Protein Tozu (Vücut geliştirme)
79 Cevap40828 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:28:17 

Selam DH,

Aramızda Vücut geliştirme ile ilgilenen arkadaşlar olduğunu biliyorum o yüzden bir danışmak istedim. Bende yeni başladım arkadaşlar, ve bahar ortalarına kadar iyi bir vücut yapmak istiyorum. Boy 1.80 kilo 72, yani kilolu değilim. Dolayısıyla dışarıdan bir destek almam gerek biraz kas yapabilmem için. 2 ay falan kullanmak istiyorum bu mereti. Bu yüzden;

Sizce protein tozu almalı mıyım ?(Yoksa doğal halindede 2 3 ayda bir şeyler olur mu )

Veya başka ne önerirsiniz ?

Protein tozu nereden temin edilir fiyatı ne kadardır ?

İlaç şeklinde mi kilo ile mi alınır ?

Doğal haline bıraksam 2 ayda gözle görülür bir gelişme olur mu ???

Teşekkürler şimdiden...

Bizi sevenleri üzmeyelim baba... ||
Metin OKTAY

1078 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:32:52 

Doğal olarak değişim olur şöyle olur kendini kasarsın kaslar çıkar ve vücudun güzel görünür ama serbest bırakınca pek bişey değişmez 3 ayda belki bende bu protein tozu hakkında bilgi almak istiyorum zararları varmı acaba

...Aşkımız iki gözlüklünün öpüşme çabasıydı;
gözlükleri çıkarmak hiç aklımıza gelmedi.

2647 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:36:15 

Tozla filan uğraşmayın alayı fason Gidin iştah açıcı şeyler kullanın..Kimsenin gazına gelmeyin benden söylemesi..

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İletişim Bilimleri/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

1078 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:37:34 

quote:

Orijinalden alıntı: AykuTMira

Tozla filan uğraşmayın alayı fason Gidin iştah açıcı şeyler kullanın..Kimsenin gazına gelmeyin benden söylemesi..

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:37:53 

Aykutmira,

Kullanan arkadaşlarda memnun olduklarını söyluyorlar ama, sen bir faydasını göremedin heralde ??? Ne kadar kullandın hangi markayı ?

Metin OKTAY

1078 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:41:06 

http://www.hepsiburada....a1107&categoryId=387331

Beyler bu fiyat teki içinmi yoksa çifti içinmi ya ?

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:42:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Darsh

quote:

Metin OKTAY

2647 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:43:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

Aykutmira,

Kullanan arkadaşlarda memnun olduklarını söyluyorlar ama, sen bir faydasını göremedin heralde ??? Ne kadar kullandın hangi markayı ?

Protein tozu olsun karbonhidrat tozu olsun birçoğunun kullanan arkadaşım var..Ayrıca dayım prof.bodyci yani bu konularda bilgim var..Bu tozların etkileri abartılacak düzeyde değil ve inanın çok az kişide etki gösteriyor..Burdan anlatmak çok zor uzun uzun konuşmak lazım.. Yinede siz bilirsiniz ancak benim önerim boşuna paranızı yakmayın..

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İletişim Bilimleri/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:44:52 

quote:

çift yazıyor yukarıda...

Metin OKTAY

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:47:19 

quote:

quote:

Aykutmira,

Protein tozu olsun karbonhidrat tozu olsun birçoğunun kullanan arkadaşım var..Ayrıca dayım prof.bodyci yani bu konularda bilgim var..Bu tozların etkileri abartılacak düzeyde değil ve inanın çok az kişide etki gösteriyor..Burdan anlatmak çok zor uzun uzun konuşmak lazım.. Yinede siz bilirsiniz ancak benim önerim boşuna paranızı yakmayın..

anladım teşkkürler...

Metin OKTAY

1078 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:48:00 

quote:

quote:

çift yazıyor yukarıda...

O zaman çok ucuz ya burda sordum plastiklerin kilosu 4 tl dedi adam

2051 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:52:34 

Öncelikle boyun mükhemmel tam body yapmana göre

Protein tozuna verceğin parayla şunlkarı al

süt
muz
yumurta
bal
bebek bisküvsü

1.5 bardaklık halinde koy, karıştır. İdmandan sonra 30 dk içinde bu karışımı iç

İdmandan öncede 2 saat içinde pilav ye

1 ayda şekil olma ama hissedersin. Mesela pc karşısına oturdun, bakcaksın uln kollar arasnda bi şişkinlik var
Kanatlar yani birz hissetircek sana ama öyle dışardan gözükmez

2 ayda tam kas tuttar. 3. ayda abs dediğimz yani mide kasları belli olur. 6 ayda sen istediğin kıvama ulaşırsın.

Bide şu olay var ya 6 ay gittim 3 4 ayda hmn eridi. İşte o anatomiye bağlı eğer anatomi uygunsa senn istediğin kıvam 4 ayda bile olur.
Benim bi arkadaş var bu 6 ay gitti. sonra 8 9 ay gitmedi fazla bi değişiklik olmadı yine belli oluyordu. Sonra kendisi dedi biraz sanki hissediyorum eriyor
Tekrar başladı. Bu çocuk 5 ayda 1 kere gidiyor ve jilet gibi

Und ein letzter Gruß an deinem Grab, von mir dein Freund und Kamerad.
Es bleibt die Erinnerung, ein letzter Gruß an deinem Grab,
von mir dein Freund und Kamerad, es bleibt ein Blick zurück.
ReichIIIYoutubeThe Women

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:54:42 

zaten şu sütle muzlu bebe bisküvisini karıştırıp yemeye bayılıyorum :D

Teşekkürler tavsiyeler için Lecter...

Metin OKTAY

1078 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:56:31 

quote:

Onun içine bide yumurta atarak dene bakıyım gaz salımı yaptığın yerde hayat biter

2051 Mesaj
24 Şubat 2010; 14:01:12 

quote:

quote:

Onun içine bide yumurta atarak dene bakıyım gaz salımı yaptığın yerde hayat biter

Sulu kek gibi tadı var

@Sovereign_Khan

N.p her gece süt iç + muz ye bunu kesinlikle yap çok faydalı.

Protein tozundaki, protein kadar bunlarda da var. Hem tozlar zararlı. Ama bu yiyecekler hem lezzetli hemde kalıcı kas yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synaX:Lecter -- 24 Şubat 2010; 14:01:47 >

Und ein letzter Gruß an deinem Grab, von mir dein Freund und Kamerad.
Es bleibt die Erinnerung, ein letzter Gruß an deinem Grab,
von mir dein Freund und Kamerad, es bleibt ein Blick zurück.
ReichIIIYoutubeThe Women

205 Mesaj
24 Şubat 2010; 14:03:53 

kullandıgın markaya göre ve kullanım şekline göre yaptıgı etki degişir.yeni başladıysan ilk 6 ay kullanman zaten pek etki etmez.bu sporda öyle 3 ay içinde şişiyim diye bişey yok sabır sporu bu

Teknik Destek | Freelance Webmaster

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 14:07:18 

quote:

quote:

Yumurtayı tek yesende sorun oluyor...

o gün kahvaltıda 3 yumurta yediysem, akşama kadar hatırlıyorum yumurta yediğimi :P Şaka bir yana yumurtanın öyle değişik bir koku özelliği var...

Metin OKTAY

2556 Mesaj
24 Şubat 2010; 15:30:59 

Yumurtanın sadece beyazını yiyin arkadaşlar, bol peynir, makarna (yanlış kondisyonlarda vücut proteinler yerine karbonhidrat yakacaktır) süt tüketin. Tozların hormonal yan etkileri bilimsel olarak açık zaten (ciddi anlamda kadınlık&erkeklik hormonlarını etkiler, kıl tüy oluşumları, deride dökülmeler vs..)

Genel diyet şöyle, sabah 4-6 adet yumurta beyazı, 1 bardak muzlu süt, bol miktarda yağsız peynir, 2 dilim esmer ekmek isteğe göre diğer zararsız kahvaltı ürünleri
Spora başlamadan yaklaşık 2-3 saat önce makarna, pilav, vb ürünler.
Spora başlamadan 1 saat önce bol miktarda süt, portakal suyu gibi sıvılar.
Spor anında setler arası sadece su (izostar, meyve suyu gibi içecekler gaz yarattığından konsantre olmanızı güçleştirir)
Spor sonrasında kesinlikle hemen yemek yemeyin, öncelikle depoladığınız proteinler kas lifleri için kullanılmasını bekleyin, hemen yediğiniz taktirde sinidirim için gerekecek enerji kas dinlenmesini ve gelişimini engeller.
Yatmadan öncelikle de kesinlikle süt ve isteğe göre az miktarda meyve sebze .

Rasmon the Flawless Victor

1572 Mesaj
24 Şubat 2010; 15:48:15 

mesajım bulunsun

Steam : Arhpositif
Game Center :burak_eskikara@hotmail.com

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 15:54:13 

quote:

Orijinalden alıntı: diablo2

Yumurtanın sadece beyazını yiyin arkadaşlar, bol peynir, makarna (yanlış kondisyonlarda vücut proteinler yerine karbonhidrat yakacaktır) süt tüketin. Tozların hormonal yan etkileri bilimsel olarak açık zaten (ciddi anlamda kadınlık&erkeklik hormonlarını etkiler, kıl tüy oluşumları, deride dökülmeler vs..)

Genel diyet şöyle, sabah 4-6 adet yumurta beyazı, 1 bardak muzlu süt, bol miktarda yağsız peynir, 2 dilim esmer ekmek isteğe göre diğer zararsız kahvaltı ürünleri
Spora başlamadan yaklaşık 2-3 saat önce makarna, pilav, vb ürünler.
Spora başlamadan 1 saat önce bol miktarda süt, portakal suyu gibi sıvılar.
Spor anında setler arası sadece su (izostar, meyve suyu gibi içecekler gaz yarattığından konsantre olmanızı güçleştirir)
Spor sonrasında kesinlikle hemen yemek yemeyin, öncelikle depoladığınız proteinler kas lifleri için kullanılmasını bekleyin, hemen yediğiniz taktirde sinidirim için gerekecek enerji kas dinlenmesini ve gelişimini engeller.
Yatmadan öncelikle de kesinlikle süt ve isteğe göre az miktarda meyve sebze .

Aslında vücut geliştirme güzel bir spor ama, malesef biraz profesyonellik istiyor, Bense bu işi bu kadar profesyonel olarak düşünmemiştim aslında ama, birazda olsa bu söylenilenleri dikkate alacağım, teşekkürler yararlı bilgiler için,

Tozdan da vazgeçtim...

Metin OKTAY

2017 Mesaj
24 Şubat 2010; 16:40:36 

dogal yiyecek ile yapılan vucutlar kolay kolay bozulmaz bunu unutmayın..
örnek ben.. üniversite yıllarında yaptıgım vucudun göbek dısında hepsi yerli yerinde.. evde 10 dakikalık spor ile sanki salondan yeni cıkmıs gibi olurum..
bu sporda neyi nasıl yapacagını bilmek cok önemli rol oynar..

Nihat ile Sivrisinek 24 saat Full Muhabbet
winamp kanalı http://31.3.230.122:9934

2556 Mesaj
24 Şubat 2010; 17:01:39 

Vücut geliştirmeye yeni başlayan arkadaşlara önerim, kulaktan dolma bilgiler ile çalışmayınız. Vücudunuzu ne kadar zorladığınızla orantılı bir spor da değil bu. Önce işin teoriğini araştırın, hangi kaslar nasıl gelişir gibi. Yani olay 120 kilo 150 kilo bench press basmakta değil. Dikkatli çalışıp kaslarınızın gelişme mantığını kavrayıp öyle çalışın. Hem öbür türlü bi yerinizi sakatlama şansınız çok büyük. Diğer bir önerim kesinlikle ısınmadan spora başlamayın. Bu eklem ve kaslarınızın yeterince ısınmadığı bir durumda çok faydalı sonuçlar beklemeyiniz.

Rasmon the Flawless Victor

1078 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:01:35 

quote:

Orijinalden alıntı: diablo2

Vücut geliştirmeye yeni başlayan arkadaşlara önerim, kulaktan dolma bilgiler ile çalışmayınız. Vücudunuzu ne kadar zorladığınızla orantılı bir spor da değil bu. Önce işin teoriğini araştırın, hangi kaslar nasıl gelişir gibi. Yani olay 120 kilo 150 kilo bench press basmakta değil. Dikkatli çalışıp kaslarınızın gelişme mantığını kavrayıp öyle çalışın. Hem öbür türlü bi yerinizi sakatlama şansınız çok büyük. Diğer bir önerim kesinlikle ısınmadan spora başlamayın. Bu eklem ve kaslarınızın yeterince ısınmadığı bir durumda çok faydalı sonuçlar beklemeyiniz.

Süper tavsiyeler teşekkür ederiz

81 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:14:03 

protein tozunun markasıda çok önemli WHEY en iyisi ama dersen ben toz istemiyorum yulaf ye ben öyle yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsmic -- 24 Şubat 2010; 23:15:46 >

-

1269 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:17:04 

quote:

Orijinalden alıntı: talsmic

protein tozunun markasıda çok önemli WHEY en iyisi ama dersen ben toz istemiyorum yulaf ye ben öyle yapıyorum.

whey marka değildir ki çeşididir whey peyniraltı suyu demektir whey olan protein tozları bundan yapılır

476 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:18:47 

dostum 6 aydan önce vücut görünmeye başlamaz 2-3 ayda pek bişiy yapamazsın.. ben bile 1 yıl geçtikten sonra protein tozuna başladım whey 4,5 kiloluk aldım 200tl muzlu bende senin gibi 72 kg flndım şu anda 80lerdeyim tabi bayadır bu durumdayım kaslar artık iyice şişti pazartesiden itibaren yağ yakımına giriyom.. hadi hayırlısı...

81 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:25:29 

düzelttiğin için teşekkürler 2shae

-

3299 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:27:25 

quote:

Orijinalden alıntı: splash20

dostum 6 aydan önce vücut görünmeye başlamaz 2-3 ayda pek bişiy yapamazsın.. ben bile 1 yıl geçtikten sonra protein tozuna başladım whey 4,5 kiloluk aldım 200tl muzlu bende senin gibi 72 kg flndım şu anda 80lerdeyim tabi bayadır bu durumdayım kaslar artık iyice şişti pazartesiden itibaren yağ yakımına giriyom.. hadi hayırlısı...

ya 6 kiloyu nerene aldı ki vücut, yağ yakmaya başlıyorsun. yarısını göbek yapmış olma ihtimalin yüksek olmasın.
proteinin fazlası idrarla dışarı atılmıyor mu? bu protein tozu nedir, dopingden mi bahsediyoruz? bir de şu şarkıcı vardı hani geçenlerde de konu olmuştu.
evini boşaltınca çöpünü evde bırakan şarkıcı neydi ismi, kutu kutu protein ilaçlarımıydı neydi.. biri açmıştı yine konu.

Dünya sevgisi bütün hataların başıdır.
İşler yolunda gittiği zaman mutlaka bir terslik vardır.
Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur.
Yakınınızda herkesin çok sevdiği bir kişi var ise dikkat edin, belki de en tehlikeli kişi yakınınızda olabilir..(Kelebek gibi uçar arı gibi sokar.)
Canınız mı sıkıldı? | | Foruma tekrar giriş yapmak için tıklayınız..

1269 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:27:26 

quote:

Orijinalden alıntı: talsmic

düzelttiğin için teşekkürler 2shae

rica ederim

1269 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:30:54 

Ha bir de yulaf ye demişsin ama yulaf protein değil karbonhidrat amaçlı yenilen bir besindir. Bu konuda baya yanlış bilgin bak iyice araştır derim.

36 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:31:13 

Ya ben bu konuyu okul açıldığı dönemlerde bi Body sitesinde açmıştım.

O zmn küçüksün başlama dediler başlamamıştım. Ama yazın başlamaya karar verdim.

Kilo: 72
Boy: 170 cm

Biraz kilo vermek istiyorum. Ancak ilk mesajda söylediği şu cümle dikkatimi çekti:
quote:

Boy 1.80 kilo 72, yani kilolu değilim. Dolayısıyla dışarıdan bir destek almam gerek biraz kas yapabilmem için

Nasıl oluyor yani? Ben normalim. Dolayısıyla dışarıdan destek almama gerek yok mu?

Ayrıca şunu biliyorum ki: "ASLA yağları kaslara çevirme gibi birşey yoktur. Body'ye başlayan kişi şişmanlamayı göze alacaktır. Eğer başladığında şişmansan aynı zamanda diyet de yapmalısın ki, kasların oluştuğunda iyice şişmanlama. Yağları eritmeden onları kasa çeviremezsin."

Sizce ben küçük müyüm? Ergenlik dönemi olduğu için başlama, kemiklerine zararı olabilir, ayrıca gelişim dönemindesin falan dediler..

81 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:33:30 

al abi bak burayı oku sana protein tozu http://www.uludagsozluk.com/k/protein-tozu/

-

511 Mesaj
24 Şubat 2010; 23:54:25 

Herkese teşekkürler dostlar...

Yalnız bu 6 ay vücut hiç birşey göstermez sözü bana çok iddalı geldi, zira kardeşim 2 ayda dana gibi oldu... Süt ve yumurtayıda biraz abartarak...

Metin OKTAY

321 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:05:59 

protein tozu kas yapmaz önce bunun bilinmesi lazımdır protein tozunun amacı hızlı kana karıştıgı için antreman sonrası katabolik durumun bir nebze önüne geçmektir , ayrıyetten yan etkisi aşırı derece kullanılmadıgı sürece yoktur .....konuda çok yanlış bilgi var benden sölemesi , burdan hepsine cevap verecektim ama maalesef çok uzun olur.......herkesin genetigi farklıdır bazısı 1 sene çalışır hiç bir şey olmaz , bazısı ise 2 ayda aynı seviyeye ulaşır

tekrar sölüyorum çok fazla yalnış bilgi var cevaplarda , internette iyi vucutcu siteleri var oralardan araştır derim

-bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir ve bu düyadanda başka bi dünya yok

-başka bi dünya gördüm , bazen onu hayal sandım ama olsun..............................

1138 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:12:33 

3 ayda 8 kilo aldım ve hepside kas. spor salonuna gidip vücut çalışıyorsanız kullanmanız gereken bişey aksi takdirde sokaktaki herhangi bir insandan farkınız olmaz

2382 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:18:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Canok

3 ayda 8 kilo aldım ve hepside kas. spor salonuna gidip vücut çalışıyorsanız kullanmanız gereken bişey aksi takdirde sokaktaki herhangi bir insandan farkınız olmaz

bir senede ztn max. 5 kg. gibi bi kas kütlesi alabiliyosun kaldıki bu tamamen doğru çalışma ve gerçekten tam manasıyla beslenme ile oluyo.. bunlarında püf noktaları varki onları söylemiyorum..

senin 3 ayda 8 kg. kas aldığını salon veya bilenlerin içinde söylememen lzm güldürürsün kendine..

pro. bi yarışmacının 70 kg.da yarışmaya girdiğini düşünürsn bu 6 aylık bi hazırlık osunucundamı olr sence ?

birde spor yapan insanın ztn sokaktaki insandan süper bir farkı varki illaki yağğlı bir vucuda yada kaslı bi yapıya sahip olması gerekmez..

__Türkiye__

1551 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:23:44 

quote:

Orijinalden alıntı: serkan1984

protein tozu kas yapmaz önce bunun bilinmesi lazımdır protein tozunun amacı hızlı kana karıştıgı için antreman sonrası katabolik durumun bir nebze önüne geçmektir , ayrıyetten yan etkisi aşırı derece kullanılmadıgı sürece yoktur .....konuda çok yanlış bilgi var benden sölemesi , burdan hepsine cevap verecektim ama maalesef çok uzun olur.......herkesin genetigi farklıdır bazısı 1 sene çalışır hiç bir şey olmaz , bazısı ise 2 ayda aynı seviyeye ulaşır

tekrar sölüyorum çok fazla yalnış bilgi var cevaplarda , internette iyi vucutcu siteleri var oralardan araştır derim

hiçbişey yemeden ağırlık kaldırırsak kas yapabilir miyiz, yapamamamız gerekir. bu durumda kas yapmak için bi besine ihtiyaç olmalı öyle değil mi.

tam anlayamadım protein tozu kas yapmazdan kastınız nedir, kas yapan şey nedir peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 25 Şubat 2010; 0:25:04 >

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

((( CANON A720IS KULLANICILARI )))

1300 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:29:08 

ben denedim bir dönem ama fazla işe yaradığını söyleyemem.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

321 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:37:23 

quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

quote:

hiçbişey yemeden ağırlık kaldırırsak kas yapabilir miyiz, yapamamamız gerekir. bu durumda kas yapmak için bi besine ihtiyaç olmalı öyle değil mi.

tam anlayamadım protein tozu kas yapmazdan kastınız nedir, kas yapan şey nedir peki

hiçbişey yemeden kas yapmakmı ? hiçbişey yemeden hayatta kalamazsın , protein kasların belli bir bölümünü oluşturur, söledigimi anlayabilmek için vucudun nasıl kas yaptıgını bilmen lazım ilk önce.....

-başka bi dünya gördüm , bazen onu hayal sandım ama olsun..............................

1269 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:39:35 

Bir de şunu unutmayım kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir. İsteyen olursa bu lafı açabilirim

1551 Mesaj
25 Şubat 2010; 0:44:11 

quote:

quote:

quote:

hiçbişey yemeden kas yapmakmı ? hiçbişey yemeden hayatta kalamazsın , protein kasların belli bir bölümünü oluşturur, söledigimi anlayabilmek için vucudun nasıl kas yaptıgını bilmen lazım ilk önce.....

yeterli bilgim var bu sporlar uğraştım dsiplinli bir şekilde hem spor programı hem yemek programı ile, neyse ben sizin ilk cümleniz için birşey diyorum sen bana ne diyorsun.

mesajında çok yanlış bilgiler var diyip birşeyler diyorsun.

"protein tozu kas yapmaz" demişin bende diyorum ki besin almadan sadece ağırlık çalışarak kas yapılır mı diye senin mesajına soruyorum, ben cevabı bilmiyorum diye değil.yanlış bilgiler var diyorsun ama sende yanlış şeyler söylüyorsun yada yanlış cümleler kuruyorsun.sorduğum soruya cevabını merak ettim.bişey diyorsun bizde soru soruyoz ama soruyu anlamayıp birde onu bunu araştırman gerek diyip kestirip atıyorsun.

protein tozu yada kısaca protein kas yapar bence sende yanlış bilgiler veriyorsun.

321 Mesaj
25 Şubat 2010; 1:04:41 

quote:

quote:

quote:

quote:

yeterli bilgim var bu sporlar uğraştım dsiplinli bir şekilde hem spor programı hem yemek programı ile, neyse ben sizin ilk cümleniz için birşey diyorum sen bana ne diyorsun.

"protein tozu kas yapmaz" demişin bende diyorum ki besin almadan sadece ağırlık çalışarak kas yapılır mı diye senin mesajına soruyorum, ben cevabı bilmiyorum diye değil.yanlış bilgiler var diyorsun ama sende yanlış şeyler söylüyorsun yada yanlış cümleler kuruyorsun.sorduğum soruya cevabını merak ettim.bişey diyorsun bizde soru soruyoz ama soruyu anlamayıp birde onu bunu araştırman gerek diyip kestirip atıyorsun.

protein tozu yada kısaca protein kas yapar bence sende yanlış bilgiler veriyorsun.

komik olma , ben protein tozu kendi başına kas yapmaz dedim , o zaman antreman yapmıyalım , direk protein alıp vucudumuz kas yapsın....protein kendi başına kas yapmaz ama kas yapımında görev alır , ayrıytten kasların %70 sudan oluşur , o zaman suda kas yapar diyebiliriz senin düşüncene göre....tekrar sölüyorum önce vucud nasıl kas yapar onu araştırın ondan sonra tartışalım........ve halen sölüyorum cevaplarda çok yanlış bilgiler var......başka yerdede bu son sözünü yazdıgın şeyi söyleme , sana çok gülerler

281 Mesaj
25 Şubat 2010; 1:23:05 

Şu ürünü kullanıyorum piyasadaki en iyi ürün bence

Optimum serious mass ayda 4 kılo garanti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zerzavatçı -- 25 Şubat 2010; 1:34:34 >

2060 Mesaj
25 Şubat 2010; 1:25:29 

Muscletech whey pro hardcore
ve
Muscletech NitroTech
tavsiye ederim.Spora başladıktan 2 ay sonra almaya başlayabilirsin.Yanında aminoasitle desteklersen çokça faydasını görürsün

Honda
Sistem:i7 2700k(4.7Ghz)+Noctua C14,Asus Maximus IV GENE-Z,4x4GB GSkill RipjawsX 1600cl9@1800cl9,Evga GTX480 SC,2xMemoright FTM Plus 60GB(Raid0), Samsung 322GJ(oyun diski),2x2Tb+3x2Tb WD Green+Truvatek PhalanX+Enermax Revolution 1250W+Samsung 226cw+Razer Lachesis+Razer Galiathus Fragged Speed Edition(Large)+Logitech G19+Sunbeam Rheobus Fan Kontrol+X-fi Titanium HD pci-e
Yedekler: Enermax Modu87 800W+Noctua D14+In-win Dragon Slayer+€vga GTX260FTW+2x2GB G.Skill RipjawsX 1600-cl9+A4tech x7-800mu
Mp3 Çalar: Cowon D2(2+8gb)+Cowon F2(2gb)+Sansa Clip(2gb-FM)
Kulaklık: Shure SE535pth+Razer Megalodon+Sennheiser HD407+Creative Ep630i
Guest
25 Şubat 2010; 1:30:27 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

161 Mesaj
25 Şubat 2010; 1:43:24 

bence eger daha yeni isen bu sporda protein tozu kullanma vucud gelişmesi yawaşlayınca (ilk 3-5 ay vucud çok hızlı gelişiyor tabi beslenme ile dogru orantılı)kullanırsın ....
body'de %65 beslenme %20 dinlenme %15 ise çalışma ile ilgili bir spor yani beslenme olmassa istedigin tozu al hormonlar hariç hiç bi faydası olmaz

yeni başlayanlara genel tavsiye "creatin" kullanman yönünde olur,protein tozu ile felan ugraşma
günde 3-4 litre arası su içmelisin . creatin kullandıgın zaman karacigere aşırı yuklenme yaptıgı için bi şekilde vucudun bunu eritmesi lazım
kullanırkende 1 ay kullanıp 1 ay ara vermelisin karacıgerın zarar görmemesi için
içerkende tavsiye olarak üzüm suyuna karışıtırıp içebılırsın (dogal şeker olan benım bıldıgın tek içecek)göbek yapmaması için

1580 Mesaj
25 Şubat 2010; 3:59:02 

:D aboow bu ne ağzı olan konuşmuş.Yok yulaf ye de yok muz yde yok şunu yede :D saçmalamayın arkadaşlar.Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
Öncelikle protein tozu,amino vb. ürünler steroid(hormonlarla oynama-doping) değil, besin desteğidir.
Sizin yiyeceklerden elde edeceğiniz proteini işleyerek kana daha çabuk karışmasını sağlıyorlar.Aldığınız protein ile 100 gr tavuktaki proteinde pek fazla bir fark yoktur.
Yulafmış,muzmuş cartmış curtmuş bunalr sana enerji ve vitamin verir. verse verse max 2 gr protein verir :)
Biri bol bol süt iç demiş :D evet iç boyun uzar ama 1 lt sütteki protein miktarı taş catlasın 4-5 gr diyelim.(okadarı da bulmuyor)
2-3 ayda :D yumurtayı ve sütü abartarak sağlam vücut yapacağını söyleyen arkadaşlar :D güldürmeyin insanı.Kulaktan dolma bilgilerlede milleti yanlış yönlendirmeyin.
Yumurtayı abartarak dana gibi olabilirsin ama sahiden yumurtayı sarılarıyla ve sütü yağlı süt olarak içip aabartırsan sahiden dana olursun kaslı değil :)
2-3 ayda senin hareketleri öğrenmen,vücudunu agırlıklara alıştırman,güzel kilolara gelmen ancak sürer.O zamana kadar zaten vücudun yiyeceklerden gelen proteine öncelik vereceğinden dolayı sana tavsiyem 2 ay snra felan al protein tozunu.
Vücut çalışıp da etkisini görmek isteyen herkes hem dengeli beslenecek,hem protein tozu vb. ürünler kullanacak hem de düzenli uyuyacak. Başka yolu yok.
Vücut protein tozsuz veya protein tozlu hiç farketmez agırlık kaldırmaya ara verirsen başa dönersin.Enerji harcaman vücut çalışma döneminde çok olduğu için,daha fazla yiyecek tüketiyorsun.Birden bıraktıgında artık eskisi kadar enerji tüketemediğin halde gene eskisi gibi yemeye devam ediyor insan ama.O yüzden kilo alıyor yağ alıyor.Millet sonra sarktı diyor.Bilinçsizce bırakıldığı için bu spor, yağ alıyorlar :) sarkan birşey yok yani.Yeni alınan kilolar onlar.
Kas hafızası diye birşey olduğundan daha önce çalışan insanlar çok daha çabuk toparlayıp gelişirler.

Kasların yapıtaşını proteinler oluşturur doğru fakat :D proteine abanıp hiç çalışmazsan vücut fazla proteini yağa çevirip depo eder.
30grmdan fazla proteini tek seferde sentezleyemez vücut.O yüzden tek seferde 2-3 ölçek protein tozu felan :D yağ olarak geri döner size.

Bir arkadaşında dediği gibi proteinin spordan 1 saat önce ve 1 saat sonra alınmasının tek sebebi vücuttaki kasların protein depolarını doldurarak,vücudun kaslardan yemesini korumak bir nevi.

O yüzden arkadşım sana bu sporu daha önce yapmış ve tekrardan dzenli bir şeklde yapan biri olarak tavsiyem 2-3 ay git daha sonra protein tozu al.Dengeli beslen(yağsız,protein ağırlıklı) ve düzgün uyu 6 ayda kendine bakınca vay be dersin :).

#WESLEY SNEIJDER FAN CLUB#

"Takım içinde karar aldık ve Robben'e bildirdik. Sahaya çıktığımızda o kendi topunu getirecek" Wesley Sneijder

1580 Mesaj
25 Şubat 2010; 4:04:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Xenon™

Biraz kilo vermek istiyorum. Ancak ilk mesajda söylediği şu cümle dikkatimi çekti:
quote:

Boy 1.80 kilo 72, yani kilolu değilim. Dolayısıyla dışarıdan bir destek almam gerek biraz kas yapabilmem için

Nasıl oluyor yani? Ben normalim. Dolayısıyla dışarıdan destek almama gerek yok mu?

Ayrıca şunu biliyorum ki: "ASLA yağları kaslara çevirme gibi birşey yoktur. Body'ye başlayan kişi şişmanlamayı göze alacaktır. Eğer başladığında şişmansan aynı zamanda diyet de yapmalısın ki, kasların oluştuğunda iyice şişmanlama. Yağları eritmeden onları kasa çeviremezsin."

Sizce ben küçük müyüm? Ergenlik dönemi olduğu için başlama, kemiklerine zararı olabilir, ayrıca gelişim dönemindesin falan dediler..

küçüksün.Bence hiç kendine yük etme.Küçük yaşlarda uzamaya olumsuz bir etkisi var
18 yaşını bekle.

#WESLEY SNEIJDER FAN CLUB#

"Takım içinde karar aldık ve Robben'e bildirdik. Sahaya çıktığımızda o kendi topunu getirecek" Wesley Sneijder

523 Mesaj
25 Şubat 2010; 4:53:52 

quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

quote:

Orijinalden alıntı: Xenon�

quote:

küçüksün.Bence hiç kendine yük etme.Küçük yaşlarda uzamaya olumsuz bir etkisi var
18 yaşını bekle.

Alakası yok aksine vücut gelişimine yardımcı olur. Bu konuda bilgili arkadaşlar var. Burdan yardım alabilirsiniz.

http://forum.donanimhab...cut%2Cgelistirme/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BruTaLBoY -- 25 Şubat 2010; 4:54:50 >

Core2Dou E5200 2.5@3.8Ghz Günlük Cooler Zalman 9700LED Asus Maximus II Formula Anakart 2*2 Kingston HyperX 1066Mhz + OCZ Xtc ram soğutucu 512MB Sapphire Ati HD4870 2*160GB Seagate 7200.10 SATA2 HDD (Raid 0) + WD 1TB Cavier Black+2*1TB Samsung 103SI Enermax Chakra Big Tower kasa OCZ Stealthxstream 600W SLI 26" Samsung T260HD Creative Audigy2 ZS ses kartı Logitech Z-5500 5.1 Speaker PHILIPS SPD2514T Sata DVDRW Logitech G15 V2 Klavye + Logitech G9 Mouse

2697 Mesaj
25 Şubat 2010; 10:26:44 

Benım 2 Ay doldu.. Biotech Nutrition Mega Gainer 4.5kg luk aldım.. 2 ayda 5kg Aldım.. Omuz kaslarında gözle görülür bir belirginleşme oldu..

Çarşamba günü ise Optimum Nutrition Superior Amino 2222 tabs ve Biotech Nutrition %100 Creatine Monohydrate Aldım.. Bakalım 2 ay bu ürünleri deneyeciğim..

814 Mesaj
25 Şubat 2010; 10:37:04 

whey protein öneririm bizim salondakilerin hepsi ondan kullanıyor

1551 Mesaj
25 Şubat 2010; 11:03:56 

quote:

quote:

quote:

quote:

komik olma , ben protein tozu kendi başına kas yapmaz dedim , o zaman antreman yapmıyalım , direk protein alıp vucudumuz kas yapsın....protein kendi başına kas yapmaz ama kas yapımında görev alır , ayrıytten kasların %70 sudan oluşur , o zaman suda kas yapar diyebiliriz senin düşüncene göre....tekrar sölüyorum önce vucud nasıl kas yapar onu araştırın ondan sonra tartışalım........ve halen sölüyorum cevaplarda çok yanlış bilgiler var......başka yerdede bu son sözünü yazdıgın şeyi söyleme , sana çok gülerler

komik falan olduğum yok kurduğun cümleye bak öncelikle, dediğim gibi madem yanlış bilgi vermiyorsun o zaman yanlış cümleler kuruyorsun anlatamıyorsun.

proteinler kas yapmaz demişin, şimdide ben tek başına kas yapmaz dedim tabii ki antreman yapmak lazım diyorsun.

protein kas yapmaz demek ayrı şey protein tek başına kas yapmaz demek ayrı şey, ben senin protein kas yapmaz lafına göre konuştum dikkat edersen.

hatta dolaylı yoldan bir şekilde sana ilk mesajımda
quote:

diye sordum.ne dediğin ortada çıkan mana ortada gelmiş bana komik diyon.

son cümlemede gülmezler, sen direk protein kas yapmaz dediğin için bende yapar diye karşılık verdim yanlış birşey demedim, hatta son cümlemin manası ilk mesajımdan da anlaşılıyor ki dolaylı yoldan proteinlerin kas yapmakda yardımcı olduğunu ve bunun antremanla olması gerektiğini anlatmak istemişim zaten.tekrar okursan anlarsın.

çok bilgin olabilir ama anlatamadıktan sonra bir işe yaramaz.doğru cümlelerle anlat ki yanlış anlaşılma burda yanlış bilgiler var dediğin gibi.

511 Mesaj
25 Şubat 2010; 11:52:19 

İnanılmaz kafam karıştı, şöyle yapacağım 1 ay hiç bir şey almadan sadece çalışacağım, sonra bi tane protein 7 ürünlerinden 1 kiloluk alacağım günlük 25 g alınıyormuş zaten, o 2 aya yakın gider sonra heralde bu ortamın içinde daha fazla bilgiye sahip olurum.

Az yağlı gıdalar tüketmem gerekiyor bu dönemde, ama muzdur süttür pekte etkisi yok FiestAa nın dediğine göre...

Teşekkürler yeniden

Metin OKTAY

1551 Mesaj
25 Şubat 2010; 12:08:29 

bak arkadaşım kafan karışmasın, şunu bil yeterli, disiplinli olacaksın.günlük alman gereken protein ve karbonhidrat yada kalori değerlerini alman gerekli almazsan bir faydasını göremezsin.bütün herkesin yaptığı birşey var kilonun gram cinsinden 2 2.5 katı kadar protein, 4 5 katı kadar karbonhidrat alman gerek.bunuda genelde 5 öğün olarak yapıyorlar 3 ana öğün 2 si ara öğün.

sen çalıştıktan sonra yeterli besinleri almazsan birşey değişmez hatta olanları yakarsın.protein tozunuda kullanmanda sakınca yok, protein tozu daha çabuk kana karışıyor farkı bu.ama dediğim gibi beslenmeyi mutlaka iyi yapman ve gerekli besinleri alman şart.body forumları var orada örnek beslenme programları bulabilirsin kendince ne yersin yemezsin onları listeler kendi programını yaparsın.ben başlaman önce oturdum üşenmeden hangi besinde ne değerler var onları çıkarıp ona göre program yapmıştım ve 5 öğün beslenme programını uyguladım, disiplin şart.

dolaş body forumlarını, 1 2 gün dikkatini çeken konuları oku, az çok biraz bilgin olur daha doğru karar verirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 25 Şubat 2010; 12:11:09 >

321 Mesaj
25 Şubat 2010; 12:40:37 

@spywar

hiç bişey bilmedigin ortada senle tartışmaya bile girmem , nasılda çarpıtıyosun yazdıklarımı........selametle

1551 Mesaj
25 Şubat 2010; 13:23:36 

ben birşey biliyorum diye ortaya atlamadım sen konuda yanlış bilgiler çok diyerek birşeyler dedin, tamam bilgin var bunu kabul edersek yanlış ifade ettin dediklerini apaçık ortada bu.benim bilgim yoktur madem ilk mesajıma niye soruma doğru düzgün cevap vermedin bilgilendirmedin.

ben laflarımın arkasındayım, çarpıtma falanda yaptığım yok, kendin yaptın bunu, senin mesajın ortada benim dediklerim ortada, ne dediğini ve ne demek istediğimi gayet açık söyledim hala anlamıyorsan daha yapacak bişey yok.

edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 25 Şubat 2010; 13:28:00 >

321 Mesaj
25 Şubat 2010; 13:27:40 

daha fazla tartışmak istemiyorum, herkes bildigi yolda ilerlesin ........selametle

1551 Mesaj
25 Şubat 2010; 13:28:58 

tartışma yok ortada, sen yanlışını görmüyorsun ya sorun bu anlarsın umarım..