- x
Basur Nasıl Geçer ?
125 Cevap96013 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

506 Mesaj
25 Şubat 2010; 14:50:18 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaslar ayiptir söylemesi makat kisminda sivilce gibi bir sey cikmis sanirim basur oldugundan süpheleniyorum , bu nasil gecer , ameliyat filan diyorlar gözüm korktu , bilgisi olan var mi :S ? Yardimlar icin sagolun ..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2010; 14:52:00 

geçmez hiç kendini heba etme onunla dost olmaya bak. acılı baharatlı yeme onu kızdırma

Uzaklaştırılmış
25 Şubat 2010; 14:55:57 

İsmi bile ürkütücü be kanki Nasıl iyileştiğini bilmiyorum ama bir çok bitki var bi bak istersen sakın sürmede :DD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRHTH -- 25 Şubat 2010; 15:17:00 >

2566 Mesaj
25 Şubat 2010; 14:58:47 

Erkeklerin korkulu rüyası İğrençleşmek ya da korkunuzla yüzleşmek için youtube arama boşluğuna 'rectal exam' yazın ve ilk üç videoyu izleyin.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

688 Mesaj
25 Şubat 2010; 14:59:06 

geçmiyor sadece ilerlemesi duruyor..

kabız olma
bütün gün bilgisayarın başında oturma
koşu yap
lifli gıdalarla beslen
çok çay kahve içme
su tüketimine dikkat et
çok baharat yeme acı falan

97 Mesaj
25 Şubat 2010; 15:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Erkeklerin korkulu rüyası İğrençleşmek ya da korkunuzla yüzleşmek için youtube arama boşluğuna 'rectal exam' yazın ve ilk üç videoyu izleyin.

Açamadım bile

3098 Mesaj
25 Şubat 2010; 15:24:13 

4 çeşidi var, galiba ilk durumlar için ameliyat şart değil. içeriye doğru ilerledikçe acısı artıyor ve ameliyat şart hale geliyor

bizzat tecrübe ederek benim gördüklerim

kabız olmayacaksın. makat kısmı ıslak bırakılmayacak. banyodan ve tuvaletten sonra iyice kurulayacak ve temizleyeceksin. temizliğe ayrı bir önem göstermen lazım.
azıttığını hissettiğin durumlarda soslu ve mayalı şeyleri yemeyi içmeyi azaltacaksın. bira falan direk sebep oluyor. ve en önemlisi alaturka tuvalet bu mereti çok fena yapıyor. klozette görün işinizi.

2420 Mesaj
26 Şubat 2010; 20:31:43 

incir iyi geliyor diye biliyorum

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak onları , korkundan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.."

Dükkan: http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=75200

1239 Mesaj
14 Mart 2010; 14:47:55 

Bendede bu dertten var.Sanırım başlangıcında :(

Cehennemden kombine aldık

1891 Mesaj
14 Mart 2010; 14:50:38 

başka bir ülkede olsaydın hemen ameliyat ol koş derdim ama Türkiye şartlarında bence alışmaya bak, ameliyat olursan başına daha büyük iş alırsın benden söylemesi.

759 Mesaj
14 Mart 2010; 14:53:53 

içine sokunca geçiyor diyorlar yapan ve geçtiğini iddia eden tanıdığım var

162 Mesaj
14 Mart 2010; 14:57:14 

Bir su bardağı Elma sirkesi iç bende işe yaşadı xD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3042 Mesaj
14 Mart 2010; 15:22:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

açılmıyo merak ettim ama açılmıyo

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE, DİYEBİLENE!
ELEKTRİKELEKTRONİKMÜHENDİSLİĞİ2014

653 Mesaj
14 Mart 2010; 15:31:14 

Bağzı mesajlar yazmayı moralini düzeltmeyi isterdim de bölümden banlanmak istemiyorum

Doktora git bir iki sene önce görmüştüm bir sitede adamlar hallediyor bu işi ama direk doktora git sen

81 Mesaj
14 Mart 2010; 15:35:38 

doktora git en iyi çözüm

395 Mesaj
14 Mart 2010; 15:37:09 

Çok ileri derece değil anlaşılan.

Baharattan uzak dur.
Sıvıyı çok tüket bolbol su iç
ve en etkilisi..bunu mutlaka yap
iki hafta boyunca hergün;
akşam bi dolu su bardağına iki adet günkurusu kayısı at normal kuru kayısının siyahı
sabah o kayısılar şişmiş oluyor önce onları ye aç karna ardından suyunu iç.Bunu faydasını göreceksin.Ilerletirsen tuvalet kapısı işkence odası kapısına dönüşür ki bu ne lan ölsem daha iyi dersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

922 Mesaj
14 Mart 2010; 15:41:55 

Geçmez

Yukarıdaki Önerilerin yanı sıra bol bol kuru kayısı yemenide tavsiye ediyorum

1239 Mesaj
14 Mart 2010; 15:43:53 

benimki dışa sarkmadı ama dışkılamadan sonra 2-3 saat ağrı yapıyor :(

128 Mesaj
14 Mart 2010; 15:49:28 

şöyle bir yazı vardı

HEMOROİD (BASUR) hastalığının ilaçla tedavisinin olmadığını, mutlaka cerrahi müdahele gerektiğini bildiren gazetelerde sık sık ilanlar görürsünüz.
Doğrudur. Basur hastalığını tam tedavi edebilen bir ilaç henüz bulunamamıştır. Amerika ve Almanya gibi dev ilaç Endüstrileri, Hindistan Japonya gibi nebati menşeyli ilaç üretenler de maalesef bugüne kadar bir çare bulamamışlardır. Halbuki yapılan yapılan bir istatistiğe göre insanların %35'i bir diğerine göre de %55'i bu dertten muzdariptir.
Bugün tatbik edilen cerrahi yöntemler:
1-Fistülü lastikle boğup çürüyen kısmı koparmak.
2-Bıçakla veya lazerle kesip dikmek.
3-Lazerle eritmek veya yakarak kotarize etmek.
Bulunduğu yerin hassasiyeti ve Enfeksiyonlara müsait olması nedeni ile bilhassa hanımlarda problem olmaktadır.
Halbuki Ecdadımız bunu doğal bir yolla Ağrısız,sızısız kesip biçmeden tedavi etmeyi başarmış. Şahsen ben de bu hastalıktan böyle kurtuldum. Bana yapılan tavsiye patlıcan saplarını kaynatıp içmem şeklindeydi. Kaç tanesi ne kadar suda ne kadar kaynatılıp ne kadar içilecek belli değildi.
Aşağıda tarif edeceğim kaynatma ve kullanma tariflerine lütfen aynen uyunuz. Kaynama süresinin azlığı-çokluğu,tencere kapağının açılmadan kendi kendine soğuması. Beş gün sürecek tedavinin perhiz ve Antibiyotik ile aynı zamanda yapılması çok mühim. Bunlara aynen uyulduğu taktirde Allah'ın izni ile beşinci günün sonunda ne fistül ne ağrı ne kanama yani BASUR diye bir derdiniz kalmayacak.
DİKKAT! İhtiyaten hamilelik ve emzirme döneminde tedavi yapmayınız.
TEDAVİNİN TARİFİ

10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı renkli suyu buzdolabına koy.
-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.
-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.
10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.
Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.
Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.
Allah'ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun. (Her akşam üç adet incir veya kayısı kurusu yiyerek kabızlığı önleyiniz.)
Şİfa Allah(cc) 'tan...
Eczacı H. Osman ALTUNTAŞ\İstanbul

bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir.

1367 Mesaj
14 Mart 2010; 15:51:24 

yanlışım varsa düzeltin adam makatımda sivilce çıktı demiş basurdan şüpheleniyorum demiş basur kalın bağırsağın dışarı çıkması olayı değilmiydi ya sivilceyle ne alaka

http://www.bakimist.com- Amerikan Pazarı-Kozmetik ve Bitkisel Ürün Satış

1239 Mesaj
14 Mart 2010; 16:48:14 

oturamıyorum oturunca ağrı yapıyor :( çok kötü bir durum

1516 Mesaj
14 Mart 2010; 16:57:16 

Arkadaşlar hemoroid sıkıntısı çekenler varsa patlıcan yöntemini uygulasınlar. Yukarıda arkadaş alıntı yapmış. 3 kişide test edildi, onaylandı.

Tofaş Kartal 2001 Model 1.6 75BG Manuel, Gümüş Gri
Full+Full(!),4 Cam Manuel,5 Vites

4051 Mesaj
14 Mart 2010; 17:19:22 

arkadaş muhtemelen sendeki kıl dönmesi muhakkak doktora git,sivilce gibi basur olmaz, basuru olan arkadaşlarada tavsiyem ekmek yemesinler

Uzaklaştırılmış
14 Mart 2010; 17:29:20 

Kalın bağırsak kanserini tetikliyor..Çok ileri derecedeyse derhal doktora gidilmeli.Çünkü erken teşhisle kanserin önlendiği tek kanser bağırsak kanseridir...

182 Mesaj
14 Mart 2010; 17:38:51 

ben patlıcan la geçirdim işe yarıyor

edit: söyle bi baktım da yazdığıma biraz sakat oldu sanki patlıcan suyu diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost100 -- 14 Mart 2010; 17:42:13 >

Uzaklaştırılmış
14 Mart 2010; 17:39:49 

dışkılama sırasında kanama var mı dostum ?

Uzaklaştırılmış
14 Mart 2010; 17:53:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ghost100

ben patlıcan la geçirdim işe yarıyor

edit: söyle bi baktım da yazdığıma biraz sakat oldu sanki patlıcan suyu diyelim

Ben o patlıcan tarifini anlamadım.Patlıcanın sapındaki yeşil şey mi kaynatılıcak yoksa sapı kesilip patlıcanın kendisi mi kaynatılıcak..

1239 Mesaj
14 Mart 2010; 18:09:14 

Bende kanama yok,uzun zaman kabızlık çektim sanırım o tetikledi.

1516 Mesaj
14 Mart 2010; 19:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Ben o patlıcan tarifini anlamadım.Patlıcanın sapındaki yeşil şey mi kaynatılıcak yoksa sapı kesilip patlıcanın kendisi mi kaynatılıcak..

Patlıcanın sapı hocam. Patlıcandan yemek yapabilirsin istersen.

Tofaş Kartal 2001 Model 1.6 75BG Manuel, Gümüş Gri
Full+Full(!),4 Cam Manuel,5 Vites

182 Mesaj
15 Mart 2010; 14:52:57 

quote:

Orijinalden alıntı: treabacks

Patlıcanın sapı hocam. Patlıcandan yemek yapabilirsin istersen.

evet patlıcanın sapıyla kaynatıyosun soğutup içiyosun

877 Mesaj
15 Mart 2010; 17:47:30 

Kuşburnuyla bi komşununki geçmişti. Patlıcanı kimseden duymadım ama komşum kuşburnu kürünü tam denildği şekilde yapmak gerektiğini söylemişti. Yoksa işe yaramıyormuş. ama basur için başlangıçsa yaşam stilinizi değiştirin fazla kilonuz olmasın doğal beslenin
Hiç bir şeyde aşırıya kaçmayın, o size dokunmaz siz de ona dokunmazsınız

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

3279 Mesaj
15 Mart 2010; 21:49:38 

Hacı dahiliye doktoruna git, belki basur değildir, başka hastalıklarda var hepsi fiziksel olarak birbirine benziyor. Doktora git utanma..

xepfkli...

1239 Mesaj
15 Mart 2010; 22:28:41 

patlıcan sapı olayını bir denicem,olmadı doktora gidicem.başka çare kalmadı ağrı var :(

1239 Mesaj
17 Mart 2010; 22:58:13 

Tekrar merhaba.Patlıcan saplarının suyu hazır :) bu gece başlıyorum içmeye.Umarım iyi gelirde kurtulurum bu illetten.İşe yarayıp yaramadığını buraya yazarım.

182 Mesaj
18 Mart 2010; 17:51:19 

http://sites.google.com/site/mustafabt/
şurdaki düzene göre iç bir su bardağı akşam bir su bardağı sabah

1239 Mesaj
19 Mart 2010; 22:40:51 

2 gündür pek bi faydasını görmedim :(

409 Mesaj
20 Mart 2010; 10:59:19 

G.olsun hocam...

œ Galatasaray SK œ
œ Elano Blumer œ Kader Keita œ
œ Arda Turan œ Milan Baros œ Harry Kewell œ

1239 Mesaj
20 Mart 2010; 20:46:49 

saol kardeşim.3 gündür içiyorum ama faydası olmadı :(

7 Mesaj
24 Mart 2010; 16:51:37 

bol bol yabanmersini ye yaban mersininin basuru iyileştirici etkisi var.hem gözlere çok faydalı

1239 Mesaj
24 Mart 2010; 20:50:49 

Saol kardeşim dikkate alıcam,Kuruyemişçi'de bulunur mu acaba?

7 Mesaj
24 Mart 2010; 23:16:13 

bulunur ama fiyatı biraz uçuk oluyor.

2747 Mesaj
26 Mart 2010; 1:06:23 

quote:

Orijinalden alıntı: 03-09-2007

şöyle bir yazı vardı

HEMOROİD (BASUR) hastalığının ilaçla tedavisinin olmadığını, mutlaka cerrahi müdahele gerektiğini bildiren gazetelerde sık sık ilanlar görürsünüz.
Doğrudur. Basur hastalığını tam tedavi edebilen bir ilaç henüz bulunamamıştır. Amerika ve Almanya gibi dev ilaç Endüstrileri, Hindistan Japonya gibi nebati menşeyli ilaç üretenler de maalesef bugüne kadar bir çare bulamamışlardır. Halbuki yapılan yapılan bir istatistiğe göre insanların %35'i bir diğerine göre de %55'i bu dertten muzdariptir.
Bugün tatbik edilen cerrahi yöntemler:
1-Fistülü lastikle boğup çürüyen kısmı koparmak.
2-Bıçakla veya lazerle kesip dikmek.
3-Lazerle eritmek veya yakarak kotarize etmek.
Bulunduğu yerin hassasiyeti ve Enfeksiyonlara müsait olması nedeni ile bilhassa hanımlarda problem olmaktadır.
Halbuki Ecdadımız bunu doğal bir yolla Ağrısız,sızısız kesip biçmeden tedavi etmeyi başarmış. Şahsen ben de bu hastalıktan böyle kurtuldum. Bana yapılan tavsiye patlıcan saplarını kaynatıp içmem şeklindeydi. Kaç tanesi ne kadar suda ne kadar kaynatılıp ne kadar içilecek belli değildi.
Aşağıda tarif edeceğim kaynatma ve kullanma tariflerine lütfen aynen uyunuz. Kaynama süresinin azlığı-çokluğu,tencere kapağının açılmadan kendi kendine soğuması. Beş gün sürecek tedavinin perhiz ve Antibiyotik ile aynı zamanda yapılması çok mühim. Bunlara aynen uyulduğu taktirde Allah'ın izni ile beşinci günün sonunda ne fistül ne ağrı ne kanama yani BASUR diye bir derdiniz kalmayacak.
DİKKAT! İhtiyaten hamilelik ve emzirme döneminde tedavi yapmayınız.
TEDAVİNİN TARİFİ

10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı renkli suyu buzdolabına koy.
-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.
-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.
10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.
Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.
Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.
Allah'ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun. (Her akşam üç adet incir veya kayısı kurusu yiyerek kabızlığı önleyiniz.)
Şİfa Allah(cc) 'tan...
Eczacı H. Osman ALTUNTAŞ\İstanbul

Allahın izni ile dedin mi orada duracaksın arkadaş. Burası koca karı ilaçları mekanı değil. Tedavinizi modern ve bilimsel tıbbın ışığında yapın. İnşallahla maşşallahla olacak işler değil bunlar. Köpeğin duası olsaydı gökten kemik yağardı.

İnternet kullanmasını, bilgisayar kullanmasını bilen insan cahil olmamalı bence. Bu yüzden konu hakkında bilgisiz olduğunuzu düşünüyorum. Tedavinizi ve sağlıkta kendinizi Türk Doktorları'na emanet etmeniz dileği ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 26 Mart 2010; 1:07:11 >

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

2671 Mesaj
26 Mart 2010; 17:26:51 

Basur'u geriletebilirsiniz ama toptan yok edemezsiniz. İster patlıcan ister kabak suyu için, yaşam tarzınızda gerekli değişiklikleri yapmaz iseniz döner dolaşır yine azar.

İnternette basur'u azdırmamak için yapmanız gerekenler konusunda pek çok yazı bulabilirsiniz. Uzman bir doktor da size bu konuda çok değerli tavsiyeler verebilir, doktora gidip muayene olmaktan korkmayın.

Basur tedavisinde bir önemli konu da hastayı acı çekmekten korumaktır. Zira sürekli acı sizin dışkılama rejiminizi bozar, kabız kalmaya başlarsınız ve bu da bir kısır döngü yaratarak basur'u iyice azdırır. Doktor kontrolünde anestezik özelliği de olan kremleri kullanmanızı tavsiye ederim. (Örneğin Procto-Glyvenol)

İleri derecelerde basur ciddi anlamda yaşam kalitenizi düşürür. Bugün artık minimum girişimsel yöntemler olan Lastik Bant Yöntemi ile Bağlama, Enjeksiyon (Skleroterapi), Isı ile Koagülasyon tercih ediliyor. Bunlar sizi biraz sıkıntıya soksa da bıçak cerrahisine göre çok daha basit ve az komplikasyonu olan yöntemler. Sürekli canınız yanacağına 1-2 hafta sıkıntı çekip kurtulabilirsiniz, utanmadan sıkılmadan doktora başvurun.

Şu linke de göz atmanızı tavsiye ederim, faydalı bilgiler bulabilirsiniz;

http://www.kolonrektum....asil-hemoroid-hastaligi

1239 Mesaj
26 Mart 2010; 20:45:40 

doktordan korkma değilde utanma oluyor :( malum hastalık kötü yerde.

115 Mesaj
30 Mart 2010; 1:06:53 

gunde en az 3 kere legen gibi bir seye ilik su koy otur rahatlatir hafifletir kurutmayi unutma

1294 Mesaj
30 Mart 2010; 23:07:09 

ameliyat oldum 1-2 sene önce bu aralar yine azdı anladım ki bundan kurtuluş yok yediğimize dikkat edicez başka çaresi yok sanırım

1440 Mesaj
1 Nisan 2010; 12:31:52 

Basur sorununuz varsa bir kere ameliyat olayım ondan sonra ömür boyu rahatlayayım gibi bir durum yok, sürekli dikkat etmeniz lazım tekrarlayabiliyormuş çünkü. Yakın akrabalarda yaşandığı için biliyorum. Çok zor bir hastalık, koca koca adamların acıdan ağladığını gördüm.

Benim tanıdıkta bitkisel tedaviler işe yaramadı, son safhaya gelmiş ameliyatla kurtuldu. Ankarada Mevlüt Topbaş diye bir doktor var muayenehanesi Kocatepe camisinin yanında (Geçen sene gittiğimizde oradaydı, eğer taşınmadıysa) ameliyatı o yapmıştı

Yalnız hala dikkat ediyor, Kesinlikle kabız olunmayacak yani o bölge zorlanmayacak tekrar çıkıntı oluşma riski var, kabız olursanız duphalac diye şurup var, bağırsakları çözüyor, onu kullanın, acı baharat yasak her yemekte sürekli zeytinyağlı salata yemeye çalışın

1239 Mesaj
1 Nisan 2010; 22:12:18 

Bugün doktora gittim dört tane ilaç yazdı.İki aylık bir tedavi sürecine girdim.Umarım düzelir :(

2323 Mesaj
2 Nisan 2010; 2:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Bugün doktora gittim dört tane ilaç yazdı.İki aylık bir tedavi sürecine girdim.Umarım düzelir :(

Bendede var.Ne yaparsanız yapın basur memesinden kurtulamazsınız.Basuru tedavi etmenin en önemli yolu sebebini bulmaktır.Bagırsagınız iyi çalışmıyorsa basur hastalıgı kolaycana olur.Öncelikle bagırsagınızın düzenli çalışmasına dikkat edin.Yediginiz gıdalara dikkat edin.Kola ve asitli içecekleri bırakın.Acılı yiyebilirsiniz ama abartmayın.Tuvalet temizligine dikkat edin.Bol su için.Meyve yemeye özen gösterin.Asla ıkınmayın.Bunları uygulayı yemenize düzene Geçmiş olsun

1294 Mesaj
2 Nisan 2010; 16:19:28 

çok şiddetli ağrınız oluyorsa ve dayanamayacak durumdaysanız hemen eczaneye gidip bir ULTRAPROCT POMAD isimli ilacı alın 4-5 TL civarı 5-10 dk içinde allahın izniyle ağrınız sızınız kalmayacaktır. kesinlikle deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsakin -- 2 Nisan 2010; 19:18:29 >

247 Mesaj
19 Nisan 2010; 20:41:54 

arkadaşlar bir tavisyem var. karahalile denilen sert çekirdek bir bitki var bu aktarlarda satılıyor
bu çekirdekleri bir damla kaşığı yapda tavada yumuşayana kadar ateşte tutun ama fazla değil.
tadı gerçekten BERBAT. ateşte tutunca bunlar yumuşuyor. ÇOK EKŞİ BERBAT BİR TADI var fakat çok iyi geliyor
günde 3 kere yemeklerden önce 1 çekirdek çiğneyin, yararını göreceksiniz.

877 Mesaj
19 Nisan 2010; 21:11:48 

quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

geçmiyor sadece ilerlemesi duruyor..

kabız olma
bütün gün bilgisayarın başında oturma
koşu yap
lifli gıdalarla beslen
çok çay kahve içme
su tüketimine dikkat et
çok baharat yeme acı falan

Arkadaşın yazdılarını okumdan önce yazmıştım aklın yolu bir tabi.

Üşütme, kafein içeren ürünleri az iç, çay kahve günde 2 bardakdan fazla içmesen olur herhalde
spor yap
fazla oturma
çok baharatlı yeme,
çok yeme :
kola içme
gazlı içecek çok içme
kilon olması gereken seviyede olsun, boyunun 107-110 eksiği kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 19 Nisan 2010; 21:13:39 >

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun

1239 Mesaj
19 Nisan 2010; 22:52:53 

Sağol kardeş,şükür ilaçlarda iyi geldi.

1210 Mesaj
20 Nisan 2010; 0:13:56 

ilaçların dışında TRAVZOL adlı kremi kullanmanı öneririm. Bu tip belirtilerde etkisini hemen gösteriyor ama geçti diye bırakma 2 hafta aralıksız günde 2 defa uygulaman lazım. Pişman olmazsın kullan sonra beni bul ve bildiğin tüm duaları et

sony vaio sorunları için yazabilirsiniz...( FN TUŞU V.S)

bulent_telli@mynet.com

976 Mesaj
20 Nisan 2010; 11:01:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Deluxe1

ilaçların dışında TRAVZOL adlı kremi kullanmanı öneririm. Bu tip belirtilerde etkisini hemen gösteriyor ama geçti diye bırakma 2 hafta aralıksız günde 2 defa uygulaman lazım. Pişman olmazsın kullan sonra beni bul ve bildiğin tüm duaları et

İlacın Endikasyonları - Kullanılması Gereken Durumlar
Şiddetli iltihabi veya ekzematöz reaksiyonlarla seyreden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının (örn. ayak parmakları arası, ellerde, kasık ve genital alanlarda) başlangıç ve ara tedavisi için uygundur.

Yukarıdaki merhemin hemeroidle olan ilgisini anlayamadım ?

pioneer 507xa ,dreambox hd 8000 , digitürk plus , next 15000 hd-smart , next 9500 d-smart , panasonic bd30, onkyo 875 , b&w 683 , htm62 ,b&w 686

1 Mesaj
21 Nisan 2010; 2:09:57 

Venapro adında büyük bir Amerikan firmasının üürnü var.Ameliyat olamayanlar için faydalı olabilir belki. %100 tedavi edici diye bas bas bağıran birçok yerli firmadan daha etkilidir diye tahmin ediyorum

1340 Mesaj
21 Nisan 2010; 15:57:28 

bizim bi geometri hocası vardı yılan derisi falan diyordu bi araştırın bence

0 Mesaj
26 Nisan 2010; 13:09:51 

basur zor geçen bir hastalıktır.tuvalette fazla kalmayacaksın,ayakta durmamaya özen göstereceksin,maçlarda bağirmayacaksın,acı yemeyeceksin vs vs

vaktiyle ankarada mevlüt adlı kasap görünümlü şahısa,ameliyat olmuştum ve adam resmen beni canlı canlı doğramişti!!
fakat 1 seneye kalmadan sorun tekrar nuksetti ve 2 senedir belirli aralıklarla basur sorununu çekmekteyim.

262 Mesaj
8 Mayıs 2010; 23:56:50 

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Allahın izni ile dedin mi orada duracaksın arkadaş. Burası koca karı ilaçları mekanı değil. Tedavinizi modern ve bilimsel tıbbın ışığında yapın. İnşallahla maşşallahla olacak işler değil bunlar. Köpeğin duası olsaydı gökten kemik yağardı.

İnternet kullanmasını, bilgisayar kullanmasını bilen insan cahil olmamalı bence. Bu yüzden konu hakkında bilgisiz olduğunuzu düşünüyorum. Tedavinizi ve sağlıkta kendinizi Türk Doktorları'na emanet etmeniz dileği ile.

command_4 kardeş senin gibi cahil insanlara Allah hidayet versin.Kuran_ı Kerimde Furkan suresinde, De ki sizin dualarınınız olmasaydı Rabbim size değer verirmiydi buyrulur.Dua köpek işi değil o arkadaşta kesin geçicek dememiş.Yardım etmeye çalışmış.

En büyük miras edeptir(Hz.Ömer r.a)

307 Mesaj