Windows 7 explorer.exe cpu yu %100 kullanıyor [Resimli]
69 Cevap25360 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

226 Mesaj
23 Şubat 2010; 17:18:39 

[font="Verdana"]Arkadaşlar Sorun tam olarak bilgisayarımdaki Flv dosyalarının bulunduğu klasörlerde gerçeklerşiyor. FLV dosyalarının bulunduğu bi klasöre girdiğim zaman ; Klasörün üst taraftaki yerinin yazdığı çubukta yeşil çizgi dolmaya başlıyor(Video lara önizleme oluşturuyor) . Yeşil bölge sonuna kadar doluyor ama hiç gitmiyor. Bu sırada işlemci kullanımı Explorer.exe yüzünden %100 e ulaşıyor. Sadece Görev yöneticisinden explorer.exe yi kapattıp yeniden başlattıktan sonra sorun düzeliyor. Fakat yine bir video klasörüne girdiğimde (flv veya ön gösterimi olmayan bi format varsa) yeniden explorer.exe %100 cpu kullanımına ulaşıyor. Sorunu yabancı sitelerden araştırdım ama genelde ya vista yada xp ile ilgili olan sorunlara rastladım, onlardaki sorunun yüksek nedeni virüslerdi ve aniden oluyordu. Windows 7 deki problemin farklı bi neden den kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu sorun ben dışında bir arkadaşımda da gördüm . Kullandığımız makine HP laptop lar. Arkadaşım pavilion dv6-1144et ; ben pavilion dv6-1241et . Ayrıca sistem de oynatıcı olarak KMplayer kullanıyoruz . Codeclerde full yüklü K lite mega codec pack[/font].

[URL=www.resimupload.com/ds640787748_cpu_kullanımı.html][IMG]
[/IMG][/URL]
[url=www.resimupload.com/ds640787748_cpu_kullanımı.html][img=
[/url]
http://www.resimupload.com/ds640787748_cpu_kullanımı.html
http://www.resimupload....7748_cpu_kullanımı.html

siteye resim yükleme çalıştımda yapamadım hata verdi.

3301 Mesaj
23 Şubat 2010; 19:37:28 

[font="Microsoft Sans Serif"]Hay Maşallah[[/font]/b]

αηєѕтнєѕια| คՈ૯ς੮Һ૯ςɿค | αɴeѕтнeѕια | ⓐⓝⓔⓢⓣⓗⓔⓢⓘⓐ | ΛИƐSƬĤƐSĪΛ | ąŋεşŧɧεşïą | αɳҽʂƚԋҽʂια

>> - Anesthesia` - <<

5398 Mesaj
23 Şubat 2010; 19:50:47 

0

Gerek İmzamdaki Bilgisayarımda kullanmış olduğum Windows7 gerekse iş yerindeki Masa ustu sistemdeki Windows7 deki explorer de bu takılma kilitlenme problemi mevcut. Exploerer ile bir hata var bu gerçek

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

226 Mesaj
23 Şubat 2010; 20:31:58 

Peki bu soruna bi neden bulabildiniz mi ? sadece HP lere özel bi sorun mu bu durum ? başka bilgisayarlarda oluyor mu ki?
yaptığım araştırmalarda benim sorunuma çare olacak bi yazı okudum. Microsoft bu durum için bi hotfix yayınlamış. İndirip yüükledim , ama işe yaramadı.

site haberi
http://www.thewindowspl...-wav-files-in-windows-7

microsoft un makalesi ve hotfix
http://support.microsoft.com/kb/976417/en-us

aynıı sorun bu linkteki arkadaşlarında başına gelmiş onlarda da flv dosyaları veya wav dosyalarından kaynaklanan sorunlar var.
Sorun bi çok kişinin başına gelmişte ortada çözüm yokk
http://forum.donanimhaber.com/m_36932854/tm.htm

bi önerisi olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colins547 -- 23 Şubat 2010; 20:39:06 >

5398 Mesaj
23 Şubat 2010; 21:35:48 

Benim HP de yapıyor, Ev arkadaşımın Datronunda da yapıyor, diğer Arkadaşımın HP diz üstü bilgisayarında da yapıyor, İş yerindeki Masa ustu hP bilgisayarda da yapıyor. Bu arada tüm bu işletim sistemleri Windows 7 .

Msn açık mail geliyor üzerine tıklıyorum varsayılan tarayıcı ie8 bir kaç kez bunu yaptığımda kilitlenmeye başlıyor bir maile bakmak bile ızdırap haline geliyor. Zaten normal şartlarda Opera kullanıyorum.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

226 Mesaj
24 Şubat 2010; 18:42:16 

Bütün codecleri kaldırdım . Km player ı ve windows media player 12 yi kaldırdım. Sorun düzeldi şimdi %100 explorer.exe çalışması yok . yalnız media player 12 gidince media center da çalışmaz oluyor. Umarım en kısa zaman da bu sorun düzeltilir. Ya bu sorun belirli kişilerde oluyor ya da microsoft bu konuda çok yavaş çalışıyor . Hiç geri bildirim almadı mı acaba

5398 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:43:48 

Bir güncelleme ile düzelteceklerinden eminim. İE Kullanmadığım için sorundan en az müzdarip olanlardanım. Yinede Windows7 yi sevdim

1280 Mesaj
24 Şubat 2010; 21:19:35 

bende de vistada aynı sorun oluyordu.seste cızırtı takılma falan oluyordu.cpu yu explorer yüzde 99 kullanıyordu.sonra anladım ki antivirüsten kaynaklanıyormuş.

462 Mesaj
25 Şubat 2010; 5:27:15 

quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Benim HP de yapıyor, Ev arkadaşımın Datronunda da yapıyor, diğer Arkadaşımın HP diz üstü bilgisayarında da yapıyor, İş yerindeki Masa ustu hP bilgisayarda da yapıyor. Bu arada tüm bu işletim sistemleri Windows 7 .

Msn açık mail geliyor üzerine tıklıyorum varsayılan tarayıcı ie8 bir kaç kez bunu yaptığımda kilitlenmeye başlıyor bir maile bakmak bile ızdırap haline geliyor. Zaten normal şartlarda Opera kullanıyorum.

orijinal win7 home premium aldım 1-2 ay evvel
ilk kurulumda aynen sizin dediğiniz gibi herhangi bir linke tıklayıp explorer çalıştığı zaman kilitleniyordu ama ben çalıştırınca sorun olmuyordu sonra bazı hatalardan dolayı yeniden win7 yüklemek durumunda kaldım
2. kez kurduğumda ise böyle bir hata ile birkez bile karşılaşmatım kaç aydır halbuki kullandığım driver ve programlar bile aynı yada ben farkında olmadan birşeyi güncelledim ve düzeldi bilemiyorum ama 2. kurulumdan sonra düzeldi

5398 Mesaj
25 Şubat 2010; 9:11:25 

Şunu eklemeyi unuttum bendeki Tüm windows7 ler aslında Windows 7 build 7600 sürümü. Temiz bir Orjinal kopya yükleyeceğim ama şu sıralar biraz fazla üşengecim. En iyisi akşam eve gittiğimde temiz bir kopya bulayımda yükleyim. Xp den 1-2 ayda bir format atma alışkanlığımdan ne zaman kurtulurum bilinmez

226 Mesaj
26 Şubat 2010; 18:56:54 

ZATEN YAMA YANINLANMIŞ AMA TAM OLARAK İŞLEVLİ DEĞİL SORUNA YÖNELİK AMA DAHA DENEME AŞAMASINDA
HER NE KADAR SORUNU Bİ ŞEKİLDE ÇÖZMÜŞ OLSAMDA WİNDOWS MEDIA PLAYER 12 VE MEDIA CENTER DAN OLDUM . ARTIK KUMANDAMI KULLANAMIYORUM . TEKRAR Windows media player yüklesem yine aynı sorun olurmu diye korkuyorum. Kalıcı bi çözüm bilem varsa halen yardımlarını bekliyorum .

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Nisan 2010; 1:52:11 

Arkadaşlar bilmiorum aradan 1 ay gibi bi süre geçmiş büyük ihtimal arkadaş formatlamıştır dayanamayıp

aynı şey bugun içerisinde benim başıma geldi
gün boyunca uğraştım ve çıldırmak üzere geldim
nerde flv uzantılı bi dosya varsa oldugu klasöre girdiğim an işlemci %100 ü vuruyor explorer.exe %100 çalışıyor pc tıkanıp kalıyordu...

nod32 le kaspersky la tarattım ama virüsü andıran hiç bişe bulamadım

benimde sistemim windows7 ve desktop

sorunu şu dakika itibariyle kökten çözdüm

pc me bunları yaşatan

TOTAL VİDEO CONVERTER adında lanet bi programmış meğer bir önceki gün yüklemiştim aklıma geldi sildim ve pc bi anda canavarlaştı eskisi gibi

şimdi sorucaksınız ne alaka

inanın bilmiorum :D:D

ne güzel format atmaktan kurtuldum ve eger sorun yaşayan olursa öncelikle dandik video player ı olan programları kaldırın derim ....

5398 Mesaj
2 Nisan 2010; 1:59:16 

Dostum o programı ben hiç yüklemedim ama bende de kilitlenmeler olmuştu İE8 de olmuştu anlamadım nasıl bir iştir bu.

4252 Mesaj
2 Nisan 2010; 6:20:49 

Bu %100 kullanma sorunu win 7 de başıma geldi vistadada aynı sorunla karşılaştım hatta vistada eğer hdd nin bir yerinde sorunlu flv dosyası varsa olduğu yeri açmadan bile sistem açılır açılmaz %50 cpu kullanımında sabit kalıyordu explorer o flv dosyalarını silemiyorsunda kullanılıyor diyordu cd den çalışan bir işletim sistemiyle bütün sorunlu videoları sildim herşey normale döndü artık flv dosyası görünce korkuyorum

26 Mesaj
25 Nisan 2010; 21:51:43 

Yukardaki arkadaşın da dediği gibi problem SORUNLU flv dosyalarında, tüm flv dosyalarında değil. Ha bu windows 7' nin "sorunlu" anlayışı nedir işte orayı çözen çıkmadı henüz. Siz de tek tek videoları başka bi klasöre taşıyarak ya da kendinize göre daha pratik bir yol bularak sorunlu flv dosyasını tespit edin. Sorunlu dosyayı tespit etmenin bir diğer yolu da şu: sorunlu dosyanın silinmesine izin verilmiyor. O halde videoları silmeyi deneyerek sorunlu dosyayı tespit edersiniz. Siliniyorsa (-ki "geri al sil" yaprak tekrar geri getirebilirsiniz) dosya sağlamdır. Silinmiyorsa, arızalı dosyayı buldunuz demektir.

Ardından dos komut satırını açın, görev yöneticisinden explorer.exe yi kapatın, dos ekranına dönün, sorunlu dosyanın olduğu klasöre gidin ve "del" komutuyla sorunlu dosyayı silin. Görev yöneticisini tekrar çalıştırın ve "yeni görev" seçeneğinden explorer.exe yi yeniden çalıştırın. Böylece o sorunlu dosyadan kurtulmuş olacaksınız.

Not: Sisteminizde K-Lite Codec Pack kuruluysa bir de onu kaldırın bakalım, sorun devam edecek mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbayus -- 25 Nisan 2010; 22:43:24 >

1 Mesaj
1 Mayıs 2010; 17:45:34 

arkadaslar K-Lite Codec Pack i kaldırın problem düzeliyor.bendede aynı sorun vardı.kaldırdım ve şimdi bomba gibi pc.

259 Mesaj
2 Mayıs 2010; 9:46:03 

6776 Mesaj
2 Mayıs 2010; 10:41:36 

Arkadaşın anlattığı sorunun bir benzeri benim vista kurulu masaüstü pc de vardı.

Bende tek fark vardı . Video dosyası açınca değil içersinde çok fazla fotoğraf veya Video dosyası olan veya çok sayıda klasör olan bir dosya açınca %100 kullanım oluşuyor ve arkadaşın dediği işlemi yapınca düzeliyordu.

Şahsen bu sorunun virüsler den dolayı olduğunu sanmıyorum çünkü ben bu sorun varken bilgisayarımı taratmıştım ve virüs yoktu.

Büyük olasılıkla bilgisayarın arka planın da çok fazla bellek kullanan program açıksa ve gine çok fazla bellek kullanımına yol açacak bir dosya açmaya çalışınca sistem de bir şişme oluyor

O sebeple arka plan da çok fazla program çalışıyorsa kullanmadığınız programları ve sistemin ihtiyacı olmayan programları Msconfig bölümünden kapatmak lazım

Örneğin Photoshop kuruluysa sistem de o program arka plan da çaktırmadan çalışıyor olabiliyor o sebeple Msconfig girip Başlatma kısmında onu bulup yanındaki kutuyu boş hale getirmek gerekiyor

440 Mesaj
3 Mayıs 2010; 0:52:08 

Videoların olduğu klasörlere girildiğinde takılma kasılma işlemci kullanımı vs olaylarının sorumlusu codec ve paketleridir. Veri yürütme engellemesi özelliği (dep) ve codeclerin çakışması gibi bir durum diyebiliriz buna. Buna en iyi çözüm temiz sisteme herhangi bir codec paketi vs yüklemeden gom player yüklemek ve videoları onda açmak. codecleri kendi içerisinde getirdiği için gayet stabil oluyor.

eğer sisteminizde bu şekilde sıkıntı varsa codec paketlerinizi, ekstradan yüklenen codeclerini vs tümünü gözden geçirin.

33 Mesaj
23 Mayıs 2010; 18:25:57 

kar123 nicli arkadaş allah senden razı olsun aynen senin dediğin gibi sorunun nedeni total video converter bu lanet programı daha önceden yükleyip kaldırmıştım fakat program files'ta kalıntıları kalmış onlarıda silince sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustim71 -- 23 Mayıs 2010; 18:27:35 >

353 Mesaj
30 Mayıs 2010; 14:25:52 

aynı sorun bende de var. flv dosyasının olduğu klasöre girince sapıtıyor. k-lite kodek ve total video converteri kaldırdım şimdi tekrar denedim sorunsuz çalıştı. 2sinden birinde sorun var ya k-lite yada total video converter. kaldırınca sorunda ortadan kalktı.

lenovo b570e (b960 cpu, 4gb ram)CANON 570IS fot. mak.HTC Explorer

52 Mesaj
21 Temmuz 2010; 1:24:08 

evet bu expoler exe hatasını total video conventer programı sebeb veriyor önce bu programı silin ve program filesdende artık dosyalarını silin eger silemezseniz bu linkteki program ile silmeye çalışın http://www.filehippo.com/download_unlocker/ bu program silinmeyen dosyaları siler .sonra pc yi kapatıp açın sorun bitsin.artı bozuk videolarıda yine bu program ile silmeyi unutmayın

226 Mesaj
22 Temmuz 2010; 15:26:19 

Soruna bir çözüm bulduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar. Kodekleri kaldırmayı denemiştim ama total video converter hiç aklıma gelmemişti. Ne media player 12 kullanabiliyordum ne de windows media center . Sorunu çözemediğim için media player 12 yi kaldırmıştım sorun düzelmişti.

1068 Mesaj
25 Temmuz 2010; 12:31:02 

Bu daha çok avi ve bunun gibi film dosyalarında oluşuyorsa registry editor'e gir (start-run-regedit) alttaki sırayla en sonda parantez içindeki key'i bul ve sil problemin çözülecektir.. Bir sorun olmayacaktır ama öncesinde yine de bir system restore point oluşturmanı öneririm.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850D C73E}

http://hpsikayet.blogcu.com/

1 Mesaj
26 Temmuz 2010; 3:01:14 

Arkadaşlar inanın ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu sorunla daha önce karşılaşmıştım XP kullanırken. Fakat DEP'i açıp Windows Explorer'ı seçerek sorunu düzeltiyordum. 7'yi yükledikten sonra da aynısını yaptım. Fakat ilginçtir, hiç sorun vermemesine rağmen bu akşam sorun verdi. Tam 40 bölümlük Kurtlar Vadisi arşivim var hâlâ devam ettiğim .flv dosyası olarak. Orayı açtığımda Windows Gezgini çalıştırmayı durduruyordu. Başka .flv dosyalarının olduğu konumaları açınca da sorun verdi. Hatta masaüstünde yine FLV uzantılı bi video vardı. Bilgisayar açılır açılmaz Windows Gezgini hatası vermeye başladı (C:\Windows\Desktop konumundan dolayı olması lazım). Güvenli Mod'dan dosyayı sildim, sorun çözüldü fakat diğer konumlarda sorun devam etti. Kafayı yedim düzeltmek için. Şansa bu sayfayı buldum. Hepinizin yazılarınızı sonuna kadar okudum. Heryerdeki gibi ucuzca olmayan, profesyonel anlatımlarınızı okudum. Yazdıklarınızı uyguladım ve sorun anında çözüldü :D

Bende de K-Lite Media Codec yüklüydü. O programı kaldırdım ve hiçbir sorun çıkmıyor şimdi. Sadece .flv dosyalarının önizlemesi olmuyor. O da eksik kalsın. Hiç önemli değil. O dosya tipini açmak için de VLC Media Player'ı kullanıyorum.

Sırf teşekkür mesajı atabilmek için size, siteye üye oldum :) Allah sizden razı olsun. Önemli bi sorun çözüldü. :DArkadaşlar inanın ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu sorunla daha önce karşılaşmıştım XP kullanırken. Fakat DEP'i açıp Windows Explorer'ı seçerek sorunu düzeltiyordum. 7'yi yükledikten sonra da aynısını yaptım. Fakat ilginçtir, hiç sorun vermemesine rağmen bu akşam sorun verdi. Tam 40 bölümlük Kurtlar Vadisi arşivim var hâlâ devam ettiğim .flv dosyası olarak. Orayı açtığımda Windows Gezgini çalıştırmayı durduruyordu. Başka .flv dosyalarının olduğu konumaları açınca da sorun verdi. Hatta masaüstünde yine FLV uzantılı bi video vardı. Bilgisayar açılır açılmaz Windows Gezgini hatası vermeye başladı (C:\Windows\Desktop konumundan dolayı olması lazım). Güvenli Mod'dan dosyayı sildim, sorun çözüldü fakat diğer konumlarda sorun devam etti. Kafayı yedim düzeltmek için. Şansa bu sayfayı buldum. Hepinizin yazılarınızı sonuna kadar okudum. Heryerdeki gibi ucuzca olmayan, profesyonel anlatımlarınızı okudum. Yazdıklarınızı uyguladım ve sorun anında çözüldü :D

Bende de K-Lite Media Codec yüklüydü. O programı kaldırdım ve hiçbir sorun çıkmıyor şimdi. Sadece .flv dosyalarının önizlemesi olmuyor. O da eksik kalsın. Hiç önemli değil. O dosya tipini açmak için de VLC Media Player'ı kullanıyorum.

Sırf teşekkür mesajı atabilmek için size, siteye üye oldum :) Allah sizden razı olsun. Önemli bi sorun çözüldü. :D

440 Mesaj
24 Ekim 2010; 13:39:01 

quote:

Orijinalden alıntı: colins547

[font="Verdana"]Arkadaşlar Sorun tam olarak bilgisayarımdaki Flv dosyalarının bulunduğu klasörlerde gerçeklerşiyor. FLV dosyalarının bulunduğu bi klasöre girdiğim zaman ; Klasörün üst taraftaki yerinin yazdığı çubukta yeşil çizgi dolmaya başlıyor(Video lara önizleme oluşturuyor) . Yeşil bölge sonuna kadar doluyor ama hiç gitmiyor. Bu sırada işlemci kullanımı Explorer.exe yüzünden %100 e ulaşıyor. Sadece Görev yöneticisinden explorer.exe yi kapattıp yeniden başlattıktan sonra sorun düzeliyor. Fakat yine bir video klasörüne girdiğimde (flv veya ön gösterimi olmayan bi format varsa) yeniden explorer.exe %100 cpu kullanımına ulaşıyor. Sorunu yabancı sitelerden araştırdım ama genelde ya vista yada xp ile ilgili olan sorunlara rastladım, onlardaki sorunun yüksek nedeni virüslerdi ve aniden oluyordu. Windows 7 deki problemin farklı bi neden den kaynaklandığını düşünüyoruz. Bu sorun ben dışında bir arkadaşımda da gördüm . Kullandığımız makine HP laptop lar. Arkadaşım pavilion dv6-1144et ; ben pavilion dv6-1241et . Ayrıca sistem de oynatıcı olarak KMplayer kullanıyoruz . Codeclerde full yüklü K lite mega codec pack[/font].

Aynı bendeki sorun, ne zaman Fly uzantılı dosyaları açsam CPU %100 oluyor ve Explorer %99 çalışıyordu. Bir çok çözüm yolu aradım fakat sonuç vermedi. Birde bu yazılanları uyğulayacağım, sorun çözülecekmi bakalım!

HP GF675EA DV6390

440 Mesaj
24 Ekim 2010; 14:14:59 

quote:

Orijinalden alıntı: gooogle96

Bu daha çok avi ve bunun gibi film dosyalarında oluşuyorsa registry editor'e gir (start-run-regedit) alttaki sırayla en sonda parantez içindeki key'i bul ve sil problemin çözülecektir.. Bir sorun olmayacaktır ama öncesinde yine de bir system restore point oluşturmanı öneririm.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850D C73E}

Hocam sizin dediğinizi uyguladım olmadı, yine CPU %100 lere çıktı.

HP GF675EA DV6390

440 Mesaj
24 Ekim 2010; 14:36:09 

Ben sadece video converter programı kaldırdım sorun çözüldü. Önce Fly uzantılı videolar klasöre girince CPU %100 ve Explorer %99 oluyordu, PC donuyordu. Başka hiç bir Kodec vs. kaldırmadım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara faydası olur.
Kolay gelsin ve başarılar.

HP GF675EA DV6390

1048 Mesaj
31 Ekim 2010; 2:15:59 

Artık çıldırmak üzereyken bu konuyu buldum total video converter ve k-lite codec pack'i kaldırınca sistem cillop gibi oldu. Format atmaktan ve bir sürü zahmetten kurtulduğum gibi akıl sağlığımı da korumuş oldum. Format atmış olsaydım boş yere onca uğraştan sonra sorunu tekrar yaşayacaktım. Çok çok teşekkürler arkadaşlar.

Ericsson GH688 --> Siemens C25 --> Ericsson T65 --> SonyEricsson T610 --> SonyEricsson W800 --> SonyEricsson Vivaz --> Samsung Galaxy S2 --> Iphone 4s --> Nokia Lumia 920

1 Mesaj
10 Kasım 2010; 2:44:53 

Üsteki yazılarda belirtildiği gibi bir kaç FLV formatlı video yüklemiştim. tek tek silmeye çalıştım ve silinmeyen flv formatlı dosyayı unlocker isimli programla sildim. cpu kullanımı 90% lardan 3% lere düştü anında. total video converter veya herhangi bir programı silmeden önce bunu deneyin. flv formatlı dosyayı unlocker ile silip geri dönüşüme attıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

101 Mesaj
5 Aralık 2010; 17:34:54 

bunda windowsun bir sucu olduğunu düşünmüyorum nette dolanan illegal tüm video codeclerinde bu sorun yaşanıyor sadece flv dosyalarındada değil....Sorunun kökten çözümü için kodeclerin hepsini silin pc yeniden baştın...ama ben video önizlemesi olmadan yapamıyorum diyorsanız (benim gibi) bu tip sorunlara katlanmaktan başka çaremiz yok explorer.exe yi sonlandırdıgınızda problem yok olur ama tekrar videonun oldugu klasöre girdiğinizde bu sorun ortaya cıkacaktır tavsiyem bu videoyu başka bir formata dönüştürüp videoyu silmeniz silmenizdede sorun çıkacaktır bunun içinde dosya silinirken görev yöneticisinden dllhosts işlemini sonlandırmanız dosyanın silinmesini sağlan eğerki silinmedi unlocer ve tuneup gibi programlar size yardımcı olacaktır...

399 Mesaj
13 Aralık 2010; 23:08:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mustim71

kar123 nicli arkadaş allah senden razı olsun aynen senin dediğin gibi sorunun nedeni total video converter bu lanet programı daha önceden yükleyip kaldırmıştım fakat program files'ta kalıntıları kalmış onlarıda silince sorun çözüldü.

aynen öyle bende de aynı hata veriyordu. bu yazını okuyunca baktım bu program var bende daha önce videoyu silemiyordum bile. bu lanet programı sildim. düzeldi.ç çok teşekkür ederim

2 Mesaj
20 Aralık 2010; 11:07:18 

arkadaşlar ben bulanet olası explorer.exe hatasını media player classici kaldırarak kökünden hallettim...allah sizleride kurtarsın..

2 Mesaj
20 Aralık 2010; 11:09:24 

söylenen her şeyi yaptım..total converter,virüz programları,dönüştürücüler ıvır zıvır ne varsa kaldırdım..ama en sonunda media player classici kaldırdığım anda bilgisayar koşmaya başladı...

8 Mesaj
23 Aralık 2010; 23:21:13 

ÇÖZÜM

Arkadaşlar ne zamandır bu sorunun çözümünü arıyorum flv. uzantılı dosyayla uğraşmıyorken de oluyor diyordum fakat sebebi budur .K-lite Codec Pack bir şekilde flv.dosyalarını kilitliyor sizde o klasörle işlem yapmaya Kçalıştığınızda cpu kullanımınız tavan yapıyor programı kaldırın sorun çözülüyor

1466 Mesaj
7 Şubat 2011; 22:46:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mustim71

Allah hepinizden razı olsun. Bugün de benim başıma geldi explorer %50 donanimhaber e girince gördüm.

Total video yu da bugün yüklemiştim. Demek tüm sorun bundan..

Peki xp de de aynı şeyi yapıyor mu bu nalet şey..?

Satarken, alırken, alacagını isterken kolaylık gösteren kimseye Allahu teala rahmet etsin.

33 Mesaj
11 Şubat 2011; 3:45:04 

benim sistem zaten xp
arkadaşlar sorunu başka yerde aramayın sorunun tek nedeni total video denen rezil program.mediaplayer veya klite codec değil,boşa silmeyin.

1920 Mesaj
17 Şubat 2011; 20:04:37 

bencede sorun total video converter programından kaynaklanıyordur. bende ilk kurudğumda flv dosyaları sapıtmıştı kaldırdıktan sonra düzeldi. xilisoft video converter çok daha iyi. k-lite codec pack inde full sürümü mega sürümünden daha sorunsuz. bende mega sürümünde hiçbir şekilde video önizleme olmuyordu, ondanda kaynaklanıyor olabilir.
k-lite codec pack full + xilisoft video converter ultimate
k-lite mega codec pack + total video converter

998 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:12:53 

Bende bu sorundan dertliydim. Bilgisayarı parçalamak üzereydimki TOTAL VIDEO CONVERTER programını kaldırdım düzeldi.. Bu sorunu çözen arkadaşımdan ALLAH RAZI OLSUN..tabi DH dende..

Benim İçin Tek Sosyal Medya DONANIMHABER Ortamı, gerisi yalan,dolan.

141 Mesaj
12 Mart 2011; 16:40:01 

sisteminde total video converter var ise ; vede bir dosyayı convert etmişsen flv dosyalarda cpu %100 çalışır. ve Explorer.exe görev sonlardırmadan da geçmez. bu sorun bendede olmuştu. 4 tb disklerimi formatlamıştım. bu sorun tüm arşivimi yedi. ama tesadüfen tvc den kaynaklandıgını gördüm.

Gigabyte GA-MA78G-DS3H -- AMD X2 X250 3.0 GHZ -- Sapphire 1 GB 6850--2*1Gb Kingston ddr2 800(Revoltec Sogutuculu)-Samsung 1.5 TB + 1 TB + 750 GB HDD-- LG18x DVD-RW -- Skystar2-- Thermaltake 500 Watt TR2 RX Modüler Kablo--Asus TA-951 MOD -- Thermaltake V1 İşlemci Sogutucu -- Samsung 19" 940BW gümüş

8233 Mesaj
15 Mart 2011; 15:10:38 

Windows 7'nin görev çubuğu yeni olduğundan mıdır bilinmez biraz sorunlu. Ben alıştım artık :D

GTA Beta Rehberi* | GTA IV Sırlar* | GTA V Sırlar* | GTA PC-Konsol Farkları | GTA V PC Sürümü | GTA IV Sistem Gereksinimleri Programı | GTA Ödüller ve Puanlar | GTA Trailer Müzikleri | * = Kota uyarısı

146 Mesaj
18 Mart 2011; 15:17:13 

Mrblr.Bu sorunla 3 yıldır ugrasmaktaydım.Son 1 yıla kadar xp kullanıyodum ve orda basladı bu sorun.Klite codec ve totlta video converter her zaman pcmde kuruludur.
1 ay önce bu soruna şöle bi çare buldum;flv videoları indirdigimde her nerde olursa olsun dosyaya girince pc full çalışıyo donyodu.Hatta flv source filter yazılı bi ufak uyarı tablusu cıkıyodu ve bi türlü kapatamıyodum mereti.
Baktım sorun codeclerde.klite codeci kaldırıp yeniden kurdum.Ancak kurarken flv ile illgili her secenegi kaldırdım.ve sorunum düzeldi.Ancak bugün aynı sorun patlak verdi.Ve nette gördümki total video converteri calıştırıp flv dosyasını convert etmek istersem veya mp3 kesmek istersem aynı sorun ortaya cıkıyo.
Onada bi çare bulucam şimdi.

Size tavsiyem; bu sorun oldugunda codec explorer.exe ile bütünleşip sisteme yüleniyo bu yüzden silinmiyo.
Bu sorun oldugunda şunu yapın; önce unlocker prosunu acın,sonra görev yöneticisinden explorer.exe yi kapatın masaüstünüz kapanıcaktır.sonra ctrl+alt gr+delete tuşlarına aynı anda basın görev yöneticisi acılsın.ordan unlocker programı acık oldugu için işlemler kısmından öne giter secenegini tıklayın program masaüstüne gelir.ve programla sorunlu flv videosunu rahatlıkla silin.
Sonra görev yöneticisinin üst kısmındaki dosya-yeni görev çalıştır kısmına explorer.exe yazın tenterlayın.masaüstünüz acılır flv videosuda siliniş olur.pcniz artık rahat.
Tabi direk unlocker la da silmeyi deneyin explorer.exe yi kapatmadan.
Ancak xpde özellikle silmeme durumu olabiliyo.
Bu durum olursa dedigim gibi explorer.exeyi kapatıp sonra flv yi silmeyi deneyin.Kesinlile silinicektir.

AMD Phenom II X4 925 2.80 GHZ,
6 Gb Kingston DDR3, Nvidia GTS450,
500 Gb W.D HDD, VANTEC 700 Watt,
NZXT Apollo Case,
23 Inc Samsung LED BX2350,
Logitech MK320, Logitech X230 2+1.

1536 Mesaj
27 Mart 2011; 22:18:34 

olay iki yönlü bi tarafta uyumsuz codecler sorunu öte yanda windowsun thumbnail generate etmesinden kaynaklıyor normal ayarda windows7 bütün video dosyaları için thumbnail yapmaya çalışıyor haliyle büyük dosyalarda ciddi bir zorlanma oluyor mesela hiç thumbnail oluşturmasanız bi sorun olmayacak ama bu seferde resim dosyaları klasik simge oluyor konforsuz oluyor çözümü basit aslında sadece video dosyaları için thumbnail oluşturmayı kapatmak lazım zaten bence video dosyalarına oluşturmasa da olur iki saat bekle ekranda ki gelsin ayrıca arada explorerda kapanıyor bü yüzden çözüme gelince

nirsoftun shellexviewi indirin yönetici olarak açın ordan videothumbnail extractoru devre dışı bırakın bunu yapınca daha video dosyaları thumbanil oluşturmaz ona göre
video thumbnail extractorun bi guidi vardır onu registryde(HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID in altında) de bulup silebilirsiniz o da çözümdür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökşen PASLI -- 27 Mart 2011; 22:26:57 >

18 Mesaj
26 Nisan 2011; 2:03:38 

tüm mesele gerçekten total video converter daymış.kaldırım farkı göreceksiniz

1 Mesaj
13 Mayıs 2011; 2:56:50 

Arkadaşlar ben de aynı dertten müzdariptim,3 gündür bununla uğraşıyordum,çıldırmak üzereydim

tüm yazılanları okudum
dediğiniz gibi yaptım,önce Total Video Converterı kaldırdım sorun kalmadı
sonra tekrar kurayım dedim yine sorun başladı
bu sefer K Lite Codeci kaldırdım ve Total Video Coverterı tekrar kurdum, şimdilik sorun yok

bu da demek oluyor ki K Lite Codec Pck ile Totatl Video Coverter arasında sorun var
Ya onu kullanacaksın ya onu, seçim size kalmış

tüm yazanların eline sağlık, kafayı yemeden bu işten kurtuldum:)

3 Mesaj
14 Mayıs 2011; 20:33:59 

Arkadaşlar birden fazla codec programı yada converter kurmayın sonra regedit ayarları bozuluyor.

2 Mesaj
24 Haziran 2011; 21:09:05 

Ben de Cpu mu % 99 kullanıyordu. Laptopum Samsung R522.. ÇIldırmak üzereydim. Flv dosyaları muhabbeti de oldu. K liteyide Totalide kaldırdım. Şuan Cpu'm %50 ye düştü mutluyum :D

Samsung Nx1000 with 20-50mm, 50-200mm and 30mm Pancake lens. Satılık "Xperia S"

155 Mesaj
10 Ağustos 2011; 2:59:44 

arkadaşlar benimde bu sorunum vardı explorer hep %100 pcde hareket edemiyodum sonra codec paketini kaldımdım sorunum düzeldi allah razı olsun ama bende total video conventer da var şuan o etkilemiyor benimkini bende sorun codecteymiş

8233 Mesaj
10 Ağustos 2011; 12:49:56 

Görev Yöneticisinden sonlandırıp yeniden çalıştırınca düzelebiliyor bazen. Ben öyle yapmıştım düzelmişti.

GTA Beta Rehberi* | GTA IV Sırlar* | GTA V Sırlar* | GTA PC-Konsol Farkları | GTA V PC Sürümü | GTA IV Sistem Gereksinimleri Programı | GTA Ödüller ve Puanlar | GTA Trailer Müzikleri | * = Kota uyarısı

2 Mesaj
11 Ağustos 2011; 2:51:49 

Son indirdiğiniz flv dosyalarını silince düzeliyor bendede olmuştu

6 Mesaj
14 Ağustos 2011; 21:31:29 

@kar123 ve diğer arkadaşlar ve forumdonanımhaber hepinizden allah razı olsun bilgisayarım deliye dönmüştü bende kıracaktım artık bilgisayarı çok çok teşekkür ederim

1 Mesaj
20 Ağustos 2011; 12:45:00 

arkadaşlar ben flv dosyasını indiriyodum ve total video converter programı ile sorunsuz avi , mp4 e eçeviriyordum sonra media player classic i yükleyince bu hatayla karşılaştım sorunun nedeni ise mpclassici kurarken sonuna doğru uzantıların listesi geliyor orada .flv dosyalarda işaretli yani mpclassic i yükleyince indirdiğiniz .flv dosyaları otomatik olarak mpclassic e yönlendiriliyor.

1 Mesaj
20 Ağustos 2011; 17:02:59 

Aynı sorun benim bilgisayarımda da yaşandı. Totatl Video Coverter adlı programı kaldırınca düzeldi arkadaşlar. daranxxx sağol. Az kalsın bilgisayara formatlayacaktım. İyi günler dilerim.

14 Mesaj
11 Ekim 2011; 22:47:27 

Evet arkadaşLar su saat itibariyLe Total Video Converter HD kuLLanıyordum Revo UninstaLLer iLe güvenli bi şekiLde kaLdırdım sorun düzeLdi. Artık hiçbir kasma yok. Tek Sorun TVC kaLdırın sorununuzun düzeLmesi lazım :D

Bütün arkadaşLarıma teşekkür ediyorum yardımLarı için :D

801 Mesaj
17 Ekim 2011; 21:47:33 

Videoların olduğu klasördeki bir tane arızalı video yüzünden oluyor bu kasmalar.
O sorunlu dosya da silmek istediğinizde veya taşımak istendiğinizde hata verir yada bekletir işlem yapamazsınız.

Sisteminizde sadece "K-Lite Codec Pack Full" yüklü iken bir sorun olmuyor.
Sonrasında olur da "Total Video Converter" yüklerseniz .FLV veya .MKV uzantılı videoların olduğu klasörlerde böyle sorunlar olabiliyor.
hatta zamanında burda bahsetmiştim http://forum.donanimhab...tm.htm#msglink_37368132

Hangi Türk Filmlerini OSCAR'a layık buluyorsunuz?(Anket)Üstteki profil avatarına yorum :)USB bellekten XP kurulumu
İnternet ile kaç yılında tanıştınız?(Anket)"KullanıcıAdı.donanimhaber.com" DH subdomain blog sayfanız olsun istermisiniz?

2 Mesaj
30 Ekim 2011; 13:47:09 

Arkadaşlar ben burdaki arkadaşların yazdıklarının hepsini okumadım fakat araştırmıştım baya bi anlatılan şeyler var bilen var bilmeyen var fakat benim bildiğim kadarı ile sorun şu K-Lite Codec Pack yani codec den kaynaklanıyor siz dosyayı tıkladığınız anda önizlemeye geçiyor sistem fakat önizleme yapamıyor ve cpu kasmaya başlıyor ilk başıma geldiği zaman internette bi çözüm bulamadım ve baktım olmuyor bende hard disci biçimlendirdim ve düzeldi ama tekrar başka bi mkv veya flv dosyası açmaya çalıştığım zaman gene aynı sorunu yapyordu bende K-Lite Codec Pack sildim başka kurdum düzeldi şimdi gene başıma geldi K-Lite Codec Pack kaldırdım ve dosyaı sorunsuz sildim ve şimdi yapacağım şeyse tekrar codec programı yüklemek :D sizlere yardımcı olduysam ne mutlu arkadaşlar bi kusurum oldu ise özür dilerim.

2 Mesaj
30 Ekim 2011; 13:51:47 

Haa pardon bide arkadaşıma katılıyorum Total Video Convert yapıyodur bende de ilk başlarda bi problem yoktu sonra bu zıkkım programı kurdum tam bilmiyorum ama doğrudur çünki şimdi gene kurulu idi bir daha Total Video Converti kullanmayacam

219 Mesaj
8 Kasım 2011; 23:07:14 

Arkadaşlar konu için aslında geç bir cevap olacak ama belki bundan sonraki arkadaşlar da bir işe yarayabilir diye