- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
MAC ADRESİ NASIL BULUNUR?
77 Cevap133317 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

423 Mesaj
20 Ağustos 2005; 20:27:32 

Arkadaşlar şöyle bişey öğrendim acaba doğru mu? Her eternet kartın veya modemin kendine özel MAC adresleri varmış. Ve IP adreslerini MAC adreslerine çeviren ARP diye bir protokol varmış. Eğer Bunlar doğru ise IP adresini bildiğimiz bir makinanın MAC adresini öğrenebilirmiyiz?
ve bunu nasıl yaparız? bilgisi olan varsa vede anlatırsa seviniriz...

3499 Mesaj
20 Ağustos 2005; 21:18:46 

Komut satırında winipcfg komutuyla ile MAC adresi görüntülenebiliyor.

2931 Mesaj
20 Ağustos 2005; 21:22:39 

nbtstat -A x.x.x.x

helpdesk
www.supportcenter.web.tr
MCTS
MCP

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Ağustos 2005; 23:12:21 

quote:

Orijinalinden alıntı: feylesof

Komut satırında winipcfg komutuyla ile MAC adresi görüntülenebiliyor.

denedım ama olmadı

3499 Mesaj
20 Ağustos 2005; 23:25:20 

Windows95/98/ME için winipcfg.Ben kendime göre yazmışım.
2000/XP için--->wntipcfg
Aslında şu linki inceleseniz daha iyi olur,çünkü XP'de bu küçük yazılım direkt yeralmıyormuş.Microsoftun sitesinden indirip kullanabiliyorsunuz.
http://www.turkcenet.org/wown_htm/wntipcfg.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 20 Ağustos 2005, 23:29:55 >

931 Mesaj
21 Ağustos 2005; 1:12:20 

Windows XP de arp komutu var onunla öğrenebilirsin. "arp -a 192.168.1.1" şeklinde kullanılyor ...

116 Mesaj
21 Ağustos 2005; 12:11:25 

Merhaba,

Birde linkteki programı deneyin (Depicus Arp Viewer). Ağdaki (LAN) bilgisayarların MAC adreslerini görmeniz mümkün. Ücretsiz bir program..

http://www.depicus.com/...an/wake-on-lan-arp.aspx

Edit: Beta versiyonu (v. 2.1) daha iyi taranacak IP aralığını girdikten sonra üst kısımdaki " discover " a tıklamanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager -- 21 Ağustos 2005, 12:26:18 >

AMD ATHLON 2500+ | THERMALRIGHT SLK-900A Heatsink | Abit NF7-S v2.0 | 2xTWINMOS DDR 512 MB PC3200 400 MHz | MSI GeForce 4 Ti4200 | SAMSUNG 200 GB SATA | SONY E220 | ASUS TA210 | SKYSTAR 2

ANKARA

423 Mesaj
21 Ağustos 2005; 21:24:10 

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler ama ben kendi MAC adresimi öğrenmek istemiyorum ki
ben internet üzerinden dağıtılan(bilgi doğru değil ise özür dilerim) WAN IP adresi bilinen, karşı taraftaki bir makinenin MAC adresini öğrenmek istiyorum
eğer bunun için bir komut veya çözümünüz varsa vede yardımcı olursanız sevinirim...
çünkü tam olarak bilmiyorum ama birisi benim makineme saldırıda bulunuyor.
yardımlarınızı bekliyorum..

2931 Mesaj
21 Ağustos 2005; 21:34:12 

beni gören yok heralde
nbtstat -A x.x.x.x

helpdesk
www.supportcenter.web.tr
MCTS
MCP

423 Mesaj
21 Ağustos 2005; 21:46:23 

cellmaster hocam abicim denedim ama olmadı parametrede bi yanlışlık olmasın...
kendi yerel ip mi denedim kendi makineminkini öğrendim ancak dediğim gibi WAN IP adresiyle bu komut çalışıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 21 Ağustos 2005, 21:49:27 >

657 Mesaj
22 Ağustos 2005; 8:19:27 

MAC adresini ne için öğreneceksin ?

1189 Mesaj
22 Ağustos 2005; 13:22:05 

quote:

Orijinalinden alıntı: cellmaster

beni gören yok heralde
nbtstat -A x.x.x.x

adam kocaman yazmış bunu kullansana x.x.x.x gelen yere ip adresini yazacan

bunu bir dene ama bulman hakikaten zor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dengesiz_boy -- 22 Ağustos 2005, 13:23:16 >

***ANKARA***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE MT BRC LPG KİTİ

1381 Mesaj
22 Ağustos 2005; 14:03:36 

quote:

Orijinalinden alıntı: cellmaster

nbtstat -A x.x.x.x

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

423 Mesaj
22 Ağustos 2005; 22:02:14 

quote:

Orijinalinden alıntı: SoyTaRı

MAC adresini ne için öğreneceksin ?

yaw arkadaşım adamın biri benimle dalga geçiyo bişekilde IP adresini öğrenebilirsem oradanda MAC adresini öğrenebilirim diye düşünmüştüm belkide yanılmışımdır dediğiniz komutu denedim olmadı!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 22 Ağustos 2005, 22:03:18 >

657 Mesaj
23 Ağustos 2005; 8:33:03 

mac ADRESİ işine yaramaz. karşı makinaya ulaşabilmen için IP sini bilmen lazım IP biliyorsan zaten MAC e gerek kalmaz.

319 Mesaj
23 Ağustos 2005; 16:33:02 

arp -a

Intel i7 4770K - CM Hyper 212X - MSI GAMER 5 Z97 - Corsair 2x4 GB Vegeance 1600 MHZ CL9 DDR3 - Gigabyte 4GB R9 290x Windforce - 120GB OCZ Vertex 3 - 1x 3TB WD - 1x 2TB WD - 4TB Seagate Central - 8-Port TP Gigaswitch - LianLi LanCool K60w 700w - AOC E2461Fwh - Logitec 2 1 Z313 - Sennheiser HD201

319 Mesaj
23 Ağustos 2005; 16:39:51 

dediğinin tam tersi olabilirdi MAC adresini en fazla IPsini bulmak için kullanabilirsin...yada Wireless yada port-sec yapılmış bi switche spoof yapacaksan MAC'ına ihtiyacın olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palermo -- 23 Ağustos 2005, 16:41:55 >

Intel i7 4770K - CM Hyper 212X - MSI GAMER 5 Z97 - Corsair 2x4 GB Vegeance 1600 MHZ CL9 DDR3 - Gigabyte 4GB R9 290x Windforce - 120GB OCZ Vertex 3 - 1x 3TB WD - 1x 2TB WD - 4TB Seagate Central - 8-Port TP Gigaswitch - LianLi LanCool K60w 700w - AOC E2461Fwh - Logitec 2 1 Z313 - Sennheiser HD201

323 Mesaj
24 Ağustos 2005; 11:26:12 

Ağ bağlantılarım >> Lan yada Yüksek hızda internet >> yerel ağ bağlantısı(2 monitör resmi) tıkla >> açılan menu de destek >>ayrıntılar>>> karşına açılan menude en üstte yazan fiziksel adres senin mac adresin....

bu arada sonradan gördüm arkadaş uzaktan başka bir pc nin mac adresini nasıl bulacağını öğrenmek istiyor herhalde...o iş biraz zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SquAnDeR -- 24 Ağustos 2005, 11:27:29 >

423 Mesaj
26 Ağustos 2005; 17:22:43 

yaw arkadaşlar yokmu aramızda şöyle tövbekar bi hacker

375 Mesaj
26 Ağustos 2005; 19:44:24 

internete bağlı herhangi bir bilgisayarın amc adresi ne işe yararki. Ben bunu merak ettim. Bulma konusunda ise karşı bilgisayara bi client kurup mac adresini bulup ana makiaya göndermesi sağlanabilir. Zor bi yöntem ama şu ana kadar verilmiş tek cevap.

423 Mesaj
27 Ağustos 2005; 10:37:26 

arkadaşlar size 2 sorum olacak
1-internet IP adresi( WAN IP adresi=Wide Area Network Internet Protocol yanlışsa özür dilerim)
Telekom un DNS makinalarından geçici olarak internete bağlandığımızda verilen adres değil midir?
2-MAC adresi de(Media Access Control=Ortama Erişim Adresi) bizim modemlerimizin veya ethernet kartlarımızın SABİT adresleri (bir nevi kimlik kartları) değil midir?
öncelikle bu iki soruma net bir cevap alırsam sevinirim..

1596 Mesaj
27 Ağustos 2005; 12:34:26 

"ipconfig /all" yazacaksın.bu kadar basit.bazıları abartmış.
sorularına gelince internete dns sunuculardan bağlanılmaz, sadece girmek istediğimiz sitenin lokasyon kayıtlarının tutulduğu yerlerdir.bilgisayar dilini yani ip adresini kullanıcının anlayabileceği dile yani www.yahoo.com gibi adres adlarına çevirir DNS.Aynı zamanda alan adlarını ip adresine de çevirebilir.
MAC adresleri de eternet kartlarının fiziksel adresleridir.her eternet kartında farklıdır bu adres.Üreticiye göre de değişir.

423 Mesaj
27 Ağustos 2005; 13:43:54 

quote:

Orijinalinden alıntı: odut

sorularına gelince internete dns sunuculardan bağlanılmaz, sadece girmek istediğimiz sitenin lokasyon kayıtlarının tutulduğu yerlerdir.bilgisayar dilini yani ip adresini kullanıcının anlayabileceği dile yani www.yahoo.com gibi adres adlarına çevirir DNS.Aynı zamanda alan adlarını ip adresine de çevirebilir.
MAC adresleri de eternet kartlarının fiziksel adresleridir.her eternet kartında farklıdır bu adres.Üreticiye göre de değişir.

peki biz internete her bağlandığımızda IP adresini hangi sunuculardan alırız?
birde kendi MAC adresimi öğrenmek istemiyorum karşıdan benim pc me müdahale eden bir makinenin IP ve MAC adresini öğrenmem lazım bunu nasıl yapabilirim?
arkadaşların yazdığı yöntemleri denedim olmadı...

1596 Mesaj
27 Ağustos 2005; 18:35:39 

internete her bağlandığında DHCP sunuculardan alırsın IP adresini.Dynamic Host Configuration Protocol'dur açılımı, otomatik IP dağıtımını sağlar.Eğer firewall kullanıyorsan ki mutlaka kullanıyorsundur, müdahele anında ya da daha sonra log'lara bakıp ip adresini öğrenebilirsin.Örnek veriyorum panda platinum kullanıyorum, spoofing ya da bu tarz bir müdahele olduğu zaman log'lara baktığımda sırasıyla bilgisayarıma bağlanmaya çalışan kişilerin ya da bilgisayarların diyelim, ip adreslerini ve zamanını görebiliyorum.Ama MAC adreslerine gelince, onu bulman biraz zor gibi geliyor ya da en azından şöyle söyleyeyim ben bilmiyorum.Bilen varsa da söylerse öğrenmiş oluruz.Kendi network ortamımda bulmaya çalışayım bakalım, yukarıdaki komutları da denerim.

323 Mesaj
29 Ağustos 2005; 1:23:04 

arkadaşlar başka bir pc nin mac adresini öğrenmek öyle kolay iş değil... hele ki bu tür ortamlarda bilen olsa bile söylemez... bu işlerin kuralı budur...

2586 Mesaj
29 Ağustos 2005; 1:56:16 

böle bi program var ama programı vermem çünkü sadece mac id i bulmada diil paylaşılan belgelere dosya atıp mesela trojan atıp karşı bilgisayarda trojanı açıp bilgisayarı elegeçirebilindiği için veremiyorum

209 Mesaj
29 Ağustos 2005; 12:04:21 

Benim bildigim kadariyla 2 pc birbirlerine local bir network gibi bir ortamda arada router yada nat islemi yapan bir cihaz olmayacak sekilde bagliyken birbirlenin ip lerini biliyorsa mac adresslerinide biliyor demektir zaten, dolayisiyla birinin ip sini biliyorsaniz mac adresini arp cache yada nbt kutugu uzerinde yada connectionlari izleyen bir program tcpview gibi bir programla gorursunuz, Ancak burda olay farkli cunku burda kisinin ip sini biliyorum mac ini nasil ogrenirim diye bir soru gecerli olmayabilir, cunku bildiginiz ip buyuk ihtimalle o pcnin ipsi degildir, bir sirketten baglaniyorsa firewall isa server yada baska cihazlara ait iplerdir, adsl ise en iyi ihtimalle adsl modeminin dis bacaginin macidir...
soylenecek cok sey var usendim ama olayda bu gercekler var, yanlis biliyorsam duzeltin...

Her insan bir dünyadır, sen kendi dünyanı yaşa !

262 Mesaj
29 Ağustos 2005; 15:18:45 

amma abartmışşınız ya...
mac adresini bilirsem, devamlı değişen ip nosunu kolay bulurum diye düşündü arkadaş galiba.
ama olmuyor malesef
şimdi adını unuttum ama R3x di galba bir prog var onla her ip adresinin mac falan her şeyi çıkıyor,okadar gizemli hale getirmişşinizki,sanki matah bir şeymiş gibi
http://www.securityfocus.com/tools/1914

327 Mesaj
29 Ağustos 2005; 21:05:32 

MAC adresleri her ethernet kartında olan ve uniqe (tek olma ozelliği) sahip olan adreslerdir..
PC'ler mac ten mac'e gorusurler..
Bİr pc bir pc ye veri gondermeden once içinde kendi mac adresi bulunan (source) veriyi gonderir sonra karsıdaki pc ona gonderdiği adresten mac adresini gonderir.Buna kanca sistemi denir..

Mac adresini start+run+cmd yazarak komut satırına gel ve ipconfig /all yaz.. Ordaki physical adress senin mac adresindir...

Yada my network places+sağ tık properties+connection üzeri sağ tık properties'te ethernet kartının üzerine oku tıklamadan bekleterekte öğrenebilirsin...

Kolay Gelsin....

zEro[zEro]
"theRe is ChanCe evEry tiMe..."

1596 Mesaj
29 Ağustos 2005; 23:55:41 

quote:

Orjinalden alıntı: muya123

amma abartmışşınız ya...
mac adresini bilirsem, devamlı değişen ip nosunu kolay bulurum diye düşündü arkadaş galiba.
ama olmuyor malesef
şimdi adını unuttum ama R3x di galba bir prog var onla her ip adresinin mac falan her şeyi çıkıyor,okadar gizemli hale getirmişşinizki,sanki matah bir şeymiş gibi

aynen arkadaşın dediği gibi, unutmuşum hiç de aklıma gelmedi.
R3X denilen program MAC adresine kadar bütün bilgileri çıkarıyor..NetBIOS, ip, c$, d$ vs.vs

423 Mesaj
30 Ağustos 2005; 0:32:13 

quote:

amma abartmışşınız ya...
ama olmuyor malesef

kusura bakma bilmediğimiz için soruyoruz zaten forumun amacıda bu yani bilgilerimizi paylaşmak
paylaştığın için çok saol allah ne muradın varsa versin

423 Mesaj
30 Ağustos 2005; 1:18:12 

evet abi dediğiniz program canavar gibi çalışıyor fakat bana saldıran adamın WAN IP sini nasıl öğrenecez?
biraz tersten gittik ama neyse
ayrıca arkadaşlar NULL SEANS diye bişey duydum nedir bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucu -- 30 Ağustos 2005, 1:48:29 >

209 Mesaj
31 Ağustos 2005; 15:37:24 

quote:

amma abartmışşınız ya...
ama olmuyor malesef

kusura bakma amacim hararet yaratmak degil, sadece dogruyu bulmak icin soruyorum, elimde benim pc ile baglanti kuran adamin baglanti kurdugu sirada ogrendigim ipsi var, bu ip odamin pcsinin ipsidir diyebilir miyim buna? hic network address translation diye birsey duydun mu?
biz bildigimizi yazmaya calistik, bence fazla kucumsemissin...

Her insan bir dünyadır, sen kendi dünyanı yaşa !

4 Mesaj
6 Eylül 2005; 4:53:43 

Arkadaşim istersen sen olayı en iyisi baştan sona anlat.Nasıl dalga geçiliyor seninle?Ne oluyor mesela?Çat diye bir ekran mı açılıyor nedir yani?Sonra nasıl bir ortamda cereyan ediyor olay ? Cafe mi ev mi?Karanlık mı aydınlık mı?Gerekli malzemeleri yazmaya çalişalim bizde karınca kararınca.Sonra WAN IP üzerinde durduguna göre,aynı ortamda degilsiniz anlaşılan,ha eğer degilsen zaten MAC adresi ne yapacan ? zeRo arkadasimiz gayet güzel açiklamalarda bulunmuş.sadece fikir vermek açisindan--->sağ alt köşede saatin filan oldugu yerde baglanti durumunu gösteren icona basip--->support/destek tabından--->details/detaylar mı oluyor artık neyse : Buradada ilk gördüğün ethernet kartı/modem her neyse artık onun MAC ı.aman aman bişi bildiimizden degil yanlış anlaşılmasın.Sen nasıl bir dalga olayı ile karşı karşıyasın hele bi onu anlatıverirsen hem bize hem sana daha faydalı olur gibime geliyor.Sevgiler,saygılar.

72 Mesaj
21 Temmuz 2007; 12:38:47 

Başlar-->Çalıştır-->cmd komutu ile dos a düş.....
ipconfig -all

C:\Documents and Settings\evren.12E>ipconfig -all

Windows IP Yapılandırması

Ana Bilgisayar Adı . . . . . . . : 12e
Birincil DNS Soneki . . . . . . . :
Düğüm Türü . . . . .. . . : Bilinmiyor
IP Yönlendirme Etkin . . . . . : Hayır
WINS Proxy Etkin . . . . . . . : Hayır

Ethernet bağdaştırıcı Yerel Ağ Bağlantısı:

Bağlantıya özgü DNS Soneki . . . :
Açıklama . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/100 VE Network Connecti
on
Fiziksel Adres. . . . . . . . . . : 00-0F-EA-D3-4C-8B
Dhcp Etkin. . . . . . . . . . . : Evet
Otomatik Yapılandırma Etkin. . . : Evet
IP Adres. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.35
Alt Ağ Maskesi. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Varsayılan Ağ Geçidi. . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Sunucusu . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Sunucusu. . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Kira Sağlanan. . . . . . . . . . : 21 Temmuz 2007 Cumartesi 11:55:19
Kira Bitişi . . . . . . . . . . . : 24 Temmuz 2007 Salı 11:55:19

C:\Documents and Settings\evren.12E>

....Ben özgürüm....neden mi ? kullandığım işletim sistemi linux da ondan...

2262 Mesaj
21 Temmuz 2007; 19:27:27 

Bağlandığınız host'un mac adresini öğrenmek için ARP protokolünü kullanabilirsiniz. Ancak bunu kullanmadan önce hostlar arası veri trafiği olması gerekir. (mac adresini öğrenmek istediğiniz hosta ping atmanız yeterlidir) Yalnız çeşitli firewall'lar ping ve arp paketlerini engelleyebilir.

arp -a

ARP protokolü hakkında detaylı bilgi için:
http://en.wikipedia.org...ess_Resolution_Protocol
http://tr.wikipedia.org...ess_Resolution_Protocol
http://www.enderunix.org/docs/tcpip/arp/arp.htm

CCVP, CCDP, CCNP, CCIP
Cisco Cisco partizani !!

2 Mesaj
1 Mayıs 2008; 13:43:04 

quote:

Orjinalden alıntı: oduth

tebrik ederim kardeşim haklısın herkez abartmış .. hatta vatandaşın biri mac adresi onemli değil felan demiş :P

13713 Mesaj
1 Mayıs 2008; 15:20:42 

başlat çalıştır "cmd" yaz,sonra komut istemi gelince ipconfig /all diyceksin,orda her bağdaştırıcının mac adresi gelir fiziksel adres olarak.

66 Mesaj
2 Mayıs 2008; 18:46:59 

Abiler bilmeyen yada okuma yazması olmayan ALLAH aşkına bişey yazmasın... Daraldım yaa herkes cmd diyo ne cmd si yaa adam kendi mac ini deil karşısındaki yada lerinin mac ini istiyo. Bunu zaten bilen söylemez. Söyleyende hırsızdır bilesiniz...

www.guneyafrika2010.com

84 Mesaj
11 Mayıs 2008; 17:14:46 

arkadaslar bakın ne buldum

ama bu sadece kendi internet e bağlanıdgınız aletın mac adresı ben wus-300 le bağlanıyorum ve ip adresını buldum

başlat - calıştır - cmd - ipconfig /all

450>

Fiziksel Adres

0

Resim alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbi_omer -- 11 Mayıs 2008; 17:14:14 >

4417 Mesaj
11 Mayıs 2008; 20:03:37 

Mac adresi ethernet kartının vermiş olduğu fiziksel adrestir..

yani ethernet kartını dğiştirirseniz mac adreside değişmiş olur...

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

4417 Mesaj
11 Mayıs 2008; 20:05:57 

MAC adresinizi, Başlat > Çalıştır > cmd yazarak ve çıkan command satirinda arp yazarak öğrenebilirsiniz.

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

141 Mesaj
12 Mayıs 2008; 15:18:39 

Tebrikler konuyu ikinci kere hortlatmışınız

4107 Mesaj
16 Mayıs 2008; 10:00:17 

tıklanma sayısına bakınca herkesın bole bı konuya ıhtıyacı warmıs sanrm

2001 Megane Coupe 1.6
2004 Golf Pasific 1.6

5023 Mesaj
16 Mayıs 2008; 15:37:23 

quote:

Orjinalden alıntı: computeron

Mac adresi ethernet kartının vermiş olduğu fiziksel adrestir..

yani ethernet kartını dğiştirirseniz mac adreside değişmiş olur...

+1
quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

tıklanma sayısına bakınca herkesın bole bı konuya ıhtıyacı warmıs sanrm

Evet böyle tıklanmaya devam ederse üst konu bile olabilir

Nothing lasts forever
Even cold november rain

522 Mesaj
20 Ekim 2008; 17:08:38 

arkadaşlar ıp ile mac adresini karıstırıyo heralde mac adresı BIOS seri numarası gibi bişeydir her BIOS un ayrı seri nosu olur ve bulmak okadar kolay degıldır ayrıca ıp buldugun zaman karsı bılgısayara yapa bılıcegın fazla bışey yoktur eger dosyaları paylasıma acık degılse tabı dosyaları paylasıma acıksa ıp adresınden de yapıcagını yaparsın ama mac ID sını bulursan olay bıter her hangı bi şekilde internete gırerse o bilgisayar sana acık demektır tabi böle şeylere destek vermıyoruz.

senın pc ne yapılan bişey varsa buyuk bi ihtimal ıp adresınden yapıyodur sende dosyalarını paylasıma kapat ve pc de şifre varsa kaldır şifresi olmayan bi pc ye gırmek daha zor dur.

Irk : Bloodelf Realm : Aggramar
LVL: 80 Armory
Class : Priest Best Heal :37.705

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
4 gün 5 sa. 25 dk. kadarı kaldı.
21 Ekim 2008; 3:23:47 

karşıdaki bir makinanın mac adresini öğrenemezsiniz. çünkü ip paketi mac adresi taşımaz. Kendi mac ınız öğrenebilirsiniz, ipconfig /all komutu ile sadece. Karşıdaki bilgisayarın en iyi ihtimalle ip sini öğrenebilirsiniz, o da dinamik ip ise manası yok, değişir sürekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niko_jr -- 21 Ekim 2008; 3:19:23 >

2618 Mesaj
21 Ekim 2008; 11:46:30 

arp -a ile sadece daha önce ping attığın makineleri görebilirsin ve ağda olması şartı var.

55 Mesaj
23 Ekim 2008; 10:11:48 

ipxroute config

imza yok parmag bassam ?

1 Mesaj
1 Aralık 2009; 14:45:36 

arkadaslar boşuna cevap yazmaya çalışmayın arkadasımızın nıyetı bellı sırf bunu yazmak ıcın uye oldum makınasına bırı saldırıyo arkadasın hack yapıyor tanıdıgı sanırım ona bırsyler anlatmıs mac adresını bulmayı ogrenıp snra da onun makınasına gırmeye kalkıcak ama olmuyo bu bılende zaten soylemez nbtstat -A ile ogrenemessın cunku firewall var ama ağda bır bılgısayarınkını ogrene bılıyorsun buda işine yaramaz ztn agdan baskasnn pcsıne baglanmak ıcın baska dos yontemlerı var bnde arastırıyorum bunu arkadasım var bnımde gırebılıyor ama ogretmıyor daha yararlı seyler sor dıyor ama asp den bulabılıyorsun sanırım bırde ordan dene bence bırde rex programı var onu dene arastır googledan gorsel olarak video anlatımlı var ama bunu ben baya ugrastım yapamadım yanı bence sende ugrasma komut bılmen gerekıyor falan fılan kolay gelsın herkeze hackerlar bılgılerı forumda paylasmazlar bunuda unutma

158 Mesaj
8 Ağustos 2010; 18:20:28 

arkadaslar ben kablosuz modemimi bir arkadaş ile ortaklaşa kullanıyorum fakat şifreyi başkasına vermesinden korkuyorum modemimi 2 kullanıcıyla nasıl sınırlaya bilirim medemim usr 9110

1149 Mesaj
9 Ağustos 2010; 22:40:13 

Arkadaşım bravo konuyu son hortlatan olarak 1 numarasın 5 yıllık konu.

Sınırlamak istiyorsan "Güvenlik" menüsü altından "Erişim denetimi" ya da benzer bir menü olması lazım.

Oraya kendinin ve interneti paylaştığın kişinin mac adresini yazarsan, arkadaşın şifreyi başkasına dahi vermiş olsa ikiniz dışında başkası bağlanamaz modeme

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

1401 Mesaj
12 Ağustos 2010; 4:34:39 

bende hazır konu tekrar canlanmışken ve çok okunan bir konu olduğu için bir açıklamada bulunayım:

internette sizi rahatsız eden biri varsa bu kişinin modeminin ip adresini öğrenebilirsiniz (yani dış ip yani wan ip si dediğimiz ip yi). modemde nat denen teknoloji olduğundan adamın iç ağdaki ip sini veya mac adresini öğrenemezsiniz. zaten buna gerek yok. öğrendiğiniz dış ip ve rahatsız edildiğiniz saat tarih ile savcılığa başvurup ,telekomdan tespit ettirip, bu ip ye sahip kişiye dava açabilirsiniz.

karşıdaki kişinin modem ip sini öğrenmeniz için o kişiyle iletişim kurduğunuz anda cdm penceresinden açık bağlantılara bakınız. örneğin msn. burda ipler gözükecektir.

ayrıca bunu savcılık sizin adınıza yapabilir.

karşıdaki adamla uğraşmak istiyorsanız uzaktan kontrol programları var bunu karşıdaki adama bir dosya yollamadıkça yapamazsınız.bunuda kabul etmez tahmin edersiniz.

322 Mesaj
12 Ağustos 2010; 14:26:22 

arkadaslar yanlissam duzeltin,benim bildigim mac adresi layer2 adresidir ve internet gibi lokal olmayan aglarda kullanilmaz.. dolayisiyla internet gibi global aglarda layer3 adresi olan ip kullanilir.. yanlissam duzeltirseniz sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

322 Mesaj
12 Ağustos 2010; 14:28:56 

arkadaslar yanlissam duzeltin,benim bildigim mac adresi layer2 adresidir ve internet gibi lokal olmayan aglarda kullanilmaz.. dolayisiyla internet gibi global aglarda layer3 adresi olan ip kullanilir.. yanlissam duzeltirseniz sevinirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >