Şimdi Ara

Gigabyte'ın 890GX çipsetli yeni anakartı 890GPA-UD3H detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
6.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden Tayvan merkezli Gigabyte, 890GX çipsetli yeni anakartını pazara sunmaya hazırlanıyor. AMD tarafından resmi duyurusu, CeBIT 2010 fuarıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek 890GX çipsetinin kullanıldığı GA-890GPA-UD3H isimli yeni model hem teknik özellikleri hem de ilk fiyat bilgileriyle donanım tutkunlarının karşısına çıkmış durumda.

Thuban kod adını taşıyan 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcileri de dahil olmak üzere Soket AM3 formundaki AMD işlemcilerin tamamıyla uyumlu olacağı belirtilen yeni anakart, dört adet DIMM slotu üzerinden 1866MHz+ hızlarında çift kanal DDR3 bellek desteği de sunuyor. Kullanılan yonga seti itibariyle sınıfının en hızlı grafik çözümü olacağı iddia edilen, DirectX 10.1 destekli RadeonHD 4290 IGP'sini kullanan anakart, daha yüksek entegre grafik performansı için 128MB (DDR3) kapasiteli SidePort bellek teknolojisini destekliyor.

Harici ekran kartı kurulumları için iki adet PCIe x16 slotuyla gelen Gigabyte 890GPA-UD3H, Crossfire X ve Hybrid Crossfire teknolojilerine de destek sunuyor.Ultra Durable 3 konsepti altında Bakır yoğunluğu arttırılmış baskılı devre tasarımı, Japonya üretimi uzun ömürlü katı kapasitör kullanımı ve Dual BIOS gibi özelliklerle donatılan anakart üzerinde 6 adet SATA-III, iki adet SATA-II ve iki adet USB 3.0 konnektörüyle birlikte 7.1 kanal yüksek tanımlı ses, Gigabit Ethernet, FireWire portu ile görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI konnektörlerine yer verildiğini görüyoruz.

Gigabyte tarafından Mart ayında satışa sunulması beklenen 890GX çipsetli 890GPA-UD3H, Newegg'de 140 dolar seviyesinden listlere girmiş durumda.

• mavi mavi çok güzel ^^
  • Bizde 300 TL civarından çıkar bu ....
    Anakart çok güzel mavi renkler , iyi soğutma ,CF imkanı , solid kapasitörler ve GB kalitesi birleşmiş gözüküyor...
    Fakat bi sorum olacak CF yapınca kartlar hangi hızlarda çalışıyor ikiside x16 mı yoksa x8'de mi çalışıyor??
  • ah ah bizde nerden baksan 350 liradan aşağı satılmaz. vergiler çok
  • Güzel kart, fiyatta güzel de bakalım güzelim ülkemizde kaç liradan görecegiz
  • butonları olmayınca olmaz teknolojısı yuksek 3 tane butonu koymayı usenıyorlar ya hep ud5 modlınde var gıgabyte cok kotu dusunuyor
  • Çok pahalı.

Amd anakartları eskiden ucuzdu. Şimdi fiyatlar intel anakartlardan aşağı kalmadı. İşlemci fiyat farkı olmasa(fanlar hariç) kimse amd almayacaktır. Amd nin bu konuya el atması gerekir. Sadece işlemciyi ucuz satmakla olmuyor.
  • @ madmaxzek, Crossfire X kurulumları 8x + 8x konfigürasyonunda gerçekleşiyor.
  • Dahili grafik işlemcisi olduğu için 8x+8x olarak çalışacak diye hatırlıyorum. 16x+16x için FX serisi olanlara yönelmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resler -- 24 Şubat 2010; 14:25:56 >
  • grafik performansi olarak acaba ION2 ile ne gibi bir fark var,ayni mi yoksa daha az veya cok mu ?
  • orjinalden alıntı
  • Özelliklerine göre 140$ bence çok değil.Türkiye'de 300 Lirayı geçmeyecektir bu kaliteli kart bence.
    Yok, yok bence kartta.Okadar çok özelliği varki 2. bir PS2 soketine yer kalmamış arkasında:)
  • 1600mhz ramleri, 1600mhz olarak otomatik olarak tanimiyor ve surelerini girdigimizde bile windowsdan mavi ekran aliyorsak, bu gigabyte AMD anakart uretmesin... Intel'de cok iyi ama AMD islemcili bilgisayarda 1333mhz'i tutturmak icin bile dogru gecikme surelerini elle aramak zorunda kaliyorsunuz... Benim anakartimin DDr3 790GX modelinde bile 1333mhz ram olarak gordu, ve 6-6-6-18'de calistiriyorum... defult voltaj, defult clock, defult timing...

bir arkadasin Gigabyte'ine ramleri stabil yapmak icin 1600mhz CL8 ram alip, 1333mhz'de 6-7-7-20 seklinde anca calistirabildik... 1333mhz'de 6-6-6-18'de ya saat 1066mhz gordu, ya voltaj fazla geldi, yada sureleri tutmadi... ama bir turlu stabil olmadi...
  • hd4290 nedir yaw . sırf bu model içinmi üretildi acaba. ama 5000 serisi kullansalar bence daha fiyakalı olurdu amd için. hd 5250 felan
  • 140$ çok iyi fiyat ancak türkiyede ne olur allah bilir Towarscke daha dün 770ta-ud3 aldım dediğin gibi ramleri 1333mhz olarak görüyor biosdan 1600 olarak ayarladım ancak alırken uyuşmama gibi birşey olurmu diye çok korktum allahtan ucuz yırttım asus kullanıyordum m4a785td-v evo aranıpta bulunamayan anakart ama ikisininde eksi yanları var asus güzel anakart ama ben gigabyte kullanmaya alışmışım herhalde yine gigabyte'a döndüm ilk anakartım sapphire'di 790gx 10 numara anakartdı mecbur kaldım iade etmeye o zaman keşke o olsaydı hala
  • 790GX ayarında bir kart, güncellenmiş gibi görünüyor. Ama şu akrtta bile 8+8x kurulum yapılıyor ! Yazıklar olsun !

Entegre grafik de olsa, 790'ın güncellenmişi de olsa, 8 serisi çip. YAkıştıramadım.

Intel P45'ler bile bundan verimli CF kurulumunda !
  • Yanlız bu fiyat gerçekten harika eğer yaz tatiline Türkiye de olursa kesin alırm ortalama 200 dolardan xD
  • 785 gt ud3h ın aynısı rengine kadar ,dolby ses desteğine kadar sadece çipset değişik o kadar ne var yani bunda üstelik pahalı ilk çıkış olduğundan ,eğer AMD bulldozeri 785GT de çalıştırmassa (HT teknolojisi eksik olsada olur) yemin ediyorum bu son AMD sistemim olacak.
  • Arkadaşlar bu anakartı alacaksanız yorumumu dikkatlice okuyun, kart ile karşılaşılabilecek tüm sorunları ben yaşadım, sorunların çözümlerini de sizlerle paylaşacağım

ARTILAR
    1-CPU overclock'u açısından mükemmel bir anakart, ben stok 17x200 yani 3.4 ghzde çalışan 965 black'i 19x205'de yani 3,9 ghz'de stabil kullanıyorum. Biliyorsunuz overclock önerilmez ve donamınızı garanti dışı bırakabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta işlemciye +100mv voltaj, iyi bir cpu soğutucu (ben sunbeam contack freezer kullandım), kaliteli 500w üstü hatta ekran kartınıza göre 600w üstü (mesela 5870) güç kaynağı lazım. Şu an 4,7 gb'lik rarlı bir dosyayı 45sn'de açıyorum:D (winrar 64 bit ile)
    2-Dolby digital live z5500'de sorunsuz çalışıyor
    3-Sata 3 ile usb 3'e şimdiden hazır olun
    4-Amd'nin çıkacak olan 6 çekirdekli işlemcilerine de destek veren bu anakart ile teknoloji konusunda geleceğe yönelik tam bir yatırım yapmış oluyoruz:))
    5-Dahili ekran kartı o kadar iyi ki ben bir 1080p iki adet de 720p filmi aynı anda takıntısız çalıştırdım, full hd monitörünüzde varsa tamamdır:))

Eksiler
    1-RAM alırken mutlaka resmi bellek destek listesine bakın, anakart her ram ile çalışmıyor 3 aralıklı beap sesi verip reset atıyor. Team extreem low voltage 1600mhz RAM'im elimde kaldı bu yüzden. Değişime gönderdim destek listesindeki OCZ gold 4gb 1600 ile çalıştı ama 1 hafta bekledim bu yüzden:(
    2-Aldığım 2. RAM de 1600 mhzde çalışmıyor, biostan OCZ'nin önerdiği voltaj ve zamanlama ayarlarını ne kadar girsemde sonuç değişmedi ramimi 1333 mhz cl9 zamanlamasında kullanmak zorunda kalıyorum:( Kısacası anakart RAM uyumu bakımından benden sınıfta kaldı.
    3-Sata 2 bağlantılı donanımlar sata 3 slotlarda çalışmayabiliyor. Benim 3. ve 4. hardisk görülmedi sorunun çözümü ise çok basit arkadaşlar biostan Sata 3 desteğini kapatın sata 3 slotlardaki sata 2 bağlantılı donanımlarınız hemen tanınacaktır

Sonuç: 965 black ile 3,9ghz'de everest cpu stress testinde 15 dk stabil gittim. Max 56 dereceyi gördüm. Boşta 39-40 derece. Overclock ve orta düzey oyun için (1024x768 full) anakart tek başına mükemmel diyebilirim. Ama alırken seçeceğiniz RAM konusunda titizlenmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakcak360 -- 5 Nisan 2010; 1:31:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cakcak360

Arkadaşlar bu anakartı alacaksanız yorumumu dikkatlice okuyun, kart ile karşılaşılabilecek tüm sorunları ben yaşadım, sorunların çözümlerini de sizlerle paylaşacağım

ARTILAR
    1-CPU overclock'u açısından mükemmel bir anakart, ben stok 17x200 yani 3.4 ghzde çalışan 965 black'i 19x205'de yani 3,9 ghz'de stabil kullanıyorum. Biliyorsunuz overclock önerilmez ve donamınızı garanti dışı bırakabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta işlemciye +100mv voltaj, iyi bir cpu soğutucu (ben sunbeam contack freezer kullandım), kaliteli 500w üstü hatta ekran kartınıza göre 600w üstü (mesela 5870) güç kaynağı lazım. Şu an 4,7 gb'lik rarlı bir dosyayı 45sn'de açıyorum:D (winrar 64 bit ile)
    2-Dolby digital live z5500'de sorunsuz çalışıyor
    3-Sata 3 ile usb 3'e şimdiden hazır olun
    4-Amd'nin çıkacak olan 6 çekirdekli işlemcilerine de destek veren bu anakart ile teknoloji konusunda geleceğe yönelik tam bir yatırım yapmış oluyoruz:))
    5-Dahili ekran kartı o kadar iyi ki ben bir 1080p iki adet de 720p filmi aynı anda takıntısız çalıştırdım, full hd monitörünüzde varsa tamamdır:))

Eksiler
    1-RAM alırken mutlaka resmi bellek destek listesine bakın, anakart her ram ile çalışmıyor 3 aralıklı beap sesi verip reset atıyor. Team extreem lowe voltage 1600mhz RAM'im elimde kaldı bu yüzden. Değişime gönderdim destek listesindeki OCZ gold 4gb 1600 ile çalıştı ama 1 hafta bekledim bu yüzden:(
    2-Aldığım 2. RAM de 1600 mhzde çalışmıyor, biostan OCZ'nin önerdiği voltaj ve zamanlama ayarlarını ne kadar girsemde sonuç değişmedi ramimi 1333 mhz cl9 zamanlamasında kullanmak zorunda kalıyorum:( Kısacası anakart RAM uyumu bakımından benden sınıfta kaldı.
    3-Sata 2 bağlantılı donanımlar sata 3 slotlarda çalışmayabiliyor. Benim 3. ve 4. hardisk görülmedi sorunun çözümü ise çok basit arkadaşlar biostan usb 3 desteğini kapatın sata 3 slotlardaki sata 2 bağlantılı donanımlarınız hemen tanınacaktır

Sonuç: 965 black ile 3,9ghz'de everest cpu stress testinde 15 dk stabil gittim. Max 56 dereceyi gördüm. Boşta 39-40 derece. Overclock ve orta düzey oyun için (1024x768 full) anakart tek başına mükemmel diyebilirim. Ama alırken seçeceğiniz RAM konusunda titizlenmenizi öneririm.

cpu c3 revizyon mu cakcak?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.