Şimdi Ara

Jetta 1.9 TDI Yakıt Tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
114
Cevap
2
Favori
75.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen hafta yeni aldığımız jetta ile istanbul dan ankara ya, sonra ankara şehir için de yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra adana ya adana şehir içinde gene yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra önce antalya sonra fethiye izmir ve oradan da istanbul a kadar olan yolculuğumuz da tam 3000 km yol katedmişiz.

bu 3000 km yolu enteresan bir şekilde tam 3 depo yakıt ile tamamladık.ortalama her depo da 1000 km gidebilmeyi başaran tdi motor üstelik 90 km gibi illet bir hıza mahkum kalmadan ortalama 100-140 km yol durumuna göre hızlarla 1000 km yi bir depo ile katedebilmeyi başarmıştır.

burada aracı ilk aldığımız zaman az gider çok yakar yorumları olmuştu. bizzat deneyerek bu yorumun tam tersi bir durumun oluştuğunu gördük.

jetta alarak ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu anladık.neden başka bir marka alamıyoruz diye kendime sorduğum cevabın yanıtını bu yolculukta almış oldum.

taner abi adana ya kadar geldik.işlerimizin yoğunluğundan seni arayamadım.lütfen kusurumuza bakma.yalnız adana ya en kısa zaman da tekrar geleceğim.elem de yediğim kebap ın tadı hala damağımda.hayatımda yediğim en lezzetli humus u yedim.adana da yaşadığın için şanslısın tadını çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulligun -- 26 Şubat 2010; 18:29:30 >

• Hüseyin dostum eminim çok süper bir yolculuk yaptınız, Adana'ya gelmiş olman beni sevindirdi, şeref duydum. Haberim olsaydı sizi CİNO'ya götürürdüm, sanıyorum ki Turgut Özal'daki Elem'e gittiniz (Hacıbayram'daki esas Elem'de humus vb. yok). Umarım iyi ve güzel bir ziyaretiniz oldu Adana'ya. Selam ve sevgiler.

Fotolar içinwww.tinypic.com daha hızlı ve iyi bir site.

quote:

Orijinalden alıntı: mulligun

geçen hafta yeni aldığımız jetta ile istanbul dan ankara ya, sonra ankara şehir için de yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra adana ya adana şehir içinde gene yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra önce antalya sonra fethiye izmir ve oradan da istanbul a kadar olan yolculuğumuz da tam 3000 km yol katedmişiz.

bu 3000 km yolu enteresan bir şekilde tam 3 depo yakıt ile tamamladık.ortalama her depo da 1000 km gidebilmeyi başaran tdi motor üstelik 90 km gibi illet bir hıza mahkum kalmadan ortalama 100-140 km yol durumuna göre hızlarla 1000 km yi bir depo ile katedebilmeyi başarmıştır.

burada aracı ilk aldığımız zaman az gider çok yakar yorumları olmuştu. bizzat deneyerek bu yorumun tam tersi bir durumun oluştuğunu gördük.

jetta alarak ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu anladık.neden başka bir marka alamıyoruz diye kendime sorduğum cevabın yanıtını bu yolculukta almış oldum.

taner abi adana ya kadar geldik.işlerimizin yoğunluğundan seni arayamadım.lütfen kusurumuza bakma.yalnız adana ya en kısa zaman da tekrar geleceğim.elem de yediğim kebap ın tadı hala damağımda.hayatımda yediğim en lezzetli humus u yedim.adana da yaşadığın için şanslısın tadını çıkar...

• deponuz 55 litre ve 168liraya doluyor kmde 168 bin yani 100 kmde 5.5 litre mazot tüketmişsiniz. 1.9 için güzel bir sonuç.
  • 1.9 tdi vw jetta yakıt tüketimi:çok fazla yakıt tüketimi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::biohazard:::

1.9 tdi vw jetta yakıt tüketimi:çok fazla yakıt tüketimi...

Evet ya,ne kadar çok yakmış öyle.Şaşırdım.

Bence Volkswagen dizel motordan çeksin elini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Ben de diel motordan elini çekmesi kanaatindeyim

VW servisinde çalıştığım müddet içerisinde her gün bir Transporter'a Caddy'ye motor yapıyorduk ki bu araçlar daha 100K'yı henü devirmişler

Tüketime gelince bence gayet makul lakin arkadaşımda dsg caddy tdi var 90 sabit gidiyor yine de 6 lt'nin altına düşmüyor
  • Değerler güzel bence aracınızda hayırlı olsun. Adana yı duyunca yine bir hoş oldu içim.
  • değerler aslında yüksek ben lpgli 1.6 avensisimle kmde 165 hatta ucuz lpg alınca 145 bin lira değer yakalıyorum ama 1.9 olduğu için hali ile çok yakacaktır ben olsam 1.9 almam tabi boşuna 3 kat devlete vergi vermem
  • ben anlatamadım galiba 0,152 krş yakan bir aracın nasıl oluyorda yakıt tüketimi çok oluyor.biri açıklarsa sevinirim.148 tl ye depoyu doldurdum.bir sonraki yakıt alışımda 1005 km yapmıştım ve depo 153 tl lik yakıt aldı.

eğer bu tüketim çok ise ben hiç birşey bilmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Hüseyin dostum eminim çok süper bir yolculuk yaptınız, Adana'ya gelmiş olman beni sevindirdi, şeref duydum. Haberim olsaydı sizi CİNO'ya götürürdüm, sanıyorum ki Turgut Özal'daki Elem'e gittiniz (Hacıbayram'daki esas Elem'de humus vb. yok). Umarım iyi ve güzel bir ziyaretiniz oldu Adana'ya. Selam ve sevgiler.

Fotolar içinwww.tinypic.com daha hızlı ve iyi bir site.

quote:

geçen hafta yeni aldığımız jetta ile istanbul dan ankara ya, sonra ankara şehir için de yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra adana ya adana şehir içinde gene yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra önce antalya sonra fethiye izmir ve oradan da istanbul a kadar olan yolculuğumuz da tam 3000 km yol katedmişiz.

karataş yolu üzerindeydi taner abi.yeni yapmışlar güzel biryerdi.bir dahaki gelişimde ararım seni cino ya da gideriz.adana da yemek yemek büyük keyif..

• quote:

quote:

vurun kahpeye
  • Sevgili Hüseyin,

Kebapçı sayısı fazla olunca şaşırdım tabi. Karataş yolu üzerindeki evet, tabi ki, ELEM, Hacıbayram ve Turgut Özal'daki de EYVAN. Yanlış algıladım, özür dilerim. ELEM'in yeni yeri (esas adı GÜL KASABI) çok büyük olmuş, genel kanaat eski yerinin biraz daha otantik olduğu ama yeni yerinde de geçen yaz rezervasyonsuz yer bulmak biraz zordu. Siz sanırım içeride, kapalı yerde oturdunuz. Her evlenme yıl dönümümde ailecek Elem'e gideriz, gelenek oldu bizim için. Humusu gerçekten iyidir Elem'in.

Afiyet olsun.

Taner Göde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Sevgili Hüseyin,

Kebapçı sayısı fazla olunca şaşırdım tabi. Karataş yolu üzerindeki evet, tabi ki, ELEM, Hacıbayram ve Turgut Özal'daki de EYVAN. Yanlış algıladım, özür dilerim. ELEM'in yeni yeri (esas adı GÜL KASABI) çok büyük olmuş, genel kanaat eski yerinin biraz daha otantik olduğu ama yeni yerinde de geçen yaz rezervasyonsuz yer bulmak biraz zordu. Siz sanırım içeride, kapalı yerde oturdunuz. Her evlenme yıl dönümümde ailecek Elem'e gideriz, gelenek oldu bizim için. Humusu gerçekten iyidir Elem'in.

Afiyet olsun.

Taner Göde

yok abi dışarıda oturduk ama 14:00 gibi gittiğimiz için çok da kalabalık değildi.tekrar gelip humus yemek istiyorum.adana da yaşasam herhalde 200 kg olurdum...

• quote:

ben anlatamadım galiba 0,152 krş yakan bir aracın nasıl oluyorda yakıt tüketimi çok oluyor.biri açıklarsa sevinirim.148 tl ye depoyu doldurdum.bir sonraki yakıt alışımda 1005 km yapmıştım ve depo 153 tl lik yakıt aldı.

Yok,çoook yakmış Jetta.

Memnun musunuz Jetta'dan?Ben beğenmiştim de ondan sordum.
  • quote:

quote:

ben anlatamadım galiba 0,152 krş yakan bir aracın nasıl oluyorda yakıt tüketimi çok oluyor.biri açıklarsa sevinirim.148 tl ye depoyu doldurdum.bir sonraki yakıt alışımda 1005 km yapmıştım ve depo 153 tl lik yakıt aldı.

Yok,çoook yakmış Jetta.

Memnun musunuz Jetta'dan?Ben beğenmiştim de ondan sordum.

şimdilik çok memnunuz.herhangi bir problem çıkarmazsa memnuniyetimiz de devam eder.zaten iş aracı olsun diye aldık.ailenin amirali imzamdaki araç onun yanında biraz konforsuz kalıyor ama gene de aratmıyor desek yeridir....

• vergiyide katınca hiçde ucuza gelmiyor..

mantıksız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

vergiyide katınca hiçde ucuza gelmiyor..

mantıksız..

arkadaşlar biz bu aracı ikinci el aldık.hangi vergiden bahsediyorsunuz..iyiki birşey paylaştım pişman olmak üzereyim.ayrıca mantıklı olması için 0,01 krş falan mı yakması gerekirdi.

akşam akşam güldürüyorsunuz beni yahu.
  • yıllık vergiden bahsedidum.. hey Allahım..

iyi forumlar
  • aldığımız araç 2007 model yani vergisinin düşmüş olması lazım.ayrıca ben araç alırken vergiyi değilde daha çok bana verebileceklerini düşünürüm.kullandığımız audi de 1.8 motor ama vergisi hiç aklıma gelmemişti.hatırlattığın için sağol....
  • Bazı jetta sahipleri işin suyunu çıkarıyolar gidin onlara istediğinizi söylleyin ama burada objektif olarak yapılmış bilgilendirme amaçlı bir test var.Niye saçma sapan yorumlar yapılıyor anlamı değilim.

mulligun

aracın hayırlı olsun.2500 devir 120 km hız güzel bir değer.Tüketimi ve gücü ortada daha bunu üzerine yorum yapamam.Evet 0 km alırken avantajsız bir motor ama 2. ele düştükten sonra çok avantajlı hale geliyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.