Şimdi Ara

MIKNATISLI KILIFLAR EKRANA ZARAR VERİR Mİ ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadslar tlefonuma (dokunmatik) kılıf aldım mıknatıslı bişey ama sonra düşündüm ki bunlar telefonun ekranına zarar verir mi ?
    mesela mıknatıslı bişeyi monitörünüze yaklaştırın renkler filan degişiyo .belki ölü pixellere sebep bile oluyordur!!!

BİLGİLİ ARKADASLAR YORUMLARINI YAZARLARSA SEVİNİRİM..

• Mıknatısın hem ekrana hem de hoparlöre zararı olabilir. Karşıyakadaysan Çarşının girişindeki Turkcell bayisinin altında Nokia Care var oraya bir sor
  • tamam kardeşim bi ara sorarım
  • Ayrıca şarjın süresi ve ömrü kısalır
  • selam karsiyakali arkadaslar, carsinin girisindeki turkcelin icinden merdivenle inildiginde mi nokia care cikar karsimiza? yeni bir nokia bayi de forum bornovadaki avea hizasindaki cep telefoncu yerine acilmis
  • sertacksk , nokiayala gorustukten sonra goruslerini bildirirsen iyi olur
  • ya aslında ben bunu zaten gidip sorardım ama forumda paylaşmak istedim mutlaka bilen bi arkads cıkar sanmıştım bi sürü telefoncu kaynıyo forum ama ilgilenen yok ..bi sürü mühendis var fıs hepsi..
  • bende 5800a almiştım rusyadan ekranda pek sorun olmadı ama yinede artık kullanmıyorum.aslında sende kullanmamalısın çünkü tv ve pcye zarar veriyo yani tüm ekranlara veriyodur bence.
  • ekran korumasi kullanan bir kullanici, cihazindan onu sokerken beraberinde ekranda da bir nokta kadar parcayi goturdugunu yazmisti. miknatisli koruyucular sadece dokunmatik ekranli cep telefonlari icin oluyor sanirim, duymamistim miknatislisini. ya da yapiskanli yerine uretilmis tum telefonlar icin miknatisli. miknatis olusturdugu manyetik alandan dolayi batarya ve ekran omrunu de etkileyebilir denildigi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

ekran korumasi kullanan bir kullanici, cihazindan onu sokerken beraberinde ekranda da bir nokta kadar parcayi goturdugunu yazmisti. miknatisli koruyucular sadece dokunmatik ekranli cep telefonlari icin oluyor sanirim, duymamistim miknatislisini. ya da yapiskanli yerine uretilmis tum telefonlar icin miknatisli. miknatis olusturdugu manyetik alandan dolayi batarya ve ekran omrunu de etkileyebilir denildigi gibi.

usta ne dedigini pek anlamadım...benim sorum mıknatıslı kılıf yani hani deri oluyor şak die kapanıyo kapak tarafında..o mıknatıs ekrana zarar verir mi yani ...kullanmamak gerek diyorm
    https://www.ozelbirsey.com/images/products/Nokia-E90-Yatay-Deri.jpg
    mesela şunun gibi kapama yerlerinde mıknatıs varya..

• Tamamen düz mantık yürütüyorum:

5800 XM cep telefonu bir tür LCD ekrana sahip bir telefon. Yani ekranın altında likit yani sıvı var. Bu likit iletken mi yoksa yalıtkan mı? Yalıtkansa problem olmaz. Fakat iletkense o zaman problem olur. Önce bunu iyice öğrenmek lazım. Ben böyle düşünüyorum. Dediğim gibi tamamen düz mantık benimkisi.
  • ozaman kendine güvenen biri ekranın üzerine tutacak o mıknatıslı şeyi eger reaksiyon oluyorsa bize bildirecek
  • tuttum bişey olmadı be
  • Mantıken etkilememesi lazım arkadaşlar, CRT monitör ve TVlerde oluyordu o etki, elektronların yönünü değiştirdiği için. Ben daha yeni aldım ve kullanacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacksk

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

ekran korumasi kullanan bir kullanici, cihazindan onu sokerken beraberinde ekranda da bir nokta kadar parcayi goturdugunu yazmisti. miknatisli koruyucular sadece dokunmatik ekranli cep telefonlari icin oluyor sanirim, duymamistim miknatislisini. ya da yapiskanli yerine uretilmis tum telefonlar icin miknatisli. miknatis olusturdugu manyetik alandan dolayi batarya ve ekran omrunu de etkileyebilir denildigi gibi.

usta ne dedigini pek anlamadım...benim sorum mıknatıslı kılıf yani hani deri oluyor şak die kapanıyo kapak tarafında..o mıknatıs ekrana zarar verir mi yani ...kullanmamak gerek diyorm
    https://www.ozelbirsey.com/images/products/Nokia-E90-Yatay-Deri.jpg
    mesela şunun gibi kapama yerlerinde mıknatıs varya..

pardon diyorum. ben ekran uzerine yapistirilan cizik onleyici jelatinlerin yapiskanlisi yerine miknatisla ekrana tutunanlari da var sansım. dediginiz şak diye kapanan kılıfı siemens a70 marka eski telefonumuzda kullandık ama ekranı da renkli olmadıgı icin bir zararını gormedik. yeni tekloji hassas oldugundan , duyarliligi olabilir. yabanci forumlara yonelin diliniz varsa. saticiya srsaniz sakincasi yoktur der. kullanan olsa cevaplardı

• Kesinlikle zarar verir . Sakın kullanma !
  • yıllardır sürekli mıknatıslı bel kılıfı kullanıyorum hiçbir zararını görmedim,duymadım.
  • evet arkadslar bugun bi telefoncuya sordum ...kesinlikle zarar vermez deddi bunların ekranı lcd gibi oldugundan bişey olmaz dedi sadece tüplü tv monitörlerde zaarar verrimiş ..hatta best buy da aldım bi kılıfı bakın dedim renk degiştirecek die tuttum bi laptopa bişey olmadı benim rengim degişti

gönül rahatlıgıyla kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysertac

ozaman kendine güvenen biri ekranın üzerine tutacak o mıknatıslı şeyi eger reaksiyon oluyorsa bize bildirecek

Ekrana zarar vermiyor fakat mıknatısla dokununca parmakla,kalemle dokunmuş gibi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.