Şimdi Ara

Apple'ın yöneticilerinden Tim Cook iPad, iPhone OS ve A4 hakkında konuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tim Cook ve Steve Jobs

Steve Jobs'un sağlık sorunları nedeniyle yokluğunda firmanın yönetim koltuğuna oturan Tim Cook, Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferası'nda iPhone OS, iPad ve A4 yongası üzerine önemli açıklamalar yaptı.

Steve Jobs'un Haziran ayında tekrardan yönetimi ele almasından sonra eski görevine geri dönen Tim Cook, rakipleri her geçen gün daha da güçlü hale gelen iPhone OS'in her zaman gelişme sürecinde olacağını çünkü firma olarak her zaman yeniyi ve daha iyisini yaparak kendilerini yenmeyi hedef edindiklerini söyledi. iPad'in satışını kendilerinin üsteleneceğini dile getiren Cook, Apple Store'ların yanı sıra Best Buy gibi önemli elektronik perakendeciler aracılığıyla ve küresel pazarda da mevcut satış birimlerini kullanarak iPad'i tüketicilere ulaştıracaklarını belirtti.

Tim Cook konferansta Apple'ın iPad'de kendi geliştirdiği yarı iletken çözümü A4 yongasına yer vermesinin nedenini de açıkladı. Firma olarak yıllardır silikon geliştirme üzerine deneyimli olduklarını PowerPC'lerdeki yongasetlerini örnek vererek dile getiren Cook, iPad'de kullanılacak bir işlemcinin neler yapabilmesi gerektiğini en iyi kendilerini bildiğini ve diğer firmaların çözümlerini kullanmaktansa bu işi en iyi kendilerinin yapabileceklerini düşüdüklerini açıkladı.

• şunların tipine bak ya brinin(steve) kemeri yok... öbürüde sanki hayatında ilk kez kemer takmış bizm inşaat taki ameleler gibi sıkmış
  • neden dh tamamen apple fanı bir site..bu salak ipadle ilgili hergün 3 haber çıkaracağınıza, notion ink adam gibi boru gibi bi tabletle ilgili bi haber çıkarın ban yeter..maşallah stuff dergisi gibisiniz..onlarda bi apple fanı var 2 aydır ipadi ha bire övüyo..ama dergiyi dikkatlice inceleynce ipadin beğenilmediği anlaşılıyor, hatta adam'dan onlar bile bahsetmiş bi yerde..bence siz d biraz tarafsız olun artık;);)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chaghatai

neden dh tamamen apple fanı bir site..bu salak ipadle ilgili hergün 3 haber çıkaracağınıza, notion ink adam gibi boru gibi bi tabletle ilgili bi haber çıkarın ban yeter..maşallah stuff dergisi gibisiniz..onlarda bi apple fanı var 2 aydır ipadi ha bire övüyo..ama dergiyi dikkatlice inceleynce ipadin beğenilmediği anlaşılıyor, hatta adam'dan onlar bile bahsetmiş bi yerde..bence siz d biraz tarafsız olun artık;);)

Tim Cook konferansta yaptığı açıklamalar kaynak sitelerimizde yer edinmiş. Bizler şimdi Apple haberi diye yapmayacak mıyız böyle bir haberi ? Hem haberi dikkatli okursanız sadece iPad'le ilgili olmadığını anlarsınız.

İyi forumlar.

Ekleme: Ülkemizde maalesef insanlara çok kolay etiket yapıştırıldığını bir kez daha anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: @nano@

şunların tipine bak ya brinin(steve) kemeri yok... öbürüde sanki hayatında ilk kez kemer takmış bizm inşaat taki ameleler gibi sıkmış

Ancak bu kadar gereksiz bir yorum yapılırdı sanırım. Yani içinizdeki nefreti artık nasıl kusacağınızı şaşırdınız!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

quote:

şunların tipine bak ya brinin(steve) kemeri yok... öbürüde sanki hayatında ilk kez kemer takmış bizm inşaat taki ameleler gibi sıkmış

Ancak bu kadar gereksiz bir yorum yapılırdı sanırım. Yani içinizdeki nefreti artık nasıl kusacağınızı şaşırdınız!!!

Nefret? Bence nano doğru söylüyor. Ne zaman Steve Jobs'ı görsem bi uyumsuzluk var kıyafetinde ya kafa yormuyor ya kafa yoran birisi yok onun için ya da kafası basmıyor böyle şeylere... Ama iyi mi kötümü birşey demicem; çünkü biliyorum ki bişe desem ben de nefret edio olucam mı? Öle bişey...

• quote:

Orijinalden alıntı: JustBeCooL

quote:

quote:

Nefret? Bence nano doğru söylüyor. Ne zaman Steve Jobs'ı görsem bi uyumsuzluk var kıyafetinde ya kafa yormuyor ya kafa yoran birisi yok onun için ya da kafası basmıyor böyle şeylere... Ama iyi mi kötümü birşey demicem; çünkü biliyorum ki bişe desem ben de nefret edio olucam mı? Öle bişey...

Burda önemli olan adamın giyim tarzı değil teknoloji alanında yaptıklarına bakın.

• Steve ya da Mr. Cook için çok zeki falan filan diye yorum yapmak istemiyorum...
    ama şöyle bir inancım var... kendisini aşan adam, sıradan insanların zaman harcadığı şeylere kafayı takmaz... onlar için giysiler sadece soğuktan koruyan bez parçalarıdır... müzik, dans, havadan sudan konuşmak ızdıraptan öteye geçen faaliyetler olmaz bu tip adamlar için...
    efsaneye göre Albert Einstein dolabında 10 tane aynı renk ve aynı modelden oluşan takım elbise tutuyormuş. Sorduklarında da cevaben "kıyafet seçme problemini çözdüğünü" söylüyormuş....
    ama bende o kadar para olucak, adam tutarım uğraşır benim yerime birisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustBeCooL

quote:

quote:

O post o şahsa özel sizin özel olarak o postu üzerinize almanıza gerek yoktu.
    Hala olayı anlayamamışınız. Bu konuda önemli olan insanların ne giydiği değil, ne söylediği idi.
    Ama akıllı(!) biri tutmuş gereksiz bir yorum yapmış...
    Ha eğer o arkadaşa neden onu yazdığımı merak ediyorsanız geriye dönük mesajlarına bakın derim...

• Haberin üstüne 9 yorum yapılmış, bir tanesinin haberle alakası yok... Bence yongayı kendilerinin geliştirmeleri çok mantıklı, tam kendi amacına uygun bir sistem olabilir böylece...
  • Einstein da dili dışarda geziyormuş ama bu onun Zeki olmadıgını göstermez apple bugüne kadar ne yaptı ise en stabil İni yapmıştır yıllardır değişmez bu, hadi bu adam uyanık biz de safiz diyelim, neden 30 senelik Nokia gibi bir firmayı daha 3 yılı dolmadan bu denli sarsabiliyor, ki ben Nokia da kullanıyorum ikisinin de zevki ayrı . Bir insan basit bir yazılım ile 10 milyar şarkı bile satabiliyorsa forumdaki 3-4 arkadas dişinda akıllı yok dünyada demek ki :))))
  • quote:

Einstein da dili dışarda geziyormuş ama bu onun Zeki olmadıgını göstermez apple bugüne kadar ne yaptı ise en stabil İni yapmıştır yıllardır değişmez bu, hadi bu adam uyanık biz de safiz diyelim, neden 30 senelik Nokia gibi bir firmayı daha 3 yılı dolmadan bu denli sarsabiliyor, ki ben Nokia da kullanıyorum ikisinin de zevki ayrı . Bir insan basit bir yazılım ile 10 milyar şarkı bile satabiliyorsa forumdaki 3-4 arkadas dişinda akıllı yok dünyada demek ki :))))

+1925
    yorum yapmadan önce bi düşünün lütfen.yorum yapmış olmak için yazmayın
  • ipad le ilgili yorum yapmam artık ama arkadaşı yukarda yazdıgı üzerine notion ink i inceledim okudum netten ve resmen agzımın suyu aktı
  • Birisi başka tabletle ilgili haber yapın demiş de...

Başka tabletle ilgili haberi hiçkimse okumaz, kimsenin umrunda da olacağını sanmam.

tablet konsept olarak kullanışsız, işe yaramaz birşeydir.

Ipad ise tam tersi
  • birde kafama takılan birşey var, bill gates top model gibi giyiniyordu da bizmi görmedik?

bu adamlar bugünlere birazda "saçıma ne jöle sürsem, bugün nasıl süslensem" diye vakit harcamadıkları için gelmişler, bunu hiç düşündünüzmü?
  • Konu tamamen baska yere kaydı...dedikodu ya sardık iyice
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.