan çıkarsalar şu kartları.
  • İceQ felan hikaye...His bence güzel yapamıyor kartları çok ısınıyor.. bknz:4870
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreverkinqs

İceQ felan hikaye...His bence güzel yapamıyor kartları çok ısınıyor.. bknz:4870

anlamadım?

hd4870 iceq4+ turbo ya laf etmek istemedin heralde. muhteşem iceq ve icooler serileri gerçekten diğerlerinden daha soğuk ne pcs+ ne vapor-x ne toxic iceq yu tek geçerim

@fiyat konusunda

haklısınız ama bi bildikleri vardır.

@hava çıkışında

yine bi bildikleri vardır diyeceğim test etmeden yollamazlar gibi geliyor bana
  • hepsi kolpa ya kart neki üstündeki sogutucu ne olsun o fiyata derin dondurucu alır pc yide içine koyarım öyle çalışırım daha iyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.