Şimdi Ara

Thermaltake Armor + Fenerbahçe Mod

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
7.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar.Bundan 2 yıl önce aldığım Armor + kasamı modlamaya karar verdim.Yapılan işler ;

1 -) Komple kasada ne varsa çıkartıldı ve söküldü.

2 -) Anakart bölümü sogutucuya denk gelen kısmı kestirildi.

3 -) Kasa zımparalandı.

4 -) Kasadan sökülen tüm parçalar Bronz altın rengine boyandı.Sadece anakart bölümünün arka kısmı siyah boya ile boyandı.

5 -) Kasanin içi Florasan Sarı rengine boyandı.

6 -) Kasann dış kısmında siyah olmayan yer kalmadı :)

7 -) Kasanın yandaki Plexili bölgeye bir çalışma yapacağım.Şimdilik gizli :)))

8 - )Tüm kablolar modlu olacak.Psu da ise sadece molexler modlu olacak.İmkanlar bu şekilde.Birde kasadan boarda gelen kabloların bazılarını iptal edeceğim.

9 - ) Işıklandırma,Sese duyarlı ışık ve Neon uygulama yapılacak.

10-) Kasanın bazı bölgelerine akasanın pc sessizleştiricisini uygulayacağım.

Not: Anlayacağınız iş çok.Daha toplamadım kasayı kurumasını ve sertleşmesini beklemekteyim.Tabi bu arada bende diğer işlerle uğraşıyorum.Ayrıca plexili bölümde bir çalışma mevcut :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 13 Mayıs 2010; 20:48:42 >

• Konuya gelelim.Modu yapmadan önce fikir aldığım kişiler vardı.Forumumuzdan Amfibi ağabeyimiz,boyayı yapan antgözetim,fikir veren olarak ve forumda olmayan Uğur Göçen ve Can Göde kardeşime çok çok teşekkür ederim.

Bunları buraya aktarırken Türkçe karakter sorun yaşadığım Mozillaya bir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 1 Mart 2010; 0:30:59 >
  • Birde kasayı toplayıpta resim koysanda şenlense ortalık İbrahim abi :)
  • Güzel olmuş takipteyim
  • @ShaRLooT

Kasayı salı günü toplayabilirim.

@mc.kork

Sanada özel bir teşekkür.Senden de az bilgi almadım.

Biraz mozillanın azizliğine uğradım sanırım.Türkçe karakterler çıkmadı.Neyse bütün tarayıcılar yüklü :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 15 Mart 2010; 16:52:36 >
  • Ne demek elimden geldiğince her zaman yardımcı olmaya çalışırım
  • İyi Çalışmalar. Şuan için güzel görünüyor
  • Florasan Sarı hariç, diğer kısımların boyası fena değil. Belki de kasa işinde mat siyahtan başka renk düşünemediğimden dolayı olabilir..
    Montajdan sonra görelim bakalım.
    Kolay gele..
  • @H_QmR

Teşekkürler.Bende sizin gibi düşünüyorum.Asıl Plexide olay bakalım nasıl olacak.

@AMFİBİ

Sağolun Hocam.Başını çok ağrıttım.Siz siyah çok seviyorsunuz.Ancak bende boya yaparken siyah boyanın ne kadar asil durduğunu gördüm.

Bu arada aldığım boyalar hakkında biraz bilgi vereyim.

Mat Siyah: Akmaz,hemen tutar ve tasarruflu bir boya.Renk olarak çok asil duruyor.Dış yüzeyde kullandım.

Altın Bronz : Çok sıvımsı olduğu için akar,Kolay tutmaz ve kesinlikle tasarruflu bir boya değil.Ancak renk olarak çok şık duruyor.Kasanın tüm parçalarına uyguladım.

Florasan Sarı : Çok az akma yapar,Tasarruflu diyebiliriz,kolayca tutar.Çok janjanlı duruşu vardır.Kasa içine uyguladım.
  • Gayet güzel olmuş izlemekteyim
  • devam çok güzel gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

Mat Siyah: Akmaz,hemen tutar ve tasarruflu bir boya.Renk olarak çok asil duruyor.Dış yüzeyde kullandım.

benimde bu aralar kafamda kasa içini mat siyaha boyama düşüncesi var hocamboyayı direk orjinalin üstünemi yapıyorsunuz yoksa zımparalayıp astar çekip o şekilde mi yapıyorsunuz??birde hangi marka mat siyah boya önerirsiniz??

çalışmanız gayet güzel gidiyor devamını merakla bekliyoruz kolay gele iyi forumlar

• @torque89

Bir kere kasanız hasarlı değilse astar vurmayın.Astar sadece hasalı bir bölgeniz varsa kullanınız.Ben kullanmadım.Sadece zımpara attım.Hatta söyleyim Mat siyah için zımparaya bile gerek yok.Ama yinede zımpara atın.Marka olarak Duplicolor gayet başarılı.Ayrıca teşekkür ederim.
  • ibrahim abi cok güzel görünüyo bi ara bbenim kasayada atalım şu mat siyahı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Like a Sir -- 28 Şubat 2010; 9:34:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penryn

@torque89

Bir kere kasanız hasarlı değilse astar vurmayın.Astar sadece hasalı bir bölgeniz varsa kullanınız.Ben kullanmadım.Sadece zımpara attım.Hatta söyleyim Mat siyah için zımparaya bile gerek yok.Ama yinede zımpara atın.Marka olarak Duplicolor gayet başarılı.Ayrıca teşekkür ederim.

öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim hocamzımpara atmasam hafif bir darbede boyanın kalkması gibi bir durum yaşanabilirmi hocam?
  • @torque89

Mat siyah kolay kolay kalmaz.Hemen tutuyor.

@kaleci07

Teşekkür ederim sanada.
  • çok saol hocam tavsiyelerin içinmod çalışmanız ne alemde??
  • Selam,İbrahim kolay gelsin, sonunda kasaya istediğin moda başlamana sevinirim.
    Benim yardım edebileceğim birşey varsa seve seve yardım ederim.Bu hafta izinliyim.Görüşmek üzere k.i.b.
  • Güzel olmuş ibrahim ama kırıldım sana.Bu kasa içi boyamada emeği geçenlere teşekkür etmeyi unutmuşsun.Alındımda diyebilirim.:)))

Pardon ibo.yukarıdaki mesajı görmedim.Kusura bakma.tabi anlamadan yazarsam olacağı budur.:((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antgozetim -- 28 Şubat 2010; 23:05:24 >
  • @silver555star

Her zaman beklerim.İstediğin zaman ara buyur.

@antgozetim

Güzel kardeşim emeğe saygımız sonsuz.Ben seni unuturmuyum yaww.Bu arada forumdan çok şey öğrenceksin.Acele etme :))
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.