Şimdi Ara

Pc Tv'ye Nasıl Bağlanır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
63.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bütün tvlere bağlanabilir mi? acaba neler gereklı nasıl bağlayabilirim..Görüntü nasıl olur...

Bilgilendirirseniz Sevinirim.

• öncelikle grafik kartınızın tv çıkış jackı olması lazım var ise şayet uygun kablosu vardır onunla tv bağlantısı yaparak ekran kartı arayüzünden windowsmasaüstümü buraya genişleti seçerek pc ekranını oaradan izleyebilirsiniz.
  • tv çıkış jackı var... uygun kablosu yok sanırım nasıl bir kablo almam gerekli.
  • ekran kartınızın marka modeli nedir
  •  Pc Tv'ye Nasıl Bağlanır ?

Arkadaşım ekran kartında tv out çıkışı var ise buna benzer bir kablon olmalı yoksa isede temin edebilirsin
    bu kabloyu bilgisayara baglicaksın.

Sonrada bu kabloyu burada bulunan sarı renkli girişe takacaksın.
     Pc Tv'ye Nasıl Bağlanır ?

OLay bu..
    Sonra Nvidia yada ati ise ekran kartın ona göre secenlerden klonlama yada masa üsütü genişleterek tv ye aktarabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciglik398 -- 23 Şubat 2010; 14:16:53 >

• Ekran kartım x2600 Pro
    ekranım samsung 20'' ekranın yanında vermeleri gerekıyor mu? yoksa ben mi bulamadım bu kabloları evde kayıp ettım galiba
  • Ekranın yanında vrmezler tvye bağlamak ayrı bir oley.Bu kabloları dışardan temin etmelisin.
  • Maliyeti toplam 10 tl yi gecmez ama Ekran kartında tv out çıkışı varsa ordaki pin giriş sayısına bak ona göre al.
  • peki tv'e ses gidermi bu yontemle
  • Bildiğim kadarı ile 2600larda dvi çıkışı var. Tv de hdmi girişi varsa şayet. Şu kablo ile hallede bilirsin.

Pc Tv'ye Nasıl Bağlanır ? Ses içinde ses kartından tv ye ayrı bir kablo çekmeniz gerekiyor.

Eğer hdmi,dvi kablosu ile yapmazsanız görüntü transferini alternatif, s-video var ama pek kaliteli olacağını sanmıyorum.
  • tv nizde vga ,hdmi cıkısı var ise,bilgisayarınızdada vga yada hdmi var ise vga dan hdmi dahi dönüstürücü ile baglamak mümkün en yüksek görüntü kalitesini bu 2 kablo ile görebilirsiniz,ancak hdmi daha iyi görüntü verir...vgada dalganlanma olayı vardır manyetik alanda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

tv nizde vga ,hdmi cıkısı var ise,bilgisayarınızdada vga yada hdmi var ise vga dan hdmi dahi dönüstürücü ile baglamak mümkün en yüksek görüntü kalitesini bu 2 kablo ile görebilirsiniz,ancak hdmi daha iyi görüntü verir...vgada dalganlanma olayı vardır manyetik alanda...

Bende vga yani dvi dan aktarıyorum. 24k dedikleri olay altın uçlu da diyorlar sanırım. bu problemi çözmüş oluyor galiba. Ben hiç yaşamadım dalgalanmayı. Ama tabi en kaliteli ve sorunsuzu çift hdmi ile oluyor.
  • Geçenlerde bende sistemi almıştım,
    Tam bağladım Ekran kartı uyuşmazlığı çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

tv nizde vga ,hdmi cıkısı var ise,bilgisayarınızdada vga yada hdmi var ise vga dan hdmi dahi dönüstürücü ile baglamak mümkün en yüksek görüntü kalitesini bu 2 kablo ile görebilirsiniz,ancak hdmi daha iyi görüntü verir...vgada dalganlanma olayı vardır manyetik alanda...

Bende vga yani dvi dan aktarıyorum. 24k dedikleri olay altın uçlu da diyorlar sanırım. bu problemi çözmüş oluyor galiba. Ben hiç yaşamadım dalgalanmayı. Ama tabi en kaliteli ve sorunsuzu çift hdmi ile oluyor.

vga da yaşanıyor bizzat cep telefonundan dolayı yasadım kartımda,bende gittim hdmi bir kablo aldım artık ne telefon ne spiker sorun olusturuyor,vga genede iyi bir tercih görüntü kalitesi oldukça iyi hdmi uyumsuzlugu cekenler için alternatif...

• Tamam arkadaşlar bilgiler için sağolun bir deniyim.
  • İple bağlayabilirsin
  • Arkadaslar konuyu hortlattim ama yeni konu acmak istemedim kusura bakmayin.

1.sorum

106 ekran toshiba televizyon var televizyonun herhangi bir kablosu yok .ama monitorle gelen yani kasaya ait bir kac kablo var ben pcyi tv ye nasil baglayacagim

2.benim amacim pes turu oyun oynamak yani ekran buyuklugu maksat bu bu mumkunmu?
  • BENİM SORUNUMDA ŞU, MASA ÜSTÜNÜ HDMI İLE TV YE BAĞLADIM İLK 15 DAKİKA NORMAL FAKAT DAHA SONRA BÜTÜN RENKLER BİR BİRİNE GİRİYOR FİLM ALT TA OYNAMAYA DEVAM EDİYOR,FAKAT RENKLER KARIŞIYOR SES İSE NORMAL HİÇ BİR PROBLEM YOK VARMI BUNU ÇÖZEBİLECEK BİR BİLGİN?
  • Herkese merhaba;

Çiğlik398 arkadaşımızın dediği gibi bilgisayarı herhangi bir monitöre bağlayabiliriz; ama sadece görüntü aktarılır VGA-S-VİDEO olduğu için, ama HDMI girişi varsa hem PC'de hem de TV'de o zaman ses de aktarılır görüntüde.

omerfarukyazici.blogspot.com
  • Merhaba,

Bugün masaüstü bilgisayarıma monitör amaçlı da kullanmak için SEG marka bir LED Tv aldım. Masaüstü bilgisayarım, pentium4 1250 MB ram, NVIDIA Ge Force FX 5700LE 250 mb. ekran kartı var. Windows XP yüklü. Sorunum şu: PC yi bilgisayarıma, yeni aldığım HDMI to DVI kablosuyla bağladığımda , renk pembe ve yeşil ağırlıklı bir hal alıyor. Mesela masaüstündeki klasörler sarı yerine pembe, mavil gözükmesi gereken yerler yeşil gözüküyor. TV'yi HDMI kablosuyla laptopa bağladığımda hiçbir sorun yok. TV'nin renk ayarları ile de oynadım düzelme olmadı. Ekran kartı sürücüsünü güncellemeye çalıştığımda "Şuan yüklü olandan daha güncel sürücü yok" mesajı alıyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ekran kartı yetersiz olabilir mi diye düşündüm, ancak bir arkadaşım 64 mb ekran kartı ile bile bir sorun yaşamadığını söyledi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.