Şimdi Ara

Dell Mini 10 artık 1080p video oynatabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, ikinci nesil Atom platformunu (kod adı Pine Trail) temel alan Mini 10 netbook modelinde çoklu ortam odaklı donanım güncellemesi yapıyor. Bilindiği üzere Pine Trafil platformu, sahip olduğu donanım özellikleri itibariyle yüksek tanımlı video oynatma yeteneğine sahip değil. Açıklanan bilgilere göre Dell, bu sorunu aşabilmek için Broadcom firması tarafından geliştirilen ve 1080p video oynatma yeteneğine sahip olan Crystal HD video yongasını Mini 10'a opsiyonel seçenek olarak eklerken, bu çözüm için 1366 x 768 piksel destekli 720p ekran seçeneğini de listeye alıyor.

Atom N450 işlemcisiyle birlikte 250GB kapasiteli sabit disk, 1GB sistem belleğine ve 6 hücreli pile sahip olan Dell Mini 10, yurt dışında 409 dolar seviyesinden listelere görünmeye başlamış durumda.

• Ram yükseltilebilirse ve 299 dolar seviyesine düşerse ULAŞILMASI ve YAYGINLAŞMASI daha hızlı olacaktır. OPSİYONEL kelimesini hiç beğenmedim:(
  • Türkiye'ye gelen ve yukarıda modeli verilen tüm mini 10'lar broadcom hd hızlandırılı kart ile beraber geliyor. Ürünün Türkiye'deki SK fiyatı 499$.
  • Şu anda vatan da satılan mını 10 1080p videoları oyanatabılıyor mu yanı
  • Bu kart zaten daha evvel netbook ve işte timeline tarzı bilgisayarlar için kullanıcılar tarafından keşfedilmiş ve kullanılıyordu. Mini PCI-e portuna takılabiliyor. Timeline tarzı bilgisayarlarda zaten bu port tek yapacağınız kartı alıp takmak ve sürücüleri kurmak. Netbooklarda ise ya anakart üzerinde hazırda boş olarak bulunan mini pcı-e yerine bir konnektör lehimlemek yada kablosuz bağlantı yuvasındaki kartı çıkarıp onun yerine bağlamak ve harici usb kablosuz bağlantı adaptörü kullanmak.

Acer Aspire mod
    http://terracode.com/AcerAspireMod/AcerAspireMods_P1.html

Time line için kullananlar
    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=403493

Broadcam yongası fiyatı
    http://computers.shop.ebay.com/i.html?_nkw=broadcom+hd&_sacat=58058&_trksid=p3286.m270.l1311&_dmpt=PCC_Video_TV_Cards&_odkw=hd+broadcom&_osacat=58058&bkBtn=1

• hdmi çıkışı varmı?
  • Dell Mini 10 artık 1080p video oynatabiliyor

burda yazdığına göre HDMI bağlantısı var(yanlış modele bakmadıysam)

Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koxp94 -- 26 Şubat 2010; 21:35:30 >

• @koxp94

Yanlış model yenileri farklı

@fx57

Habere kaynak eklermisiniz.

''Windows Starter ile 2gb ram desteği nebooklara veriliyor.''

''Crystal HD video yongasını''

• hocam 5 senelık bir sistemde bile 1080p oynatırsın iyi player iyi bir codec işini çözer ram hızlı olsun yeter p4 3ghz ile Çatır ÇaTır 1080p izliyorum şimdi ise dell 1525 kullanıyorum ona kurdum gerekli programları 1tb lıkhardisk aldım hdmi çıkısından full hd tv ye baglıyorum 42 inç.. deli gibi görüntü ama dell gercekten bicilmiş kaftan böyle olaylar için.. ama bu hem ufak hem kullanıslı
  • eskisinde varsa yenisinde de olmalı ondan değil ama 1080p çözen alette hdmi çıkış olmalı
  • intel atom daha onceki islemcilerinde oldugu gibi yeni islemcilerinde de flash ve flash hd gibi videolarda hala sorun var sirf bu sorunlar yuzunden lazim oldugu halde netbook almayip yeni islemciyi bekledim cika cika bildigimiz copluk cikti .. incelemelere bakarsaniz nerdeyse eski islemciyle hicbir fark yok tek fark pil omru biraz daha uzun ve intel bu islemcide tiktaktuktok herneyse taktigini uygulamadigindan uzun bir sure bu problemler duzelmeyecek ve netbooklar bi muddet daha copluk olarak kalmaya devam edecek ( tabi pahali cozumler yok degil yukardaki gibi ufacik kart parcasi icin 100 dolar fazla vericeksiniz yada daha fazlasina ion platformu var ) benim anlamadigim bu aletler internet makinalari olarak lanse edilip internetin gunumuzde en cok kullanilan ozelliklerini icinde barindirmayip daha onceki serilerde en cok bu konuda elestiri aldigi halde intelin boyle bi hata yapip bu islemciyi pazara surmesi herkes goruyoda koskoca firma goremiyo hayret yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

hocam 5 senelık bir sistemde bile 1080p oynatırsın iyi player iyi bir codec işini çözer ram hızlı olsun yeter p4 3ghz ile Çatır ÇaTır 1080p izliyorum şimdi ise dell 1525 kullanıyorum ona kurdum gerekli programları 1tb lıkhardisk aldım hdmi çıkısından full hd tv ye baglıyorum 42 inç.. deli gibi görüntü ama dell gercekten bicilmiş kaftan böyle olaylar için.. ama bu hem ufak hem kullanıslı

5 yıllık sistemle oynatma özelliği kesin değil.Bende 2 GB RAM P4 3.60 GHZ vardı 1080 p otnatamıyordu,çok tekliyordu.Daha doğrusu olayın ilginç yada bilinmeyen yönü şudur.Şimdi mesela eski mini modelde 1920x1080 çözünürlükte ben bir HD video oynatabildim,format wmv.Ama bitrate olayı çok yüksek değildi.P4 işlemcimde de durum aynıydı,1080p ama bitrate nedir.1920x1080 çözünürlük ve 10bin bitrate üzeri görüntü işin içine girince hadi buyrun burdan yakın codec, player bile sizi kurtaramaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.