Şimdi Ara

Opel 111 yıl enjoy pakedi (astra sedan) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
661
Cevap
2
Favori
189.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uygun fiyata bulursan beraber alalım, pazazlık şansımız olur.
    hatta çevrenizde astra sedana niyetli arkadaşlar varsa, ne kadar çok kişi alırsak o kadar fazla pazarlık şansı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: possible23

merhaba arkadaşlar çok çok uzun zamandır volvodan tutun i30a bütün araçlara baktım nerdeyse.ama aklımda hiç olmayan opel sedanın müthiş donanımlı ve kaliteli olduğunu anladım.fakat aralık ayını kaçırdığım için 40000 tl gibi fiyatlara bulabildim.36000 e bile alan olmuş forumda.sizce ne yapmalıyım?bana hangi bayiyi öneriyorsunuz ve ne zaman almalıyım?yani sene sonunu mu beklemeliyim?şimdiden çok teşekkürler...

36.000 mi ? benzinli olmasın o ?
  • bencede 36000 e olan otomobil benzinlidir.. ben çok yerden fiyat aldım 37500 den aşağı fiyat veren olmadı..
    gerçekten 36000 çok müthiş bir fiyat..
  • 36 bin olmasada 37bin civarında dizel akınabiliyordu kasım-aralıkta ...
  • Merhaba arkadaşlar iyi forumlar, kazasız sürüşler dilerim.. 2-3 aylık araştırmadan ve karşılaştırmadan sonra (bu forumdaki tüm modellerin yorumlarını okurken sağladığı katkıdan dolayı ayrıca teşekkür ederim...), Opel Astra Sedan 1.3 CDTI Dizel 90 Hp Enjoy 111. Yıl almaya karar verdim. Adana da Onatca ve Arpel adında 2 bayi var. Onatca ya gittim ve görüştüm. Showroomda sergide olan beyaz renkli aracın ellerinde olduğunu, istersem hemen alabileceğimi, istemessem Şubat sonuna araçlarının geleceğini söylediler. Aracı pazarlıksız kesin fiyat 41.000 TL. (anahtar teslimi+plaka+ruhsat+MTV+trafik sigortası+trafik seti+yangın tüpü+paspas+karter koruma+xenon far+cam için güneş ve güvenlik filmi ) paket olarak vereceklerini söylediler... Diğer bayileri arayıp sormadım.. aracı Ankara`dan sorup uygun fiyat verilirse alabilirim. Birde showroomdaki aracı alsam sakıncası olurmu ? Görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.

(Bu yazı Opel Astra Sedan 1.3 CDTI Dizel 90 Hp Enjoy 111. Yıl bölümünde de yazılmıştır.. fakat bu bölümün kullanıcısı çok olduğundan burada da yazdım.)

Arkadaşlar yukarda yazdığım mesajdan sonra dün gidip Opel Astra Sedan 1.3 CDTI Dizel 90 Hp Enjoy 111. Yıl aracı aldım. (Bu arada 111.Yıl olayı bitmiş, aynı özellik ve donanımda, 111.Yıl logosuz olarak yani paspaslardaki 111.yıl logosu ve kapı eşiğindeki Astra yazısız ve siyah renk B direksiz Enjoy+Plus adı altında satışa devam edilecekmiş..) Adana ve çevresinde araştırma yaptım. En düşük fiyatı hediye konusunu konuşamadık telefonda Mersin Gedizler 40.000 TL. ye veririm demişti. Fakat ellerindeki en son aracı da 1 saat önce satmışlardı.. Adana Onatca da en son ellerinde show room arabası kaldığı ve şubat sonunu beklemem gerektiği söylendiği için show room arabasını da forumdaki uyarılara binaen almak istemedim. Ankara daki bayilerde ellerinde araç olmadığını ve ortalama 40.700 den aşağı fiyat alamadığım için, en son Adana Arpele arkadaşlarla gittik. Ocak 20 si için aracı aldım. En geç Ocak 22 de geleceğini yada 20 sinden önce de gelebileceğini söyleyerek beni avuttular umarım daha geç gelmez çünkü araçsızlık çok kötü (20 dk. da araç ile gittiğim işe araçsız dolmuş, otobüs 1-1,5 saatte gidiyorum).. Vel hasıl yeni kasa astra almaya gücüm yetmediği için ve diğer piyasadaki emsal araçlardan da fiyat olarak iyi olduğu ve donanım olarak tatmin edici olduğu için, hem de sabırsızlık ve yeni bir indirim için 4-5 ay beklemeyi göze alamadığım için aracı 40.500 TL. (anahtar teslimi+plaka+ruhsat+MTV+trafik sigortası (hoş hepsi yapıyor bunu zannediyorum..)+trafik seti+yangın tüpü+paspas+karter koruma) fiyatına 3000 TL. kapora vererek sipariş ettim. 40.500 TL. ye razı olmama en büyük etken aracın yanında full+full kasko hediye ettiler. Bu beni ikna etti ve istediğim axa, ergo ve adını hatırlamadığım ayrıca 2 kasko firmasından birini seçme hakkı verdiler. Normalde kaskocumdan da (axa veya aviva) hesaplattım.. benim hasarsızlık indirimim nedeniyle 750-800 TL. gibi bir fiyata aracı dışardan kasko ettiriyordum. Bayi de benim hasarsızlık indirimimi döz önüne aldı. Bu şekilde aracı Ortalama 39.750 TL. gibi bir fiyata almış oldum... Hakkımda hayırlısı olsun. İnşallah pişman olmam. Onatcada Hediye edileceği söylenen xenonlar zaten orjinal değil ve çakma xenonuda ben istemediğimden talep etmedim. Fakat Arpel güneş ve güvenlik filmini veremeyecegini söyledi bende ısrar edemedim.

Ayrıca satış temsilcisi ile detayları konuştuğumda araçtaki halı paspasları hediye ettiğini normalde araçların paspassız verildiği gibi saçma bir cevap ile karşılaştım. Bu bana mantıklı gelmedi arkadaşlar siz ne düşünüyorusunuz ? Araçlar paspassız mı veriliyor ve o kadar paraya paspassız arabamı olur.. Uyduruk bir plastik paspas vermemek için mi yalan söylediler.. paspas vermemek için basit yalanlar söylüyorlar gibime geldi.. zaten trafik seti ve yangın tüpü dışarda 50 TL. bir tek karter koruma 100-150 TL. arasıymış.

Birde yeni kasa astra çıktığından kafama takıldığı için bu aldığım (Astra Classic) aracın ne kadar süre daha üretileceğini sordum. En az 2 yıl daha üretileceğini söylediler bayide (2 yıl az değil kim öle kim kala...)

• Kısaca bir kaç şey sormak istiyorum.. Dizel araç bilgim pek yok ve aracı nasıl kullanmalıyım.. püf noktalar nelerdir.. dikkat etmem gereken nelerdir.. hangi yakıtı kullanacağım.. hangi yağı kullanacağım.. bakımlarını nasıl yaptıracağım.. bilgilendirirseniz memnun olurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yiter

Kısaca bir kaç şey sormak istiyorum.. Dizel araç bilgim pek yok ve aracı nasıl kullanmalıyım.. püf noktalar nelerdir.. dikkat etmem gereken nelerdir.. hangi yakıtı kullanacağım.. hangi yağı kullanacağım.. bakımlarını nasıl yaptıracağım.. bilgilendirirseniz memnun olurum..

sn yiter benimde ilk dizel aracım 111 astra sedan almadan önce endişelerim vardı fakat kullanmaya başladıkça alışıp kendinizi her geçen km de araca biraz daha optimize ediyorsunuz hiç merak etmeyin... vites geçişlerini 2000-2500 dd arasında yaparsınız,ilk bin km aynı devirlerde sürekli kullanmadan (cc yi de pek devreye sokmadan) seyredersiniz ,ayrıca ilk çalıştırma ve stop etmede turbonun ömrünü uzatmak için yarım dakika kadar rolantide çalıştırırsınız vs gibi şeyler var ilk aklıma gelen akşama güzel bir link yollarım çok daha doyurucu bilgiler elde edebilirsiniz,zaten araç ilk bakıma yetkili servise gidene kadar bakımdır yağdır bu konuda mutlaka daha çok bilgi edinirsiniz...ben aracı alırken 111 yıl halı papspasları verdiler(zaten standart) ancak kauçuk paspas'ı birtürlü alamadım gerçi çokda ısrar etmedim zaten internette çok uygun fiyata özel kesim paspas dolu herneyse aracınız tekrar hayırlı olsun bu arada ne renk tercih ettiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: onurdilek
    sn yiter benimde ilk dizel aracım 111 astra sedan almadan önce endişelerim vardı fakat kullanmaya başladıkça alışıp kendinizi her geçen km de araca biraz daha optimize ediyorsunuz hiç merak etmeyin... vites geçişlerini 2000-2500 dd arasında yaparsınız,ilk bin km aynı devirlerde sürekli kullanmadan (cc yi de pek devreye sokmadan) seyredersiniz ,ayrıca ilk çalıştırma ve stop etmede turbonun ömrünü uzatmak için yarım dakika kadar rolantide çalıştırırsınız vs gibi şeyler var ilk aklıma gelen akşama güzel bir link yollarım çok daha doyurucu bilgiler elde edebilirsiniz,zaten araç ilk bakıma yetkili servise gidene kadar bakımdır yağdır bu konuda mutlaka daha çok bilgi edinirsiniz...ben aracı alırken 111 yıl halı papspasları verdiler(zaten standart) ancak kauçuk paspas'ı birtürlü alamadım gerçi çokda ısrar etmedim zaten internette çok uygun fiyata özel kesim paspas dolu herneyse aracınız tekrar hayırlı olsun bu arada ne renk tercih ettiniz..

Dostum hemen hemen aradığım tüm bayiler beyaz aracımız gelecek dediler.. bende kardeşimle beyaz kararı kılmıştım. Hem mecburiyetten, hemde isteyerekten beyaz aldım.

• quote:

quote:

Dostum hemen hemen aradığım tüm bayiler beyaz aracımız gelecek dediler.. bende kardeşimle beyaz kararı kılmıştım. Hem mecburiyetten, hemde isteyerekten beyaz aldım.

bende beyaz almıştım güzel renk kullanımı çok rahat siyah arabadan sonra çok keyifli geldi...

bu arada aşağıdaki linkte çok yararlı bilgiler var bi göz atarsanız çok faydalı olur..

http://forum.donanimhaber.com/m_22026445/mpage_1/key_/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

bende beyaz almıştım güzel renk kullanımı çok rahat siyah arabadan sonra çok keyifli geldi...

bu arada aşağıdaki linkte çok yararlı bilgiler var bi göz atarsanız çok faydalı olur..

şuan linki okuyorum çok faydalı bilgiler var.. tşk. ederim yardımınız için..

görsel olarak arka bagaj görünümü bana çok sade geliyor siz ne düşünüyorsunuz ve neler yapılabilir bir bilginiz varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yiter -- 4 Şubat 2011; 19:55:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

şuan linki okuyorum çok faydalı bilgiler var.. tşk. ederim yardımınız için..

görsel olarak arka bagaj görünümü bana çok sade geliyor siz ne düşünüyorsunuz ve neler yapılabilir bir bilginiz varmı ?

r,ca ederim ...eğer spoiler gibi bişey düşünüyosanız ben pek estetik bişey bulamadım genelde fiber yada m spoiler dedikleri ince plastik parçaları var..ama bu tarz bişey aklınızda ise abs plastikten yana seçim yapın derim fiber zamanla çatlıyor vs..ama ben fırsat bulunca 111 yıl ambleminden alıp bi tanede cdti yazan bölüme yapıştırmayı düşünüyorum(30 tl imiş serviste) araç arkadan essentia donanınmından farksız duruyor eğer bunla ilgili resim falan bulursam paylaşırım mutlaka...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurdilek -- 4 Şubat 2011; 21:55:57 >

• quote:

r,ca ederim ...eğer spoiler gibi bişey düşünüyosanız ben pek estetik bişey bulamadım genelde fiber yada m spoiler dedikleri ince plastik parçaları var..ama bu tarz bişey aklınızda ise abs plastikten yana seçim yapın derim fiber zamanla çatlıyor vs..ama ben fırsat bulunca 111 yıl ambleminden alıp bi tanede cdti yazan bölüme yapıştırmayı düşünüyorum(30 tl imiş serviste) araç arkadan essentia donanınmından farksız duruyor eğer bunla ilgili resim falan bulursam paylaşırım mutlaka...

Bizimkilerin yazıları bagaj çıtasının üst kısmında, essentialar ya da ex modeller çıta üstünde yazılar... Amblemi yapıştırmaya gerek yok bence

Aslında paspas değil de konsol üzerine ya da göstergelere bir simge konsa daha yerinde olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: metaner

quote:

Bizimkilerin yazıları bagaj çıtasının üst kısmında, essentialar ya da ex modeller çıta üstünde yazılar... Amblemi yapıştırmaya gerek yok bence

yazıların yeri farklı ancak benim asıl istediğim farklı görünmesi... bi ara ankarada birsürü beyaz sedan essentia cdti astra gezerdi çoğu reprezant aracıydı şimdi arka taraf sade olunca aklıma hep bu araçlar geliyor o yüzden biraz takıntı yaptım bende...

Aslında paspas değil de konsol üzerine ya da göstergelere bir simge konsa daha yerinde olurdu

evet konsolda özel üretim araçlarda genelde oluyor bu simgeler üretim numarası falanda yazar tabi bizimkiler daha harcı alem ama güzel dururdu gerçekten bir numara küçüğü olsa amblemin buda yapılır aslında yolcu kısmının en sağına güzelce yapıştırılabilir...

• Bugün Sonax-Alsancak'ta Garanti kampanyası ile boya koruma yaptırdım. Hizmet gayet iyi

Aracı alınca mazot almaya gittim. Pompacı: "Abi yeni mi??" dedi... Arabamın halini siz tahmin edin artık Gerçi 6 aylık ama ilk günkünden daha bi fena parlıyor
  • Arkadaşlar merhaba,2000 model astramı satarak bugün itibari ile bende astra sedan 111.yıl serisi (siyah) aracı almış bulunmaktayım.İlk izlenim olarak kafama takılan araç 120 km iken rüzgar sesini fazla alıyor gibi.
    Buna dikkat eden oldumu yoksa benmi kuruntu yapıyorum.Forumda çok fazla paylaşım var belkide bu sorunun cevabı vardır yardımcı olursanız sevinirim.Diğer izlenimlerimi ilerleyen günlerde paylaşırım.

Herkese Kazasız Belasız Sürüşler...
  • quote:

Bugün Sonax-Alsancak'ta Garanti kampanyası ile boya koruma yaptırdım. Hizmet gayet iyi

Aracı alınca mazot almaya gittim. Pompacı: "Abi yeni mi??" dedi... Arabamın halini siz tahmin edin artık Gerçi 6 aylık ama ilk günkünden daha bi fena parlıyor

ne kadara yaptılar ....

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowmask34

Arkadaşlar merhaba,2000 model astramı satarak bugün itibari ile bende astra sedan 111.yıl serisi (siyah) aracı almış bulunmaktayım.İlk izlenim olarak kafama takılan araç 120 km iken rüzgar sesini fazla alıyor gibi.
    Buna dikkat eden oldumu yoksa benmi kuruntu yapıyorum.Forumda çok fazla paylaşım var belkide bu sorunun cevabı vardır yardımcı olursanız sevinirim.Diğer izlenimlerimi ilerleyen günlerde paylaşırım.

Herkese Kazasız Belasız Sürüşler...

hayırlı uğurlu olsun aracınız
    benim dikkat ettiğim kadarı ile 120 km de pek rüzgar sesi yok ancak aracın yan tarafından rüzgar vurduğu zaman yüksek hızlarda (yani rüzgarın yönü anlamında) ses oluyor.. en azından benim yaşadığım durum bu...

• arkadaşlar aklıma geldi bugün aracın içini süpürge ile alırken şöför tarafında paspasın altında çok az su vardı herhalde yağmur suyu içeri giriyor...
  • quote:

quote:

Bugün Sonax-Alsancak'ta Garanti kampanyası ile boya koruma yaptırdım. Hizmet gayet iyi

ne kadara yaptılar ....

normalde 250 ama kampanya ile 125 tl + TÜV onaylı trafik seti hediye

Paspasların altının ıslak olması mevsimsel birşey. Araç içi buhu vs. oluşuyor. Araçtan iniyorsunuz. İçi sıcak ve dışarısı soğuk. İçerdeki sıcak hava sirkülasyon olmadığından yoğunlaşıyor ve dibe çöküyor. Bu ıslaklık ondan. Aynı zamanda kapı fitillerinin çalıştığı anlamına gelir. (Teknik bilgi ustasından - Aynısı Astra G aracımın bagaj havuzu için geçerli idi. Araç egzozdan da sabahları acayip su damlatıyordu çeşme gibi ustaya gittim, su damlatmasının iyi birşey olduğunu motorun verimli çalıştığını soğuktan kaynaklanabileceğini söyledi ve daha ben söylemeden paspas altları bagajın filan da ıslaktır istersen kontrol et dedi Bravo dedim bu da kapı fitillerinin çalıştığı anlamına gelir dedi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metaner -- 6 Şubat 2011; 0:44:26 >

• quote:

quote:

quote:

ne kadara yaptılar ....

normalde 250 ama kampanya ile 125 tl + TÜV onaylı trafik seti hediye

Paspasların altının ıslak olması mevsimsel birşey. Araç içi buhu vs. oluşuyor. Araçtan iniyorsunuz. İçi sıcak ve dışarısı soğuk. İçerdeki sıcak hava sirkülasyon olmadığından yoğunlaşıyor ve dibe çöküyor. Bu ıslaklık ondan. Aynı zamanda kapı fitillerinin çalıştığı anlamına gelir. (Teknik bilgi ustasından - Aynısı Astra G aracımın bagaj havuzu için geçerli idi. Araç egzozdan da sabahları acayip su damlatıyordu çeşme gibi ustaya gittim, su damlatmasının iyi birşey olduğunu motorun verimli çalıştığını soğuktan kaynaklanabileceğini söyledi ve daha ben söylemeden paspas altları bagajın filan da ıslaktır istersen kontrol et dedi Bravo dedim bu da kapı fitillerinin çalıştığı anlamına gelir dedi )

umarım bundandır yoksa serviste uğraşmak istemiyorum...astra j forumunda tıkanan bazı bölümlerden bahsediliyor bakalım ilerleyen günlerde ne gösterir ..geçen haftada bursa neskardan gözlük kabı aldım rengi birazdaha koyu gibi diğer bakalitlere göre.. takınca fotoğraflar koyarım sizinkindedemi durum budur...sonaxın fiyatıda gayet uygunmuş aslında tamda zamanı yaptırmanın bizlm buralar çok çamurlu araba anında çömlek gibi oluyo bende yıkatmıyorum sıkça en azından bu koruma ile geçiririz kışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurdilek -- 6 Şubat 2011; 11:22:29 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.