Şimdi Ara

LG'nin yeni netbook modeli X140 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji dünyasının baş aktörlerinden Güney Kore merkezli LG, netbook gamına yeni bir model daha ekliyor. Firmanın X140 adını verdiği yeni model, Pine Trail kod adını taşıyan ikinci jenerasyon Intel Atom platformunu temel alıyor ve tasarım özellikleriyle öne çıkmayı başarıyor. 1024 x 600 piksel çözünürüğünü destekleyen 10.1-inç ekrana sahip X140'a, 1.66GHz'de çalışan Atom N450 işlemcisi güç veriyor.

Bellek kapasitesi 1GB olarak açıklanan, depolama içinse 160GB'lık sabit disk kullanan yeni netbook, ekran kartı olaraksa işlemciye entegre olarak gelen GMA 3150 IGP'sinden faydalanıyor. Kablolu ve kablosuz iletişim için Ethernet, WiFi ve Bluetooth gibi özellikleri bünyesinde barındıran LG X140'ın SIM slotuna da sahip olduğu dolayısıyla 3G üzerinden sürekli internet erişimi sağlayabileceği de belirtiliyor.

6 hücreli pil ile sunulacak LG X140'a işletim sistemi olarak Windows 7 Starter'ın eşlik edeceği belirtilirken, kapsamlı tanıtımın CeBIT 2010 fuarında yapılması bekleniyor.

• PineTrail platformu örnekleri çoğalmaya başladı...
  • kasa güzel, ince kasalar hep hoşuma gitmişti. tuşlarını beğenmedim renkte kötü şekli de. siyahında tuşlar ne renk acaba?
  • Tuş renkleri gerçekten kötü olmuş, siyahını görmek lazım. Bide bu netbook piyasası ne kadar ağırdan gidiyor yaa, 1gb ram win7 peh. 250gb hdd ve 2gb ram standart olmalı artık ekran kartıda dot mu daki gibi intel 4500 olmalı.
  • Gönülü klavye, gayet hoş...
  • Klavye rengi kötü yav.
  • intel ninemden kalma gma 3150 gpu sunu millete dayıyor zorla valla. iyce tekelci oldu adamlar
  • GÜZELMİŞ
  • bence tuş takımlarının rengi kirlenmeye karşı daha kullanışlı
  • küçük ekrandan büyüğe nasıl alıştıysan büyüktende küçüğe öyle alışırsın :)))
  • valla bende x110 var zorlanmıyorum değil 7 ay oldu hele facede falan resimlere bakmak tam bir işkence oluyor
  • dizayn normal sayılırda bence özellikleri biraz daha ii olmalıydı lg bu konuda hep gerıde kalıyo nedense..
  • bunun da wireless kartı ralink veya realtek gibiyse hiç alınmamalı 1 2 dolar yüzünden bu kadar zayıf bir wireless netbookta olmaz.
  • benim bilgisayarım bu tavsiye ederim *****
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.