Şimdi Ara

MAC ADRESİ NASIL BULUNUR? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
157.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İp adresinide degiştire bilirsin istersen Mac adresinide degiştirebilirsin.Mesela arkadaşının modemını kulanıyorsun arkadaşında seni mac adresini bulup modemine bu mac adresi girmesin derse sen o mac adresle o modeme giremessin. ama mac adresini degiştiririm baba ben dersen o ayrı:)))
  • sorunum şu : laptobum calındı savcılga seri numarasını bildirdim faturası ile kimsi dior mac adresi lazm biosunda yazıor..bnde anlamadım şimdi laptobun bulunma sansı var mı acaba ? mac adresi kullandıgın modemde kayıtlı kalabliormuş onu anlamadım
  • merhabalar

bilgisayarımın mac adresini öğrenemk istiyorum fakat "medya bağlantısı kesildi" diyip göstermiyor. başka bir yolu var mı acaba mac adresini öğrenebilmenin
  • merhaba benim laptop'um çalındı şüphelendiğim birisi var. onun ttnet numarası elimde. bilgisayarın seri numarası ve bir kere de bakım için bilgisayarı servisine göndermiştim. ben bu bilgisayarı hiç kullanamadım teşhir ürün olarak aldım. mac nosunu ve ıp sini nasıl bulcam ben bilgisayarın nerede olduğunu nasıl teppit ederim. elimde bunları bulmak için savcı onayıda var.onayı aldık ama bi işe yaramıo bilişim sistemleri eğer bilgisayarında otomatik açılan mail yoksa olmazdio.kimse detaya inmeden hayr bulunamaz faln dio. birine dalmadan aramayı durdurdum. yardımcı olabilcekmisini??:(
  • bu laptopu ben işyerinde bi kere internete girdim. kendi adslimdende bulunur.
  • Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun

Sorunuza şöyle cevap vereyim. Öncelikle polise bu konu hakkında şikayette bulunmalı ve şüphenizi gerekçeleriyle polise anlatmalısınız. Sonrasında bilgisayarınızın seri numarasını, üretici firmaya bilgisayarınızın çalındığını bildiren bir mail aracılığı ile iletip, dava için bu adresin gerekli olduğunu söyleyin. Tahmin ediyorum ki size bu konuda yardımcı olacaklardır.

ADSL modemden bu adresi bulmanız için ancak son 1-2 gün içerisinde bağlanmış olmanız ve bu süre içerisinde modemin resetlenmemiş ya da kapa/aç yapılmamış olması lazım. Bu şartlar sağlanıyorsa, polise bu bilgiyi de vermeniz halinde teknik ekip modeminizin log kayıtlarını inceleyecektir.

Ancak bu yollar ile mac adresini elde edemezseniz üzülerek söylüyorum ki, cihazınızı bulmanız için uzunca bir süre beklemeniz gerekebilir...
  • http://www.softperfect.com/download/freeware/netscan.zip

Range from dediği yere 192.168.1.0 , to dediği yere 192.168.1.255 diyerek tarama yapılınca ağı (modemi) kullanan tüm bilgisayarların ağ ve mac adresleri gözükür. Buna göre ağ adreslerini el ile verebilirsiniz.
    Gereğinde modemden mac adresi kısıtlaması da ayarlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 21 Kasım 2011; 10:54:32 >
  • bi sorum olacaktı, laptopun hard diskini değiştirince mac adreside değişirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pacificocean2020

bi sorum olacaktı, laptopun hard diskini değiştirince mac adreside değişirmi?

hayır değişmez
  • konunun 7. senesinde horta devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahattintopaloglu -- 31 Ocak 2012; 10:26:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

http://www.softperfect.com/download/freeware/netscan.zip

Range from dediği yere 192.168.1.0 , to dediği yere 192.168.1.255 diyerek tarama yapılınca ağı (modemi) kullanan tüm bilgisayarların ağ ve mac adresleri gözükür. Buna göre ağ adreslerini el ile verebilirsiniz.
    Gereğinde modemden mac adresi kısıtlaması da ayarlayabilirsiniz.

karşıyakalı mısın? avatarın çok orjinal duruyor. " Hypericum"
    (http://zxing.org/w/decode.jspx )

bu modem router üzerlerinde hem ethernet hem de wireless için mac adresi bulunuyor malum. bu durumda hangi mac hangisinin nasıl buluyoruz mesela win 7 için? (modem arayüzüne ve altındaki mac' lere bakmadan ama.. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 31 Ocak 2012; 10:43:17 >

• Herkese Merhaba,

konu: laptopum çalındı ve polise vermek için ya da kendım bulmak için çalınan laptopumun mac adresını modemımden çekebilir miyim? acele cevap beklıyorum. bilenler lütfen es geçmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahattintopaloglu

yasak degıl mı bu yapdıgın
  • Laptop veya Notebook artık nasıl söylüyorsanız.

Notebook'unuz çalındığı zaman kutusuyla beraber mi çalınıyor?

Benim hatırladığım laptopların kutularının üzerinde mac adresi yazıyor olması lazım.

Kutulara bir bakın. Yazmıyorsa neyse de yazıyorsa onunla başvurun.

Kutuyla çalmışlar derseniz de yok artık derim yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellmaster

nbtstat -A x.x.x.x

teşekkür ederim çok yardımcı oldu
  • R3X Başarılı..
  • hortlmaya devam pc calindi mac adresinden ip bulunur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cellmaster

beni gören yok heralde
    [size=7]nbtstat -A x.x.x.x

Teşekkürler hocam.
  • Mac adresi ve wifi ip adresi değişirse bulunurmu genede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.