Şimdi Ara

iPhone ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iphone 3GS kullanıyorum 3g üzerinden yarım saati aşgın internet bağlantılarında aşırı ısınma problemi yaşıyorum daha önce başına gelen yada bu konu hakkında fikri olan varmı?

• 3g cihazi zorluyor hocam,bu nedenle isinma normal,ornegin oyun oynadigin zamanki kadar isiniyorsa sorun yoktur,cok daha fazla isiniyorsa problem olabilir.
  • 3g maximum işlemci gücü harcıyor dolayısı ile ısınma normal zaten 3g açıkken şarjı çok çabuk tüketirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet62

3g maximum işlemci gücü harcıyor dolayısı ile ısınma normal zaten 3g açıkken şarjı çok çabuk tüketirsin

3G şarjı fazla etkilemez çok cabuk hele hiç bu akılda bulunsun bazen açıyorum kapamıyormu aç kapa yapmamak için gayeet uzun süre..
  • Sizin bahsettiginiz 3G nin ON konumunda olmasi fakat 3G yi aktif kullanmamaniz,bu sekilde sarj da cok bir fark olmaz.
    Ancak 3G yi aktif kullanmaya baslarsaniz nette sorf veya dosya transferi gibi vs. sarjiniz oldukca hizli tukenecek bunun yaninda cihazda hatiri sayilir isinma olacaktir.
  • ya sizinle aynı telefonu kullanmıyorum yada benimki bozuk.3g bekleme süresi ile 2g bekleme sürelerinde bariz farklar var.kullanımda da neredeyse yarı yarıya.3g yi açıp internet paylaşımı yapın bide üstüne biraz webde sörf download yapın valla benim 3gs gayet güzel ısınıyor.3g şarjda fazla etkilemez diosanız o da enteresan çünkü katalogda bile ciddi rakam farkları var.ki pratikte maalesef 3g sinyal kalitesi gayet düşük seviyelerde olduğu için maksimum değerlere yaklaşmıyor bile kullanım ve bekleme süreleri.3g ile 3gs arasında çip farkı mevcuttur 3g 3.6mbps ye kadar desteklerken 3gs 7.2mbps ye kadar destekler buda çalışırken ısınma sorunu yaratyor.ama yok ne alaka kardeşim senin telefonun bozukmuş diyosanız gidip servise vereyim o zaman ben.yok bunu demiyosanız telefonunuzun özelliklerinde ve kullanım limitlerinden haberiniz yok demektir.
  • Dostum şarj verilerinde wifi 6 saat aralıksız
    3g ise 5 saat
    ben hergüm 3g aciyorm en az 1 buçuk saat aktif kullanıyorum ve dediğiniz kadar ısınma problemi yasamadım ve kaldiki kılıf vs Tur'u birşeyde kullanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bambogie
    ya sizinle aynı telefonu kullanmıyorum yada benimki bozuk.3g bekleme süresi ile 2g bekleme sürelerinde bariz farklar var.kullanımda da neredeyse yarı yarıya.3g yi açıp internet paylaşımı yapın bide üstüne biraz webde sörf download yapın valla benim 3gs gayet güzel ısınıyor.3g şarjda fazla etkilemez diosanız o da enteresan çünkü katalogda bile ciddi rakam farkları var.ki pratikte maalesef 3g sinyal kalitesi gayet düşük seviyelerde olduğu için maksimum değerlere yaklaşmıyor bile kullanım ve bekleme süreleri.3g ile 3gs arasında çip farkı mevcuttur 3g 3.6mbps ye kadar desteklerken 3gs 7.2mbps ye kadar destekler buda çalışırken ısınma sorunu yaratyor.ama yok ne alaka kardeşim senin telefonun bozukmuş diyosanız gidip servise vereyim o zaman ben.yok bunu demiyosanız telefonunuzun özelliklerinde ve kullanım limitlerinden haberiniz yok demektir.

3g sebekesi oldukca sarj tuketiyo
  • 3g ile baglanınca ısınma dedıgınız gıbı cok oluyor. bi de bende zagg invi var kaplı olan o da ısınmayı tetıkleyıp sogumaya engel olmakta...
  • Arkadaşlar selam,

bu konuyu bulduğum ve aynı sorun olduğu için konuyu hortlattım. :)

orjinal jailbreaksiz Iphone 3GS kullanıcısıyım. yakşalık 4-5 gün önce sabah 7'de telefonumu tam şarj edip işe geldim işte telefonumu kullanmam (surf, internet gibi) öğlen yemege giderken bir baktım telefon kapalı. açmayı denedim ancak şarj işareti çıktı ekranda. neyse telefonu şarja taktım anormal bir ısınma var. ve sarj yaklaşık 4 saate bitiyordu. hemen 3.1.2 versiyonundan 3.1.3 versiyona yükselttim bir umut düzelir diye ama hiç bir gelişme olmadı.

Telefonu Genpa'ya servise götürdüm cumartesi sabahı. yapılan işlem detayı aşağıdaki gibidir.

Tamir Detayı :Cihaz Resetlenerek Kisisellestirilme Ayarlari Yük.
    Test OK

Bakalım yarın sabah gidip telefonu alacağım ama pekte umutlu değilim olduğundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haks446

Arkadaşlar selam,

bu konuyu bulduğum ve aynı sorun olduğu için konuyu hortlattım. :)

orjinal jailbreaksiz Iphone 3GS kullanıcısıyım. yakşalık 4-5 gün önce sabah 7'de telefonumu tam şarj edip işe geldim işte telefonumu kullanmam (surf, internet gibi) öğlen yemege giderken bir baktım telefon kapalı. açmayı denedim ancak şarj işareti çıktı ekranda. neyse telefonu şarja taktım anormal bir ısınma var. ve sarj yaklaşık 4 saate bitiyordu. hemen 3.1.2 versiyonundan 3.1.3 versiyona yükselttim bir umut düzelir diye ama hiç bir gelişme olmadı.

Telefonu Genpa'ya servise götürdüm cumartesi sabahı. yapılan işlem detayı aşağıdaki gibidir.

Tamir Detayı :Cihaz Resetlenerek Kisisellestirilme Ayarlari Yük.
    Test OK

Bakalım yarın sabah gidip telefonu alacağım ama pekte umutlu değilim olduğundan.

Sorunum günceldir.
  • Arkadaşlar iyi hoş şeyler paylaşmışınızda benim sorum 3g telefonun sarjını ne kadar harcar degil telefon kılıfı kullanmadıgım halde cok fazla ısınıyor olması bi insanın elini yakabilecek sekilde ısınmasından bahsediyorum.
    boyle bir problemle karsılasan olamamıs sanırım garantiye goturmek istemiyorum telefonu ama sanırım son care o kaldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.