Şimdi Ara

Sadece yürüyüş yaparak kilo verilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
90.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar , akşamları sauna eşofmanları giyip parka gidiyorum. 6 KM orta tempoda yürüyüş yapıyorum. Sol ayağımdaki ağrı nedeniyle koşamıyorum sade yürüyorum. Yediklerime de dikkat ediyorum Sizce bu şekilde kilo verebilir miyim ?

• tabi ki verilir.

bazıları der ki; boğazından kısmadan yürüsen de veremezsin. oysa bu yanlış. (tabi yürümenin yanında daha az kalori almak sonucu hızlandırır)

diyelim ki normalde günlük 2000 kalori alıyorsun
    yürümeye başladın ve beslenme düzenin yine aynı (ben yürüyorum diye daha fazla yemiyorsun) 2000 kalori alıyorsun.
    ancak ekstradan her gün yürüyerek 300 kalori fazla harcıyorsun.

Yani akıl var mantık var. Demek ki veriliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derkin

Kusura bakma arkadaşım ama zilyonkere değil istediğin kadar yaz hesap ortada.
    Biyolji bbilmiyorsan bilemem.Ama ben biyolojinin herşeyini gördüm ve neyin ne olduğunu söylüyorum sana.
    Salına salına yürürsen dahi enerji yakarsın.Senin dediğin gibi hızlı yürü yağ yakan enzimin ortaya çıksın nedir bu ya.

Vucut ilk önce hazırdaki karbonhidratını yakar.Çünkü bu aktiftir.Sürekli hazır enerji olarak bekler.Normal yürüyerek bu karbonhidratları bitip.Yine normal yürümeye devam edersen bu sefer ya depolarını kullanırsın.

Senin dediğin gibi çalışma sadece bu karbonhidraların hızlıca yakılp daha hızlı yağa geçilmesini sağlar.Ancak hızlı çalışmada da az süreli çalışacağın içi çok farketmez.
    Yani 1 dk depar atmak ile 10 dk ( süreler tamamen atmaaca) yürümek arasında çok fark olmaz.
    Biraz matematik biraz biyoloji bildiğin zaman işin içinden çıkacağın şeyler.

Senin mantığınla hiç spor yapmayan biri hiç yemezsede zayıflamaz gibi oluyor.

Halbuki insan yerinde oturursa 65 kalori yakar.Uyurken 55 kalori yakıyorsun.Karbonhidratın yoksa bunuda yağdan temin ediyorsun.

Hızın veya ağırlığın yüksek olmasının değil yaptığın süreni önemi var yani....
    quote:

Orijinalden alıntı: 3RS!N

Koşmanın yada yürümenin yada yüzmenin vb. kısaca kardionun amacı kalori yakmak değil metabolizmayı hızlandırıp 48 saat boyunca yağ yakıcı enzimleri aktif hale getirmektir. Kusura bakmayın ama zilyon kere açıkladık hala aynı yerde sayıyorsunuz; keşke biraz okusanız...

Yürüyüş yaparsın ama yürüyüş var yürüyüş var salınarak, gezerek yaptığın yürüyüşün kardiovasküler anlamda bir manası yok, kısa yoldan elini nabzına atacaksın saate bakacaksın 10 saniyede 15`in üzerinde atıyorsa öyle devam edeceksin.

http://forum.donanimhaber.com/m_29624071/mpage_1/key_//tm.htm#29624071

konunun aşağılarına in orada yağ yakımının nasıl gerçekleştiği ile ilgili bir yazı eklemişim onu oku.

• Arkadaşım doğru yazmışsında benimbahsettiğim farklı bir durum.
    Vucut kalorileri harcadıktan sonra istersen uyu yine yağ yakarsın.Kardiyo vs gibi şeyler ile alakalı değildir bu.
    Mesela gece yat sabah kalktığında 1-2 saat bir şey yeme yağları yakmaya başlarsın.
    Çünkü karbonhidratları harcayıp ya depolarını harcamaya geçmiş olursun.

Konyu çn arkada yürüyerek kilo verir miyim demiş.
    Bende ına yemezse verebileceğini söyledim ki verir.1 numaralı örneği benim.Vereceği kilolada yağdan gider.
    Tabiki düzenli ve güçlü bir sporla daha iyi verir bu tatışılmaz ancak normal yürüyerekte verir.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: derkin

Kusura bakma arkadaşım ama zilyonkere değil istediğin kadar yaz hesap ortada.
    Biyolji bbilmiyorsan bilemem.Ama ben biyolojinin herşeyini gördüm ve neyin ne olduğunu söylüyorum sana.
    Salına salına yürürsen dahi enerji yakarsın.Senin dediğin gibi hızlı yürü yağ yakan enzimin ortaya çıksın nedir bu ya.

Vucut ilk önce hazırdaki karbonhidratını yakar.Çünkü bu aktiftir.Sürekli hazır enerji olarak bekler.Normal yürüyerek bu karbonhidratları bitip.Yine normal yürümeye devam edersen bu sefer ya depolarını kullanırsın.

Senin dediğin gibi çalışma sadece bu karbonhidraların hızlıca yakılp daha hızlı yağa geçilmesini sağlar.Ancak hızlı çalışmada da az süreli çalışacağın içi çok farketmez.
    Yani 1 dk depar atmak ile 10 dk ( süreler tamamen atmaaca) yürümek arasında çok fark olmaz.
    Biraz matematik biraz biyoloji bildiğin zaman işin içinden çıkacağın şeyler.

Senin mantığınla hiç spor yapmayan biri hiç yemezsede zayıflamaz gibi oluyor.

Halbuki insan yerinde oturursa 65 kalori yakar.Uyurken 55 kalori yakıyorsun.Karbonhidratın yoksa bunuda yağdan temin ediyorsun.

Hızın veya ağırlığın yüksek olmasının değil yaptığın süreni önemi var yani....
    quote:

Koşmanın yada yürümenin yada yüzmenin vb. kısaca kardionun amacı kalori yakmak değil metabolizmayı hızlandırıp 48 saat boyunca yağ yakıcı enzimleri aktif hale getirmektir. Kusura bakmayın ama zilyon kere açıkladık hala aynı yerde sayıyorsunuz; keşke biraz okusanız...

Yürüyüş yaparsın ama yürüyüş var yürüyüş var salınarak, gezerek yaptığın yürüyüşün kardiovasküler anlamda bir manası yok, kısa yoldan elini nabzına atacaksın saate bakacaksın 10 saniyede 15`in üzerinde atıyorsa öyle devam edeceksin.

http://forum.donanimhaber.com/m_29624071/mpage_1/key_//tm.htm#29624071

konunun aşağılarına in orada yağ yakımının nasıl gerçekleştiği ile ilgili bir yazı eklemişim onu oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: lereporti

merhaba ben 88 kiloyum yaşım 15 boyum 175 180 falan ben sabah 7 de okula giderken 1 dilim ekmek yiyorum öğlende akşam falan bişi yemiyorum sadece meyve yiyorum su içiyorum simdide yürüyüşe başlıorm günde 1 saat yürücem ben bu şekilde kilo verirmiyim ?? 250 kalori kaç gr ?

Ben size bi sayfa önereyim orayı okuyun. İstediğiniz soruların cevapların hepsi orada mevcut.

1 kg vermek için kaç saat yürümek gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: doridori85

Selam arkadaşlar , akşamları sauna eşofmanları giyip parka gidiyorum. 6 KM orta tempoda yürüyüş yapıyorum. Sol ayağımdaki ağrı nedeniyle koşamıyorum sade yürüyorum. Yediklerime de dikkat ediyorum Sizce bu şekilde kilo verebilir miyim ?

Yürüyerek elbette kilo verilir. Ancak sadece yürümek yerine başka hareketler yaparak da kalori yakar ve kilo verebilirsiniz. Bu hareketlerin ne olduğunu bi sayfada okudum. Çok detaylı yazmışlar. Size de okumanızı tavsiye ederim.

Hangi Hareketle Kaç Kalori Yakarız?

• 20 kilo vermiş biri olarak yürüyüş sayesinde verdiğim kilonun da hakkını yiyemem ama beslenme düzenini değiştirmeden bu işlerin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

Konuyla ilgili doğru noktalara değinilmiş bir yazı okumuştum.

http://www.zayiflatirmi.com/sadece-yuruyerek-zayiflanir-mi.html

Umarım faydalı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

günde 7km yürüyerek birşeyler elde edemezmiyiz

Vay be.. bu mesaji yazdgmda 126kiloydum suan 107..

Nasıl bir yol izledin?

suan 103 kiloyum. detaylı bilgi konumda var.

http://forum.donanimhaber.com/m_68374855/mpage_2/f_/key_obez//tm.htm#72820582

• quote:

Orijinalden alıntı: yec44

bazıları sacmalamis.
    bir saat yürüme 300 kaloriymis miş.
    şaka mı bu?
    adamlar 60 kilo birisi için hesaplamışlar 300 kalori diye.
    100 kilo birinin yürümesi ile 60 kilo birinin yürümesi aynı mı?
    Ben işe giderken günde 4-5km yürürdüm ayda 2 kilo verdiğim oldu. 1 saat yürümek kaç kalori 1 saat yürümek kaç kalori burada konudan bahsedilmiş. Kalori ve kilo verme üzerine ben dikkat ettim. Güncel anlamda kilo verme problemi ile uğraşan varsa araç kullanmajk yerine yürüyüş yaparak kilo veriliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.