Şimdi Ara

Protein Tozu (Vücut geliştirme) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
77.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Defalarca yazıldı bu forumda, milyonlarca okundu, en sonunda forum da bu sporla uğraşan belli başlı kişiler size cevap vermemeyi öğrendi.

Protein tozu zararsızdır, günlük protein ihtiyacını karşılamak için kullanılır, hemen başlar başlamaz kullanılması tavsiye edilmez ( zarardan dolayı değil, kâr sağlamayacağından dolayı ) önce vücut bir spora alışsın sonra halledersin, öyle 3 - 4 ayda bir şey bekleme eklemlerin anca alışır.
  • Elimde optimum serious mass karbonhidrat mevcut.Piyasadaki en iyi ürün.2.5 kilo var çok uygun fiyata satıyorum.
  • Arkadaşlar destek ürün olarak protein tozu alanlara ve almayanlara bakıyorum aralarında yarı yarıya fark var...
  • ben 2. aydan sonra kullandım 6 ay sağlam çalıstım protein tozuyla suan vücudum filmdeki insanların vücutları olur ya abartısız bi şekilde iri deil karsıdan baktıgın zaman kendini gösteren bi vücudum war. suan kullanmıyorum ağırllıga çok yüklenmiyorum şişmesn artık die hafif koşu fitness açma germe ısınma hareketleriyle formumu kotruyoum hiçde öyle badiyi bırakırsan sarkar falan banada öyle dediler suan hepsinden sağlam vücudum war 21 yasındayım bununda etkisi wardır tabi ha nasıl sakarkar benm kolum suan 37 cm oldu bunu kalkar 55 cm yaparsın bıraktıgında o sarkar ama abartmadıgın sürece çok güzel bi ürürn sen tutup 1 tane bütün tavuk yesen o protein tozundaki o poroteini alamazsın çünki tavukta yağ .vs daha bi çok şey war o yüzden kullan ama aşırıya kaçma :) zaten 40 yasından sonara illaki yağlanıcas hiç olmazsa gençliğimiz güzel geçsin :) ama 2-3 ay geçsin bence öyle kullan :) aşırıya kaçmadan bilinçli kullanıldıgında müthiç sonuclar weriyor...

• ilerki yaşlarda kalp rahatsızlıklarına yol açıyor 40 ve 50 den sonra tanıdığım bir çok kişi de oldu arnold bile kalp ameliyatı oldu

sporcuların çoğu da doğal yollardan beslenmeyi öneriyor hiç bir protein tozu doğal değildir sonuçta saf peynir altı suyu değil katkı maddeleride katılıyor

4 seneden olucak kası 6 ayda yapıyor işte neresi doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azap

Cahillik diz boyu...

Defalarca yazıldı bu forumda, milyonlarca okundu, en sonunda forum da bu sporla uğraşan belli başlı kişiler size cevap vermemeyi öğrendi.

Protein tozu zararsızdır, günlük protein ihtiyacını karşılamak için kullanılır, hemen başlar başlamaz kullanılması tavsiye edilmez ( zarardan dolayı değil, kâr sağlamayacağından dolayı ) önce vücut bir spora alışsın sonra halledersin, öyle 3 - 4 ayda bir şey bekleme eklemlerin anca alışır.

cahil evet doktorlarda cahil hangi doktora sorarsan sor zararlı der sana
  • bende vücut geliştirmeye gidiyorum 4 ay oldu. bende kullanmak istiyorum ama teredütlerim var. bünyem zayıf yememe içmemede dikkat etmiyorum. onun için protein alıyım diyorum. ama dediğim gibi emin olamıyorum. 35 yılın sporsuzluğu var bünye zayıf yan etki yaparmı yapmazmı. gittiğim salondaki 100 kişiden 90 ı kullanıyor. bende alsammı acaba.
  • marka verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa 09

marka verin

Optimum Nutrition Whey Gold Standard

Kesinlikle tavsiyemdir. Eksiksiz 3 aylık bir spor geçmişin (bu geçmiş son 3 ayı kapsıyor, seneler öncesini değil. Yanlış anlaşılma olsun istemem) varsa alabilirsin ama yeni başlayacaksan hemen alma paran boşa gitmesin

Protein7'de 155 liraya satılıyor. 20 lira farkla yanında Blender Bottle alabilirsin shaker olarak. Son derece şık ve kullanışlı asla sızma yapmıyor. Ayrıca yanında 1 adet protein bar ve 2 kuru tatlandırıcı hediye olarak gönderiliyor (tatlandırıcılardan nefret ettiğimden hemen attım ). Ben sipariş vermeden arayıp çingenelik yaparak hediye olarak havlu da istedim. 5 dakikalık bir görüşme sonucu o işi de tatlıya bağladım ve hediye olarak 1 adet de havlum oldu

Edit: Resim.

Protein Tozu (Vücut geliştirme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punkerland -- 6 Şubat 2013; 17:27:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FieSTaA

:D aboow bu ne ağzı olan konuşmuş.Yok yulaf ye de yok muz yde yok şunu yede :D saçmalamayın arkadaşlar.Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
    Öncelikle protein tozu,amino vb. ürünler steroid(hormonlarla oynama-doping) değil, besin desteğidir.
    Sizin yiyeceklerden elde edeceğiniz proteini işleyerek kana daha çabuk karışmasını sağlıyorlar.Aldığınız protein ile 100 gr tavuktaki proteinde pek fazla bir fark yoktur.
    Yulafmış,muzmuş cartmış curtmuş bunalr sana enerji ve vitamin verir. verse verse max 2 gr protein verir :)
    Biri bol bol süt iç demiş :D evet iç boyun uzar ama 1 lt sütteki protein miktarı taş catlasın 4-5 gr diyelim.(okadarı da bulmuyor)
    2-3 ayda :D yumurtayı ve sütü abartarak sağlam vücut yapacağını söyleyen arkadaşlar :D güldürmeyin insanı.Kulaktan dolma bilgilerlede milleti yanlış yönlendirmeyin.
    Yumurtayı abartarak dana gibi olabilirsin ama sahiden yumurtayı sarılarıyla ve sütü yağlı süt olarak içip aabartırsan sahiden dana olursun kaslı değil :)
    2-3 ayda senin hareketleri öğrenmen,vücudunu agırlıklara alıştırman,güzel kilolara gelmen ancak sürer.O zamana kadar zaten vücudun yiyeceklerden gelen proteine öncelik vereceğinden dolayı sana tavsiyem 2 ay snra felan al protein tozunu.
    Vücut çalışıp da etkisini görmek isteyen herkes hem dengeli beslenecek,hem protein tozu vb. ürünler kullanacak hem de düzenli uyuyacak. Başka yolu yok.
    Vücut protein tozsuz veya protein tozlu hiç farketmez agırlık kaldırmaya ara verirsen başa dönersin.Enerji harcaman vücut çalışma döneminde çok olduğu için,daha fazla yiyecek tüketiyorsun.Birden bıraktıgında artık eskisi kadar enerji tüketemediğin halde gene eskisi gibi yemeye devam ediyor insan ama.O yüzden kilo alıyor yağ alıyor.Millet sonra sarktı diyor.Bilinçsizce bırakıldığı için bu spor, yağ alıyorlar :) sarkan birşey yok yani.Yeni alınan kilolar onlar.
    Kas hafızası diye birşey olduğundan daha önce çalışan insanlar çok daha çabuk toparlayıp gelişirler.

Kasların yapıtaşını proteinler oluşturur doğru fakat :D proteine abanıp hiç çalışmazsan vücut fazla proteini yağa çevirip depo eder.
    30grmdan fazla proteini tek seferde sentezleyemez vücut.O yüzden tek seferde 2-3 ölçek protein tozu felan :D yağ olarak geri döner size.

Bir arkadaşında dediği gibi proteinin spordan 1 saat önce ve 1 saat sonra alınmasının tek sebebi vücuttaki kasların protein depolarını doldurarak,vücudun kaslardan yemesini korumak bir nevi.

O yüzden arkadşım sana bu sporu daha önce yapmış ve tekrardan dzenli bir şeklde yapan biri olarak tavsiyem 2-3 ay git daha sonra protein tozu al.Dengeli beslen(yağsız,protein ağırlıklı) ve düzgün uyu 6 ayda kendine bakınca vay be dersin :).

100 gram yulaf ezmesinde 13 gram protein var ve 500gr sutle(15gram) beraber tuketildigini düşünürsek 28 gram protein eder bir öğünde sen buna 2 gram protein diyorsan helal. Babanızın şirketi gibi nasıl bu kadar protein tozunu savunabiliyorsunuz anlamıyorum.
    Doğal yollarla adam gibi fit vücut yapmak varken g...ne zor gelen protein tozu diyor sihir sanki sabredip çalışacaksın besleniceksin yeni başlayan biri için doğal yollarla fazlasıyla proteinini alırsın zaten, belirli bir zamandan sonra doğal olarak yetmeyebilir ışte o zaman toz alabilirsin ama profesyonelce yapiyorsan bu işi.
    Plajda hava atıcam diye 3 ay çalışıp toz kullanma sezonu açıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hissetme -- 6 Şubat 2013; 17:03:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konunun %80i sallayarak konusmus. Arkadaslar eli yuzu duzgun bikac yorum disinda bu yazilanlari dikkate almayin.

Ne protein tozu ne aminoasit nede gainer dedigimiz karbonhidrat tozu zararsizdir. Ancak ogun yerine gecmezler onun disinda bu tozlar zaten yumurta aki tozu peynir alti suyy tozu vb. bilesenlerden yapiliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hissetme

quote:

:D aboow bu ne ağzı olan konuşmuş.Yok yulaf ye de yok muz yde yok şunu yede :D saçmalamayın arkadaşlar.Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
    Öncelikle protein tozu,amino vb. ürünler steroid(hormonlarla oynama-doping) değil, besin desteğidir.
    Sizin yiyeceklerden elde edeceğiniz proteini işleyerek kana daha çabuk karışmasını sağlıyorlar.Aldığınız protein ile 100 gr tavuktaki proteinde pek fazla bir fark yoktur.
    Yulafmış,muzmuş cartmış curtmuş bunalr sana enerji ve vitamin verir. verse verse max 2 gr protein verir :)
    Biri bol bol süt iç demiş :D evet iç boyun uzar ama 1 lt sütteki protein miktarı taş catlasın 4-5 gr diyelim.(okadarı da bulmuyor)
    2-3 ayda :D yumurtayı ve sütü abartarak sağlam vücut yapacağını söyleyen arkadaşlar :D güldürmeyin insanı.Kulaktan dolma bilgilerlede milleti yanlış yönlendirmeyin.
    Yumurtayı abartarak dana gibi olabilirsin ama sahiden yumurtayı sarılarıyla ve sütü yağlı süt olarak içip aabartırsan sahiden dana olursun kaslı değil :)
    2-3 ayda senin hareketleri öğrenmen,vücudunu agırlıklara alıştırman,güzel kilolara gelmen ancak sürer.O zamana kadar zaten vücudun yiyeceklerden gelen proteine öncelik vereceğinden dolayı sana tavsiyem 2 ay snra felan al protein tozunu.
    Vücut çalışıp da etkisini görmek isteyen herkes hem dengeli beslenecek,hem protein tozu vb. ürünler kullanacak hem de düzenli uyuyacak. Başka yolu yok.
    Vücut protein tozsuz veya protein tozlu hiç farketmez agırlık kaldırmaya ara verirsen başa dönersin.Enerji harcaman vücut çalışma döneminde çok olduğu için,daha fazla yiyecek tüketiyorsun.Birden bıraktıgında artık eskisi kadar enerji tüketemediğin halde gene eskisi gibi yemeye devam ediyor insan ama.O yüzden kilo alıyor yağ alıyor.Millet sonra sarktı diyor.Bilinçsizce bırakıldığı için bu spor, yağ alıyorlar :) sarkan birşey yok yani.Yeni alınan kilolar onlar.
    Kas hafızası diye birşey olduğundan daha önce çalışan insanlar çok daha çabuk toparlayıp gelişirler.

Kasların yapıtaşını proteinler oluşturur doğru fakat :D proteine abanıp hiç çalışmazsan vücut fazla proteini yağa çevirip depo eder.
    30grmdan fazla proteini tek seferde sentezleyemez vücut.O yüzden tek seferde 2-3 ölçek protein tozu felan :D yağ olarak geri döner size.

Bir arkadaşında dediği gibi proteinin spordan 1 saat önce ve 1 saat sonra alınmasının tek sebebi vücuttaki kasların protein depolarını doldurarak,vücudun kaslardan yemesini korumak bir nevi.

O yüzden arkadşım sana bu sporu daha önce yapmış ve tekrardan dzenli bir şeklde yapan biri olarak tavsiyem 2-3 ay git daha sonra protein tozu al.Dengeli beslen(yağsız,protein ağırlıklı) ve düzgün uyu 6 ayda kendine bakınca vay be dersin :).

100 gram yulaf ezmesinde 13 gram protein var ve 500gr sutle(15gram) beraber tuketildigini düşünürsek 28 gram protein eder bir öğünde sen buna 2 gram protein diyorsan helal. Babanızın şirketi gibi nasıl bu kadar protein tozunu savunabiliyorsunuz anlamıyorum.
    Doğal yollarla adam gibi fit vücut yapmak varken g...ne zor gelen protein tozu diyor sihir sanki sabredip çalışacaksın besleniceksin yeni başlayan biri için doğal yollarla fazlasıyla proteinini alırsın zaten, belirli bir zamandan sonra doğal olarak yetmeyebilir ışte o zaman toz alabilirsin ama profesyonelce yapiyorsan bu işi.

o yazıyı tekrar oku ondan sonra tekrar yorum yap. Herkes uzman olmuş arkadaş.

bitkisel protein ile hayvansal protein arasındaki farkı bile bilmiyorsundur sen. Neyse sana doğal sandığın yollarda başarılar.

Önce supplement ne demektir onu öğren sonra al protein tozunu 3 ayda plaj vücudu yap koy fotoğraflarını. Ne kadar gelişme gösterebileceksin merak ediyorum.

Protein tozunun normal protein ile arasında hiçbir farkı yoktur kana daha hızlı karışması dışında. Araştırmadan bilip bilmeden sallıyorsun. Streoid ile proteini karıştırıyorsun kaldıki steroid ile bile %100 kesin değil sağlayacağın başarı. 6 yıldır yapıyorum ben bu sporu o yüzden daha fazla diyaloğa girmeyeceğim seninle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sovereign_Khan

quote:

Orijinalden alıntı: AykuTMira

quote:

Aykutmira,

Kullanan arkadaşlarda memnun olduklarını söyluyorlar ama, sen bir faydasını göremedin heralde ??? Ne kadar kullandın hangi markayı ?

Protein tozu olsun karbonhidrat tozu olsun birçoğunun kullanan arkadaşım var..Ayrıca dayım prof.bodyci yani bu konularda bilgim var..Bu tozların etkileri abartılacak düzeyde değil ve inanın çok az kişide etki gösteriyor..Burdan anlatmak çok zor uzun uzun konuşmak lazım..Yinede siz bilirsiniz ancak benim önerim boşuna paranızı yakmayın..

anladım teşkkürler...

arkadaş yalan soyluyor inanma prof. body ciymiş pehh anca boyle amatorleri kandirirsin

arkadasim protein tozu kas cikarmaz sadece yardimci olur o bir besin takviyesidit duzgunce bilgi almak icin bod****tr u ziyaret edebilirsin

• Cevapları okuma fırsatım olmadı ama konu ile ilgili yorum yapmak istiyorum ;

Protein tozunu düzenli olarak kullanıp sporunu aksatmazsan gözle görülür etki yapar ( Vücudunun şu anki durumunu bilmiyorum ama kas hacmi fark edilebilir derecede artar). Protein tozunun yan etkileri de yok değil her kimyasal gibi onun da yan etkileri var . Kişiden kişiye değişik yan etkiler gösterebilir ama çok da abartılacak yan etkileri yok kanımca. Bir arkadaşım 2 ay boyunca düzenli olarak kullandı, 2. ayın sonunda yüzünde kızarıklık olmaya basladı bıraktı protein tozunu, 3-5 gün sonra düzeldi suratı .

Protein tozu besin takviyesi olarak geçer, yukarıda bazı arkadaşlar steroid ile karıştırmış . Steroid ile alakası yok, biri besin takviyesi öteki kasları iğne ile şişiriyor ve kullanmayı bıraktığın anda kaslarda sarkma yapıyor...

Protein tozu kilo halinde satılıyor , kalitesine göre 100-250 arası fiyatı var , süt veya su ile karıştırılarak içiliyor . Ben spor yapacak kişilere öncelikle düzenli beslenerek proteini doğal almalarını tavsiye ederim ama öyle bir imkanları yoksa almaları gereken proteini toz ile de karşılayabilirler ...

Ben de 3 ay düzenli spor yaptım , protein tozu kullanmadım ama HER spor yapışımda gerekli proteini hesaplayıp ona göre yemek yiyordum . Biceps ( ön kol diye belirtilen pazu bölgesi) hacmim 32 den 40 lara kadar çıktı . Sonrasında 6 ay boyunca dokunmadım dambıllara ve 39-38 e inmişti, 1-2 hafta düzenli sporun ardından tekrar 40 lara çıktı. bu etkiyi protein tozu kullananlar da görebilir . Şu sıralar tekrar spora başlayıp protein tozu ve yağ yakıcı kullanmayı düşünüyorum 2-3 ay sonra konu açarım before-after ss leri ile Soru sormak isteyen olursa cevaplayabilirim

• prolab n-large kullan hem protein hemde karbonhidrat karışımıdır çok yararını görmüştüm
  • beyler bu üreme organının hormonunu azaltıyormuş.aman dikkat
  • quote:

zaten şu sütle muzlu bebe bisküvisini karıştırıp yemeye bayılıyorum :D

Teşekkürler tavsiyeler için Lecter...

Güzel oluyomu hocam resmen okurken özendim :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hissetme

quote:

o yazıyı tekrar oku ondan sonra tekrar yorum yap. Herkes uzman olmuş arkadaş.

bitkisel protein ile hayvansal protein arasındaki farkı bile bilmiyorsundur sen. Neyse sana doğal sandığın yollarda başarılar.

Önce supplement ne demektir onu öğren sonra al protein tozunu 3 ayda plaj vücudu yap koy fotoğraflarını. Ne kadar gelişme gösterebileceksin merak ediyorum.

Protein tozunun normal protein ile arasında hiçbir farkı yoktur kana daha hızlı karışması dışında. Araştırmadan bilip bilmeden sallıyorsun. Streoid ile proteini karıştırıyorsun kaldıki steroid ile bile %100 kesin değil sağlayacağın başarı. 6 yıldır yapıyorum ben bu sporu o yüzden daha fazla diyaloğa girmeyeceğim seninle.

Sen sadece et ile beslenmeye devam et en profesyonel adamlarin diyet listesinde mutlaka yulaf vardır(oaf) araştırsan ne kadar değerli bir besin olduğunu görürsün. Ayrıca sadece bitkisel protein alıp kas yapan insanlarda var bilgili arkadaşım (http://www.veganbodybuilding.com/?page=news) işe yaramaz diye bişey yoktur. Ben vegan değilim iki çeşit proteinde alıyorum 3 ayda muhteşem gelişim sergiledim bunların hepsi düzgün beslenme, düzgün programla oldu. Protein tozuda asla kullanmam plaj vucutu için 3 ay toz demem ise ironiydi tamamen. 6 yıldır bu işin icindesin ve bilmemen ilginç diyetine yulafı katmanı öneririm.

• quote:

selam hocam bilgili birine benziyorsun

bisey sorucam 7 yil karate yaptim 4 aydir falanda body yapiyorum salondaki en iyi sporculardan biriyim iyi sinav,barfiks cekerim bench press dede iyi basarin yani kaslarim gayet uygun 17 yasindayim boyum 170 protein tozu kullansam mi?

• çok kaliteli besleniyorsan alma ama beslenemiyorsan almak zorumdasın bende kullanıyorum özellikle antreman sonrası kaslar proteine 2 katı ihityaç duya senin yediğin yemekler besinler kısa sürede kana karışmazlar o yüzde mecburrrrrrrrrrrrr
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.