Şimdi Ara

Oyun Tavsiyesi - İstek Konusu [Güncel & Düşük Sistem & Denemeye Değer Oyunlar](REHBER EKLENDİ!) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
2
Favori
76.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wow ve allods tarzı exp sistemi wow gibi olan (görevler üzerine ve sıkmıycak çok uzun sürmezsede tadından yenmez) dungeon/raid tarzı olayları olan bir oyun önerirmisiniz f2p tabiki
  • Merhaba arkadaşlar ,

Çok sayıda online oyun denedim.
    Knightonline,metin2,sro,argo,pandora saga,karahan,allods, sayamıycam çoğunu denedim erinmeden 40 tane indirdim vallaha.
    ama hiç biri cazip gelmedi.

En son bir oyun buldum ''Vindictus'' harika geldi grafikler başladık dungeonlara 10 lvl oldum.
    Pes 2012 oynadığım joistiği taktım , tuşları ayarladım . Tam gaz combolara devam.
    Oyunda yaşça büyük ablalalar abilerle tanıştım. Sonra öyle bir sıktıki bıktırdı.
    Pvp yok sürekli dungeonlarda bıktırdı beni.

Şimdi vindictus tarzı(her yönüyle(benzesin yeter :D))
    Lvl ve itemi pk için kasacağımız.
    Büyük savaşları olan(Irk savaşı felan.) yada saatlik savaş(10-19,20-29 gibi)(Vindictusa benzemeyip pvpsi böyle olan oyunda olabilir)

f2p oyun arıyorum , önerilerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler

Edit : İmla ve ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YineDc -- 18 Ocak 2012; 22:56:40 >

• Daha ilk levellerde dahi hızlı oynanan bir oyun arıyorum.
    Her tavsiyeye açığım pek seçim yapmam.
  • Merhaba arkadaşlar,

9 sayfayıda okudum herkes farklı bişey demiş haklı olarak oyun bu ,bana güzel gelen size gelmeyebilir. Bende akşamları 2-3 saat oynayabileceğim, türk destek forumları olan ve oyun içinde türk grubu olan ve en önemlisi aylık ücreti olan ( kaliteli bir oyun için bence şart) son olarak da oyunun geçmişi eski olmayan yada sürekli yeni açılan serverlerı olan ( başladığım zaman en üst level başını alıp gitmiş olmasın :D) bir oyun arıyorum. Oyun tarzı fantastik, anime , aksiyon,eski çin olabilir çok önemli değil. En önemli etken aylık ücreti olması ve türk çevresinin olması. Bu konuda önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
    Saygılarımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: YineDc

Merhaba arkadaşlar ,

Knightonline,metin2,sro,argo,pandora saga,karahan,allods, sayamıycam çoğunu denedim erinmeden 40 tane indirdim vallaha.

En son bir oyun buldum ''Vindictus'' harika geldi grafikler başladık dungeonlara 10 lvl oldum.
    Pes 2012 oynadığım joistiği taktım , tuşları ayarladım . Tam gaz combolara devam.
    Oyunda yaşça büyük ablalalar abilerle tanıştım. Sonra öyle bir sıktıki bıktırdı.

Büyük savaşları olan(Irk savaşı felan.) yada saatlik savaş(10-19,20-29 gibi)(Vindictusa benzemeyip pvpsi böyle olan oyunda olabilir)

Şimdiden teşekkürler

Dragon Nest oynamadıysan bi dene derim.

• Forsaken World , Dc Universe Online , Dragona Online , Aion Online
  • "Lord of The Rings Online" Bence denemeye değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: YineDc

Merhaba arkadaşlar ,

Şimdiden teşekkürler

Dragon nest bana göre değil

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar , denemedik oyun kalmadı ...

• Merhabalar Aradıgım oyun Söyle olsun :

-Türkçe
    -Oyuncu Sayısı Fazla Olsun
    -Grafikleri Farketmez
    - Metin 2,Wolfteam Önermeyin.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRichard -- 26 Ocak 2012; 18:26:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRichard

Merhabalar Aradıgım oyun Söyle olsun :

-Türkçe
    -Oyuncu Sayısı Fazla Olsun
    -Grafikleri Farketmez
    - Metin 2,Wolfteam Önermeyin.!

Point Blank.
  • S4 güzel bence.
  • Arkadaşlar ekran kartı kötü olan (6150 SE On board) ancak diğer parçaları iyi olan bir bilgisayarım var. Hero tarzında bir pet sistemi olan veya SRO tarzında farklı bir sistemi olan oyun arıyorum. Grafikler o kadar önemli değil ancak F2P olması ve düzenli olarak PVP Arena tarzı bir şey olması biraz önem teşkil ediyor. Yardım ederseniz sevinirim.
  • beyler wow oynadım 3 sene sıktı artık para vermek bıktırdı beni şöyle güzel f2p pvpsi güzel hunter gibi bir classı olan wow a benzemeyen(allods rom oynadım) bir oyun yok mudur okçu veya range class ve pvpsi güzel olsun oynadığım oyunlar
    wow since 2008
    knight 7 ay
    sro 5 ay
    rift 2 ay
    prius 10 dakka
    jade dynasty 3 saat
    perfect world 3 ay
    cabal 6 ay
    ultima 2 yıl
    mu 1 yıl
    rf 3 saat
    rom 30 dakka
    allods 5 saat falan
    daha aklıma gelirse yazıcam bunlar olmasın pvpsi iyi zevkli okçu klassı olan bir oyun arıyorum.
  • Arkadaşlar grafik çok fazla önemli değil,benim tek istediğim herhangi bir yaratık keserken vs tamamen şansa bağlı çok değerli item 'ların düştüğü bir oyun istiyorum,yani görevlerin verdiği veya en büyük boss'ları kestiğinde verilen item'lardan hariç normal exp kasarken şansa bağlı olarak değerli birşeylerin düşebildiği bir oyun istiyorum mesela Silkroad 'taki Sun-Mon gibi değerli şansa bağlı item'ların düştüğü bir oyun.. eğer varsa önerebileceğiniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoman

beyler wow oynadım 3 sene sıktı artık para vermek bıktırdı beni şöyle güzel f2p pvpsi güzel hunter gibi bir classı olan wow a benzemeyen(allods rom oynadım) bir oyun yok mudur okçu veya range class ve pvpsi güzel olsun oynadığım oyunlar
    wow since 2008
    knight 7 ay
    sro 5 ay
    rift 2 ay
    prius 10 dakka
    jade dynasty 3 saat
    perfect world 3 ay
    cabal 6 ay
    ultima 2 yıl
    mu 1 yıl
    rf 3 saat
    rom 30 dakka
    allods 5 saat falan
    daha aklıma gelirse yazıcam bunlar olmasın pvpsi iyi zevkli okçu klassı olan bir oyun arıyorum.

http://www.4story.web.tr/
    Tavsiye Ederim allods Benzeri Ama Tamamen Farklı Grafikleri Var Daha Eylenceli Geldi Bana Bakmanda Yarar Var ;)
  • Herşey bi yana Eve Online biyana..
    Eve'yi deneyin. Oyunun sistemi çok iyi. Sandbox denilen tamamen oyuncunun tercihine göre şekillenen, skill dışında hiçbir kısıtlamanın olmadığı istediğini yapabileceğin bir oyun bu. Öyle haftalarca level kas, görev yap, dungeona gir bir item peşinde koş falan değil.(dungeon yok bile.. 1 tane var diyebiliriz, o da geçen sene geldi bi olayıda yok açıkcası.. Seneryo gereği var sadece) Tamamen pvp üzerine.. Bir bölge ele geçirip onu savunmaya, marketi elinde tutmaya, komşu corplarla/şirketlerle(guild) ticaret-politika-birlik-savaş yapmaya dayanıyor genel olarak. Oyun doğal olarak sizi buna itiyor/zorluyor. Bunun dışında oyunda yapabilecekleriniz üretim-madencilik-ticaret-çöpçülük(salvage)-hırsızlık-kaşiflik-rat-role play pve/pvp-..vs... diye uzar gider.
    Level sistemi yok skill sistemi var ve skill cap yok. Ama sabırla imtihan var (nedemek istediğimi oyunu oynadıkça anlıcaksınız)
    Pk ve loot olmadan olmaz. O da var.

Diğer oyunlardan alışık olmadığınız bir sistem de tedarik ve üretim sistemi. Öyleki, sistem size skill booklar ve tutorial'daki kullan at tarzı bikaç item/modül dışında hiç bişeyi temin etmiyor. Yani atıyorum bir iteme ihtiyacınız var, bunun için gidip farma bağlamıyorsunuz veya görev yapıp, dungeona girip itemi düşürmeye çalışmıyorsunuz. Ya gidip paşa paşa o itemin bulunduğu bir istasyondaki marketten satın alıyorsun yada emeğini katıp kendin üretiyorsun. Üretmek için ise sadece astroid kuşaklarından çıklarılan madenlere ve gerekli skille sahip olmak yeterli. Bazı tech 2 modüller için ise bir miktar salvage yapmak gerekiyor, hepsi bu.

Oyun p2p ama isteyen oyunda kazandığı para ile oyun süresi alabiliyor offical olarak ve bu hiç zor değil (işi bilen 1 gecede kazanıyor o parayı). Yani istiyene p2p istiyene f2p :)
    Ve en önemlisi "Tek Server" var. Genelde akşam saatleri 40k-50k arası bi populasyon var. Ve inanmıcaksınız ama Lag 0. Sadece +2000 kişilik sistemlerde-savaşlarda biraz lag yeniyor doğal olarak ama o da çok göze batmıyor. Normaldir.
    Haritası da şöyle anlatim siz tahmin edin.. Yaklaşık 3500 tane sistem ve 5000den fazla istasyon var. Yani DEVASA..

Yakında çok yenilikçi ve çok kapsamlı daha önce hiç bir oyunda denenmemiş özellikler oyuna eklenecek.
    Oyun pc-ps3 olarak yine aynı tek server üzerinden birbirine bağlanacak ve fps özelliği sunacak. Yani gezegen üzerinde bizim kiraladığımız askerler(ps3 kullanıcıları) cod-bf tarzı bizim adımıza savaşırken biz uzaydan(pc'dekiler) onlara ateş desteği sağlayacağız veya bizde uzaydaki gemilerle çarpışıcaz artık duruma göre!..

İşte oyunun ilerlerki zamanlarda neye benzeyeceğini gösteren bir video: imagine eve
    Bu da oyunla ilgili her türlü video ve fotonun bulunduğu multimedia sitesi: eve is real

Oyunda yaklaşık 100 kadar türk var, grup grup takılıyoruz. Oyuna girdiğinizde chat penceresindeki sağ üst tarafta bulunan "baloncuk" simgesine tıklayarak açılan pencereye "Merkez" "Rehber" ve "EVE-TURKS" yazarak türk kanallarına gelebilirsiniz, her türlü yardımı bu kanallar aracılığı ile alabilirsiniz.
    Oyun çok karışık bir oyun olduğundan her zaman elinizin altında birkaç rehber olmalı. buradan ve buradan türkçe rehberlere ulaşabilirsiniz. Özellikle eveturks sitesindeki genel rehber-güncel olmasa bile- oyun dinamiklerini kavramanıza yardımcı olur.

Offical site ve Eve'nin vaad ettikleri

Yetmediyse forumda konumuz var buraya alalım sizi

Son olarak, savaştan bir görüntü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earlofsandwich -- 3 Mart 2012; 17:26:49 >

• Ik oynayın bence, yunan mitolojisini ele alıyor ve savaşları çok güzel.

indirmeye de gerek yok, link burada:

http://apps.337.com/tr/ik?src=tr;rome0;pr;1

• Arkadaşlar selamlar;

Konu açtım ama kusura bakmayın, tekrar buraya yazayım.

Üstatlar aradığım oyun tarzı Diablo ya da Ultima Online gibi. Bu oyunları örnek göstermekti sebebim ise 2.5D yani izometrik bakış açılı oyunlar olması. Bu tarz oyunları daha çok seviyorum hem de Bilgisayarım bu tarz oyunları kaldırmaktadır. Şimdi baktığımda bu konunun 9 sayfasını da okudum, herkes bambaşka bir şey yazmış, herkesin zevki farklı her birine baktım aralarında iyileride var kötüleride var. Videolarını izlediğimde pek fazla haz almadım bir çoğundan, aralarında 4-5 tanesi iyi.

Tabi illaki 2.5d olacak demiyoruz. Aradığım detay özellik ise 'Dungeon' olmasıdır. Clana girdiniz ya da Guild her neyse, Team Speak ile anlaşıyorsunuz girdiğiniz raid,dungeon felan başladınız TS ile komutlara 'üstat koş koş koş, şuna şuna,heal at, bunu at şunu ver buff' felan felan uzar gider böyle özellikli varsa çok iyi olur. Level kasmaya dayalı olmasın çünkü insanı sıkıyor. Mesela ne olabilir sınır level vardır o levele kadar kasarsın ve o levelden sonra guild ile beraber dungeonlara girip item kasarsın ondan sonrada başlarsın PVP işine Rank,Fame vesaire kasmaya...

Bilgisayarım ise HP 530 yazın çok şaşalı bir bilgisayar toplayamasamda 512 ekran 2 gb ram 3.0 core duo tarzında bir bilgisayar toplayacağım. Bunu düşünerekte 'üstat yazın PC aldığında bunu bir dene' diyebilirsiniz..

Teşekkür ediyorum.. İyi oyunlar, iyi geceler.

• Rift dene hocam sen, pve konusunda aşmış bir oyun. Dungeonları çok doyurucu, ek olarak oyunda herangi bir yerde herhangi bir zamanda tamamen rastgele invasion denen bir olay oluyor. Bir anda kendinizi hiç tanımadığınız 20 kişilik bir raid içinde ordan oraya koşturup şehirleri, köyleri savunurken buluyorsunuz.
    Ama biraz sistem istiyor pc topladığında denersin.
  • Arkadaşlar bildiğiniz oyun kıtlığı yaşıyorum güzel bas öldür olmayan hareketin olduğu (mümkünse fps olmasın) oyun var mı bildiğiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.