Jetta 1.9 TDI Yakıt Tüketimi
102 Cevap31819 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 18:18:25 

geçen hafta yeni aldığımız jetta ile istanbul dan ankara ya, sonra ankara şehir için de yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra adana ya adana şehir içinde gene yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra önce antalya sonra fethiye izmir ve oradan da istanbul a kadar olan yolculuğumuz da tam 3000 km yol katedmişiz.

bu 3000 km yolu enteresan bir şekilde tam 3 depo yakıt ile tamamladık.ortalama her depo da 1000 km gidebilmeyi başaran tdi motor üstelik 90 km gibi illet bir hıza mahkum kalmadan ortalama 100-140 km yol durumuna göre hızlarla 1000 km yi bir depo ile katedebilmeyi başarmıştır.

burada aracı ilk aldığımız zaman az gider çok yakar yorumları olmuştu. bizzat deneyerek bu yorumun tam tersi bir durumun oluştuğunu gördük.

jetta alarak ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu anladık.neden başka bir marka alamıyoruz diye kendime sorduğum cevabın yanıtını bu yolculukta almış oldum.

taner abi adana ya kadar geldik.işlerimizin yoğunluğundan seni arayamadım.lütfen kusurumuza bakma.yalnız adana ya en kısa zaman da tekrar geleceğim.elem de yediğim kebap ın tadı hala damağımda.hayatımda yediğim en lezzetli humus u yedim.adana da yaşadığın için şanslısın tadını çıkar...

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulligun -- 26 Şubat 2010; 18:29:30 >

Beşiktaş JK1903

Audi A5 Coupe 3.0 TDI S Line 7 Speed
B7 Audi A4 3.0 TDI Quattro Tiptronic 6 Speed

18966 Mesaj
26 Şubat 2010; 18:26:55 

Hüseyin dostum eminim çok süper bir yolculuk yaptınız, Adana'ya gelmiş olman beni sevindirdi, şeref duydum. Haberim olsaydı sizi CİNO'ya götürürdüm, sanıyorum ki Turgut Özal'daki Elem'e gittiniz (Hacıbayram'daki esas Elem'de humus vb. yok). Umarım iyi ve güzel bir ziyaretiniz oldu Adana'ya. Selam ve sevgiler.

Fotolar için www.tinypic.com daha hızlı ve iyi bir site.

quote:

Orijinalden alıntı: mulligun

geçen hafta yeni aldığımız jetta ile istanbul dan ankara ya, sonra ankara şehir için de yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra adana ya adana şehir içinde gene yaklaşık 150 km yol yaptıktan sonra önce antalya sonra fethiye izmir ve oradan da istanbul a kadar olan yolculuğumuz da tam 3000 km yol katedmişiz.

bu 3000 km yolu enteresan bir şekilde tam 3 depo yakıt ile tamamladık.ortalama her depo da 1000 km gidebilmeyi başaran tdi motor üstelik 90 km gibi illet bir hıza mahkum kalmadan ortalama 100-140 km yol durumuna göre hızlarla 1000 km yi bir depo ile katedebilmeyi başarmıştır.

burada aracı ilk aldığımız zaman az gider çok yakar yorumları olmuştu. bizzat deneyerek bu yorumun tam tersi bir durumun oluştuğunu gördük.

jetta alarak ne kadar doğru bir tercihte bulunduğumuzu anladık.neden başka bir marka alamıyoruz diye kendime sorduğum cevabın yanıtını bu yolculukta almış oldum.

taner abi adana ya kadar geldik.işlerimizin yoğunluğundan seni arayamadım.lütfen kusurumuza bakma.yalnız adana ya en kısa zaman da tekrar geleceğim.elem de yediğim kebap ın tadı hala damağımda.hayatımda yediğim en lezzetli humus u yedim.adana da yaşadığın için şanslısın tadını çıkar...

0

11147 Mesaj
26 Şubat 2010; 18:51:05 

deponuz 55 litre ve 168liraya doluyor kmde 168 bin yani 100 kmde 5.5 litre mazot tüketmişsiniz. 1.9 için güzel bir sonuç.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Şubat 2010; 18:55:51 

1.9 tdi vw jetta yakıt tüketimi:çok fazla yakıt tüketimi...

10038 Mesaj
26 Şubat 2010; 19:08:30 

quote:

Orijinalden alıntı: :::biohazard:::

1.9 tdi vw jetta yakıt tüketimi:çok fazla yakıt tüketimi...

Evet ya,ne kadar çok yakmış öyle.Şaşırdım.

Bence Volkswagen dizel motordan çeksin elini.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

1209 Mesaj
26 Şubat 2010; 19:18:35 

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Ben de diel motordan elini çekmesi kanaatindeyim

VW servisinde çalıştığım müddet içerisinde her gün bir Transporter'a Caddy'ye motor yapıyorduk ki bu araçlar daha 100K'yı henü devirmişler

Tüketime gelince bence gayet makul lakin arkadaşımda dsg caddy tdi var 90 sabit gidiyor yine de 6 lt'nin altına düşmüyor

5400 Mesaj
26 Şubat 2010; 19:19:19 

Değerler güzel bence aracınızda hayırlı olsun. Adana yı duyunca yine bir hoş oldu içim.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

11147 Mesaj
26 Şubat 2010; 19:21:18 

değerler aslında yüksek ben lpgli 1.6 avensisimle kmde 165 hatta ucuz lpg alınca 145 bin lira değer yakalıyorum ama 1.9 olduğu için hali ile çok yakacaktır ben olsam 1.9 almam tabi boşuna 3 kat devlete vergi vermem

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 19:45:02 

ben anlatamadım galiba 0,152 krş yakan bir aracın nasıl oluyorda yakıt tüketimi çok oluyor.biri açıklarsa sevinirim.148 tl ye depoyu doldurdum.bir sonraki yakıt alışımda 1005 km yapmıştım ve depo 153 tl lik yakıt aldı.

eğer bu tüketim çok ise ben hiç birşey bilmiyorum..

Beşiktaş JK1903

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 20:01:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Hüseyin dostum eminim çok süper bir yolculuk yaptınız, Adana'ya gelmiş olman beni sevindirdi, şeref duydum. Haberim olsaydı sizi CİNO'ya götürürdüm, sanıyorum ki Turgut Özal'daki Elem'e gittiniz (Hacıbayram'daki esas Elem'de humus vb. yok). Umarım iyi ve güzel bir ziyaretiniz oldu Adana'ya. Selam ve sevgiler.

Fotolar için www.tinypic.com daha hızlı ve iyi bir site.

karataş yolu üzerindeydi taner abi.yeni yapmışlar güzel biryerdi.bir dahaki gelişimde ararım seni cino ya da gideriz.adana da yemek yemek büyük keyif..

Beşiktaş JK1903

5060 Mesaj
26 Şubat 2010; 20:02:02 

quote:

vurun kahpeye

2011 Volkswagen PASSAT 1.4 TSI 122 HP Bluemotion Comfortline DSG Derin Siyah

18966 Mesaj
26 Şubat 2010; 20:08:26 

Sevgili Hüseyin,

Kebapçı sayısı fazla olunca şaşırdım tabi. Karataş yolu üzerindeki evet, tabi ki, ELEM, Hacıbayram ve Turgut Özal'daki de EYVAN. Yanlış algıladım, özür dilerim. ELEM'in yeni yeri (esas adı GÜL KASABI) çok büyük olmuş, genel kanaat eski yerinin biraz daha otantik olduğu ama yeni yerinde de geçen yaz rezervasyonsuz yer bulmak biraz zordu. Siz sanırım içeride, kapalı yerde oturdunuz. Her evlenme yıl dönümümde ailecek Elem'e gideriz, gelenek oldu bizim için. Humusu gerçekten iyidir Elem'in.

Afiyet olsun.

Taner Göde

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 20:12:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Sevgili Hüseyin,

Kebapçı sayısı fazla olunca şaşırdım tabi. Karataş yolu üzerindeki evet, tabi ki, ELEM, Hacıbayram ve Turgut Özal'daki de EYVAN. Yanlış algıladım, özür dilerim. ELEM'in yeni yeri (esas adı GÜL KASABI) çok büyük olmuş, genel kanaat eski yerinin biraz daha otantik olduğu ama yeni yerinde de geçen yaz rezervasyonsuz yer bulmak biraz zordu. Siz sanırım içeride, kapalı yerde oturdunuz. Her evlenme yıl dönümümde ailecek Elem'e gideriz, gelenek oldu bizim için. Humusu gerçekten iyidir Elem'in.

Afiyet olsun.

Taner Göde

yok abi dışarıda oturduk ama 14:00 gibi gittiğimiz için çok da kalabalık değildi.tekrar gelip humus yemek istiyorum.adana da yaşasam herhalde 200 kg olurdum...

Beşiktaş JK1903

10038 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:26:16 

quote:

ben anlatamadım galiba 0,152 krş yakan bir aracın nasıl oluyorda yakıt tüketimi çok oluyor.biri açıklarsa sevinirim.148 tl ye depoyu doldurdum.bir sonraki yakıt alışımda 1005 km yapmıştım ve depo 153 tl lik yakıt aldı.

Yok,çoook yakmış Jetta.

Memnun musunuz Jetta'dan?Ben beğenmiştim de ondan sordum.

Ford Fiesta 1.5 TDCI

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:32:32 

quote:

Yok,çoook yakmış Jetta.

Memnun musunuz Jetta'dan?Ben beğenmiştim de ondan sordum.

şimdilik çok memnunuz.herhangi bir problem çıkarmazsa memnuniyetimiz de devam eder.zaten iş aracı olsun diye aldık.ailenin amirali imzamdaki araç onun yanında biraz konforsuz kalıyor ama gene de aratmıyor desek yeridir....

Beşiktaş JK1903

6735 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:35:06 

vergiyide katınca hiçde ucuza gelmiyor..

mantıksız..

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

vergiyide katınca hiçde ucuza gelmiyor..

mantıksız..

arkadaşlar biz bu aracı ikinci el aldık.hangi vergiden bahsediyorsunuz..iyiki birşey paylaştım pişman olmak üzereyim.ayrıca mantıklı olması için 0,01 krş falan mı yakması gerekirdi.

akşam akşam güldürüyorsunuz beni yahu.

Beşiktaş JK1903

6735 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:41:10 

yıllık vergiden bahsedidum.. hey Allahım..

iyi forumlar

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 21:45:53 

aldığımız araç 2007 model yani vergisinin düşmüş olması lazım.ayrıca ben araç alırken vergiyi değilde daha çok bana verebileceklerini düşünürüm.kullandığımız audi de 1.8 motor ama vergisi hiç aklıma gelmemişti.hatırlattığın için sağol....

Beşiktaş JK1903

7001 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:03:12 

Bazı jetta sahipleri işin suyunu çıkarıyolar gidin onlara istediğinizi söylleyin ama burada objektif olarak yapılmış bilgilendirme amaçlı bir test var.Niye saçma sapan yorumlar yapılıyor anlamı değilim.

mulligun

aracın hayırlı olsun.2500 devir 120 km hız güzel bir değer.Tüketimi ve gücü ortada daha bunu üzerine yorum yapamam.Evet 0 km alırken avantajsız bir motor ama 2. ele düştükten sonra çok avantajlı hale geliyor.

3490 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:09:37 

ya bırakında o arabanında vergisi olsun biraz.
vw biniyorsun sonuçda. km de 150 ykr yakıyorsun
daha ne olsun yahu ? nasıl bir sonuç istiyorsunuz 1.9 dan? bastımıda gidiyor. süper bir araba jetta.

bazen yorumları anlamak zor oluyor...

param olmuş olsa gözümü kırpmadan alacağım araba olur jetta.

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

6735 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:11:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

daha ne olsun yahu ? nasıl bir sonuç istiyorsunuz 1.9 dan? bastımıda gidiyor. süper bir araba jetta.

hmm vay be

7440 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

hmm vay be

İşte VW imajı böyle birşey insanlar göz kırpmadan izliyorlar bu araçları.Bize de böyle insanlara vay be demek düşüyor ağzımız sulana sulana

3490 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:29:11 

forum bitmiş :D

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:31:47 

şurda ağız tadıyla paylaşım yapayım dedim bilgilendirme amaçlı ama konu gene vw düşmanlığına dönüştü dönüşecek.ya bırakın arkadaşlar böle kısır çekişmeleri belki foruma bir tane jetta 1.9 tdı almak isteyen biri girer ve bilgilenmek ister.sırf bu yüzden açtım bu konuyu.adam bilsin ne kadar yakıyor vs.sonra başka öğrenmek istediği şeyler olursa sorsun özel mesaj vs.

yapmayın böle tuhaflıklar gerek yok gülümseyerek yazıyorum şuan ama yazılanların çoğu gereksiz olmuş.jetta şöle jetta böle iyi diye de birşey demiyoruz.amaç sadece ve sadece bilgilendirme.

bari buna saygı duyun....

Beşiktaş JK1903

11147 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:37:52 

quote:

ben tam deponun fiyatından bahsetmiştim yani 3.06 . 55=168 lira yapar oda 1000 km yaparsanız 168/1000=168krş gibi bir değer çıkar orataya demek istedim... ayrıca arkadaşlarında dediği gibi vergi olayınıda işin içine katarsak pekde ekonomik olmuyor 1.6 ve üstü arabalar ama ama sadece yakıttan bahsedersek gayet ekonımik seyehat etmişsiniz. bu arada arabanınzın vergisi 1384 lira yıllık hiçte az bir rakamdeğil ama sanırım bu sizin için önemsiz

10038 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:45:07 

quote:

şurda ağız tadıyla paylaşım yapayım dedim bilgilendirme amaçlı ama konu gene vw düşmanlığına dönüştü dönüşecek.ya bırakın arkadaşlar böle kısır çekişmeleri belki foruma bir tane jetta 1.9 tdı almak isteyen biri girer ve bilgilenmek ister.sırf bu yüzden açtım bu konuyu.adam bilsin ne kadar yakıyor vs.sonra başka öğrenmek istediği şeyler olursa sorsun özel mesaj vs.

yapmayın böle tuhaflıklar gerek yok gülümseyerek yazıyorum şuan ama yazılanların çoğu gereksiz olmuş.jetta şöle jetta böle iyi diye de birşey demiyoruz.amaç sadece ve sadece bilgilendirme.

Boşverin,forumun hastalığı işte ne yaparsınız.

Ford Fiesta 1.5 TDCI

3450 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:47:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

bazıları hem karnım tok olsun hem de ekmeğim bütün olsun diyor... diyor da sadece lafta kalıyor... Tık para 0 arabaya bir çırpıda 50.000 kağıt veriyorlar ama sonra yılda 1.6 motora göre verilecek 1000 tl çok geliyor...herşeyin bedeli var.. Bu mantıkla gidilirse hiç araba almamak en mantıklısı, tüm para cepte kalır

2011 PASSAT VARIANT COMFORTLINE, 1.4 TSI+DSG, KAŞMİR KAHVERENGİ, PANOROMİK CAM TAVAN
2008 HONDA JAZZ, ELITE CVT, SİYAH

6179 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:48:44 

Güzel değerler cidden.

Paylaşım için de teşekkürler, Jetta 1.9 TDI alacaklara bilgi verici olacaktır.

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

2711 Mesaj
26 Şubat 2010; 22:55:35 

quote:

aldığımız araç 2007 model yani vergisinin düşmüş olması lazım.ayrıca ben araç alırken vergiyi değilde daha çok bana verebileceklerini düşünürüm.kullandığımız audi de 1.8 motor ama vergisi hiç aklıma gelmemişti.hatırlattığın için sağol....

iyi ama topic başlığı ile uyumsuz olmuyormu bu yorumunuz. Hem motororun ekonomik olduğunu vurguluyorsunuz hemde, 1.6 TDI bir motorla 1.9 TDI arasındaki Mtv farkı ile dolduracağınız onca deponun hesabını göz ardı edeceksiniz. O zaman ekonomiden de bahsetmek pek sahici gelmiyor aslında

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası | Istanbul Chamber of Certified Public Accountants | Bmw 3.20i EfficentDynamics

5467 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:05:51 

Değerler güzel 120-130'la fazla gittiyseniz hele ki mükemmel.

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:29:15 

quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

iyi ama topic başlığı ile uyumsuz olmuyormu bu yorumunuz. Hem motororun ekonomik olduğunu vurguluyorsunuz hemde, 1.6 TDI bir motorla 1.9 TDI arasındaki Mtv farkı ile dolduracağınız onca deponun hesabını göz ardı edeceksiniz. O zaman ekonomiden de bahsetmek pek sahici gelmiyor aslında

hocam başlık bilgi amaçlı.uzun yol yapıldığı için ve oluşan değere şaşırdığım için paylaştım.amaç sadece ekonomi olsa 1.5 dci bir tane traktörden farkı olmaya megane alırdık sorunumuz çözülmüş olurdu.bizim amacımız hem konforu hemde ekonomiyi bir arada sunsun hemde performanslı bir araç olsundu ki doğru karar vermişiz.

teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulligun -- 26 Şubat 2010; 23:29:50 >

Beşiktaş JK1903

1548 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:31:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Değerler güzel 120-130'la fazla gittiyseniz hele ki mükemmel.

düz yolda 120 nin altına hiç düşmedik diyebillirim...

Beşiktaş JK1903

2577 Mesaj
26 Şubat 2010; 23:46:45 

Konuyu acan @mulligun, ''Jetta dunyanin en guzel arabasi, aman tanrim hayatimdaki en iyi secim olmus inanilmaz az yakti, bir depoyla 1500km yapti, ustelik 200km suratin altina hic dusmedim'' mi dedi ki boyle sacma yorumlara maruz kaldi

15kurus o suratlerde 1.9dizel bir araba icin gayet guzel bir deger.

Boyle duzgun bir paylasim icin ben kendi adima tesekkur edeyim

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

1548 Mesaj
27 Şubat 2010; 9:19:21 

quote:

Orijinalden alıntı: tuuberk

Konuyu acan @mulligun, ''Jetta dunyanin en guzel arabasi, aman tanrim hayatimdaki en iyi secim olmus inanilmaz az yakti, bir depoyla 1500km yapti, ustelik 200km suratin altina hic dusmedim'' mi dedi ki boyle sacma yorumlara maruz kaldi

15kurus o suratlerde 1.9dizel bir araba icin gayet guzel bir deger.

Boyle duzgun bir paylasim icin ben kendi adima tesekkur edeyim

alıştık forumun bu durumuna.yazılanlara sadece güldüm.

Beşiktaş JK1903

1794 Mesaj
27 Şubat 2010; 11:31:15 

Önemli olan şehriçinde ne yaktığı,şehir dışında değil.Şehir dışındaki bu değeri de şaşırttı beni açıkcası,6,6.5 beklerdim o hızlarda.Gerçi tam belli değil hız ama.

Şehir dışında benzinliler bile dizele yakın yakıyor,dediğim gibi önemli olan şehiriçinde ne yaptığı.En kısa zamanda şehiriçi verilerinizi paylaşmanızı diliyorum.

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

1074 Mesaj
27 Şubat 2010; 14:17:23 

1.9 motorun 1.6 dizellerle eş yakıta sahip olması gayet iyi bir durum. Bir de diğer firmalar common rail avantajıyla anca bu değerleri yakalıyorlar. Yani vw lerdeki common rail motorlarla diğer firmaların yakalayamayacağı yakıt değerleri ortaya koyuyorlar. Bakınız yeni golf bluemotion 1.6 tdi

Kraftstoffverbrauch innerorts 4,7 l/100km

Kraftstoffverbrauch außerorts 3,4 l/100km

Kraftstoffverbrauch kombiniert 3,8 l/100km

ortalama 3.8l/100km

1794 Mesaj
28 Şubat 2010; 1:20:40 

Tabi zaten öyle yakıyordu zannet sen,gerçi unutmuşum vw herşeyin en iyisini yapar.Yok abi yok,imkanı yok başka markaların dizeli filan geçemez vw'in dizelini hiçbirşeyde.Tapın anasını satayım.Nefret ettim sizin yüzünüzden şu markadan yahu,almayacağım vw almayacağım ismini duymak istemiyorum.Seat alacağım,Skoda alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyrtocaramoorii -- 28 Şubat 2010; 1:24:05 >

Honda VFR 1200 Rider
A5 SB 2.0 TDI

4493 Mesaj
28 Şubat 2010; 1:29:04 

Yakıt tüketimi dizel bir araç için uzun yolda normal. 1.6 atmosferik - 1.4 Tsi benzinliler de hemen hemen aynı değerleri yakalayabiliyorlar, tabi yakıtın litre fiyatında fark olduğu için cebe aynı şekilde yansımıyor.

4635 Mesaj
28 Şubat 2010; 1:49:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

Yakıt tüketimi dizel bir araç için uzun yolda normal. 1.6 atmosferik - 1.4 Tsi benzinliler de hemen hemen aynı değerleri yakalayabiliyorlar, tabi yakıtın litre fiyatında fark olduğu için cebe aynı şekilde yansımıyor.

valla 100-140 arası hızlarda benzinli arabalar 6,5-7lt yakar kanımca fazla dikkatli kullanılmazsa

4493 Mesaj
28 Şubat 2010; 3:23:36 

quote:

Orijinalden alıntı: kaya5789

valla 100-140 arası hızlarda benzinli arabalar 6,5-7lt yakar kanımca fazla dikkatli kullanılmazsa

Ben aceleden ilk yazan 90km'yi sabit hız, diğer yazan hızları da ara sıra çıkılan hızlar olarak anlamışım kusura bakmayın.

3544 Mesaj
28 Şubat 2010; 3:34:40 

Konu başlığı "Jetta 1.9 TDI Yakıt Tüketimi" yerine "Hüseyin'in kebap tüketimi" olsaymış keşke. Özledim adam gibi kebap yemeyi...

1548 Mesaj
28 Şubat 2010; 10:45:44 

quote:

Orijinalden alıntı: cyrtocaramoorii

Önemli olan şehriçinde ne yaktığı,şehir dışında değil.Şehir dışındaki bu değeri de şaşırttı beni açıkcası,6,6.5 beklerdim o hızlarda.Gerçi tam belli değil hız ama.

Şehir dışında benzinliler bile dizele yakın yakıyor,dediğim gibi önemli olan şehiriçinde ne yaptığı.En kısa zamanda şehiriçi verilerinizi paylaşmanızı diliyorum.

şehir içinde çok sıkışık trafiğe maruz kalırsam 6-6.5 lt yi buluyor.akışkan trafikte ise gene 5-5.5 lt re yakıt tüketiyorum.genel olarak makul sayılabilir.beni esas ilgilendiren aracın verdiği keyif ve performansı.hiçbir 1.6 dizel araçtan bu performansı alabileceğimi düşünmüyorum.

Beşiktaş JK1903

1548 Mesaj
28 Şubat 2010; 11:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

benim tsı aracımda vardı ama hiçbir zaman 1000 km yapmayı beceremedim.şuan kullandığımız 1.8 tfsı özünde tsı sayılır onunla hayalini bile kuramıyoruz 1000 km nin.kitapçığında uzun yolda 5.5 lt yazmasına rağmen ve deposu da 65 lt olmasına rağmen dediğiniz gibi olmuyor.

bir gerçek var vergisi yüksek v.s ama jetta 1.9 tdı gerçekten ekonomik bir motormuş.bunu anlamış olduk.geriye yazılan herşey malesef hikayeden öteye geçemiyor..

Beşiktaş JK1903

168 Mesaj
28 Şubat 2010; 12:27:40 

quote:

şehir içinde çok sıkışık trafiğe maruz kalırsam 6-6.5 lt yi buluyor.akışkan trafikte ise gene 5-5.5 lt re yakıt tüketiyorum.genel olarak makul sayılabilir.beni esas ilgilendiren aracın verdiği keyif ve performansı.hiçbir 1.6 dizel araçtan bu performansı alabileceğimi düşünmüyorum.

İstanbul'da mı oturuyorsunuz acaba?
Çok sıkışık trafikte 6-6.5 litre biraz zor göründü gözüme.
Ya da aracı aşırı sakin kullanıyor olmanız lazım. Gaza basmaya korkar şekilde.
Ben 1.3 dizel puntoyla 6-6.5 yakıyorum. Ama ekonomik kullanmaya çalıştığım söylenemez.

1548 Mesaj
28 Şubat 2010; 12:51:29 

quote:

Orijinalden alıntı: guerlain

İstanbul'da mı oturuyorsunuz acaba?
Çok sıkışık trafikte 6-6.5 litre biraz zor göründü gözüme.
Ya da aracı aşırı sakin kullanıyor olmanız lazım. Gaza basmaya korkar şekilde.
Ben 1.3 dizel puntoyla 6-6.5 yakıyorum. Ama ekonomik kullanmaya çalıştığım söylenemez.

anadolu yakasındayım çok yoğun bir trafiğe maruz kalmıyorum.bu değerler ulaşmak içinde özel bir çaba sarfetmeme gerek kalmıyor.100 tl yakıtla çok rahat 700 küsürlü km yapabiliyorum...

Beşiktaş JK1903

562 Mesaj
28 Şubat 2010; 13:43:02 

100 tl dizel 3.05 32.8 lt demek
bu da ortalama olarak 4.68 kısaca 4.7 demek
4.7 yakabiliyorsa o motor helal olsun

2010 Corolla 1.4 D-4D Elegant M/M Gümüş Gri
Apple iPhone 5 64gb Siyah

6945 Mesaj
28 Şubat 2010; 13:54:18 

quote:

Orijinalden alıntı: emret1907

100 tl dizel 3.05 32.8 lt demek
bu da ortalama olarak 4.68 kısaca 4.7 demek
4.7 yakabiliyorsa o motor helal olsun

Benim eski aracım 1.4TDİ 75hp. Seat Cordoba şehiriçi 5.7 litre,şehir dışı 4.1 litre yakıyordu.Bu araç şehirdışı 4,7 yakabilir de şehiriçini bilemiyorum,belki de yoğun trafik olmadığı için böyle olabiliyodur ama ona da şehiriçi denmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 28 Şubat 2010; 13:56:38 >

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

573 Mesaj
17 Mart 2010; 23:43:41 

iş dolayısıyla 7 ay 1.9tdi kullandım
23.000 km yaptım
şehir içinde full depoyla 680-740 arası yaptım
şehirler arasında ise full depoyla 1050 km yaptım. şehiler arasındayken 120-140 a çokça çıktım molalarımla ortalama hızım 100 dü.
araçın ağırlığı biraz daha hafif olsa sanırım çok daha başarılı değerler ortaya çıkar
birde içeri giren motor sesi azalsa:)

Lenova X220 - Apple Iphone 5 - TOSHİBA SATELLİTTE PRO C650-109 Samsung Galaxy SFord Focus III 2013 Style 1.6 TDCI -115 hpVW Golf 1.6 TDI 2011 Trendline 3.000km kullanıldıVW Golf 1.6 TDI 2012 Trendline 17.000km kullanıldıAstra sedan Enjoy 1.3 cdti 2012 22.000km kullanıldıAstra hb essentia 1.3 cdti 2008 75.000 km kullanıldıVW Jetta midline 1.9 tdi 2007 32.000 km kullanıldı

9 Mesaj
18 Mart 2010; 5:16:05 

Değerli arkadaşlar burada yapılan bir yanlıştan söz etmek istiyorum.
Araçların yakıt değerleri sadece araçların motorları ve gidilen hıza orantılı olarak yapılırsa hatalı olur.
Mesela aracın kasasının ve yolculuk esnasındaki arac ağırlıklarınında etkisi vardır.
Kilometrelerce katettiğimiz yolda aracın sabit-değişken ,ağırlıklı ve ağırlıksız durumları yakıt tüketiminde en önemli rolü
oynar.
Mesela benim aracım mondeo 4 kapı 1,6i trend 2009 benzinli-ben 2 kişi yüksüz bu aracla izmir-istanbul arasını 280 liraya gidip geliyorum.
katedilen mesafe 1040 km/280 tl=270 kuruş gibi bir değer.
Ancak unutmayın bu araba 2 tona yakındır.
Aynı motora sahip bir araçla ağırlık 1 tona veya bir buçuk tona düştüğünde bu yakıt değeri daha da az çıkacaktır.
Yorumların çoğunu okuduğumda şaşırdığım şey model belirtiyorsunuz ve motorlarla ilgili yazıyorsunuz (bazı arkadaşlar elbette herkes değil)
ancak yanlışınız araç kasasının bunda çok büyük etmen olduğudur.

2351 Mesaj
18 Mart 2010; 11:04:22 

quote:

hocam başlık bilgi amaçlı.uzun yol yapıldığı için ve oluşan değere şaşırdığım için paylaştım.amaç sadece ekonomi olsa 1.5 dci bir tane traktörden farkı olmaya megane alırdık sorunumuz çözülmüş olurdu.bizim amacımız hem konforu hemde ekonomiyi bir arada sunsun hemde performanslı bir araç olsundu ki doğru karar vermişiz.

teşekkürler...

Megane 1.5 dci a traktör motorlu dedikten sonra yorum yapamıyorum artık..Bence 1.5 dci megane ile 1.4 tdi ı yan yana bir çalıştırıp bakın bakalım hangisi traktör..Megane 1.5 dci(5 yıl kullandım) sınıfının en sessiz araçlarındandır..Jetta muhteşem araba kabul ettik artıkta başka arabalara olmayan şeyleri yakıştırmayın bari..

PSN:ulas35

3684 Mesaj
18 Mart 2010; 11:45:26 

quote:

işte bende bu olaya hastayım zaten..adam 1,9 tdi jettaya binmemiş sadece katalogda görmüş, ama mahalleden duyduğu veya internette birilerinden okuduğu 2-3 sorun, yüksek tüketim değerleri yüzünden düşürmüyor ağzından "dizel vw'ler çok yakıyor, sorunlu" laflarını.

dediğin hızlarda ve mesafelerde gayet güzel bir yakıt tüketimi elde etmişsin, daha ne olacak, 100-140 arası hızlarda hemde şehir içi trafiklerine de girerek. bakma kardeş sen millete, forum da herkesin arabası 3 lt!!! yaktığı için fazla geliyor tabi onlara, veya adam 3 ayda bir aracını çıkarıp garajdan 200 km lik şehirler arası yolda 90 km cc açık gidip gelince, ve araç kullanmayı sadece o yaptığı yol olarak görünce 5.5 lt fazla geliyor ona. çünkü o kullandığı koşulları biliyor sadece, hiçbir fikri yok aracının 100-140 gibi hızlarda ne yakacagı hakkında. şimdi sorsan hemen derler "ooo benim aracım 4.5 lt yakıyor", tamam yakıyorda nerede nasıl yakıyor? adam yılda 5000 km yapıyor yapmıyor sonra gelmiş ahkam kesiyor, o çok yakıyor bu az yakıyor diye, onun yılda yaptığı km yi ben işin durumuna göre bir ayda yapıyorum yeri geliyor

heryerde caddy'nin baskı balatasında sorun olduğu yazar, kimse dilinden düşürmez...etrafımda ne kadar caddy kullanan varsa hepsiyle konuştum "ya kardeş caddy nin baskı balatası için böyle böyle diyorlar, sende sorun varmı" diye. hepsinden aldığım cevap aynı oldu, "yok". 80 binde olup değişmeyenlermi 100 binde olup değişmeyenlermi ararsın. forumdan bakınca 3 ayda bir baskı balata değiştiren araç sokaktaki vatandaşa sorunca 100 bin gidiyor aynı baskı balatayla. ilginç. ama en doğru yorumu geçen gün sanayideki bir abim yaptı, kendiside caddy sahibi 80 binden beri tık dememiş baskı balatası, adam diyorki "kardeş adam baso yarım debriyaj, ara gaz kullansın sonra baskı balata gidince vay anam caddy'nin baskı balatası kötü"..verecek cevap bulamadım.

şimdi burada da aynı sorun mevcut, adam gibi çıkmışsın "aracım bu, yaptığım yol bu, hızım şu, tüketimim bu" demişsin, hemen gelir yorumlar "ooo çok yakmış" diye. diyenlere sor bakalım bahsettiğin mesafelerde şartlarda kaç kere dizel motorlu araç kullanmışlar..tık yok.

ha tartışılacak şey dizel jetta ile benzinli jettanın arasındaki fiyat farkının dizel jetta alımı için ne kadar makul olduğudur, tamam anlarım, ama bazen sadece boş eleştiri yapmak için yapılıyor. yalvarıyorum bazen "binmediğiniz sürmediğiniz araçlar hakkında yorum yapmayın" diye, ama yok illa yapılacak

sonuç olarak boşver kardeş, aracın gerçekten güzel ve tüketim değerleri de gayet iyi, tadını çıkarmaya bak

Biz 7 yaşında soğuktan titreyerek "Varlığım Türk varlığına armağan olsun!" derken şaka yapmıyorduk...

562 Mesaj
18 Mart 2010; 15:24:26 

traktor 1.5 dci mi !!
arkadasım kesinlikle o TDİ fazla ses cıkarıyor
kendi arabanı iyi gostermek icin laf atma dci ye
2 tanıdıgımda da var bahsedilen araclar TDI ciddi sesli
ama iyi deger yakalamıssın arabanı ve seni tebrik ederim

2010 Corolla 1.4 D-4D Elegant M/M Gümüş Gri
Apple iPhone 5 64gb Siyah

3567 Mesaj
18 Mart 2010; 16:07:33 

quote:

teşekkürler...

Birim-pompa enjektörlü bir TDI kullanıcısından common-rail Dci hakkında böyle bir yorum duymak komik...

573 Mesaj
27 Mart 2010; 23:06:35 

jetta yı bir seneye yakın kullandım aynı zamanlarda megane da bindim ama jetta da ki ses hiç birinde yoktu:)
biraz ayaklar yere bassın:)

Lenova X220 - Apple Iphone 5 - TOSHİBA SATELLİTTE PRO C650-109 Samsung Galaxy SFord Focus III 2013 Style 1.6 TDCI -115 hpVW Golf 1.6 TDI 2011 Trendline 3.000km kullanıldıVW Golf 1.6 TDI 2012 Trendline 17.000km kullanıldıAstra sedan Enjoy 1.3 cdti 2012 22.000km kullanıldıAstra hb essentia 1.3 cdti 2008 75.000 km kullanıldıVW Jetta midline 1.9 tdi 2007 32.000 km kullanıldı